Srbi u svetu: Bjelica lider, Raduljica nadrealan u Kini

Blog ostalo 30. okt 201820:59 > 21:05
Podeli:
Ezra Shaw, Getty Images

Ogromna srpska košarkaška dijaspora bila je zapažena i u protekloj nedelji, a najviše pažnje na sebe je skrenuo Nemanja Bjelica, koji je u ekipi Sakramento Kingsa zabeležio neke partije koje su privukle interesovanje mnogih NBA fanova, koji nisu ozbiljno računali na tim iz kalifornijske prestonice.

Kingsi su pravi hit dosadašnjeg dela NBA šampionata, a jedan od ključnih igrača je krilni centar srpske reprezentacije Nemanja Bjelica, koji je dobio mnogo prilike da diktira igru i kreira sa loptom u rukama u timu Dejvida Jergera.

Naročito je impresivna partija došla u pobedi nad Vašington Vizardsima, kada je nekadašnji košarkaš Superfunda, Crvene zvezde, Kahe Laboral i Fenerbahčea postigao 26 poena i imao 12 skokova.

Nikola Jokić u međuvremenu nastavlja sa “zvezdanim” partijama u dresu Nagetsa, a koketiranja sa tripl-dabl učincima i dalje su standard na koji je Somborac navikao svoje navijače.

Sa “ove strane Bare” odlično igraju drugi srpski košarkaši – Stevan Jelovac je u Bambergu bio odličan u pobedi svoje ekipe sa 17 poena i 8 skokova u nemačkom prvenstvu, a u VTB ligi Branko Mirković je za letonski Kalev imao 21 poen protiv Avtodora.

Plejmejker Bajerna Stefan Jović postigao je 15 poena u Bundesligi, a Jovan Novak odlično se snalazi u svom novom timu Miteldojčeru i postigao je 20 poena.

Dejan Borovnjak igra veoma dobro u drugoj turskoj ligi (23 poena za svoj Bursaspor), Miloš Bojović je predvodio Lijež u Belgiji sa 17 poena, a Đorđe Tresač je za slovačku Handlovu ubacio 21 poen.

Goran Ostojić je u pobedi rumunske Mikuree imao 26 poena i 16 skokova, Milan Stanojević je za češku Ostravu upisao 23 poena i 11 asistencija, a u Mađarskoj su dvojica srpskih internacionalaca billi veoma blizu tripl-dabl učinka – Strahinja Milošević imao je 11 poena, 9 skokova i 9 asistencija, a Marko Boltić je u pobedi Sedeka zabeležio 12 poena, 8 skokova i 10 asistencija.

Na kraju idemo i u Aziju gde nas po pobičaju čekaju “egzotične brojke”. Startovala je kineska CBA liga, a centar srpske reprezentacije Miroslav Raduljica u meču protiv Fuđijana imao je čak 41 poen, uz 13 skokova i 8 asistencija! Još jedan srpski centar ubeležio je prilično neverovatnu statistiku u Aziji u prethodnoj nedelji – Mile Ilić je u porazu svog tima Al-Itihada u Bahreinu imao 6 poena i 25 skokova.

Pročitajte učinke svih srpskih košarkaških pečalbara:

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda kod kuće protiv Kingsa 126:112 – 14p (6/11 iz igre), 12 sk, 6as, 1ul, 3il za 23 min;
poraz u gostima od Lejkersa 121:114 – 24p (9/17 iz igre, 5/5 penali), 11 sk, 3 as, 1ul, 1b, 6il za 33 min;
pobeda kod kuće protiv Pelikansa 116:112 – 12p (3/8 iz igre), 9sk, 10as za 28 min;

