CG, BiH, MAK: Nurkić uvek inspirisan Denverom

Skener 12. apr 20181:00 > 12:06
Andy Lyons, Getty Images

Centra Portland Trejl Blejzersa Jusufa Nurkića uvek inspiriše susret sa Denver Nagetsima, timom koji ga je birao na NBA draftu, ali i timom koji se njegovih usluga odrekao zarad Mejsona Plamlija. Ovoga puta centar iz Bosne i Hercegovine imao je sjajan dabl-dabl protiv tima iz Kolorada.

Nurkić je veoma standardan u drugom delu sezone u ekipi iz Oregona – veoma dobro nadopunjuje igru Blejzersa kojom suvereno vlada bekovcki dvojac Demijan Lilard-Si-Džej Mekolum. Blejzersi će u doigravanje sa treće pozicije, što znači da će u prvoj rundi plej-ofa imati prednost domaćeg terena u duelu sa Nju Orleans Pelikansima. Biće to prva prilika za momka iz Tuzle da prikaže svoj raskošni talenat u plej-ofu.

Nihad Đedović igra odlično u minhenskom Bajernu od odlaska Dejana Radonjića na kormilo Bavaraca, a Elmedin Kikanović je na sva ti meča koja je igrao u prethodnoj nedelji u dresu Monaka ubacio po 15 poena.

Nikola Vučević privodi kraju veoma uspešnu individualnu sezonu u dresu Orlando Medžika, koji su ponovo podbacili i nastavili crni niz neigranja plej-ofa od odlaska Dvajta Hauarda iz ekipe. Vučevića je trener na nekim utakmicama odmara, budući da tim sa Floride odavno nema nikakve šanse za plasman u plej-of. Vučevićeva sezona prekinuta je veoma nezgodnom povredom u decembru, a crnogorski centar je do tada, ali i posle povratka pružao neke sjajne partije, uključujući i prvi tripl-dabl jednog crnogorskog igrača u istoriji NBA.

Bojan Dubljević igra veoma dobro u Valensiji, njegov imenjak Subotić imao je odličnu nedelju u estonskom Kalevu, koji igra VTB ligu, a Vladimir Dragičević iz poljskog Stelmeta nastavlja da pokazuje da je jedan od najpotcenjenijih evropskih centara.

IGRAČI IZ CRNE GORE

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik), pobeda u gostima protiv Njujork Niksa 97:73 – 11 poena (4/6 iz igre), 10 skokova, 4 asistencije, 1 blokada, 2 izgubljene lopte za 20 minuta;

pobeda kod kuće protiv Dalas Meveriksa 105:100 – nije ulazio u igru;

poraz kod kuće od Šarlot Hornetsa 137:100 – nije ulazio u igru;

poraz u gostima od Toronto Reptorsa 112:101 – 10 poena (5/10 iz igre), 9 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte, 1 blokada za 23 minuta;

poraz u gostima od Milvokija 102:86 – 17 poena (8/17 iz igre), 10 skokova, 7 asistencija, 3 blokade, 3 izgubljene lopte za 29 minuta;

pobeeda kod kuće protiv Vašington Vizardsa 101:92 – 2 poena (1/5 iz igre), 4 skoka, 3 asistencije, 1 ukradena lopta za 12 minuta.

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), pobeda u gostima protiv Gipuskoe 95:77 – 13 poena (3/6 iz igre), 4 asistencije, 2 izgubljene lopte za 19 minuta;

pobeda u Evroligi kod kuće protiv Makabija 87:84 – 15 poena (6/8 iz igre), 5 skokova, 4 izgubljene lopte za 20 minuta;

Dino Radončić (Real Madrid), pobeda kod kuće protiv Huvetuda 87:70 – 5 poena (2/2 iz igre), 3 skoka, 2 izgubljene lopte za 12 minuta;

Nemanja Radović (Obradoiro), poraz u gostima od Real Madrida 78:65 – 9 poena (4/8 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije, za 18 minuta;

