Srbi u svetu: Jokić je tako dobar da to više ni ne čudi

Blog ostalo 29. apr 201918:32 > 18:35
Podeli:
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Nikola Jokić je odigrao u regularnoj sezoni 2018/2019. najbolju individualnu godinu jednog regionalnog košarkaša u istoriji NBA, a njegove plej-of partije su već posle prve serije doigravanja postale ‘besmrtne’ – Jokić krči put ka zvanju jednog od najboljih evropskih košarkaša svih vremena.

Najbolji pokazatelj Jokićevog značaja za čitavu ligu je to da je malo ko bio zaprepašćen njegovom dominacijom u šestom meču serije prve runde plej-ofa protiv San Antonija. Somborac je, u meču u kojem je još jednom demonstrirao potpunu nadmoć, postigao 43 poena uz 12 skokova i 9 asistencija.

Kada se gledaju najbolje individualne sezone igrača iz nekadašnje Jugoslavije u istoriji NBA u razmatranje ulaze sledeće (poređane hronološki):

Dražen Petrović (Nju Džersi Nets) 1992/1993 – 22,3p, 2,1sk, 3,5as, 1,3ul za 38 min u proseku na 70 mečeva – ispadanje u prvoj rundi plej-ofa;
Vlade Divac (Los Anđeles Lejkers) 1994/1995 – 16p, 10,4sk, 4,1as, 1,4ul, 2,2bl za 35 min u proseku na 80 mečeva – ispadanje u drugoj rundi plej-ofa;
Toni Kukoč (Čikago Buls) 1995/1996 – 13,1 poen, 4sk, 3,5as, 0,8ul, 0,3bl za 26 min u proseku na 81 meču – osvajanje šampionskog prstena i nagrada za najboljeg šestog igrača lige;
Predrag Stojaković (Sakramento Kings) 2003/2004 – 24,2p, 6,3sk, 2,1as, 1,3ul, 0,2bl za 40 min u proseku na 81 meču – ispadanje u drugoj rundi plej-ofa:
Goran Dragić (Finiks Sans) 2013/2014 – 20,3p, 3,2sk, 5,9as, 1,4ul, 0,3bl za 35 min u prosekuz za 76 mečeva – bez plasmana u plej-of;
Luka Dončić (Dalas Meveriks) 2017/2018 – 21,2p, 7,8sk, 6as, 1,1ul, 0,3bl za 32 min u proseku na 72 meča – bez plasmana u plej-of.

Protekle sezone, četvrte u svojoj NBA karijeri, Nikola Jokić je u dresu Nagetsa u proseku imao 20,1 poen, 10,8 skokova, 7,3 asistencije, 1,4 ukradne lopte i 0,8 blokada.

https://youtube.com/watch?v=xhH9V5FtUko

Napredne statistike otkrivaju još i više – bez ulaženja u suvoparne brojke Jokić je šuterski neznatno iza Dražena Petrovića i Predraga Stojakovića u njihovim najboljim sezonama NBA karijere, a u parametrima koji se tiču asistiranja i skoka drastično ispred svakog od spomenutih košarkaša.

Jokićeve brojke u njegovoj prvoj plej-of seriji u karijeri ne samo da nisu opale, već su narasle toliko da je Somborac postao prvi igrač u NBA od 2016. i Lebrona Džejmsa koji je u sedmoj utakmici jedne serije ostvario tirpl-dabl.

Svedočimo pisanju istorije, a protagonsita je momak koji je nedavno napunio 24 godine.

Povezano

Bilo je i drugih srpskih košarkaša koji su protekle nedelje zavredeli pažnju medija zbog odličnih igara – Jovan Novak je imao sjajnu partiju u nemačkom Miteldojčeru, a Aleksa Avramović nastavlja da se “iz senke” bori za mesto u reprezentaciji Srbije na Mundobasketu u Kini. Sjajni bek ponovo je blistao u Varezeu.

U istoj ligi sve bolje igra i centar Dejan Kravić, koji je od dolaska selektora Aleksandra Đorđevića u njegov tim – Virtus, preporodio sezonu.

Za kraj spremili smo i rezultate igrača iz “egzotičnijih” liga – Ivan Paunić i Nikola Dragović su u zavšnici doigravanja u Iranu, a Miroslavl Raduljica je okončao sezonu u Kini.