Harry How, Getty Images Sport

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers), pobeda u gostima protiv Rokitsa 133:113 – 8p (3/4 iz igre), 7sk, 5as, 2il za 17 min;
pobeda kod kuće protiv Vizardsa 136:104 – 3p (1/1 iz igre), 3as za 10 min;
poraz u gostima od Tandera 128:110 – 3p (1/1 iz igre), 1bl za 6 min;
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers), poraz u gostima od Pelikansa 116:109 – 1 il, 1 faul za 1 min;
pobeda u gostima protiv Rokitsa 133:113 – 3p (1/2 iz igre), 3 sk za 4 min;
pobeda kod kuće protiv Vizardsa 136:104 – 13p (6/7 iz igre), 9sk, 1as, 2bl, 1il za 12 min;
poraz u gostima od Tandera 128:110 – 5p (1/2 iz igre), 2sk, 1as za 10 min;
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings) – ne igra zbog povrede;
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz u gostima od Nagetsa 126:112 – 10p (4/7 iz igre), 2sk, 3 as, 3 il za 21 min;
pobeda kod kuće protiv Grizlisa 97:92 – 11p (3/5 iz igre, 4/4 penali), 11sk, 5sk, 2ul, 3bl, 1il za 32 min;
pobeda kod kuće protiv Vizardsa 116:112 – 26p (9/16 iz igre), 12 sk, 3as, 1ul, 1bl, 1il za 36 min;
pobeda u gostima protiv Hita 123:113 – 19p (7/15 iz igre), 5sk, 5as za 32 min
pobeda u gostima protiv Medžika 107:99 – 21p (8/13 iz igre), 8sk, 1as, 2ul, 1bl za 30 min.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda kod kuće protiv Burgosa 90:77 – 8p (4/6 iz igre), 7sk, 3ul za 18 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Budućnosti 89:55 – nije bio u sastavu tima;

Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda kod kuće protiv Saragose 98:82 – 5p (2/4 iz igre), 2sk, 1as za 21 min;
pobeda kod kuće protiv Uniksa 82:80 – 8p (2/6 iz igre), 4sk za 26 min;

Košarkaški savez Srbije

Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede;
Goran Huskić (Burgos), poraz u gostima protiv Real Madrida 90:77 – 10p (5/9 iz igre), 5sk, 7 as za 21 min;
Ognjen Jaramaz (Burgos), poraz u gostima protiv Real Madrida 90:77 – 9p (3/9 iz igre), 1sk, 4as za 15 min;
Marko Luković (Manresa), pobeda u gostima protiv Mursije 84:79 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Dragović (Manresa), pobeda u gostima protiv Mursije 84:79 – 0p (0/3 iz igre), 4sk, 2as za 19 min;
Aleksandar Cvetković (Breogan), pobeda kod kuće protiv Obradoira 69:56 – 10p (4/13 iz igre), 1sk, 4as za 28 min;
Nikola Janković (Estudijantes), poraz kod kuće protiv Baskonije 100:67 – 7p (3/4 iz igre), 1sk, 1bl za 10 min;
Oliver Stević (Andora), poraz kod kuće prtotiv Tenerifea 96:81 – 4p (1/2 iz igre), 2sk za 10 min;
pobeda u Evrokupu kod kuće protiv Ulma 103:95 – 10p (4/4 iz igre), 4sk, 2as za 20 min;

