Bogdan sve bolji, Vasin povratak, opet sjajni Jelovac

Blog ostalo 4. feb. 20200:55 > 0:59
Podeli:
Christian Petersen/Getty Images

Srpski košarkaši koji igraju van regionalnih liga bili su zapaženi i u poslednjoj nedelji januara, a kao i prethodnih puta, najviše pažnje zaokupljaju srpski internacionalci iz NBA.

Gregory Shamus/Getty Images

Nikola Jokić je ponovo Ol-star i to ne bi nikoga trebalo da čudi, budući da 24-godišnji Somborac opet igra na visini svojih trenutnih mogućnosti.

Povezano

Sa druge strane, Bogdan Bogdanović kao starter pruža sve bolje partije, iako i dalje ima problema da uspostavi konstantan šut spolja. Ipak, protiv Oklahoma Siti Tandera, doduše u porazu, Bogdan je demonstrirao šta može i zašto se smatra jednim od najtraženijih spoljnih igrača pred “trejd dedlajn”.

Nemanja Bjelica sa druge strane igra promenljivo – na mahove sjajno (20 poena protiv Minesote), a na mahove loše (0 poena za 24 minuta protiv OKC). Marko Gudurić dolazi do nekih minuta u Memfisu, mada su oni i dalje simbolični, Boban Marjanović uglavnom sedi na klupi, a Alen Smailagić više nije u sastavu Voriorsa.

U Evroligi se na parket vratio jedan od najboljih igrača takmičenja – plejmejker Anadolu Efesa i srpske reprezentacije Vasilije Micić. Vasa se još uigrava posle povrede skočnog zgloba, a u meču sa srpskim prvakom Crvenom zvezdom bilo je jasno da još nije dostigao punu formu.

Matthew Stockman/Getty Images

U pobedi Armanija nad Bajernom je odlično igrao Vladimir Micov, dok je u Evrokupu 20 poena za svoju Andoru ubacio srpski bek Dejan Todorović. U istom takmičenju je očekivano odličan i plejmejker „Orlova“ Miloš Teodosić, čiji je Virtus u dobrom naletu, ali ih tek čeka meč protiv Paritizana.

Turski Gazijantep je poražen, ali je u redovima te ekipe sve bolji srpski reprezentativni krilni centar Stevan Jelovac, koji je pretohdnog vikenda ponovo bio sjajan i zabeležio dabl-dabl.

Povezano

U Španiji je odličan Dejan Kravić, u VTB Branko Mirković, u drugoj španskoj ligi blistali su Milan Nikolić, Brano Đukanović i Vasilije Vučetić, a u Rumuniji je za tripl-dabl Jovanu Đuraševiću nedostajala samo jedna asistencija.

U Slovačkoj gledamo odlične nastupe Aleksandra Radukića i Saše Avramovića, a pogledajte kako su igrali Milan Milovanović u Poljskoj i pomalo zaboravjeni Lazar Radosavljević u švedskom Jurgordenu.

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Memfisa 104:96 – 25p (8/16 iz igre, 6/6 penali), 13sk, 5as, 8il za 39 min;
pobeda protiv Jute 106:100 – 28p (11/19 iz igre, 5/6 penali), 4sk, 10as, 3ul, 3il za 34 min;
pobeda protiv Milvokija 127:115 – 15p (7/17 iz igre), 10sk, 9as, 1ul, 3il za 33 min;
poraz od Detroita 128:123 – 39p (16/23 iz igre, 6/7 penali), 10sk, 11as, 3ul, 2bl, 2il za 39 min;
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), pobeda protiv Minesote 133:129 – 20p (7/10 iz igre, 2/2 penali), 9sk, 8as, 2ul, 3bl, 2il za 41 min;
poraz od Oklahoma Sitija 120:100 – 0p (0/5 iz igre), 0sk, 5as za 24 min;
pobeda protiv Klipersa 124:103 – 9p (3/9 iz igre), 8sk, 1as, 2il za 28 min;
poraz od Lejkersa 129:113 – 9p (3/8 iz igre), 3sk, 3as, 1il za 30 min;