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda kod kuće protiv Sparsa 108:90 – 16p (5/11 iz igre), 11sk, 8as, 1bl, 2ul, 3il za 33 min;
poraz u gostima od Sparsa 120:103 – 43p (19/30 iz igre), 12sk, 9as, 2ul, 1bl, 3il za 38 min;
pobeda kod kuće protiv Sparsa 90:86 – 21p (9/26 iz igre), 15sk, 10as, 1ul, 3bl, 0il za 43 min;

https://youtube.com/watch?v=7MY0ydF0nyU

Boban Marjanović (Filadelfija Seventisiksers), pobeda kod kuće protiv Netsa 122:100 – 7p (3/5 iz igre), 7sk, 4as, 3il za 13 min;
poraz u gostima od Reptorsa 108:95 – 2p (1/2 iz igre), 1sk za 10 min.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda kod kuće protiv Breogana 94:89 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Panatinaikosa 89:82 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Radičević (Gran Kanarija), pobeda u gostima protiv Estudijantesa 96:86 – 2p (1/2 iz igre), 2as za 9 min;
Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz u gostima od Valensije 96:57 – 2p (1/3 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 22 min;
pobeda kod kuće protiv Burgosa 91:70 – 10p (4/8 iz igre), 5sk, 1as, 2ul, 1il za 33 min;
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede;
Luka Mitrović (Mursija), pobeda u gostima protiv Manrese 96:86 – 9p (4/6 iz igre), 5sk, 1as za 24 min;

Turkish Airlines EuroLeague

Goran Huskić (Burgos), poraz u gostima od Valensije 91:70 – 8p (3/6 iz igre), 2sk, 1as, 4il za 21 min;
Tadija Dragićević (Breogan), poraz u gostima od Real Madrida 94:89 – 0p (bez šuta iz igre), 1 faul za 6 min;
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz u gostima od Real Madrida 94:89 –6p (2/4 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 15 min;
Oliver Stević (Andora) – ne igra do kraja sezone zbog povrede;
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), pobeda u gostima protiv Palensije 84:76 – 1p (0/2 iz igre), 1/2 penali, 2sk, 1il za 12 min;
Darko Balaban (Melilja, druga liga), pobeda u gostima protiv Palensije 84:76 – 12p (2/3 iz igre, 7/8 penali), 6sk, 1as, 2il za 15 min;
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), poraz u gostima od Bilbaoa 93:62 – 2p (1/4 iz igre), 1as, 1il za 11 min;
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz u gostima od Ourensea 65:58 – 2p (1/5 iz igre), 4sk, 2il za 15 min;
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), poraz kod kuće od Melilje 84:76 – 13p (6/10 iz igre), 1sk, 1as za 21 min;
Petar Aranitović (Palensija, druga liga), poraz kod kuće od Melilje 84:76 – 8p (1/4 iz igre, 6/6 penali), 2sk, 1as, 3il za 14 min;
Milenko Veljković (Palensija, druga liga), poraz kod kuće od Melilje 84:76 – 0p (0/3 iz igre), 1sk, 2bl za 7 min;
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), poraz u gostima od Valjadolida 79:58 – 10p (5/14 iz igre), 5sk, 2as, 1il za 30 min;
Đukan Đukanović (Ljeida, druga liga), poraz u gostima od Valjadolida 79:58 – 0p (0/3 iz igre), 1sk, 3as, 1ul, 1il za 18 min;
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), poraz u gostima od Betisa 78:63 – 13p (5/9 iz igre), 2sk, 2il za 24 min;

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda u gostima protiv Darušafake 87:72 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Žalgirisa 66:57 – 2p (1/4 iz igre), 3sk, 1as za 17 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Žalgirisa 99:82 – nije bio u sastavu tima;
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda u gostima protiv Darušafake 87:72 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Žalgirisa 66:57 – 17p (4/10 iz igre, 6/7 penali), 3sk, 1bl, 1ul za 28 min;
pobeda u Evroligi u gostima protiv Žalgirisa 99:82 – 11p (4/6 iz igre), 4sk, 2ul, 2il za 29 min;
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda u Evroligi u gostima protiv Barselone 102:68 – 14p (5/11 iz igre), 1sk, 8as, 3ul, 1il za 31 min;
poraz u Evroligi u gostima protiv Barselone 82:72 – 4p (1/5 iz igre), 4sk, 4as, 3il za 26 min;