7Days EuroCup

Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), pobeda u gostima protiv Ovijeda 78:75 – nije bio u sastavu tima;
Darko Balaban (Melilja, druga liga), pobeda u gostima protiv Ovijeda 78:75 – 9p (3/5 iz igre, 3/3 penali), 2sk za 15 min;
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), pobeda u gostima protiv Araberija 92:69 – 8p (3/10 iz igre), 2as, 1il za 19 min;
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz kod kuće od Real Kanoea 92:69 – 3p (1/7 iz igre), 3sk, 1as za 14 min;
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), poraz u gostima od Ljeide 90:80 – 11p (5/14 iz igre), 5sk za 23 min;
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), pobeda kod kuće protiv Palensije 90:80 – 15p (4/9 iz igre), 3sk, 3a za 26 min;
Brano Đukanović (Ljeida, druga liga), pobeda kod kuće protiv Palensije 90:80 – nije bio u sastavu tima.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda u gostima protiv Gazijantepa 67:55 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi u gostima od Efesa 89:83 – 6p (3/8 iz igre), 2sk, 1as za 26 min;
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda u gostima protiv Gazijantepa 67:55 – 7p (3/5 iz igre), 3sk, 5as, 3il za 28 min;
poraz u Evroligi u gostima od Efesa 89:83 – 10p (4/5 iz igre), 4sk ,2as za 22 min;
Vasiije Micić (Anadolu Efes), poraz kod kuće od Sakarije 96:86 – 14p (5/9 iz igre), 2sk, 6as, 4il za 29 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Fenerbahčea 89:83 – 13p (5/11 iz igre), 2sk, 6as, 3il za 29 min;

Euroleague

Stefan Birčević (Banvit), poraz u gostima od Bahčešehira 86:78 – 2p (1/5 iz igre), 4sk, 1as za 21 min;
Vladimir Štimac (Turk Telekom), poraz u gostima od Bujukčekmedžea 80:77 – 4p (2/9 iz igre), 10sk, 1il za 23 min;
pobeda u Evrokupu gostima protiv Trentina 81:77 – 13p (5/10 iz igre, 3/6 penali), 11sk za 25 min;
Dušan Čantekin (Bešiktaš), pobeda kod kuće protiv Istanbul Bašekšehira 87:83 – bez učinka za manje od jednog minuta na parketu;
Dejan Borovnjak (Bursaspor, druga liga), pobeda kod kuće protiv Petkima 79:73 – 23p (9/15 iz igre, 5/5 penali), 7sk, 2as, 1il za 30 min.

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda kod kuće protiv Uniksa 78:65 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi u gostima od Armanija 81:80 – 4p (1/7 iz igre), 2sk, 3as za 14 min;
Marko Simonović (Zenit), pobeda u gostima protiv Nižnjeg Novgoroda 88:75 – 8p (2/4 iz igre, 2/2 penali), 4sk, 2ul za 18 min;
pobeda u Evrokupu kod kuće protiv Valensije 104:93 – 10p (4/4 iz igre), 5as za 27 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Asvela 89:68 – 0p (0/2 iz igre), 2sk za 12 min;

7Days EuroCup

Branko Mirković (Kalev), poraz kod kuće od Avtodora 113:102 – 21p (6/15 iz igre, 4/4 penali), 3sk, 5as, 2ul za 37 min;
Darko Čohadarević (Burevestnik Jaroslav), pobeda u gostima protiv Spartaka Primorje 91:64 – 4p (2/5 iz igre), 3il za 10 min;
Miloš Macura (Irkut), poraz u gostima od Tempa 88:73 – 15p (4/7 iz igre, 6/10 penali), 12sk, 1as, 1il za 31 min;
Nikola Jeftić (Vostok 65), pobeda kod kuće protiv Himkija Podmoskovlje 103:90 – 9p (4/10 iz igre), 3sk, 2as, 2ul za 20 min;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz kod kuće od Samare 87:60 – 10p (3/8 iz igre), 5sk, 2as, 3il za 28 min.

