Aleksandar Mitrović golom je doneo bod Fulamu protiv Čarltona (2:2) i time nastavio sjajnu golgetersku formu. Od srpskih igrača u inostranstvu u strelce su se upisali i Nemanja Maksimović, Nikola Milenković, Branislav Ivanović, Marko Jevtović...
Mitroviću je to bio treći pogodak u poslednje dve utakmice, a ukupno osmi u Čempionšipu, čime je postao prvi strelac lige.
Nemanja Maksimović zaslužan je za tri boda Hetafea u duelu sa Sosijedadom u Baskiji, pošto je postigao pobedonosni gol u 89. minutu (2:1).
Trijumf Fiorentini nad Udinezeom (1:0) doneo je Nikola Milenković, a u Rusiji su strelci bili Branislav Ivanović za Zenit i Uroš Radaković za Orenburg.
Marko Jevtović jedan penal je iskoristio, a drugi promašio, u meču Konje i Kasimpaše (4:1), dok je Nikola Đurđić nastavio sa dobrim partijama u Švedskoj i 11. golom u sezoni doprineo je trijumfu Hamarbija protiv Jurgordena (2:1).
Pregled učinaka svih srpskih fudbalera u inostranstvu pogledajte u nastavku:
Engleska
Nemanja Matić (Mančester Junajted) nije igrao u porazu od Njukasla 0:1
Luka Milivojević (Kristal Palas)nije igrao u pobedi nad Vest Hemom 2:1
Engleska 2
Aleksandar Mitrović (Fulam) odigrao ceo meč, postigao gol i dobio žuti karton u remiju sa Čarltonom 2:2
Španija
Luka Jović (Real) nije igrao u pobedi nad Granadom 4:2
Ivan Šaponjić (Atletiko) nije igrao u remiju sa Valjadolidom 0:0
Nemanja Radoja (Levante)odigrao ceo meč u pobedi nad Leganesom 2:1
Nemanja Maksimović (Hetafe) odigrao ceo meč i postigao gol u pobedi nad Sosijedadom 2:1
Filip Manojlović (Hetafe) nije igrao u pobedi nad Sosijedadom 2:1
Nemanja Gudelj (Sevilja) nije igrao u porazu od Barselone 0:4
Marko Dmitrović (Eibar) odigrao ceo meč u remiju sa Betisom 1:1
Darko Brašanac (Osasuna) igrao od 85. minuta u pobedi nad Viljarealom 2:1
Aleksandar Sedlar (Majorka) nije igrao u pobedi nad Espanjolom 2:0
Španija 2
Uroš Đurđević (Hihon) igrao od 61. minuta u porazu od Fuenlabrade 0:2
Filip Malbašić (Tenerife) igrao od 70. minuta u porazu od Ekstremadure 1:2
Nikola Šipčić (Tenerife) nije igrao u porazu od Ekstremadure 1:2
Radosav Petrović (Almerija) odigrao ceo meč u remiju sa Deportivom 0:0
Dragan Rosić (Almerija) nije igrao u remiju sa Deportivom 0:0
Nikola Maraš (Almerija) odigrao ceo meč u remiju sa Deportivom 0:0
Igor Zlatanović (Numansija) odigrao ceo meč u remiju sa Ovijedom 1:1
Saša Jovanović (Deportivo) nije igrao u remiju sa Almerijom 0:0
Slavoljub Srnić (Las Palmas) igrao 72 minuta u pobedi nad Lugom 2:0
Nemačka
Matija Nastasić (Šalke)nije igrao u remiju sa Kelnom 1:1
Filip Kostić (Ajntraht) ceo meč u remiju sa Verderom 2:2
Mijat Gaćinović (Ajntraht) igrao od 84. minuta u remiju sa Verderom 2:2
Dejan Joveljić (Ajntraht) nije igrao u remiju sa Verderom 2:2
Miloš Veljković (Verder) odigrao ceo meč u remiju sa Ajntrahtom 2:2
Marko Grujić (Herta) odigrao ceo meč u pobedi nad Fortunom 3:1
