Vučević igrač nedelje na Istoku, odličan i Nurkić

Blog ostalo 21. nov. 201812:52 > 12:53
Podeli:
Jonathan Daniel, Getty Images Sport

Nikola Vučević ‘prenuo’ je Medžik iz letargije, pa tim iz prestonice Floride beleži odlične rezultate. Crnogorski centar prosto je potopio tri Orlandova protivnika u prethodnoj nedelji i predvodio svoj tim do tri veoma bitne pobede.

Filadelfiji je ubacio 36, Lebronovim Lejkersima 30, a Niksima 28 za izuzetnu nedelju u Istočnoj konferenciji. Usledio je i poraz od veoma jakog Toronta 93:91, ali i tu je Vučević bio dobar sa 14 poena, 18 skokova i 4 asistencije. Protekle nedelje centar Medžika proglašen je igračem sedmice u istočnoj konferenciji NBA.

Martinić je imao dabl dabl od 17 poena i 11 asistencija, a po 21 poen ubacili su Borisov i Miljanić.

Krilni igrač Araberija Nedim Đedović bio je sjajan u drugoj španskoj ligi – u pobedi svog tima postigao je 23 poena, pa je tako mlađi brat poznatijeg Nihada Đedovića najavio odličan nastavak sezone.

U belgijskom šampionatu odličan je bio crnogorski košarkaš Nemanja Đurišić, koji je u ubedljivoj pobedi Ostendea imao 17 poena i 6 skokova. Jusuf Nurkić nastavlja sa odličnim igrama.

BOSNA I HERCEGOVINA

NBA

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), poraz u gostima od Lejkersa 126:117 – 21p (7/13 iz igre), 14sk, 1as, 3ul, 4bl, 2il za 35 min;
poraz u gostima od Timbervulvsa 112:96 – 13p (5/8 iz igre), 11sk, 1bl, 4il za 23 min;
pobeda u gostima protiv Vizardsa 119:109 – 13p (3/8 iz igre, 7/9 penali), 14sk, 8as, 1il za 31 min;
pobeda nad Niksima u gostima 118:114 – 13p (6-14 iz igre za 31 min), 11sk, 4ast, 2bl.
Džanan Musa (Bruklin Nets), poraz kod kuće od Majami Hita 120:107 – 0p (0/1 iz igre), 1sk, 1il za 3 min;
pobeda kod kuće protiv Vizardsa 115:104 – 0 poena (0/1 iz igre), za 1 min;
poraz kod kuće od Klipersa 127:119 – nije ulazio u igru.

https://youtube.com/watch?v=ZdOZ0Ip2l3k

Španija

Emir Sulejmanović (Breogan), poraz kod kuće od Saragose 86:82 – 2p (1/7 iz igre), 4sk za 14 min;
Kenan Karahodžić (Ueska, druga liga), pobeda u gostima protiv Melilje 79:69 – 8p (3/14 iz igre), 11sk, 3as, 1il za 38 min;
Nedim Đedović (Araberi, druga liga), pobeda u gostima protiv Prata 88:75 – 23p (9/14 iz igre), 4sk, 1as, 1il za 33 min;
Nikola Žižić (Barselona II, druga liga), poraz kod kuće od Ovijeda 63:60 – 8p (4/7 iz igre), 4sk za 9 min;
Nikola Rakočević (Kaseres, druga liga), poraz kod kuće od Betisa 77:72 – 16p (6/12 iz igre), 3sk, 2as za 34 min.

