Srbi u svetu: Trojica Nikola u moćnoj formi

Blog ostalo 21. jan. 201922:48 > 22:50
Podeli:
Euroleague Basketball

Košarkaške sezone u najvećim ligama su u punom zamahu, a na neke stvari već možemo sa sigurnošću da računamo - Nikola Jokić će "iz šešira" izvući neki zapanjujući potez, Nikola Kalinić će biti najpouzadniji košarkaš Fenerbahčea, a Nikola Milutinov jedan od najboljih centara Evrolige.

Milutinov je nastavio niz sjajnim partijama i u Evroligi, u meču u kojem je imao 13 poena i 7 skokova, dok je u grčkom prvenstvu zabeležio jedan impozantan dabl-dabl. Na taj način je 24-godišnji novosadski centar još jednom pokazao da San Antonio Sparsi mogu ozbiljno da računaju na njega u budućim sezonama, pošto imaju prava na njegove usluge jer su ga birali krajem prve runde na draftu 2015. godine.

Njegov imenjak Jokić u NBA je već postao sinonim za atraktivne i lucidne poteze, ali što je mnogo značajnije za navijače Denver Nagetsa – pobede. „Zlatno grumenje“ odlično „gura“ na Zapadnoj konferenciji, a ekspresni dolasci na ivicu tripl-dabla somborskog centra već su česta i uobičajena praksa u NBA arenama.

Povezano

Treći Nikola takođe je bio odličan u protekloj nedelji – Kalinić je u dobroj predstavi Fenerbahčea na Kanarskim ostrvima bio nepogrešiv – 6/6 iz igre. Subotičanin je jedan od ključnih igrača tima koji trenutno slovi za prvog favorita za osvajanje Evrolige. Kalinićev saigrač iz istanbulske ekipe Marko Gudurić bio je pobednik takmičenja u šutiranju trojki na Ol-star vikendu turske lige.

Tom Pennington, Getty Images

Bogdan Bogdanović nastavlja sa odličnim igrama, a u ubedljivom porazu Sakramenta od Bruklina zabeležio je i rekord karijere u asistencijama – 11, uz odlična 22 poena.

Doskorašnji centar FMP Dragan Apić ima novi klub – pojačao je Lokomotivu Kubanj, a u protekloj nedelji je debitovao, doduše uz simboličnu minutažu.

Bilo je i dobrih partija srpskih košarkaša i u manje propraćenim ligama – u Austriji je Luka Nikolić iz Graca imao 16 poena i 16 skokova, a u austrijskim Timbervulvsima blistao je Marko Kolarić sa 21 poenom 14 skokova i 7 asistencija. U Rumuniji je Svetozar Popović imao 27 poena i 16 asistencija, a u Mađarskoj je Marko Boltić u pobedii Sedeka ubacio 18 poena i dodao 17 asistencija.

Srbija ima mnogobrojne vrhunske igrače u odličnoj formi, a samo povrede stoje kao potencijalna prepreka moćnoj reprezentaciji Srbije na Mundobasketu u Kini krajem leta.

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz kod kuće od Voriorsa 142:111 – 17p (6/12 iz igre, 5/5 penali), 4sk, 8as, 3il za 23 min;
pobeda kod kuće protiv Bulsa 135:105 – 18p (6/18 iz igre), 8sk, 11as, 1ul, 3il za 25 min;
pobeda kod kuće protiv Kavalirsa 124:102 – 19p (8/12 iz igre), 11 sk, 12as, 1ul, 1il za 27 min;

Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers) – nije bio u sastavu tima na tri meča;
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers), poraz kod kuće od Džeza 1289:109 – 4p (2/2 iz igre) za 4 min;
poraz kod kuće od Voriorsa 112:94 – 2il, 2 faula, bez drugog statističkog učinka za 3 min;
pobeda u gostima protiv Sparsa 103:95 – nije bio u sastavu tima;
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda kod kuće protiv Trejl Blejzersa 115:107 – 18p (8/10 iz igre), 2sk, 3as, 1ul, 1bl, 5il za 31 min;
poraz u gostima protiv Hornetsa 114:95 – 17p (8/13 iz igre), 1sk, 2as, 1ul, 2il za 27 min;
pobeda u gostima protiv Pistonsa 103:101 – 8p (3/12 iz igre), 2sk, 7as, 1ul, 1bl za 23 min;
poraz u gostima od Netsa 123:94 – 22p (9/19 iz igre), 6sk, 11as, 2ul, 5il za 32 min;
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), pobeda kod kuće protiv Trejl Blejzersa 115:107 – 4p (2/7 iz igre), 6sk, 2as, 2bl, 1il za 21 min;
poraz u gostima protiv Hornetsa 114:95 – 2p (1/5 iz igre), 6sk, 4as za 19 min;
pobeda u gostima protiv Pistonsa 103:101 – 5p (2/5 iz igre), 1sk, 1il za 15 min;
poraz u gostima od Netsa 123:94 – 2p (1/3 iz igre), 1sk za 4 min.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid) – nije bio u sastavu tima;
Nikola Radičević (Gran Kanarija) – nije bio u sastavu tima zbog povrede;
Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz u gostima od Obradoira 89:86 – 4p (1/4 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 21 min;
pobeda u Evrokupu kod kuće protiv Limoža 79:72 – 2p (1/4 iz igre), 1sk, 4as, 2il za 25 min;