Blagota Sekulić (Fuenlabrada), poraz kod kuće od Burgosa 79:69 – nije bio u sastavu tima;

Vladimir Golubović (Betis), poraz kod kuće od Mursije 102:75 – 6 poena (2/3 iz igre), 1 skok za 7 minuta;

VTB i Estonija

Bojan Subotić (Kalev), poraz kod kuće protiv Cmoki Minska 85:80 – 20 poena (7/14 iz igre), 5 skokova, 1 asistencija za 28 minuta;

poraz kod kuće od CSKA 105:95 – 20 poena (4/10 iz igre, 11/14 slobodna bacanja), 4 skoka, 4 asistencije, 2 ukradene lopte za 33 minuta;

pobeda kod kuće protiv Raple 84:70 – 16 poena (7/9 iz igre), 6 skokova, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta za 24 minuta;

Marko Todorović (Himki), pobeda kod kuće protiv Parme 90:87 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima u Evroligi od Barselone 86:82 – nije igrao odlukom trenera;

Nemačka

Nemanja Đurišić (Telekom Bon), poraz kod kuće od Albe 84:76 – 4 poena (2/3 iz igre), 2 skoka, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte za 14 minuta;

Grčka

Halil Kanacević (Trikala), poraz kod kuće od Panioniosa 81:76 – nije bio u sastavu tima;

Češka

Bojan Bakić (Kolin), pobeda kod kuće protiv Brna 90:80 – 5 poena (1/3 iz igre), 1 skok, 3 asistencije, 1 izgubljena lopta za 20 minuta;

poraz u gostima od Nimbruka 122:68 – 7 poena (2/3 iz igre), 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 22 minuta;

poraz u gostima od Nimbruka 94:65 – 6 poena (1/3 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 2 izgubljene lopte za 20 minuta;

Miloš Pajović (Kolin), pobeda kod kuće protiv Brna 90:80 – 13 poena (6/8 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 2 izgubljene lopte za 23 minuta;

poraz u gostima od Nimbruka 122:68 – 0 poena (0/4 iz igre), 3 izgubljene lopte za 17 minuta;

poraz u gostima od Nimbruka 94:65 – 6 poena (1/3 iz igre), 2 skoka, 3 izgubljene lopte za 16 minuta.

Poljska

Vladimir Dragičević (Stelmet Zijelona Gura), poraz u gostima od Slam Stala 78:70 – 9 poena (4/7 iz igre), 6 skokova, 2 asistencije, 5 izgubljenih lopti za 27 minuta;

pobeda u gostima protiv Mjasto Sikle 97:95 – 24 poena (11/15 iz igre), 7 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena lopta za 30 minuta;

Boris Savović (Stelmet Zijelona Gura), poraz u gostima od Slam Stala 78:70 – 13 poena (4/12 iz igre), 10 skokova, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 29 minuta;

pobeda u gostima protiv Mjasto Sikle 97:95 – 28 poena (8/13 iz igre, 10/13 slobodna bacanja), 11 skokova, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 26 minuta;

Belgija

Vladimir Mihailović (Ostende), poraz u gostima od Leuvena 77:64 – 3 poena (1/8 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 1 ukradena i 2 izgubljene lopte za 25 minuta;

Rumunija

Dragan Zeković (Steaua), poraz od Temišvara u gostima 78:66 – 10 poena (4/7 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 20 minuta;

pobeda kod kuće protiv Piteštija 80:59 – 18 poena (8/16 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije, 2 ukradene lopte za 23 minuta;

Miloš Komatina (Temišvar), pobeda kod kuće protiv Steaue – 10 poena (3/7 iz igre), 1 skok, 2 asistencije, 2 izgubljene lopte za 24 minuta;

Goran Gajović (Oradea), pobeda kod kuće protiv Sibiua 104:78 – 23 poena (9/16 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija za 25 minuta;

poraz u gostima od Kluža 89:74 – 14 poena (5/10 iz igre), 1 skok, 2 asistencije za 25 minuta;