Gregory Shamus/Getty Images

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda protiv Minesote 133:129 – 11p (4/11 iz igre, 1/1 penali), 6as, 1ul, 1il za 34 min;
poraz od Oklahoma Sitija 120:100 – 23p (10/19 iz igre, 0/1 penali), 5sk, 2as, 1ul za 27 min;
pobeda protiv Klipersa 124:103 – 15p (5/6 iz igre, 1/1 penali), 6sk, 3as za 25 min;
poraz od Lejkersa 129:113 – 8p (3/8 iz igre, 1/1 penali), 2sk, 1as, 1il za 28 min;
Boban Marjanović (Dalas Meveriks), poraz od Finiksa 133:104 – 5p (1/3 iz igre, 3/4 penali), 1sk za 5 min;
nije ulazio u igru na tri meča;
Marko Gudurić (Memfis Grizlis), pobeda protiv Denvera 104:96 – 5p (3/7 iz igre), 4sk, 2as, 2ul, 2il za 14 min;
pobeda protiv Niksa 127:106 – 5p (1/2 iz igre), 2 sk za 12 min;
poraz od Nju Orleansa 139:111 – nije ulazio u igru;
Alen Smailagić (Golden Stejt Voriors) – nije bio u sastavu tima.

Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Španija

Vanja Marinković (Valensija), poraz od Bilbaoa 81:78 – 0p (0/2 iz igre), 1sk, 1as za 4 min;
pobeda u Evroligi protiv Panatinaikosa 94:87 – 4p (2/7 iz igre), 2sk, 1as za 17 min;
Nikola Radičević (Gran Kanarija) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Dragan Milosavljević (Unikaha) – ne igra zbog povrede;
Nemanja Dangubić (Estudijantes), poraz od Andore 69:65 – 12p (4/5 iz igre, 2/2 penali), 9sk, 1il za 25 min;
Aleksa Avramović (Estudijantes), poraz od Andore 69:65 – 10p (4/13 iz igre), 3sk, 2as, 1bl, 3il za 29 min;
Dejan Musli (Andora), pobeda protiv Estudijantesa 69:65 – 8p (3/9 iz igre, 2/4 penali), 6sk, 2as, 1il za 23 min;
poraz u Evrokupu od Unikahe 84:75 – 6p (3/5 iz igre, 0/2 penali), 5sk, 5il za 21 min;
Dejan Todorović (Andora), pobeda protiv Estudijantesa 69:65 – 7p (3/8 iz igre), 1ul, 1il za 13 min;
poraz od Unikahe 84:75 – 20p (8/13 iz igre), 3sk, 2as, 4il za 23 min;
Goran Huskić (Burgos), ne igra zbog povrede;
Dragan Apić (Burgos), poraz od Betisa 79:66 – 8p (2/5 iz igre, 4/5 penali), 3sk za 17 min;
Oliver Stević (Huventud), nije bio u sastavu tima u Endesi i Evrokupu;
Dejan Kravić (Obradoiro), pobeda protiv Manrese 97:83 – 14p (14p (5/9 iz igre, 4/6 penali), 8sk, 1as, 1ul, 2il za 25 min;

Turkish Airlines EuroLeague

Luka Mitrović (Manresa), pobeda protiv Manrese 97:83 – 8p (3/3 iz igre, 2/2 penali), 4sk, 3as, 2il za 17 min;
Aleksandar Cvetković (Manresa), pobeda protiv Manrese 97:83 – 10p (4/8 iz igre, 2/2 penali), 3as, 2il za 15 min;
Strahinja Gavrlilović (Breogan, druga liga), pobeda protiv Palensije 75:74 – 6p (2/4 iz igre, 1/2 penali), 4sk, 1as, 2il za 15 min;
Milan Nikolić (Kaseres, druga liga), poraz od Real Kanoea 95:81 – 20p (6/9 iz igre, 5/5 penali), 1as, 3il za 23 min;
Darko Balaban (Ourense, druga liga), poraz od Ovijeda 72:65 – 15p (7/11 iz igre, 1/2 penali), 8sk, 5as, 2il za 30 min;
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), poraz od Ljeide 87:70 – 18p (5/9 iz igre, 6/6 penali), 1sk, 2as, 2il za 29 min;
Vasilije Vučetić (Ueska, druga liga), poraz od Delteka 89:69 – 21p (7/14 iz igre, 6/8 penali), 8sk, 2as za 27 min;
Filip Đuran (Korunja, druga liga), poraz od Almanse 93:62 – 8p (3/8 iz igre, 1/2 penali), 4sk, 2as, 1il za 25 min;
Nikola Cvetinović (Almansa, druga liga), pobeda protiv Korunje 93:62 – 6p (3/11 iz igre), 3sk, 1as, 2il za 25 min.