Povezano

Dejan Todorović (Mursija) – ne igra zbog povrede;
Luka Mitrović (Mursija), poraz u gostima od Gran Kanarije 90:82 – 6p (2/4 iz igre), 5sk, 1as, 2il za 21 min;
Goran Huskić (Burgos), poraz u gostima od Huventuda 87:65 – 16p (6/11 iz igre), 9sk, 3as, 1il za 25 min;
Ognjen Jaramaz (Burgos), poraz u gostima od Huventuda 87:65 – 0p (bez šuta iz igre), 1sk, 1as za 8 min;
Nikola Dragović (Manresa), poraz kod kuće od Real Madrida 83:78 – 8p (3/7 iz igre), 4sk za 25 min;
Tadija Dragićević (Breogan), poraz kod kuće od Valensije 77:65 – 8p (2/2 iz igre, 2/2 penali), 2 faula za 13 min;
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz kod kuće od Valensije 77:65 – 3p (1/3 iz igre), 4sk, 2as za 19 min;
Oliver Stević (Andora), pobeda u gostima protiv Saragose 97:77 – 9p (4/5 iz igre), 3sk, 2bl za 17 min;
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), poraz kod kuće od Araberija 82:77 – 2p (1/3 iz igre), 1sk, 1il za 12 min;
Darko Balaban (Melilja, druga liga), poraz kod kuće od Araberija 82:77 – 2p (0/1 iz igre), 7sk, 2as, 1bl, 2il za 27 min;
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), pobeda u gostima protiv Palensije 96:94 – 26sk (8/11 iz igre, 4/4 penali), 1sk, 2as za 31 min;
Milan Marković (Araberi, druga liga), pobeda u gostima protiv Melilje 82:77 – 0p (0/3 iz igre), 1as, 2il za 12 min;
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), poraz kod kuće od Real Kanoea 96:94 – 15p (5/17 iz igre), 3sk, 1as, 1il za 26 min;
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), poraz u gostima od Palme 82:57 – 5p (2/3 iz igre), 3sk, 1il za 18 min;
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), pobeda u gostima protiv Prata 82:72 – 9p (2/7 iz igre, 5/5 penali), 2sk, 1as, 2il za 21 min.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Sakarije 89:64 – 10p (4/6 iz igre), 3sk, 1as za 15 min;

pobeda u Evroligi u gostima protiv Gran Kanarje 82:64 – 16p (6/6 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 30 min;
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda kod kuće protiv Sakarije 89:64 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Gran Kanarje 82:64 – 7p (3/7 iz igre), 1sk, 2as, 1ul za 15 min;
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda kod kuće protiv Afjona 97:78 – 4p (1/6 iz igre), 2sk, 8as za 13 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Darušafake 82:68 – 11p (5/12 iz igre), 1sk, 3as, 2il za 26 min;
Vladimir Štimac (Turk Telekom) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Dušan Čantekin (Bešiktaš) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Dejan Borovnjak (Bursaspor), pobeda u gostima protiv Sigotarma 96:74 – 16p (4/8 iz igre, 8/9 penali), 7sk, 1as za 28 min.