Neven Subotić (Union Berlin) igrao 86 minuta u porazu od Volfsburga 0:1
Nemačka 2
Ognjen Ožegović (Darmštat) nije igrao u remiju sa Karlsrueom 1:1
Aleksandar Ignjovski (Kil) nije igrao u porazu od Regensburga 1:2
Miloš Pantović (Bohum)igrao od 73. minuta u pobedi nad Hajdenhajmom 3:2
Filip Kušić (Aue) nije igrao u remiju sa Sandhausenom 2:2
Njegoš Kupusović (Aue) nije igrao u remiju sa Sandhausenom 2:2
Italija
Sergej Milinković-Savić (Lacio) odigrao ceo meč u remiju sa Bolonjom 2:2
Aleksandar Kolarov (Roma) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u remiju sa Kaljarijem 1:1
Nikola Milenković (Fiorentina) odigrao ceo meč i postigao gol u pobedi nad Udinezeom 1:0
Dušan Vlahović (Fiorentina) nije igrao u pobedi nad Udinezeom 1:0
Aleksa Terzić (Fiorentina) nije igrao u pobedi nad Udinezeom 1:0
Nikola Maksimović (Napoli) nije igrao u remiju sa Torinom 0:0
Nenad Tomović (SPAL) odigrao ceo meč u pobedi nad Parmom 1:0
Darko Lazović (Verona) igrao 58 minuta i dobio žuti karton u pobedi nad Sampdorijom 2:0
Boris Radunović (Verona) nije igrao u pobedi nad Sampdorijom 2:0
Ivan Radovanović (Đenova) odigrao ceo meč u porazu od Milana 1:2
Saša Lukić (Torino) igrao 63 minuta i dobio žuti karton u remiju sa Napolijem
Filip Đuričić (Sasuolo) –
Italija 2
Filip Đorđević (Kjevo) igrao 69 minuta u pobedi nad Livornom 4:3
Vladimir Golemić (Krotone) odigrao ceo meč u pobedi nad Entelom 3:1
Ivan Lakićević (Venecija) nije igrao u remiju sa Kosencom 1:1
Miloš Bočić (Peskara) nije igrao u pobedi nad Askolijem 2:0
Nikola Ninković (Askoli) odigrao ceo meč u porazu od Peskare 0:2
Francuska
Nemanja Radonjić (Marsej)odigrao ceo meč u porazu od Amijena 1:3
Predrag Rajković (Rems) odigrao ceo meč u pobedi nad Renom 1:0
Vukašin Jovanović (Bordo) nije igrao u pobedi nad Tuluzom 3:1
Stefan Mitrović (Strazbur) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u porazu od Dižona 0:1
Petar Škuletić (Monpelje) nije igrao u pobedi nad Monakom 3:1
Mihailo Ristić (Monpelje) igrao od 82. minuta u pobedi nad Monakom 3:1
Portugalija
Andrija Živković (Benfika) nije igrao u pobedi nad Setubalom 1:0
Ljubomir Fejsa (Benfika) igrao 46 minuta u pobedi nad Setubalom 1:0
Uroš Račić (Famalikao) igrao od 78. minuta u pobedi nad Belenenšešom 3:1
Lazar Rosić (Moreirense) nije igrao u porazu od Maritima 1:2
Bogdan Mladenović (Žil Visente) nije igrao u porazu od Santa Klare 1:2
Dejan Kerkez (Maritimo) odigrao ceo meč u pobedi nad Moreirenseom 2:1
Rusija
Uroš Spajić (Krasnodar) odigrao ceo meč u pobedi nad Spartakom 2:1
Branislav Ivanović (Zenit) odigrao ceo meč i postigao gol u pobedi nad Uralom 3:1
Srđan Mijailović (Krila Sovjetov)odigrao ceo meč i dobio žuti karton u pobedi nad Sočijem 2:0
Đorđe Despotović (Orenburg) odigrao ceo meč u pobedi nad Dinamom 3:1
Uroš Radaković (Orenburg) odigrao ceo meč, postigao gol i dobio žuti karton u pobedi nad Dinamom 3:1