VTB i Rusija

Stefan Jović (Himki), pobeda protiv Uniksa 98:88 – 3p (1/3 iz igre), 3sk, 1as, 2il za 18 min;
poraz u Evroligi od CSKA 78:69 – 9p (3/5 iz igre), 3sk, 4as, 3il za 25 min;
Branko Mirković (Cmoki Minsk), pobeda protiv Astane 96:77 – 19p (6/11 iz igre, 4/5 penali), 5as, 1il za 20 min;
Nikola Rebić (Jenisej), poraz od Parme 85:83 – 2p (1/2 iz igre), 3sk, 2as, 3il za 18 min;
Dušan Ristić (Astana), poraz od Cmokija 96:77 – 3p (0/6 iz igre, 3/4 penali), 8sk, 1as za 25 min;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od MBA Moskve 100:91 – 25p (8/15 iz igre, 6/8 penali), 3sk, 2as, 3il za 28 min.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda protiv Turk Telekoma 91:67 – 7p (2/4 iz igre, 2/2 penali), 4sk, 9as, 3ul za 24 min;
pobeda u Evroligi protiv Albe 74:70 – 6p (3/12 iz igre), 1sk, 4as, 3ul, 2il za 28 min;
Vasilije Micić (Anadolu Efes), pobeda protiv Bandirme 83:72 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u Evroligi protiv Crvene zvezde 85:78 – 6p (3/9 iz igre), 1sk, 5as, 1ul, 5il za 32 min;
Stevan Jelovac (Gazijantep), poraz od Tofaša 108:88 – 24p (9/13 iz igre, 2/2 penali), sk, 3as, 3ul, 1il za 27 min.

Italija

Vladimir Micov (Armani Milano), pobeda protiv Brindizija 77:74 – 3p (1/5 iz igre), 3sk, 1as, 1il za 24 min;
pobeda u Evroligi protiv Bajerna 79:78 – 16p (6/12 iz igre), 2sk, 2as, 2il za 28 min;
Nemanja Nedović (Armani Milano), pobeda protiv Brindizija 77:74 – 14p (4/9 iz igre, 5/5 penali), 1sk, 1as, 2il za 20 min;
pobeda u Evroligi protiv Bajerna 79:78 – 13p (2/6 iz igre, 9/12 penali), 1sk, 1as, 2il za 23 min;
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja), pobeda protiv Pezara 106:89 – 15p (4/9 iz igre, 6/6 penali), 2sk, 8as, 1bl, 6il za 22 min;
pobeda u Evrokupu protiv Trenta 94:70 – 14p (3/9 iz igre, 6/8 penali), 1sk, 7as, 2ul, 1il za 22 min;
Stefan Marković (Virtus Bolonja), pobeda protiv Pezara 106:89 – nije bio u sastavu tima;
pobeda u Evrokupu protiv Trenta 94:70 – 9p (3/5 iz igre), 3sk, 7as, 3il za 21 min;
Stefan Nikolić (Virtus Bolonja), pobeda protiv Pezara 106:89 – 2p (1/2 iz igre), 1as za 3 min;
pobeda u Evrokupu protiv Trenta 94:70 – 0p (0/2 iz igre), 2sk, 1as, 1il za 5 min;
Vasilije Pušica (Pezaro), poraz od Virtusa Bolonje 106:89 – 14p (6/11 iz igre), 3sk, 6as, 2il za 27 min;
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda protiv Ređo Emilije 95:93 – 7p (3/7 iz igre), 6sk, 4as, 2il za 26 min.

