BiH i CG u svetu: Pjanićev pečat na rapsodiju Juvea

Blog ostalo 24. okt. 201711:22 > 14:12
Dino Panato/Getty Images

Prethodnog vikenda fudbaleri iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore nastupali su u klubovima širom sveta. Zapažene učinke imali su igrači od Harisa Medunjanina u MLS do Dejana Damjanovića u Južnoj Koreji.

Getty Images/Richard Heathcote

Miralem Pjanić je povratak na terene Serije A, posle povrede, obeležio pogotkom. Sjajni vezista je stavio pečat na ubedljiv trijumf Juventusa protiv Udinezea (6:2), golom u nadoknadi vremena. Napadač slovačkog Ružomberoka Nermin Haskić ponovo je bio strelac, ovoga puta u pobedi svog tima na gostovanju Senici (3:0), a isto je učinio i Edis Osmanović. Ipak, njegov gol nije pomogao Rasing Luksemburgu da izbegne poraz na strani od Mondorfa (2:4). Za razliku od Osmanovića, Marko Kvesić je golom doneo trijumf Aueu nad Regenzburgom u Cvajti (1:0).

Pomalo zaboravljeni Haris Medunjanin nastavio je sa sjajnim partijama u dresu Filadelfije. Iskusni vezista je u ubedljivom trijumfu File kod kuće protiv Orlanda (6:1) zabeležio asistenciju.

Kad je reč o fudbalerima iz Crne Gore, gol Luke Đorđevića nije pomogao Arsenalu iz Tule na gostovanju Anžiju. Ekipa koju sa klupe predvodi Miodrag Božović poražena je od ekipe iz Mahačkale (2:3). Adam Marušić je nastavio sa dobrim igrama u Laciju zabeleživši novu asistenciju, u trijumfu nebeskoplavih protiv Kaljarija 3:0, a crnogorski predstavnik na dalekom istoku Dejan Damjanović bio je strelac u remiju Seula sa Suvonom (2:2), u plej-ofu južnokorejske lige.

Bojan Kaljević je nastavio da trese mreže na Malti. Sjajni napadač je sa dva gola vodio Balzan do trijumfa u derbiju kola sa Gizrom (2:1). Kaljević se posle osam kola nalazi na drugom mestu liste strelaca u malteškom prvenstvu sa sedam golova.

Getty Images/Philipp Schmidli

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Engleska

Asmir Begović (Bornmut), pobeda na strani protiv Stouka 2:1 – branio ceo meč, zabeležio jednu odbranu
Sead Kolašinac (Arsenal), pobeda na strani protiv Evertona 5:2 – igrao ceo meč
Muhamed Bešić (Everton), poraz kod kuće od Evertona 2:5 – nije igrao

Engleska 2

Milan Đurić (Bristol Siti), poraz kod kuće od Bartona 0:3 – nije igrao zbog povrede
Mario Vrančić (Norič), pobeda na strani protiv Ipsviča 1:0 – igrao od 88. minuta

Nemačka

Vedad Ibišević (Herta), remi na strani sa Frajburgom 1:1 – igrao 46 minuta, dobio žuti karton
Kenan Kordo (Majnc), poraz na strani od Šalkea 0:2 – igrao od 79. minuta
Ermin Bičakčić (Hofenhajm), remi na strani sa Volfzburgom 1:1 – nije igrao zbog povrede
Izet Hajrović (Verder), remi na strani sa Kelnom 0:0 – igrao od 46. minuta, dobio žuti karton
Sejad Salihović (HSV), poraz kod kuće od Bajerna 0:1 – nije igrao zbog povrede

Nemačka 2

Haris Duljević (Dinamo Drezden), poraz na strani od Nirnberga 1:2– igrao ceo meč
Goran Karačić (Sandhauzen), remi kod kuće sa St. Paulijem 1:1 – nije igrao
Marko Kvesić (Aue), pobeda kod kuće protiv Regenzburga 1:0 – igrao 86 minuta, postigao gol
Jasmin Fejzić (Braunšvajg), pobeda kod kuće protiv Bohuma 1:0 – branio šest minuta, izašao zbog povrede
Ibrahim Hajtić (Hejndhajm), poraz na strani od Ingolštata 0:3 – nije igrao
Branimir Bajić (Duizburg), pobeda na strani protiv Kaizerslaurtena 1:0 – nije igrao

Getty Images/Gabriele Maltinti

Italija

Daniel Pavlović (Krotone), poraz na strani od Sampdorije 5:0 – igrao ceo meč
Ervin Zukanović (Đenoa), remi na strani sa Milanom 0:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton
Senad Lulić (Lacio), pobeda kod kuće protiv Kaljarija 3:0 – igrao ceo meč
Edin Džeko (Roma), pobeda na strani protiv Torina – igrao ceo meč
Miralem Pjanić (Juventus), pobeda na strani protiv Udinezea 6:2 – igrao ceo meč, postigao gol
Riad Bajić (Udineze), poraz kod kuće od Juventusa 2:6 – igrao od 82. minuta