Turkish Airlines EuroLeague

Vladimir Štimac (Turk Telekom), poraz u gostima od Galatasaraja 74:56 – 12p (5/10 iz igre), 6sk, 1bl, 3il za 19 min;
Stevan Jelovac (Gazijantep), pobeda u gostima protiv Bašakšehira 94:65 – 15p (4/10 iz igre), 7sk, 1as za 17 min;
Dušan Čantekin (Bešiktaš) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Dejan Borovnjak (Bursaspor), poraz u gostima od Karesija 95:91 – 14p (6/12 iz igre), 5sk, 3as, 1ul za 27 min.

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda kod kuće protiv Parme 97:63 – 0p (0/6 iz igre), 4sk, 11as, 2il za 19 min;
Marko Simonović (Zenit), pobeda kod kuće protiv Astane 103:95 – 11p (3/9 iz igre), 3sk, 4as, 1ul za 31 min;
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), poraz u gostima od VEF Rige 75:71 – 5p (2/3 iz igre, 1/1 penali), 2sk, 1as za 13 min;
Branko Mirković (Kalev) – tim nije igrao u VTB ligi prethodne nedelje;
pobeda u estonskom plej-ofu kod kuće protiv Parnua 91:85 – 5p (2/4 iz igre), 2il za 21 min;

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Albe 85:75 – 5p (2/4 iz igre), 2sk, 11as, 2ul, 3il za 20 min;
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Albe 85:75 – 4p (2/5 iz igre), 2sk, 2as, 1il za 26 min;
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda u gostima protiv Albe 85:75 – 5p (2/5 iz igre), 2sk, 1il za 14 min;
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stefan Birčević (Telekom Bon), poraz kod kuće od Fraport Skajlajnersa 71:60 – 0p (0/3 iz igre), 1sk, 1bl za 16 min;
Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz u gostima od Bremerhavena 94:88 – 17p (5/15 iz igre, 4/6 penali), 1sk, 3as za 36 min;
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), pobeda kod kuće protiv Bajrojta 108:90 – nije bio u sastavu tima;
Jovan Novak (Miteldojčer), pobeda kod kuće protiv Bajrojta 108:90 – 19p (4/6 iz igre, 9/11 penali), 4sk, 11as, 2ul, 2il za 32 min;

Mega Leks/Ivica Veselinov

Vuk Radojčić (Jena), poraz u gostima od Gisena 89:83 – nije bio u sastavu tima;
Dejan Kovačević (Braunšvajg), poraz u gostima od Brose Basketsa 93:88 – nije igrao odlukom trenera.

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), pobeda kod kuće protiv Avelina 85:79 – nije bio u sastavu tima;
Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda kod kuće protiv Avelina 85:79 – nije bio u sastavu tima;
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda kod kuće protiv Pezara 81:75 – 23p (9/19 iz igre), 6sk, 3ul, 2il za 32 min;
Nikola Jovanović (Trentino), pobeda u gostima protiv Virtusa 74:69 – 0p (0/3 iz igre), 1sk za 8 min;
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), poraz kod kuće Virtusa 74:69 – 16p (7/9 iz igre, 2/2 penali), 5sk, 2ul, 4il za 28 min;
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda u gostima protiv Fijat Torina 94:88 – 6p (3/7 iz igre), 1as, 1bl, 1ul za 12 min.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), Aleksej Pokuševski (Olimpijakos), Milenko Tepić (PAOK) i Slaven Čupković (Kolosos) – mečevi grčkog šampionata nisu se igrali prethodne nedelje.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz kod kuće od Leuvena 82:76 – 22p (9/22 iz igre, 2/4 penali), 2sk, 3as, 1bl, 1il za 32 min;
Raško Katić (Spiru Šarlroa), pobeda u gostima protiv Kangurusa 71:61 – 11p (4/8 iz igre, 3/4 penali), 5sk, 1as, 6il za 20 min;