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda kod kuće protiv Cmoki Minska 70:50 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi u gostima od Olimpijakosa 71:57 – 2p (1/3 iz igre), 3sk, 5as, 1ul za 28 min;
Marko Simonović (Zenit), pobeda kod kuće protiv CSKA 93:86 – 15p (5/6 iz igre), 4sk, 1il za 24 min;
poraz kod kuće od Andore 80:71 – 4p (1/7 iz igre), 7sk, 1as, 1bl za 27 min;
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), pobeda u gostima protiv Avtodora 102:95 – bez statističkog učinka za četiri minuta na terenu;
Branko Mirković (Kalev), poraz u gostima od Uniksa 76:74 – 9p (3/11 iz igre), 5sk, 5as, 5il za 27 min;
Miloš Macura (Irkut) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Nikola Jeftić (Vostok 65), pobeda u gostima protiv Himkija Podmoskovlja 95:83 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz u gostima od CSKA 2 93:81 – 18p (7/18 iz igre), 4sk, 4as, 2il za 28 min.

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), poraz u Evroligi u gostima od CSKA 77:70 – 10p (4/8 iz igre), 1sk, 1as, 2il za 25 min;

Hans-Martin Issler/Bongarts/Getty Images

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), poraz u Evroligi u gostima od CSKA 77:70 – nije bio u sastavu tima;
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), poraz u Evroligi u gostima od CSKA 77:70 – 8p (2/4 iz igre), 4sk, 2il za 26 min;
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stevan Jelovac (Brose Bamberg), pobeda u Kupu protiv Bona 90:87 – 0p (0/1 iz igre), 1sk, 1as za 2 min;
Stefan Birčević (Telekom Bon), poraz u Kupu od Bamberega 90:87 – 3p (1/3 iz igre), 1sk, 5sk, 1as, 1bl za 16 min;
Stefan Peno (Alba), pobeda u Kupu protiv Fraport Skajlajnersa 105:70 – 2p (1/2 iz igre), 5sk, 10as, 1il za 24 min;
Mihajlo Andrić (Getingen) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), poraz u gostima od Ulma 105:94 – 7p (3/6 iz igre), 3sk, 2as za 18 min;
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz u gostima od Ulma 105:94 – 8p (2/5 iz igre), 2sk, 4as, 3il za 19 min;
Vuk Radojčić (Jena), poraz u gostima od EWE Baskets Oldenburga 103:62 – nije bio u sastavu tima;

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), poraz u gostima od Brindizija 101:92 – nije bio u sastavu zbog povrede;
poraz u Evroligi u gostima od Baskonije 80:75 – nije bio u sastavu zbog povrede;
Vladimir Micov (Emporio Armani), poraz u gostima od Brindizija 101:92 – 5p (2/8 iz igre), 1sk, 2il za 19 min;
poraz u Evroligi u gostima od Baskonije 80:75 – 7p (3/8 iz igre), 1sk, 1as, 2il za 27 min;
Aleksa Avramović (Vareze), poraz u gostima od Breše 78:73 – 10p (3/11 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 20 min;
Nikola Jovanović (Trentino), pobeda u gostima protiv Kremone 89:84 – 2p (1/4 iz igre), 5sk za 8 min;
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), pobeda kod kuće protiv Trsta 82:74 – 12p (4/6 iz igre, 4/6 penali), 10sk, 2as za 21 min;
Vojislav Stojanović (Kremona), poraz kod kuće od Trentina 89:84 – 7p (3/6 iz igre), 3sk, 1as za 15 min.

Povezano

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda u gostima protiv Holargosa posle produžetka 73:68 – 21p (9/13 iz igre), 17sk (8 u napadu!), 3as, 2bl, 1il za 37 min;
pobeda u Evroligi kod kuće protiv Himkija 71:57 – 13p (3/3 iz igre, 7/8 penali), 7sk za 28 min;

Milenko Tepić (PAOK), pobeda u gostima protiv Kritan Kingsa 88:78 – nije ulazio u igru odlukom trenera;
Slaven Čupković (Kolosos), poraz u gostima protiv Promitesa 101:95 – 12p (5/8 iz igre), 7sk, 2as, 3il za 28 min.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz u gostima od Brisela 79:71 – 16p (7/14 iz igre), 2sk, 1as, 2ul za 32 min;
Raško Katić (Spiru Šarlroa), poraz kod kuće od Antverpena 70:62 – nije bio u sastavu tima;
Uroš Nikolić (Mons-Eno), poraz u gostima od Limburga 85:82 – nije bio u sastavu tima;
Dušan Đorđević (Ostende), poraz kod kuće od Kangurusa 82:80 – 11p (4/12 iz igre), 2sk, 3as, 1il za 14 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda kod kuće protiv Klosternojburga 80:63 – 16p (7/11 iz igre), 5sk, 6as, 1il za 32 min;