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Bremerhavena 89:72 – 15p (6/7 iz igre), 2sk, 2as, 2ul, 1il za 19 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Baskonije 77:71 – 7p (3/6 iz igre), 3sk, 4as, 2ul za 21 min;
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Bremerhavena 89:72 – 9p (4/8 iz igre), 7sk, 3as za 26 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Baskonije 77:71 – 9p (4/5 iz igre), 6sk, 2il za 28 min;
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Bremerhavena 89:72 – 0p (0/3 iz igre), 2as, 1ul za 12 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Baskonije 77:71 – 0p (0/5 iz igre), 5sk, 2as za 12 min;
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stevan Jelovac (Brose Bamberg), pobeda kod kuće protiv Miteldojčera 88:73 – 17p (6/13 iz igre), 8sk, 1as za 24 min;
Stefan Peno (Alba), pobeda kod kuće protiv Braunšvajga 86:80 – 4p (2/5 iz igre), 2sk, 5as, 2ul, 4il za 25 min;
pobeda kod kuće protiv Arke Gdinje 82:68 – 0p (0/4 iz igre), 1sk, 3as za 14 min;
Mihajlo Andrić (Getingen), pobeda kod kuće protiv Karlshajma 93:80 – 8p (2/4 iz igre), 4sk, 1as za 17 min;
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), poraz u gostima od Bamberga 88:73 – 14p (7/11 iz igre), 4sk, 2ul, 2il za 22 min;
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz u gostima od Bamberga 88:73 – 20p (7/7 iz igre), 5sk, 8as, 2il za 29 min;

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), pobeda u gostima protiv Pezara 97:82 – nije bio u sastavu tima zbog povrede;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Himkija 81:80 – nije bio u sastavu tima zbog povrede;
Vladimir Micov (Emporio Armani), 12p (4/9 iz igre), 2as za 21 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Himkija 81:80 – 6p (3/7 iz igre), 3sk, 4il za 27 min;

Turkish Airlines EuroLeague

Aleksa Avramović (Vareze), pobeda kod kuće protiv Alme Trst 78:66 – 14p (5/13 iz igre), 3sk, 1as za 21 min;
Vojislav Stojanović (Fijat Torino), poraz u gostima od Dinama Sasari 96:82 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Radičević (Trentino), poraz kod kuće od Venecije 87:64 – 10p (4/10 iz igre), 2sk, 8as za 30 min;
poraz u Evrokupu kod kuće protiv Turk Telekoma 81:77 – 5p (2/7 iz igre), 4sk, 3as za 26 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Valensije 87:66 – 9p (4/11 iz igre), 1sk, 3as, 2ul, 2il za 26 min;
Nikola Jovanović (Trentino), poraz kod kuće od Venecije 87:64 – 7p (2/3 iz igre), 2sk, 1bl za 13 min;
poraz u Evrokupu kod kuće protiv Turk Telekoma 81:77 – 1p (0/3 iz igre, 1/4 penali), 1sk za 8 min;
poraz u Evrokupu u gostima od Valensije 87:66 – 7p (3/6 iz igre), 1sk za 16 min;
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), poraz kod kuće od Kremone 84:66 – 8p (2/7 iz igre), 6sk, 1as, 1il za 27 min;

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda u gostima protiv Arisa 68:64 – 4p (2/2 iz igre), 5sk, 1 bl za 13 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Makabija 88:80 – 2p (1/4 iz igre), 3sk za 17 min;
Milenko Tepić (PAOK), poraz u gostima od Holargosa 74:68 – 9p (3/5 iz igre), 4sk, 2as, 1il za 24 min.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), pobeda kod kuće protiv Brisela 92:83 – 17p (6/14 iz igre), 3sk, 1as za 26 min;
Raško Katić (Spiru Šarlroa), pobeda u gostima protiv Antverpena 95:80 – nije bio u sastavu tima;

Photo by Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Uroš Nikolić (Mons-Eno), pobeda kod kuće protiv Limburga 80:75 – 16p (7/12 iz igre), 11sk, 1as za 22 min;
Dušan Đorđević (Ostende), poraz u gostima od Kangurusa 90:74 – 2p (0/1 iz igre), 3sk, 4as, 1bl za 21 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), poraz kod kuće od Beča 92:66 – 17p (6/14 iz igre), 4sk, 6as, 6il za 37 min;
Luka Nikolić (UBSC Grac), pobeda kod kue protiv Velsa 92:84 – 12p (5/9 iz igre), 13sk, 4as, 1bl za 34 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), poraz kod kuće od Timbervulvsa 77:75 – 19p (8/20 iz igre), 6sk, 5as, 3ul, 1il za 27 min;
Marko Kolarić (Timbervulvs), pobeda u gostima protiv Klosternojburga 77:75 – 13p (5/7 iz igre), 12sk, 1as, 2ul, 2bl, 2il za 25 min;
Nikica Nikolić (Timbervulvs), pobeda u gostima protiv Klosternojburga 77:75 – 1 faul za 1 min.