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Miteldojčera 81:66 – 6p (1/4 iz igre), 3sk, 5as, 1il za 19 min;
poraz od Olimpijakosa 72:62 – 2p (1-7 iz igre za 22 min), 2sk, 4ast
poraz od CSKA 93:79 – 14p (5-9 iz igre za 22 min), 3ast
Robert Drijenčić (Oldenburg), nije ulazio u igru
Dejan Kovačević (Braunšvajg), pobeda kod kuće nad Miteldojčerom 75:63 – 2p (0-1 iz igre za 4 min)

Turska

Hasan Rizvić (Ormansport, druga liga), pobeda nad Seldžuklom 72:60 – 18p (8-16 iz igre za 33 min), 6sk, 2ast

Austrija

Marinko Nakić (Kapfenberg), pobeda nad Gracom 86:65 – bez učinka za 3 min.
Edin Bavčić (Klosternojburg), pobeda nad Bečom 93:81 – 15p (6-9 iz igre za 22 min), 12sk, 3ast
Nemanja Nikolić (Timbervulvs), pobeda nad Velsom 101:85 – 16p (7-13 iz igre za 28 min), 6sk, 2ast

Belgija

Haris Delalić (Leuven) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Nedim Buza (Ostende), pobeda kod kuće protiv Liježa 85:61 – 0p (0/4 iz igre), 1sk, 4as za 16 min.

Ostalo

Elmedin Kikanović (Monako, Francuska), pobeda nad Crvenom zvezdom 91:75 – 17p (7-13 iz igre za 28 min), 3sk, 2ast
pobeda nad Ulmom 84:81 – 22p (9-13 iz igre za 32 min), 6sk, 1ast
poraz od Levaloa 89:87 – 14p (6-11 iz igre za 31 min), 4sk, 1ast
Milan Milošević (Lavrio, Grčka), pobeda nad Kolosom 74:70 – 16p (6-12 iz igre za 27 min), 14sk, 2ast
Robert Rotbart (Hapoel Ber Ševa, Izrael), poraz od Ironija 105:84 – 13p (5-9 iz igre za 12 min), 4sk.
Marko Vučević (Lučenec, Slovačka), poraz od Rikera 109:68 – 3p (1-8 iz igre za 28 min), 6sk, 2ast
Tihomir Vranješ (Lučenec, Slovačka), poraz od Rikera 109:68 – 17p (7-13 iz igre za 31 min), 1sk.
Bojan Šarčević (Kauhajoki, Finska), poraz od Sigolsa 82:81 – 4p (2-8 iz igre za 31 min), 5sk, 1ast
Vedran Borovčanin (Horsens, Danska), pobeda nad Nestvedom 80:75 – 6p (1-9 iz igre za 32 min), 7sk, 1ast
Muhamed Pašalić (Oradea, Rumunija), pobeda nad Piteštijem 101:81 – 14p (4-6 iz igre za 28 min), 2sk, 6ast
Aleksandar Radukić (Krajova, Rumunija), pobeda nad Temišvarom 74:73 – 6p (3-8 iz igre za 13 min), 6sk.

CRNA GORA

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik), pobeda kod kuće protiv Seventisiksersa 111:106 – 30p (10/19 iz igre), 8sk, 4as, 2ul, 1il za 39 min;
pobeda kod kuće protiv Lejkersa 130:117 – 36p (15/23 iz igre), 13sk, 2ul, 3il za 31 min;
pobeda kod kuće protiv Niksa 131:117 – 28p (10/15 iz igre), 10sk, 9as, 2bl, 3il za 31 min.
poraz kod kuće od Reptorsa 93:91 – 14p (6-12 iz igre za 34 min), 18sk, 4ast

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), poraz u gostima od Tenerifea 100:66 – 17p (6/2 iz igre), 5sk, 1as, 1ul, 1il za 28 min;
poraz od Asvela 73:69 – 4p (1-6 iz igre za 16 min), 4sk, 1ast
Marko Todorović (Huventud), poraz kod kuće od Fuenlabrade 88:78 – 7p (3/4 iz igre), 8sk, 5as, 2bl, 3il za 26 min;
Blagota Sekulić (Gipuskoa), poraz od Real Madrida u gostima 104:71 – 4p (2-6 iz igre za 21 min)
Dino Radončić (Burgos), poraz kod kuće od Manrese 82:74 – 6p (3/5 iz igre), 4sk za 15 min;
Nemanja Radović (Saragosa), pobeda u gostima protiv Breogana 86:82 – 4p (2/6 iz igre), 8sk, 1as, 2bl, 4il za 24 min.