Luka Nikolić (UBSC Grac), pobeda kod kuće protiv Arkadije 79:73 – 16p (8/13 iz igre), 16sk, 4il za 32 min;
Mihailo Todorović (UBSC Grac), pobeda kod kuće protiv Arkadije 79:73 – 6p (3/5 iz igre), 2sk, 1as, 1bl, 1il za 4 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), poraz u gostima od Kapfenberga 80:63 – nije igrao odlukom trenera;
Marko Kolarić (Timbervulvs), pobeda kod kuće protiv Furstenfelda 86:71 – 21p (9/16 iz igre), 14sk, 7as, 2bl, 3il za 35 min;
Nikica Nikolić (Timbervulvs), pobeda kod kuće protiv Furstenfelda 86:71 –1 faul, 1il za 5 min.

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), pobeda kod kuće protiv Žiline 96:81 – 15p (5/11 iz igre), 8sk, 1as, 2il za 38 min;
Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda u gostima protiv Levica 72:66 – 18p (6/11 iz igre), 6sk, 1as, 1bl za 28 min;
Goran Vučićević, Saša Avramović i Davorin Kuntić (Iskra Svit) – tim nije igrao;
Nikola Gaćeša (Levice), poraz kod kuće od Inter Bratislave 72:66 – 18p (5/10 iz igre), 4sk, 1ul za 30 min;
Nenad Milošević (Riker), poraz kod kuće od Prjevidze 77:74 – 14p (5/9 iz igre), 2sk, 2as za 32 min;
Miloš Vraneš (Nova Ves), poraz u gostima od Lučeneca 90:85 – 2p (1/3 iz igre), 2sk za 11 min;
Vuk Đorđević (Žilina), poraz u gostima od Handlove 96:81 – nije još debitovao;
Ivan Bojanić (Žilina), poraz u gostima od Handlove 96:81 – nije bio u sastavu tima;
Bojan Stanojević (Žilina), poraz u gostima od Handlove 96:81 – nije bio u sastavu tima;
Milić Blagojević (Žilina), poraz u gostima od Handlove 96:81 – 7p (1/12 iz igre), 3sk, 1ul za 27 min.

Poljska

Nikola Marković (Anvil), poraz kod kuće od Aseko Gdinje 83:66 – 5p (1/5 iz igre, 2/2 penali), 1sk, 1as za 12 min;
Dragoslav Papić (Kozalin), poraz kod kuće od Zijelone Gure 81:72 – 11p (4/7 iz igre), 2sk, 1il za 18 min;
Marko Tejić (Kozalin), poraz kod kuće od Zijelone Gure 81:72 – 8p (3/8 iz igre), 9sk, 1as za 23 min;
Aleksandar Radulović (Kozalin), poraz kod kuće od Zijelone Gure 81:72 – nije bio u sastavu tima;
Uroš Mirković (TBV Start), poraz u gostima od Legije 83:78 – 1p (4/7 iz igre), 2sk, 1bl za 13 min;
Milan Milovanović (Trefl), poraz u gostima od Polskog Cukijera 90:83 – 21p (6/7 iz igre, 9/11 penali), 7sk, 1as, 1il za 27 min;
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), pobeda u gostima protiv Radoma 84:80 – 14p (2/9 iz ige, 8/8 penali), 5sk, 3as, 3il za 27 min.

ABA, KK Zadar/Zvonko Kucetin

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), pobeda kod kuće protiv Pardubica 100:92 – 8p (3/11 iz igre), 2sk, 5as, 1ul, 3il za 25 min;
Strahinja Stojačić (Ostrava), pobeda kod kuće protiv Pardubica 100:92 –11p (4/7 iz igre), 6sk, 5as, 1il za 25 min;
Marko Stevanović (Sluneta Ušti nad Labem), poraz u gostima od Olomuckog 101:79 – nije bio u sastavu tima;
Filip Vukosavljević (USK Prag), pobeda kod kuće protiv Opave 85:80 – 13p (5/8 iz igre), 8sk, 1as za 20 min;
Peđa Stamenković (Hradec) – tim nije igrao prethodne nedelje.