Ivan Miladinović (Soči) odigrao ceo meč u porazu od Krila Sovjetova 0:2
Goran Čaušić (Arsenal Tula) nije igrao u porazu od Lokomotive 1:2
Holandija
Dušan Tadić (Ajaks) odigrao ceo meč u pobedi nad Den Hagom 2:0
Aleksandar Bjelica (Den Hag) nije igrao u porazu od Ajaksa 0:2
Nemanja Mihajlović (Herenven) nije igrao u pobedi nad Zvoleom 1:0
Adrijan Seke (Herakles) nije igrao u pobedi nad Emenom 2:0
Turska
Adem Ljajić (Bešiktaš) igrao 45 minuta u pobedi nad Alanjom 2:0
Marko Jevtović (Konja) odigrao ceo meč, postigao gol i promašio penal u pobedi nad Kasimpašom 4:1
Danijel Aleksić (Bašakšehir) nije igrao u pobedi nad Gazijentepom 2:1
Miloš Jojić (Bašakšehir) nije igrao u pobedi nad Gazijentepom 2:1
Marko Šćepović (Rize) igrao od 90. minuta u porazu od Trabzona 1:2
Armin Đerlek (Sivas) igrao od 88. minuta u pobedi nad Ankaragudžuom 3:1
Belgija
Vanja Milinković-Savić (Standard) nije igrao u remiju sa Antverpenom 2:2
Luka Adžić (Anderleht) nije igrao u pobedi nad Šarlroom 2:1
Jovan Stojanović (Kortrijk) nije igrao u pobedi nad St. Trojdenom 4:0
Petar Golubović (Kortrijk) nije igrao u pobedi nad St. Trojdenom 4:0
Vladimir Golubović (Muskron) igrao od 83. minuta u pobedi nad St. Trojdenom 4:0
Nemanja Antonov (Muskron) nije igrao u porazu od Genka 1:2
Vaso Vasić (Muskron) nije igrao u porazu od Genka 1:2
Aleksandar Vukotić (Beveren) nije igrao u porazu od Genka 1:2
Grčka
Lazar Ranđelović (Olimpijakos) nije igrao u pobedi nad Arisom 2:1
Svetozar Marković (Olimpijakos) nije igrao u pobedi nad Arisom 2:1
Živko Živković (PAOK) odigrao ceo meč u pobedi nad Asterasom 2:1
Nenad Krstičić (AEK) nije igrao u remiju sa AEL 0:0
Miloš Deletić (AEK) igrao od 46. minuta u remiju sa AEL 0:0
Petar Đuričković (Ksanti) nije igrao u pobedi nad Panatinaikosom 1:0
Aleksandar Kovačević (Ksanti) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u pobedi nad Panatinaikosom 1:0
Nikola Stepanović (Ksanti) nije igrao u pobedi nad Panatinaikosom 1:0
Nikola Stanković (AEL) odigrao ceo meč u remiju sa AEK 0:0
Radomir Milosavljević (AEL) igrao 90 minuta u remiju sa AEK 0:0
Miloš Filipović (AEL) nije igrao u remiju sa AEK 0:0
Stefan Živković (AEL) nije igrao u remiju sa AEK 0:0
Aleksandar Gojković (AEL) nije igrao u remiju sa AEK 0:0
Borivoje Ristić (AEL) nije igrao u remiju sa AEK 0:0
Novica Maksimović (Panionios)
Lazar Romanić (PAS Janjina)
Damir Kahriman (PAS Janjina)
Švajcarska
Miralem Sulejmani (Jang Bojs) nije igrao u pobedi Jang Bojsa nad Cirihom 4:0
Lazar Ćirković (Lucern) igrao od 90. minuta u pobedi nad Tunom 2:0
Zdravko Kuzmanović (Bazel) nije igrao u remiju sa Sankt Galenom 0:0
Đorđe Nikolić (Bazel) nije igrao u remiju sa Sankt Galenom 0:0
Milan Vilotić (Sankt Galen) nije igrao u remiju sa Bazelom 0:0
Austrija
Nemanja Rnić (Volfsberger) nije igrao u pobedi nad Sankt Peltenom 4:0