Italija 2

Rade Krunić (Empoli), poraz na strani od Venecije 0:1 – igrao od 34. minuta
Mato Jajalo (Palermo), poraz kod kuće od Novare 0:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Smail Prevljak (Matersburg), poraz na strani od Šturma 2:3 – nije igrao
Nedeljko Malić (Matersburg), poraz na strani od Šturma 2:3 – igrao ceo meč, dobio žuti karton
Mihret Topčagić (Volfzberger), poraz na strani od Altaha 2:3 – igrao od 67. minuta
Husein Balić (St. Pelten), poraz kod kuće od LASK 0:1 – igrao ceo minuta

Belgija

Danijel Milićević (Gent), remi na strani sa Kortrijkom 1:1 – igrao ceo meč
Edin Čočalić (Mehelen), poraz na strani od Eupena 1:4 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Holandija

Dario Dumić (Utreht), poraz na strani od Alkmara 0:3 – igrao ceo meč
Ognjen Gnjatić (Roda), poraz na strani od Tventea 0:3 – igrao 50 minuta
Semir Memišević (Groningen), poraz kod kuće od Viljema II 0:1 – igrao ceo meč

Češka

Muris Mešanović (Slavija Prag), poraz kod kuće od Libereca 1:2 – nije igrao zbog povrede

Poljska

Miroslav Čovilo (Krakovija), remi na strani sa Sandecjom 1:1 – nije igrao zbog suspenzije
Semir Štilić (Visla Plok), pobeda kod kuće protiv Slaska 4:1 – igrao od 66. minuta
Vlastimir Jovanović (Tremalika), pobeda na strani protiv Pogona 3:2 – igrao ceo meč
Adnan Kovačević (Korona), remi na strani sa Gornikom 3:3 – igrao 59 minuta
Ivan Jukić (Korona), remi na strani sa Gornikom 3:3 – igrao ceo meč
Stojan Vranješ (Pjast), remi na strani sa Zaglebjem 2:2 – igrao od 77. minuta

Mađarska

Anel Hadžić (Videoton) – pobeda kod kuće protiv Akademije Puškaš 2:0 – igrao ceo meč
Asmir Suljić (Videoton) – pobeda kod kuće protiv Akademije Puškaš 2:0 – igrao od 34. minuta
Đorđe Kamber (Honved) – poraz na strani od DVTK 1:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton
Aleksandar Jovanović (Debrecin) – remi kod kuće sa Haladašom 1:1 – igrao ceo meč

Rumunija

Bojan Golubović (Gaz Metan) – poraz kod kuće od Poli Iasija 0:2 – igrao od 54. minuta
Ivan Sesar (Juventus Bukurešt) – pobeda kod kuće protiv Sepsija 2:1 – igrao ceo meč

Slovačka

Nermin Haskić (Ružomberok) – pobeda na strani protiv Senice 3:0 – igrao ceo meč, postigao gol
Hamza Ćataković (Trenčin) – pobeda na strani protiv Dunajske Strede 2:1 – nije igrao

Grčka

Gojko Cimirot (PAOK), poraz na strani od Olimpijakosa 0:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton
Aser Busuladžić (Atromitos), pobeda na strani protiv AEK 1:0 – igrao 86 minuta, dobio žuti karton
Ognjen Vranješ (AEK), poraz kod kuće od Atromitosa 0:1 – nije igrao

Rusija

Toni Šunjić (Dinamo Moskva) – remi na strani sa Rubinom 0:0 – igrao ceo meč

Getty Images/Stu Forster

Sjedinjene Američke Države

Haris Medunjanin (Filadelfija), pobeda kod kuće protiv Orlanda 6:1 – igrao ceo meč, zabeležio asistenciju
Adis Husić (L.A. Galaksi), poraz na strani od Dalasa 1:5 – igrao od 55. minuta

Južna Koreja

Goran Bunoza (Inčeon), remi na strani sa Daeguom 0:0 – nije igrao

Izrael

Tino-Sven Sušić (Makabi Tel Aviv), poraz na strani od Ber Ševe 1:2 – igrao od 79. minuta

Belorusija

Damir Zlomislić (Soligorsk), pobeda na strani protiv Vitebska 2:1 – igrao od 77. minuta