VTB i Rusija

Vladimir Dragičević (Nižnji Novgorod), poraz od Uniksa 89:64 – nije bio u timu

Poljska

Boris Savović (Stelmet Zijelona Gora), tim nije igrao
Vladimir Mihailović (Anvil), pobeda nad Rosom 81:68 – nije bio u timu
Mihailo Sekulović (Mjasto Sikla), pobeda nad Treflom 79:76 – 17p (8-15 iz igre za 31 min), 6sk, 4ast
poraz od Poljskog Cukijera 95:70 – 4p (2-7 iz igre za 17 min), 3sk.
Ivan Maraš (Slam Stal), pobeda nad Polfarmom 101:79 – 9p (4-8 iz igre za 27 min), 3sk, 3ast

Mađarska

Miloš Borisov (DEAC), pobeda nad Kapošvarom 80:65 – 21p (9-15 iz igre za 31 min), 6sk, 7ast

Rumunija

Goran Gajović (Krajova), pobeda nad Temišvarom 74:73 – 14p (5-10 iz igre za 34 min), 8sk, 5ast
Maksim Šturanović (Pitešti), poraz od Oradee 101:81 – 12p (5-8 iz igre za 26 min), 9sk.
Miloš Komatina (Temišvar), poraz od Krajove 74:73 – 7p (3-8 iz igre za 26 min), 5sk, 1ast
Goran Martinić (Targu Mureš), pobeda nad Vlaikuom 128:51 – 17p (8-11 iz igre za 20 min), 4sk, 11ast

Slovačka

Goran Bulatović (Inter Bratislava), tim nije igrao
Marko Popović (Prjevidza), nije bio u timu

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Masanjo), pobeda nad Starvingsom 74:68 – 21p (7-10 iz igre za 33 min), 5sk, 2ast
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Masanja 74:68 – 14p (5-8 iz igre za 32 min), 5sk, 1ast

Ostalo

Bojan Subotić (Telekom Bon, Nemačka), pobeda nad Vircburgom 91:86 – nije bio u timu
Milko Bjelica (Tojota Alvark, Japan), poraz od Rjukukua 71:56 – 10p (3-8 iz igre za 17 min), 4sk.
Nemanja Đurišić (Ostende, Belgija),pobeda kod kuće protiv Liježa 85:61 –17p (6/13 iz igre), 6sk, 4as, 1il za 23 min;
Marko Loncović (Oliveirense), poraz od Benfike 83:75 – 5p (2-3 iz igre za 10 min), 3sk, 3il
Bojan Bakić (Kolin, Češka), poraz od Praga 87:65 – nije bio u timu
Miloš Pajović (Kolin, Češka), poraz od Praga 87:65 – nije bio u timu
Nemanja Milošević (Levski Lukoil, Bugarska), pobeda nad Rilskim 105:84 – nije bio u timu
Danijel Marsenić (Vulfpek, Danska), tim nije igrao

MAKEDONIJA

Vojdan Stojanoski (Oldenburg, Nemačka), pobeda nad Vehtom 81:62 – 15p (4-7 iz igre za 21 min), 2sk, 1ast
Armin Musović (Oldenburg, Nemačka), nije bio u timu
Nenad Dimitrijević (Huventud, Španija), poraz kod kuće od Fuenlabrade 88:78 – 8p (3/6 iz igre), 1sk, 6as, 1il za 20 min;
Stojan Gjuroski (Ueska, Španija, druga liga), pobeda nad Meliljom 79:69 – nije bio u timu
Bojan Trajkovski (Atomeromu, Mađarska), poraz od ZTE 99:98 – 8p (3-10 iz igre za 23 min), 1sk, 1ast
Kristijan Nikolov (Petkim, Turska), pobeda nad Sigortamom 87:68 – 2p (1-3 iz igre za 12 min), 2sk, 2ast
Boris Vukićević (Stevnsgade, Danska), poraz od Bakena 118:77 – 7p (3-12 iz igre za 20 min), 4sk, 4ast