Photo by Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Uroš Nikolić (Mons-Eno), poraz kod kuće od Antverpena 76:70 – 5p (2/3 iz igre), 4sk, 1as, 1il za 14 min;
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda u gostima od Olstara 77:73 – 4p (1/4 iz igre), 2as, 1sk, 3il za 17 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda kod kuće protiv Arkadije 84:75 – 11p (4/9 iz igre, 3/3 penali), 2sk, 6as za 26 min;
Luka Nikolić (UBSC Grac), poraz kod kuće od Obertvarta 107:97 – nije bio u sastavu tima;
Mihailo Todorović (UBSC Grac), poraz kod kuće od Obertvarta 107:97 – 23p (8/12 iz igre, 7/9 penali), 9sk, 1as, 1il za 34 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda kod kuće protiv Furstenfelda 83:77 – 14p (5/13 iz igre), 7sk, 1il za 27 min;
Marko Kolarić (Timbervulvs), poraz kod kuće od Beča 74:54 – 10p (5/10 iz igre) , 7sk, 2as, 3il za 24 min;
Nikica Nikolić (Timbervulvs), poraz kod kuće od Beča 74:54 – 2p (1/1 iz igre), 1sk za 7 min.

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda u gostima protiv Iskre Svit 95:74 – 7p (3/5 iz igre), 2sk, 1as, 2il za 22 min;
pobeda kod kuće protiv Iskre Svit 114:48 – 11p (5/10 iz igre), 3sk, 2as za 18 min;
Goran Vučićević (Iskra Svit), poraz kod kuće od Inter Bratislave 95:74 – 5p (2/6 iz igre), 1sk, 3as za 20 min;
poraz u gostima od Inter Bratislave 114:48 – 7p (3/12 iz igre), 2sk, 2as, 4il za 32 min;
Saša Avramović (Iskra Svit), poraz kod kuće od Inter Bratislave 95:74 – 19p (6/14 iz igre, 4/6 penali), 6sk, 2as za 31 min;
poraz u gostima od Inter Bratislave 114:48 – nije bio u sastavu tima;
Davorin Kuntić (Iskra Svit), poraz kod kuće od Inter Bratislave 95:74 – nije bio u sastavu tima;
poraz u gostima od Inter Bratislave 114:48 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Gaćeša (Levice), poraz u gostima od Prjevidze 68:62 – 9p (4/6 iz igre), 6sk za 19 min;
pobeda kod kuće protiv Prjevidze 80:69 – 18p (4/9 iz igre, 9/10 penali), 3sk, 1as, 1il za 21 min;
Nikola Jeftić (Levice), poraz u gostima od Prjevidze 68:62 – 2p (1/5 iz igre), 4sk za 19 min
pobeda kod kuće protiv Prjevidze 80:69 – 10p (5/7 iz igre), 5sk, 1as, 1il za 17 min.

Poljska

Dragoslav Papić (Kozalin), poraz kod kuće od Trefla 102:67 – nije bio u sastavu tima;
Marko Tejić (Kozalin), poraz kod kuće od Trefla 102:67 – nije bio u sastavu tima;
Uroš Mirković (TBV Start), poraz u gostima od Radoma 87:79 – 0p (0/2 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 3 min;
Milan Milovanović (Trefl), pobeda u gostima protiv Kozalina 102:67 – 8p (4/8 iz igre), 8sk, 1as, 1il za 20 min;
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), poraz u gostima od Anvila 84:78 – 0p (0/4 iz igre), 1sk, 1as za 12 min.

Češka

Marko Stevanović (USK Prag), poraz kod kuće od Nimbruka 88:50 – nije bio u sastavu tima;
poraz kod kuće od Nimbruka 92:77 – nije bio u sastavu tima;
Filip Vukosavljević (USK Prag), poraz kod kuće od Nimbruka 88:50 – 2p (1/2 iz igre), 3sk, 1as, 5il za 12 min;
poraz kod kuće od Nimbruka 92:77 – 10p (3/10 iz igre, 4/5 penali), 3sk, 1il za 21 min.