Letonija

Aleksandar Kosorić (Spartaks), meč na strani protiv Babitea prekinut

Luksmeburg

Veldin Muhamerović (GS Fola), poraz na strani od Dudelanža 3:4 – igrao 84 minuta
Sanel Ibrahimović (Dudelanž), pobeda kod kuće protiv Fole 4:3 – nije igrao
Kenan Handžić (UT Petanž), pobeda na strani protiv Eša 3:0 – nije igrao
Adnan Bašić (UT Petanž), pobeda na strani protiv Eša 3:0 – nije igrao
Šemsudin Džanić (UT Petanž), pobeda na strani protiv Eša 3:0 – nije igrao
Edis Osmanović (Rasing Luksemburg), poraz na strani od Mondorfa 2:4 – igrao ceo meč, postigao gol
Demir Koljenović (Hostert), remi na strani sa Rodanžom 0:0 – nije igrao
Aleksandar Čučuković (Ham Benfika), poraz kod kuće od Viktorije 1:2 – nije igrao

Getty Images/Dino Panato

FUDBALERI IZ CRNE GORE

Španija

Stefan Savić (Atletiko), pobeda na strani protiv Selte 1:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Španija 2

Ivan Kecojević (Kadiz), poraz na strani od Ueske 0:1 – igrao ceo meč
Esteban Saveljić (Albasete), remi na strani sa Leonesom 0:0 – igrao ceo meč

Italija

Adam Marušić (Lacio), pobeda kod kuće protiv Kaljarija 3:0 – igrao 78 minuta, zabeležio asistenciju

Italija 2

Filip Raičević (Pro Verčeli), remi kod kuće sa Karpijem 0:0 – igrao 61 minut

Francuska

Stevan Jovetić (Monako), pobeda kod kuće protiv Kaena 2:0 – nije igrao zbog povrede

Nemačka 2

Mirnes Repić (Aue), pobeda kod kuće protiv Regenzburga 1:0 – nije igrao

Portugal

Nikola Vukčević (Braga), pobeda na strani protiv Moreirensea 1:0 – igrao 86 minuta
Marko Bakić (Braga), pobeda na strani protiv Moreirensea 1:0 – nije igrao

Belgija

Žarko Tomašević (Ostende), poraz na strani od St. Trudena 0:1 – igrao ceo meč, dobio žuti karton
Aleksandar Boljević (Beveren), pobeda na strani protiv Varegema 5:2 – igrao 90 minuta

Grčka

Miloš Stojčev (Platanias), poraz kod kuće od AEL 0:1 – igrao 53 minuta
Mladen Božović (Larisa), poraz na strani od Panatinaikosa 1:2 – branio ceo meč, imao pet odbrana, dobio žuti karton

Švajcarska

Elsad Zverotić (Sion), remi kod kuće sa Luganom 2:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Norveška

Staniša Mandić (Sogdal), remi kod kuće sa Sarpsborgom 3:3 – igrao od 90+1. minuta

Češka

Uroš Đuranović (Dukla), remi kod kuće sa Slovačkom 1:1 – igrao od 62. minuta
Vladimir Jovović (Jablonec), poraz kod kuće od Sparte 0:3 – igrao 83 minuta

Getty images/Giuseppe Bellini

Turska

Aleksandar Šćekić (Genčlerbirli), remi na strani sa Akhisarom 3:3 – igrao 59 minuta, dobio crveni karton
Petar Grbić (Ahisar), remi kod kuće sa Genčlerbirlijem 3:3 – nije igrao

Rusija

Fatos Bećiraj (Dinamo Moskva), remi na strani sa Rubinom 0:0 – igrao 46 minuta
Luka Đorđević (Arsenal Tula), poraz od Anžija na strani 2:3 – igrao ceo meč, postigao gol

Danska

Vladimir Rodić (Randers), remi kod kuće sa Alborgom 1:1 – igrao ceo meč

Slovačka

Vukan Savićević (Slovan), poraz na strani od Zlate moravce 2:3 – igrao 55 minuta

Risto Radunović (Astra), poraz kod kuće od Voluntarija 2:3 – igrao ceo meč
Stefan Nikolić (Sepsi), poraz na strani od Juventusa 1:2 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Malta

Bojan Kaljević (Balzan), pobeda na strani protiv Gzire 2:1 – igrao ceo meč, postigao dva gola
Ivan Janjušević (Balzan), pobeda na strani protiv Gzire 2:1 – igrao ceo meč

Letonija

Đorđe Šušnjar (Riga), poraz kod kuće od Rigasa 0:1 – nije igrao
Milan Vušurović (Riga), poraz kod kuće od Rigasa 0:1 – igrao od 67. minuta

Kazahstan

Nemanja Mijušković (Taraz), poraz kod kuće od Karagandija 2:3 – igrao ceo meč, dobio žuti karton

Getty images/Thananuwat Srirasant

Luksemburg

Admir Dešević (Hostert), remi na strani sa Rodanžom 0:0 – igrao ceo meč, dobio žuti karton
Almir Klica (Dudelanž), pobeda kod kuće protiv Fole 4:0 – nije igrao

Dejan Damjanović (Seul), remi kod kuće sa Suvonom 2:2 – igrao 90 minuta, postigao gol