Miloš Spasić (Admira) nije igrao u pobedi nad Vakerom 3:1
Češka
Srđan Plavšić (Sparta) igrao od 74. minuta u pobed inad Karvinom 4:0
Vukadin Vukadinović (Karvina) nije igrao u porazu od Sparte 0:4
Milan Rundić (Karvina) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u porazu od Sparte 0:4
Nemanja Kuzmanović (Banjik) odigrao ceo meč u pobedi nad Zlinom 4:0
Filip Stuparević (Pribram) igrao od 73. minuta u remiju sa Sigmom 0:0
Mihailo Cmiljanić (Pribram) odigrao ceo meč u remiju sa Sigmom 0:0
Bojan Đorđić (Liberec) nije igrao u porazu od Slovačkog 1:3
Rumunija
Bogdan Planić (Steaua) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u remiju sa Dinamom 1:1
Marko Momčilović (Steaua) nije igrao u remiju sa Dinamom 1:1
Slavko Perović (Dinamo Bukurešt) nije igrao u remiju sa Steauom
Uroš Ćosić (Krajova) nije igrao u remiju sa Poli Jašijem 1:1
Poljska
Dragoljub Srnić (Lođ) odigrao ceo meč u pobedi nad Koronom 4:1
Marko Poletanović (Jagjelonija) nije igrao u remiju sa Šljonskom 1:1
Stefan Šćepović (Jagjelonija) nije igrao u remiju sa Šljonskom 1:1
Mile Savković (Jagjelonija) nije igrao u remiju sa Šljonskom 1:1
Ognjen Mudrinski (Jagjelonija) igrao od 90. minuta u remiju sa Šljonskom 1:1
Filip Mladenović (Lehija) nije igrao u porazu od Zaglebja 1:2
Žarko Udovičić (Lehija) odigrao ceo meč u porazu od Zaglebja 1:2
Zlatan Alomerović (Lehija) nije igrao u porazu od Zaglebja 1:2
Bojan Čečarić (Krakovija) igrao od 77. minuta u remiju sa Gornikom 1:1
Ivan Obradović (Legija) nije igrao u porazu od Pjasta 0:2
Milan Radin (Korona) igrao 55 minuta u porazu od Lođa 1:4
Nemanja Miletić (Korona) nije igrao u porazu od Lođa 1:4
Filip Marković (Šljonsk) igrao od 66. minuta u remiju sa Jagjelonijom 1:1
Đorđe Crnomarković (Leh) odigrao ceo meč u pobedi nad Vislom 4:0
Filip Bainović (Gornik) igrao od 63. minuta u remiju sa Krakovijom 1:1
Bugarska
Zoran Gajić (Arda) odigrao ceo meč u porazu od Dunav Rusea 0:2
Miloš Petrović (Lokomotiva Plovdiv) igrao 69 minuta u pobedi nad Etrom 5:0
Jovan Lučić (Botev Vratsa) nije igrao u pobedi nad Botev Plovdivom 3:0
Ratko Mandić (Botev Vratsa) nije igrao u pobedi nad Botev Plovdivom 3:0
Kipar
Andrija Pavlović (APOEL) –
Uroš Matić (APOEL) –
Vujadin Savić (APOEL) –
Saša Marković (Apolon) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u pobedi nad Olimpijakosom 3:1
Marko Adamović (AEL) nije igrao u porazu od Nea Salamisa 2:3
Slobodan Medojević (AEL) odigrao ceo meč u porazu od Nea Salamisa 2:3
Saša Marjanović (Nea Salamis) igrao 59 minuta i dobio žuti karton u pobedi nad AEL 3:2
Izrael
Uroš Nikolić (Makabi Tel Aviv) igrao od 86. minuta u remiju sa Hapoel Haderom 0:0
Nikola Gulan (Hapoel Haifa) nije igrao u pobedi nad Nes Tzionom 3:0
Matija Ljujić (Bnei Jehuda) nije igrao u porazu od Kfar Sabe 0:1
Mađarska
Danilo Pantić (Videoton) igrao od 72. minuta u pobedi nad Debrecinom 2:1