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), pobeda kod kuće protiv Žiline 86:83 – 21p (5/11 iz igre, 8/9 iz igre), 5sk, 5as, 2il za 34 min;
Nemanja Barać (Inter Bratislava), poraz u gostima protiv Levica 87:69 – 5p (2/6 iz igre), 3sk, 1il za 9 min;
pobeda u gostima protiv Iskre Svit 88:79 – 13p (4/10 iz igre), 3sk, 7as, 2il za 26 min;
Goran Vučićević (Iskra Svit), poraz kod kuće od Iskre Svit 88:79 – 6p (3/3 iz igre), 2sk, 2as za 27 min;
Saša Avramović (Iskra Svit), poraz kod kuće od Iskre Svit 88:79 – 19p (7/13 iz igre), 2sk, 1as za 34 min;
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda kod kuće protiv Inter Bratislave 87:69 – nije bio u sastavu tima;
poraz u gostima od Prjevidze 74:67 – nije bio u sastavu tima;
Nenad Milošević (Riker), pobeda kod kuće protiv Prjevidze 86:76 – nije bio u sastavu tima;
Bojan Stanojević (Žilina), poraz u gostima protiv Handlove 86:83 – 10p (5/6 iz igre), 5sk, 3as, 2ul za 31 mi.

Poljska

Nikola Marković (Anvil), poraz kod kuće od Polskog Cukijera 79:76 – 4p (2/3 iz igre), 2sk, 1as za 17 min;
Dragoslav Papić (Kozalin), poraz kod kuće od Spojnije 74:68 – 7p (1/8 iz igre, 4/6 penali), 3sk, 1as za 19 min;
Marko Tejić (Kozalin), poraz kod kuće od Spojnije 74:68 – 14p (4/6 iz igre), 8sk, 2bl za 22 min;

Mega Leks/Ivica Veselinov

Aleksandar Radulović (Kozalin), poraz kod kuće od Spojnije 74:68 – 12p (3/6 iz igre, 5/5 penali), 2sk, 2as, 5 faulova za 26 min;
Uroš Mirković (TBV Start) – tim nije igrao;
Milan Milovanović (Trefl) – tim nije igrao.

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), pobeda kod kuće protiv Slunete 92:85 – 23p (6/13 iz igre, 8/9 penali), 3sk, 11as, 4il za 32 min;
Marko Stevanović (Sluneta Ušti nad Labem), poraz u gostima protiv Ostrave 92:85 – 11p (3/8 iz igre), 5sk, 1as za 21 min.

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž) – tim nije igrao;
Peđa Stamenković (Kluž) – tim nije igrao;
Mladen Jeremić (Pitešti), pobeda u gostima protiv Steaue 75:64 – 13p (5/11 iz igre), 5sk, 2as za 31 min;
Aleksandar Vlahović (Steaua), poraz kod kuće od Piteštija 75:64 – 4p (1/5 iz igre), 1as, 4il za 23 min;
Žarko Đurić (Steaua), poraz kod kuće od Piteštija 75:64 – 9p (4/9 iz igre), 5sk za 22 min;
Uroš Lučić (Steaua), poraz kod kuće od Piteštija 75:64 – 2p (1/1 iz igre, 0/3 penali), 1sk za 9 min;
Marko Stojadinović (Temišvar), Vladan Vukosavljević (Temišvar) i Nikola Pešaković (Temišvar) – tim nije igrao;
Đorđe Simeunović (Mirkurea), pobeda u gostima protiv Vlaiku Bukurešta 83:66 – 19p (8/19 iz igre), 6sk, 4as, 4il za 40 min;
Goran Ostojić (Mirkurea), pobeda u gostima protiv Vlaiku Bukurešta 83:66 – 26p (8/13 iz igre, 10/11 penali), 16sk, 2as, 4il za 26 min;
Đorđe Kaplanović (Dinamo Bukurešt) – tim nije igrao;
Igor Mijajlović (Krajova), pobeda kod kuće protiv Oradee 92:78 – 6p (2/4 iz igre), 2sk, 5as za 22 min.