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž Napoka), pobeda kod kuće protiv Steaue 72:64 – 7p (2/6 iz igre), 1sk, 2as, 2il za 22 min;
pobeda kod kuće protiv Steaue 71:68 – 8p (3/5 iz igre), 2sk, 3as, 3il za 25 min;
Mladen Jeremić (Pitešti), poraz u gostima od Oradee 81:77 – 10p (3/7 iz igre), 1sk, 3as, 4il za 33 min;
poraz u gostima od Oradee 74:73 – 14p (4/9 iz igre, 3/4 penali), 2sk, 1as, 2il za 31 min;
Pavle Reljić (Oradea), pobeda kod kuće protiv Piteštija 81:77 – nije bio u sastavu tima;
pobeda kod kuće protiv Piteštija 74:73 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Marković (Oradea), pobeda kod kuće protiv Piteštija 81:77 – 6p (2/6 iz igre), 2sk, 1as, 2il za 21 min;
pobeda kod kuće protiv Piteštija 74:73 – 5p (2/4 iz igre), 5sk, 1as, 2il za 23 min;
Aleksandar Vlahović (Steaua), poraz u gostima od Kluž Napoke 72:64 – nije bio u sastavu tima;
poraz u gostima od Kluž Napoke 71:68 – nije bio u sastavu tima;
Žarko Đurić (Steaua), poraz u gostima od Kluž Napoke 72:64 – 11p (4/11 iz igre), 5sk, 3as za 33 min;
poraz u gostima od Kluž Napoke 71:68 – 18p (8/12 iz igre), 3sk, 3as za 32 min;
Uroš Lučić (Steaua), poraz u gostima od Kluž Napoke 72:64 – 6p (2/4 iz igre), 2sk, 1il za 16 min;
poraz u gostima od Kluž Napoke 71:68 – 0p (0/3 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 14 min;
Marko Stojadinović (Temišvar), pobeda u gostima protiv Krajove 71:69 – 6p (2/6 iz igre), 5sk, 1il za 22 min;
poraz u gostima od Krajove 88:72 – 6p (3/7 iz igre), 2sk, 3as za 23 min;
Vladan Vukosavljević (Temišvar), pobeda u gostima protiv Krajove 71:69 – 15p (4/11 iz igre), 9sk, 3as, 2il za 28 min;
poraz u gostima od Krajove 88:72 – 13p (5/11 iz igre), 1sk, 1as, 3il za 29 min;
Nikola Pešaković (Temišvar), pobeda u gostima protiv Krajove 71:69 – 15p (5/6 iz igre, 3/4 penali), 1sk, 4as, 2il za 26 min;
poraz u gostima od Krajove 88:72 – 13p (3/4 iz igre, 5/6 penali), 2sk, 7as, 4il za 29 min;
Igor Mijajlović (Krajova), poraz kod kuće od Temišvara 71:69 – 12p (4/11 iz igre), 1sk, 2as, 2il za 22 min;
pobeda kod kuće protiv Temišvara 88:72 – 7p (1/3 iz igre, 4/4 penali), 2sk, 2as, 1il za 19 min.