Nemanja Milošević (Oradea), pobeda kod kuće protiv Sibiua 104:78 – nije bio u sastavu tima;

poraz u gostima od Kluža 89:74 – nije bio u sastavu tima;

Damjan Kandić (Timba), pobeda kod kuće protiv Politehnike 91:74 – 26 poena (10/20 iz igre), 8 skokova, 5 asistencija za 35 minuta;

poraz u gostima od Krajove 95:75 – nije bio u sastavu tima;

Slovačka

Ivan Zejak (Handlova), njegov tim nije igrao;

Goran Bulatović (Inter Bratislava), pobeda kod kuće protiv Košica 87:62 – 6 poena (2/4 iz ige), 2 asistencije, 2 izgubljene lopte za 14 minuta;

poraz u gostima od Košica 74:68 – 6 poena (3/6 iz igre), 1 asistencija za 12 minuta;

Austrija

Milovan Drašković (Rajfajzen FlajersVels), pobeda u gostima protiv Graca posle produžetka 87:85 – 10 poena (5/12 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije za 36 minuta;

Portugal

Miki Novović (Bareirense), poraz kod kuće od Galitosa 81:73 – 18 poena (7/9 iz igre), 5 skokova, 2 izgubljene lopte za 26 minuta;

Marko Loncović (Ilijabum), pobeda kod kuće protiv Vitorije 111:106 – 4 poena (2/7 iz igre), 8 skokova, 3 asistencije, 1 izgubljena lopta za 26 minuta;

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Friburg Olimpik), pobeda kod kuće protiv Nojšatela 91:77 – 5 poena (2/3 iz igre), 6 skokova, 2 asistencije za 17 minuta;

Rusija

Filip Samojlović (Irkut) – njegov tim nije igrao prethodne nedleje.

IGRAČI IZ BiH

NBA

Jusuf Nurkić (Portland Trejlblejzers), proaz u gostima od Dalas Meveriksa 115:109 – 15 poena (7/8 iz igre), 13 skokova, 1 asistencija, 1 blokada, 5 izgubljenih lopti za 27 minuta;

poraz u gostima od Hjuston Roketsa 96:64 – 14 poena (7/12 iz igre), 11 skokova, 1 blokada, 2 izgubljene lopte za 33 minuta;

poraz u gostima od San Antonio Sparsa 116:105 – 12 poena (6/10 iz igre), 12 skokova, 4 asistencije, 3 blokade, 1 izgubljena lopta za 30 minuta;

poraz u gostima od Denver Nagetsa 88:82 – 20 poena (9/15 iz igre), 19 skokova, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 30 minuta.

pobeda kod kuće protiv Jute Dez 102:93 – 13 poena (6/16 iz igre), 9 skokova, 3 asistencije, 4 blokade, 1 ukradena i 3 izgubljene lopte za 29 minuta;

VTB

Filip Adamović (Cmoki Minsk), pobeda u gostima protiv Kaleva 85:80 – 0 poena (0/2 iz igre), 1 skok, 4 asistencije, 3 izgubljene lopte za 10 minuta;

pobeda kod kuće protiv Impuls 92:67 – nije bio u sastavu tima;

pobeda u gostima protiv COR 89:86 – nije bio u sastavu tima;

Turska

Kenan Bajramović (Akisar, druga liga) – njego tim nije igrao prethodne nedelje;

Hasan Rizvić (Ormansport, druga liga) – poraz u gostima od Antalijaspora 82:73 – 4 poena (2/11 iz igre), 4 skoka, 1 ukradena lopta za 17 minuta;

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda kod kuće protiv Ratiofarma 100:95 – 20 poena (9/11 iz igre), 5 skokova, 2 asistencije, 5 izgubljenih lopti za 24 minuta;

pobeda kod kuće protiv Gisena 107:83 – 16 poena (7/11 iz igre), 5 skokova, 4 asistencije, 2 izgubljene lopte za 21 minut;