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž Napoka) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Mladen Jeremić (Pitešti), pobeda kod kuće protiv Univerzitatee Kluž 80:79 – 18p (6/12 iz igre), 4sk, 3as, 1il za 32 min;
Aleksandar Vlahović (Steaua), pobeda u gostima protiv Feniks Galatija 87:63 – 15p (5/8 iz igre), 2sk, 10as, 1il, 3il za 33 min;
Žarko Đurić (Steaua), pobeda u gostima protiv Feniks Galatija 87:63 – 11p (5/13 iz igre), 10sk, 2as, 2il za 27 min;
Uroš Lučić (Steaua), pobeda u gostima protiv Feniks Galatija 87:63 – 10p (5/7 iz igre), 1sk za 17 min;
Marko Stojadinović, Vladan Vukosavljević i Nikola Pešaković (Temišvar) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Đorđe Simeunović (Mirkurea), poraz kod kuće od Targu Mureša 88:70 – 13p (6/10 iz igre), 3sk, 1as za 34 min;
Đorđe Kaplanović (Dinamo Bukurešt), pobeda u gostima protiv Kostance 85:69 – nije bio u sastavu tima;
Igor Mijajlović (Krajova), poraz u gostiam od Oradee 80:78 – 8p (3/5 iz igre), 4skk, 2il za 26 min;
Vladimir Đorđević (Feniks Galati), poraz kod kuće od Steaue 87:63 – 9p (3/14 iz igre), 4sk, 2as, 4il za 33 min;
Marko Perović (Feniks Galati), poraz kod kuće od Steaue 87:63 – 12p (3/11 iz igre), 5sk, 2as za 26 min;
Maksim Kovačević (Targu Mureš), pobeda u gostima protiv Mirkuree 88:70 – nije bio u sastavu tima;
Ljubomir Čampara (Voluntari), pobeda kod kuće protiv Munisipal Medijasa 105:97 – 12p (5/8 iz igre), 2sk, 1bl za 25 min;
Svetozar Popović (Voluntari), pobeda kod kuće protiv Munisipal Medijasa 105:97 – 27p (7/11 iz igre, 8/10 penali), 5sk, 16as, 4il za 34 min;
Danilo Tasić (Voluntari), pobeda kod kuće protiv Munisipal Medijasa 105:97 – 19p (9/15 iz igre), 11sk, 2as za 35 min;
Milan Vulić (Medijas), poraz u gostima od Voluntarija 105:97 – 25p (9/16 iz igre), 4sk, 6as, 4il za 37 min;
Andrija Simović (Medijas), poraz u gostima od Voluntarija 105:97 – 12p (3/9 iz igre), 10sk, 4as za 29 min.

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), poraz kod kuće od Kapošvara 90:84 – 15p (6/15 iz igre), 7sk, 1as, 1ul za 26 min;

Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz u gostima od Sedeka 94:87 – 16p (7/8 iz igre), 8sk, 1il za 31 min;
Miljan Rakić (JKSE), pobeda u gostima protiv DEAC 92:82 – 16p (7/11 iz igre), 7sk, 7as, 1il za 35 min;
Đorđe Pantelić (JKSE), pobeda u gostima protiv DEAC 92:82 – 13p (4/7 iz igre), 13sk, 2as za 29 min;
Nemanja Aleksandrov (JKSE), pobeda u gostima protiv DEAC 92:82 – 16p (7/20 iz igre), 9sk, 1as za 39 min;
Aleksa Brbaklić (JKSE), pobeda u gostima protiv DEAC 92:82 – 2 faula, bez šuta iz igre za 5 min;
Marko Špica (Kapošvar), pobeda u gostima protiv Falka 90:84 – 16p (7/9 iz igre), 5sk, 8as, 3il za 28 min;
Luka Marković (Kapošvar), pobeda u gostima protiv Falka 90:84 – 12p (5/9 iz igre), 5sk, 1bl za 24 min;
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda u gostima protiv Albe Fehervar 94:79 – 18p (6/10 iz igre), 3sk, 6as za 27 min;
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda u gostima protiv Albe Fehervar 94:79 – 19p (8/9 iz igre), 6sk, 4as za 24 min;
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda u gostima protiv Albe Fehervar 94:79 –17p (5/10 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 27 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), poraz u gostima od Kermenda 86:77 – 20p (6/14 iz igre), 5sk, 1as, 2il za 38 min;
Igor Kesar (PVSK Veolija), poraz u gostima od Kermenda 86:77 – nije bio u sastavu tima;
Marko Boltić (Sedek), pobeda kod kuće protiv Atomeromua 94:87 – 18p (7/12 iz igre), 7sk, 17as, 6il za 44 min;
Nenad Šulović (Sedek), pobeda kod kuće protiv Atomeromua 94:87 –16p (7/12 iz igre), 7sk, 4as, 2il za 42 min;
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda u gostima protiv Šoprona 83:74 – 10p (4/9 iz igre), 6sk, 1as, 1bl za 32 min;
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz u gostima od ZTE KK 83:63 – 9p (2/5 iz igre), 1sk za 30 min;
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), poraz u gostima od ZTE KK 83:63 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz u gostima od ZTE KK 83:63 – bez statističkog učinka za 4 min.