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), pobeeda kod kuće protiv ZTE KK 88:75 – 10p (4/8 iz igre), 2sk, 2as za 24 min;

Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz u gostima od Solnoka 94:77 – 6p (3/8 iz igre), 3sk, 5 faulova za 17 min;
Miljan Rakić (JKSE), poraz kod kuće od PVSK Veolije 79:55 – 13p (5/14 iz igre), 4sk, 5as, 5ul za 31 min;
Đorđe Pantelić (JKSE), poraz kod kuće od PVSK Veolije 79:55 – 8p (4/9 iz igre), 6sk, 1as za 31 min;
Nemanja Aleksandrov (JKSE), poraz kod kuće od PVSK Veolije 79:55 – 4p (2/7 iz igre), 5sk, 2as, 5ul za 29 min;
Aleksa Brbaklić (JKSE), poraz kod kuće od PVSK Veolije 79:55 – 2p (1/3 iz igre), 7sk, 1as za 25 min;
Marko Špica (Kapošvar), poraz u gostima od Šoprona 79:57 – 8p (3/6 iz igre), 2sk, 1as za 26 min;
Luka Marković (Kapošvar), poraz u gostima od Šoprona 79:57 – 5p (1/6 iz igre), 2sk, 1as za 21 min;
Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz u gostima od Kermenda 80:79 – 20p (6/12 iz igre, 7/9 penali), 4sk, 2ul za 37 min;
Miloš Dimić (KTE Duna), poraz u gostima od Kermenda 80:79 – 8p (3/10 iz igre), 2sk, 2ul za 24 min;
Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz u gostima od Kermenda 80:79 – 16p (5/10 iz igre), 4sk, 2as, 3il za 32 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda u gostima protiv JKSE 79:55 – 8p (3/10 iz igre), 3sk, 3as za 28 min;
Igor Kesar (PVSK Veolija), pobeda u gostima protiv JKSE 79:55 – 9p (4/7 iz igre), 4sk, 1as za 16 min;
Marko Boltić (Sedek), pobeda kod kuće protiv DEAC 88:82 – 12p (4/7 iz igre), 8sk, 10as za 32 min;
Nenad Šulović (Sedek), pobeda kod kuće protiv DEAC 88:82 – 16p (5/9 iz igre), 4sk, 3as za 34 min;
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda kod kuće protiv Atomeromua 94:77 – 11p (4/10 iz igre), 9sk, 9as, 1il za 26 min;
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz u gostima od Albe Fehervar 113:51 – 5p (2/7 iz igre), 2sk, 2as za 27 min;
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), poraz u gostima od Albe Fehervar 113:51 – 2p (1/7 iz igre), 4as, 5ul za 21 min;
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz u gostima od Albe Fehervar 113:51 – 3p (1/2 iz igre), 2sk za 10 min.