Amar Gegić (Bajern Minhen) – nije bio u sastavu tima;

Francuska

Elmedin Kikanović (Monako), pobeda kod kuće protiv Šalona 92:83 – 15 poena (7/11 iz igre), 4 skoka, 1 asistencija, 1 izfubljena lopta za 31 minut;

pobeda u gostima protiv Bulazaka 94:67 – 15 poena (7/9 iz igre), 3 skoka, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 24 minuta;

poraz u gostima u Ligi šampiona od Banvita 85:84 – 15 poena (4/10 iz igre), 5 skokova, 5 asistencija, 3 ukradene, 2 izgubljene lopte za 30 minuta;

Italija

Emin Mavrić (Avelino), pobeda kod kuće protiv Kremone 95:72 – nije bio u sastavu tima;

Grčka

Edin Atić (AEK), poraz kod kuće od PAOK 81:72 – 0 poena (0/3 iz igre), 2 skoka za 4 minuta;

Milan Milošević (Promiteas), pobeda u gostima protiv Kolososa 89:70 – 4 poena (1/3 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 2 ukradene lopte za 13 minuta;

Poljska

Aleksandar Radukić (Polfarma), poraz u gostima od Starta 96:75 – 1 poen (0/8 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 blokada, 1 izgubljena lopta za 22 minuta;

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), pobeda kod kuće protiv Antverpena 79:75 – 6 poena (2/4 iz igre), 2 asistencije, 1 izgubljena lopta za 14 minuta;

Fahro Alihodžić (Leuven), pobeda kod kuće protiv Ostendea 77:64 – 14 poena (5/11 iz igre), 7 skokova, 1 izgubljena lopta za 31 minut;

Nedim Buza (Ostende), poraz u gostima od Leuvena 77:64 – 7 poena (3/3 iz igre), 2 skoka, 1 izgubljena lopta za 9 minuta.

Rumunija

Muhamed Pašalić (Oradea), pobeda kod kuće protiv Sibiua 104:78 – 6 poena (2/9 iz igre), 5 asistencija, 1 izgubljena lopta za 24 minuta;

Sead Hadžifejzović (Finiks Galati), pobeda u gostima protiv Dinamo Bukurešta 94:62 – 14 poena (6/9 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte za 15 minuta.

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg Djuks), poraz kod kuće od Furstenfelda 73:70 – 18 poena (4/10 iz igre), 7 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena i 1 izgubljena lopta za 29 minuta;

Jozo Brkić i Ramiz Suljanović (Arkadija Trajskirhen Lajons) – njihov tim nije nastupao prethodne nedelje.

Švajcarska

Dejan Jeftić (Ženeva Lajons), pobeda kod kuće protiv Lugano Tajgersa 78:62 – 11 poena (4/4 iz igre), 3 skoka, 2 asitencije, 2 blokade za 19 minuta.

Finska

Bojan Šarčević (Kauhajoki), pobeda u gostima protiv Pirinta 100:88 – 30 poena (9/18 iz igre), 3 skoka, 4 asistencije, 4 izgubljene lopte za 28 minuta.

IGRAČI IZ MAKEDONIJE

Španija

NenadDimitrijević (Huventud), pobeda u gostima protiv Saragose 92:86 – 2 poena (1/4 iz igre), 3 asistencije za 10 minuta;

Turska

VojdanStojanovski (Demir Bujukčekmeče), poraz u gostima od Eskišehira 76:72 – 14 poena (6/12 iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, 1 izgubljena lopta za 33 minuta;

Kristijan Nikolov (Ješilgiresun), poraz u gostima od Karšijake 77:71 – nije bio u sastavu tima.

Rumunija

Aleksandar Kostoski (Pitešti), poraz od Steaue u gostima 80:59 – 8 poena (2/8 iz igre), 3 skoka, 1 asistencija, 1 izgubljena lopta za 23 minuta;