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Akademik PL 87:75 – 9p (3/6 iz igre), 1sk, 1il za 18 min;
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Akademik PL 87:75 – 12p (6/10 iz igre), 2sk za 13 min;
Nikola Vujović (Akademik PL), poraz u gostima od Levskog Lukoila 87:75 – 2p (1/1 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 9 min;
Mladen Vitković (Akademik PL), poraz u gostima od Levskog Lukoila 87:75 – 10p (3/9 iz igre), 3sk, 2as, 2il za 33 min;
Nikola Đurić (Jambol), poraz kod kuće od Balkana 87:68 – 8p (4/7 iz igre), 3sk za 16 min.

Gruzija

Ratko Petrić (TSU Hjundai), poraz kod kuće od Dinamo Tbilisija 89:84 – 7p (3/5 iz igre, 1/6 penali), 1sk, 2bl, 2il za 15 min;
Stanoje Knežević (TSU Hjundai), poraz kod kuće od Dinamo Tbilisija 89:84 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Andrejević (Batumi), poraz kod kuće od Mgzavrebija 89:76 – 10p (3/4 iz igre), 4sk, 3as, 1il za 24 min;
Filip Šepa i Darko Čohadarević (BMG) – tim nije igrao prethodne nedelje.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda kod kuće protiv Lusitanije 90:85 – 17p (6/7 iz igre), 5sk, 1as, 1il za 18 min;
Stefan Đukić (Imortal), poraz u gostima od Ilijabuma 86:76 – 21p (10/16 iz igre), 10sk, 1as za 26 min;
Branko Jereminov (Imortal), poraz u gostima od Ilijabuma 86:76 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Tadić (Vitorija), poraz u gostima od Benfike 83:81 – 14p (6/10 iz igre), 7sk, 1as za 34 min;
Ivan Pendić (Madeira), pobeda u gostima protiv Madeire 77:66 – 6p (3/6 iz igre), 8sk, 1as za 18 min.

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Mitar Trivunović (Nojšatel), pobeda kod kuće protiv Starvingsa 83:72 – nije bio u sastavu tima;
Branko Tomić (Svis Central), poraz kod kuće od Bonkura 85:82 – nije bio u sastavu tima;
Aleksa Solević (Ćeping Stars), poraz u gostima od Umeoa 100:93 – 21p (6/17 iz igre), 6sk, 16as, 5ul, 8il za 36 min;
Nemanja Jovanović (Upsala), poraz kod kuće od Sederteljea 89:74 – 2p (1/5 iz igre), 3sk, 2as, 1bl za 20 min.

Ostalo

Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda u gostima protiv Lijetkabelisa 96:75 – 4p (2/3 iz igre), 2sk, 1as za 19 min;

ABA, Mornar/MEDIA Pro

Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda u gostima protiv Lijetkabelisa 96:75 – 7p (2/2 iz igre), 1as za 14 min;
Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), pobeda u gostima protiv Tijanđina 128:106 – 23p (7/12 iz igre), 13sk, 3as, 1bl za 32 min;
pobeda kod kuće protiv Šandonga 110:90 – 22p (10/13 iz igre), 11sk, 2as, 1bl, 1il za 29 min;
Stefan Savić (Horsens, Danska), pobeda u gostima protiv Verlesea 101:94 – 14p (6/14 iz igre), 5sk, 4as, 5ul, 4il za 35 min;
Nemanja Miljković (Parnu, Letonija) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Dragan Labović (BC Nokija, Finska) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Nikola Vasojević (Freja Basket, Norveška), poraz u gostima od Nidaros Džetsa 96:88 – 9p (3/12 iz igre), 1sk, 5as za 33 min;
Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška), poraz u gostima od Nidaros Džetsa 96:88 – 17p (7/19 iz igre), 3sk, 11as, 3il za 36 min;
Petar Kutlešić (Krunsberg, Norveška), pobeda kod kuće protiv Filingena 128:98 – 9p (4/7 iz igre), 6sk, 2as, 2bl za 21 min;
Momčilo Latinović (Češajr Finiks, Velika Britanija), pobeda u gostima protiv Sarija 89:83 – 19p (6/16 iz igre), 9sk, 3as za 31 min.

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.