Nikola Trujić (Debrecin) igrao od 46. minuta u porazu od Debrecina 1:2
Branislav Danilović (Diošđer) odigrao ceo meč u remiju sa Puškašem 1:1
Dejan Karan (Diošđer) odigrao ceo meč u remiju sa Puškašem 1:1
Dušan Brković (Diošđer) odigrao ceo meč u remiju sa Puškašem 1:1
Miroslav Grumić (Zalaegeržeg) nije igrao u remiju sa Kišvardom 3:3
Nikola Mitrović (Zalaegeržeg) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u remiju sa Kišvardom 3:3
Branko Pauljević (Ujpešt) odigrao ceo meč u porazu od Mezokovešda 1:2
Filip Pajović (Ujpešt) nije igrao u porazu od Mezokovešda 1:2
Danijel Farkaš (Mezokovešd) nije igrao u pobedi nad Ujpeštom 2:1
Radoš Protić (Kišvarda) odigrao ceo meč u remiju sa Zalaegeržegom 3:3
Slovačka
Marko Marinković (Spartak Trnava) nije igrao u porazu od Dunajske Strede 1:2
Jovan Pavlović (Trenčin) nije igrao u remiju sa Zlate Moravce 2:2
Aleksandar Čavrić (Slovan) nije igrao u remiju sa Ružomberokom 1:1
Dejan Dražić (Slovan) igrao 65 minuta u remiju sa Ružomberokom 1:1
Filip Pankričanin (Sered) odigrao ceo meč u porazu od Žiline 0:1
Nikola Unković (Sered) nije igrao u porazu od Žiline 0:1
Danska
Aleksandar Jovanović (Orhus) odigrao ceo meč u porazu od Randersa 0:2
Nikola Mirković (Senderijske) nije igrao u pobedi nad Esbjergom 1:1
Erhan Mašović (Horsens) igrao od 77. minuta u porazu od Odensea 0:3
Norveška
Đorđe Denić (Rozenborg) nije igrao u porazu od Haugesunda 1:2
Švedska
Nikola Đurđić (Hamarbi) odigrao ceo meč i postigao gol u pobedi nad Jurgordenom 2:1
Budimir Janošević (AIK) nije igrao u pobedi nad Erebroom 2:0
Kristijan Miljević (Eskilstuna) nije igrao u remiju sa Kalmarom 0:0
Azerbejdžan
Vojislav Stanković (Nefči) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u pobedi nad Sabailom 2:1
Saša Stamenković (Sabah) odigrao ceo meč u porazu od Karabaga 0:2
Filip Ivanović (Sabah) odigrao ceo meč u porazu od Karabaga 0:2
Jermenija
Ognjen Čančarević (Alaškert) odigrao ceo meč u porazu od Ararat-Jermenije 0:2
Aleksandar Miljković (Alaškert) igrao 78 minuta u porazu od Ararat-Jermenije 0:2
Danijel Stojković (Alaškert) nije igrao u porazu od Ararat-Jermenije 0:2
Mladen Zeljković (Alaškert) nije igrao u porazu od Ararat-Jermenije 0:2
Miloš Nikolić (Urartu) odigrao ceo meč u remiju sa Širakom 2:2
Igor Stanojević (Urartu) igrao 68 minuta u remiju sa Širakom 2:2
Stefan Čupić (Ararat) odigrao ceo meč u pobedi nad Alaškertom 2:0
Bogdan Miličić (Širak) odigrao ceo meč u remiju sa Urartuom 2:2
Marko Prijević (Širak) nije igrao u remiju sa Urartuom 2:2
Malta
Nenad Šljivić (Balzan) odigrao ceo meč u pobedi nad Guđom 1:0
Ivan Božović (Balzan) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u pobedi nad Guđom 1:0
Uroš Ljubomirac (Balzan) nije igrao u pobedi nad Guđom 1:0
Stefan Dimić (Balzan) odigrao ceo meč u pobedi nad Guđom 1:0
Andrija Majdevac (Balzan) nije igrao u pobedi nad Guđom 1:0