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko) – tim nije igrao prošle nedelje;
Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz u gostima od ZTE KK 93:85 – 6p (3/8 iz igre), 7sk, 2il za 25 min;
Miljan Rakić (JKSE), poraz kod kuće od PVSK Veolije 77:56 – 2p (1/10 iz igre), 5sk, 1as, 2il za 36 min;
Đorđe Pantelić (JKSE), poraz kod kuće od PVSK Veolije 77:56 – 17p (7/10 iz igre), 12sk, 7as, 3il za 38 min;
Nemanja Aleksandrov (JKSE), poraz kod kuće od PVSK Veolije 77:56 –15p (4/12 iz igre, 7/8 penali), 2sk, 2as, 1bl, 6il za 30 min;
Aleksa Brbaklić (JKSE), poraz kod kuće od PVSK Veolije 77:56 – 9p (3/5 iz igre), 3sk, 5il za 26 min;
Marko Špica (Kapošvar), poraz u gostima od TF Budimpešte 92:80 – nije bio u sastavu tima;
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda kod kuće protiv DEAC 77:72 – 14p (6/12 iz igre), 8sk, 3as, 1il za 31 min;
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda kod kuće protiv DEAC 77:72 – nije bio u sastavu tima;
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda kod kuće protiv DEAC 77:72 – 16p (4/13 iz igre, 5/6 penali), 4sk, 1as, 1il za 34 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda u gostima protiv JKSE 77:56 – 12p (4/8 iz igre), 2sk, 2as, 3il za 23 min;
Marko Boltić, Aleksandar Ponjavić i Nenad Šulović (Sedek) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda u gostima protiv Kermenda 88:84 – nije bio u sastavu tima;
Nikola Malešević (Solnok), pobeda u gostima protiv Kermenda 88:84 – 17p (3/8 iz igre), 6sk, 4as, 1il za 31 min;
Nemanja Milošević (Solnok), pobeda u gostima protiv Kermenda 88:84 – 8p (3/8 iz igre), 7sk, 4as, 4il za 26 min;
Tomislav Ivošev (DEAC), poraz u gostima protiv KTE Duna 77:72 – 9p (2/9 iz igre, 5/10 penali), 9sk, 4as, 2bl za 31 min;
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), pobeda u gostima protiv Albe Fehervar 70:65 – 7p (3/9 iz igre), 2sk, 4as, 1il za 34 min;
pobeda kod kuće protiv Kapošvara 92:80 – 10p (4/7 iz igre), 3sk, 2as, 2ul, 2il za 27 min;
Stefan Filipović (TF Budimpešta), pobeda u gostima protiv Albe Fehervar 70:65 – 2p (1/3 iz igre), 4sk, 1as za 15 min;
pobeda kod kuće protiv Kapošvara 92:80 – 2p (1/3 iz igre), 5sk, 1il za 7 min.

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Akademik Sofije 106:95 – 15p (5/9 iz igre), 8sk, 1as, 1bl za 20 min;
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda kod kuće protiv Akademik Sofije 106:95 – 8p (2/6 iz igre, 4/4 penali), 4sk, 1il za 12 min;
Nikola Vujović (Akademik PL), poraz kod kuće od Rilskog 79:60 – 4p (1/4 iz igre), 6sk, 1il za 12 min;
Mladen Vitković (Akademik PL), poraz kod kuće od Rilskog 79:60 – 16p (6/9 iz igre), 2sk, 2as, 1il za 32 min;
Nikola Đurić (Jambol), poraz u gostima od Jambola 98:81 – 7p (3/7 iz igre), 2sk, 1il za 17 min.

Gruzija

Mečevi gruzijskog šampionata nisu se igrali prethodne nedelje.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda kod kuće protiv Teršeire 105:69 – 7p (3/4 iz igre), 5sk, 1il za 16 min;
Stefan Đukić (Imortal), pobeda kod kuće protiv Vitorije 79:78 – nije igrao odlukom trenera;
Nikola Tadić (Vitorija), poraz u gostima od Imortala 79:78 – 11p (4/10 iz igre), 8sk, 1as za 28 min;
Ivan Pendić (Madeira), pobeda kod kuće protiv Galitosa 94:90 – 5p (2/8 iz igre), 1sk, 2as, 1il za 15 min;

Švajcarska

Mečevi švajcarskog šampionata nisu se igrali protekle nedelje, regularni tok prvenstva je gotov, a plej-of počinje petog maja.

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina) – CBA prvenstvo je na samom kraju, u toku je finalna serija, a klub srpskog centra takmičenje je završio u četvrtfinalu plej-ofa;

Getty Image/Julian Finney

Ivan Paunić (Šemdor, Iran) – tim ispao u polufnalu plej-ofa;
Nikola Dragović (Šardari Gorgan, Iran), pobeda kod kuće protiv Neft Abadana 71:69 u finalnoj seriji plej-ofa – 17p (6/9 iz igre, 3/7 penali), 5sk, 5as, 2ul, 2il za 40 min;
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda kod kuće protiv Ritasa 83:74 – nije bio u sastavu tima;
Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda kod kuće protiv Ritasa 83:74 – 8p (2/8 iz igre), 7sk, 2as, 1il za 30 min;
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), poraz u gostima od Vilpasa 114:87 – 9p (3/6 iz igre), 4sk, 1as, 1il za 23 min;
Momčilo Latinović (Češajr Finiks, Velika Britanija), pobeda kod kuće protiv Vustera 100:83 – 26p (8/17 iz igre, 5/5 penali), 5sk, 2as, 1il.

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.