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda u gostima protiv Balkana 89:79 – 3p (1/2 iz igre), 6sk, 2as, 3il za 20 min;
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda u gostima protiv Balkana 89:79 – 13p (5/5 iz igre, 2/2 penali), 1sk, 3il za 14 min;
Nikola Vujović (Akademik PL), poraz kod kuće od Rilskog 78:72 – nije bio u sastavu tima;
Mladen Vitković (Akademik PL), poraz kod kuće od Rilskog 78:72 – 6p (2/9 iz igre), 6sk, 2as za 34 min;
Nikola Đurić (Jambol) – tim nije igrao.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), poraz u gostima od Lusitanije 85:78 – 7p (1/5 iz igre, 5/8 penali), 6sk, 2as, 2ul za 21 min;
Stefan Đukić (Imortal), pobeda kod kuće protiv Ilijabuma 85:77 – 7p (2/5 iz igre, 3/5 penali), 5sk za 24 min;
Branko Jereminov (Imortal), pobeda kod kuće protiv Ilijabuma 85:77 – 13p (3/6 iz igre), 1sk, 4as za 28 min;
Nikola Tadić (Vitorija), poraz kod kuće od Benfike 74:71 – 5p (1/6 iz igre), 4sk, 3as za 28 min;
Ivan Pendić (Madeira), pobeda kod kuće protiv Esgeire 76:72 – 4p (2/6 iz igre), 3sk, 2as, 2il za 19 min.

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers) – tim nije igrao;
Dušan Katnić (Montej), poraz kod kuće od Masanjoa 67:61 – nije bio u sastavu tima;
Mitar Trivunović (Nojšatel), pobeda u gostima protiv Starvingsa 71:56 – nije bio u sastavu tima;
Branko Tomić (Svis Central), poraz u gostima od Bonkura 94:54 – 4p (2/9 iz igre), 6sk, 1as, 1bl za 17 min;
Aleksa Solević (Ćeping Stars), poraz u gostima protiv Borosa 111:75 – 14p (6/9 iz igre), 7sk, 3as za 30 min;

Nemanja Jovanović (Upsala), poraz od Umea 111:93 – 9p (4/5 iz igre), 3il za 19 min.

Ostalo

Mile Ilić (Al-Itihad, Bahrein), poraz kod kuće od Al-Ahlija 79:69 – 6p (1/7 iz igre), 25sk, 1ul, 1bl za 40 min;
Stefan Savić (Horsens, Danska), poraz kod kuće od Nestveda 92:90 – 4p (2/6 iz igre), 4sk, 4as, 2ul za 24 min;
Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), pobeda u gostima protiv Ćingdaoa 103:101 – 25p (11/22 iz igre), 20sk, 7as, 2bl za 37 min;
pobeda kod kuće protiv Fuđijana 118:108 – 41p (17/22 iz igre, 4/6 penali), 13sk, 8as, 1ul za 42 min;

Turkish Airlines EuroLeague

Nemanja Miljković (Parnu, Letonija), pobeda u gostima protiv Valga-Valke 79:70 – nije bio u sastavu tima;
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), pobeda kod kuće protiv Kobrata 93:81 – 17p (6/13 iz igre), 3sk, 7as za 29 min;
Vuk Malidžan (BC Nokija, Finska), pobeda kod kuće protiv Kobrata 93:81 – 7p (1/3 iz igre), 7sk, 9as, 3il za 27 min;
Ilija Luković (Apoel, Kipar), pobeda kod kuće protiv AEK Larnaka 88:86 – nije bio u sastavu tima;
Petar Zdravić (Apoel, Kipar), pobeda kod kuće protiv AEK Larnaka 88:86 – 2 faula za 6 min, bez šuta iz igre;
Nikola Vasojević (Freja Basket, Norveška), tim nije igrao;
Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška) – tim nije igrao;
Petar Kutlešić (Krunsberg, Norveška), poraz u gostima od Gimlea 90:82 – 14p (6/16 iz igre), 6sk za 31 min;
pobeda u gostima protiv Filingena 90:80 – 0p (0/5 iz igre), 5sk za 30 min;
Momčilo Latinović (Češajr Finiks, Velika Britanija), poraz u gostima od London Lajonsa 87:81 – 15p (4/11 iz igre), 4sk, 1as za 39 min.

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.