Goran Adamović (Slijema) nije igrao u porazu od Sirensa 0:1
Stanimir Milošković (Slijema) odigrao ceo meč u porazu od Sirensa 0:1
Mirko Todorović (Senglea) nije igrao u remiju sa Santa Lucijom 0:0
Marko Jovičić (Hibernijans) nije igrao u porazu od Birkirkari 0:1
Aleksa Andejić (Tarksijen) nije igrao u porazu od Florijane 1:2
Marko Stanojević (Tarksijen) igrao 77 minuta u porazu od Florijane 1:2
Letonija
Nemanja Belaković (Spartaks) odigrao ceo meč i postigao gol u porazu od Jelgave 2:5
Darko Lemajić (RFS) igrao 86 minuta u pobedi nad Valmierom 3:1
Andrija Kaluđerović (RFS) igrao od 86. minuta u pobedi nad Valmierom 3:1
Stefan Panić (Riga) –
Litvanija
Marko Tomić (Žalgiris) nije igrao u pobedi nad Kaunom 2:1
Aleksandar Živanović (Suduva) odigrao ceo meč u pobedi nad Panevežisom 3:1
Kazahstan
Rade Dugalić (Kairat) odigrao ceo meč u pobedi nad Aktobeom 5:0
Antonio Rukavina (Astana) odigrao ceo meč u remiju sa Ordabašijem 1:1
Mihailo Jovanović (Taraz) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u pobedi nad Okžetepesom 3:2
Aleksandar Simčević (Taraz) odigrao ceo meč u pobedi nad Okžetepesom 3:2
Darko Bjedov (Atjrau) –
Uroš Vitas (Irtiš) igrao 58 minuta u porazu od Žetjsua 1:2
Miloš Stamenković (Irtiš) igrao 89 minuta i dobio crveni karton u porazu od Žetjsua 1:2
Mako Stanojević (Irtiš) odigrao ceo meč u porazu od Žetjsua 1:2
Dejan Georgijević (Irtiš) odigrao ceo meč u porazu od Žetjsua 1:2
Milan Stojanović (Okžetepes) igrao 74 minuta i postigao gol u porazu od Taraza 2:3
Nenad Adamović (Žetjsu) odigrao ceo meč u pobedi nad Irtišom 2:1
Miloš Vidović (Šahtjor) –
Belorusija
Slobodan Simović (BATE) nije igrao u pobedi nad Slutskom 3:0
Bojan Dubajić (BATE) igrao od 68. minuta u pobedi nad Slutskom 3:0
Aleksandar Filipović (BATE) odigrao ceo meč u pobedi nad Slutskom 3:0
Nemanja Milić (BATE) igrao 89 minuta i postigao gol u pobedi nad Slutskom 3:0
Marko Obradović (Torpedo) igrao od 60. minuta u porazu od Šahtjora 0:3
Sefan Bukorac (Torpedo) nije igrao u porazu od Šahtjora 0:3
Milan Joksimović (Gorodeja) odigrao ceo meč u porazu od Minska 0:1
Lazar Sajčić (Gorodeja) odigrao ceo meč u porazu od Minska 0:1
Nikola Antić (Šahtjor) nije igrao u pobedi nad Torpedom 3:0
Zarija Lambulić (Šahtjor) nije igrao u pobedi nad Torpeom 3:0
Aleksandar Pejović (Dinamo) igrao od 87. minuta u remiju sa Isločom 1:1
Aleksa Vidić (Minsk) odigrao ceo meč i dobio žuti karton u pobedi nad Gorodejom 1:0
Danijel Stojković (Neman) odigrao ceo meč u porazu od Bresta 0:1
Australija
Miloš Ninković (Sidnej) –
Kina
Duško Tošić (Gvangdžou R&F) –
Japan
Dušan Cvetinović (Jokohama) nije igrao u pobedi nad Ivatom 2:0
Južna Koreja
Aleksandar Pešić (Seul) nije igrao u pobedi nad Suvonom 2:1
Uroš Đerić odigrao (Gjeongam) igrao 90 minuta u pobedi nad Đeđuom 2:1
SAD
Aleksandar Katai (Čikago) odigrao ceo meč i postigao gol u pobedi nad Orlandom 5:2