Luca Sgamellotti/EB via Getty Images

Nemačka

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda protiv Vircburga 71:60 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi od Armanija 79:78 – nije bio u sastavu tima;
Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Bogdan Radosavljević (Alba) – nije bio u sastavu tima;
Mihajlo Andrić (Getingen), pobeda protiv Miteldojčera 107:95 – 11p (3/6 iz igre, 3/3 penali), 1il za 25 min;
Dejan Kovačević (Krajlshajm), pobeda protiv Telekom Bona 85:66 – 0p (0/1 iz igre), 1 faul za 3 min;
Aleksandar Marelja (Braunšvajg) – tim nije igrao prethodne nedelje;
Strahinja Mićović (Miteldojčer), poraz od Getingena 107:95 – 10p (4/10 iz igre), 2sk, 2as, 2il za 21 min;
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz od Getingena 107:95 – 17p (6/11 iz igre, 3/5 penali), 5sk, 8as, 2ul, 2il za 32 min.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda u Evroligi protiv Baskonije 80:70 – 10p (4/4 iz igre, 2/2 penali), 3sk, 1il za 20 min;
Milenko Tepić (Iraklis), pobeda protiv Panioniosa 76:60 – 3p (1/6 iz igre, 1/2 penali), 3sk, 2as, 1il za 28 min.

Slovačka

Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda protiv Prjevidze 87:76 – 28p (11/19 iz igre, 5/6 penali), 7sk, 2as, 1il za 24 min;
Nikola Gaćeša (Prjevidza), poraz od Iskre Svit 87:76 – 14p (4/8 iz igre, 5/5 penali), 5sk, 5as, 4il za 29 min,
Nemanja Barać i Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava) – tim nije igrao;
Oliver Tot (Žilina), pobeda protiv Rikera 91:74 – nije bio u sastavu tima;
Nebojša Dukić (Riker), poraz od Žiline 91:74 – 5p (2/5 iz igre), 1sk, 1il za 26 min;
Aleksandar Radukić (Handlova), poraz od Nove Ves 72:67 – 21p (7/15 iz igre, 4/4 penali), 19sk, 2as, 3il za 36 min.

Printscreen

Poljska

Nikola Jevtović (Slam Stal), pobeda protiv Dabrove 87:77 – 9p (4/7 iz igre), 8sk, 1as, 1il za 20 min;
Milivoje Mijović (Gljivice), pobeda protiv Polfarme 111:99 – 9p (3/10 iz igre), 7sk za 13 min;
Milan Milovanović (Legija), poraz od Stelmeta Enee 97:89 – 22p (7/11 iz igre, 8/9 penali), 7sk, 1as, 1ul, 5il za 36 min.

Rumunija

Andrija Bojić (Voluntari), poraz od Piteštija 97:89 – 7p (3/6 iz igre), 3sk, 1as za 19 min;
Dejan Borovnjak (Voluntari), poraz od Piteštija 97:89 – 15p (5/12 iz igre, 5/5 penali), 7sk, 1as, 3ul, 5il za 29 min;
Nikola Malešević (Voluntari), poraz od Piteštija 97:89 – 7p (2/7 iz igre, 3/5 penali), 5sk za 19 min;
Mihajlo Bogdanović (CSM Galati), poraz od Krajove 85:67 – 10p (3/7 iz igre, 4/6 penali), 2sk, 4as, 2il za 25 min;
Mladen Jeremić (Dinamo Bukurešt), poraz od Oradee 73:69 – 4p (1/9 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 3as, 2il za 30 min;
Andreja Milutinović (Dinamo Bukurešt), poraz od Oradee 73:69 – 18p (6/14 iz igre, 1/2 penali), 3sk, 4as, 2bl, 2il za 31 min;
Nikola Marković (Oradea), pobeda protiv Dinamo Bukurešta 73:69 – 8p (4/6 iz igre), 4sk, 5as, 2il za 22 min;
Pavle Reljić (Oradea), pobeda protiv Dinamo Bukurešta 73:69 – 2p (1/1 iz igre), 2sk, 3as, 1ul za 14 min;
Nikola Pešaković (Temišvar) – tim nije igrao;
Nikola Silađi (Medijas), pobeda protiv Fokšanija 93:87 – 13p (5/8 iz igre, 2/2 penali), 3sk, 1as za 22 min;
Stefan Nikolić (Medijas), pobeda protiv Fokšanija 93:87 – 7p (3/13 iz igre), 3sk, 1as za 22 min;
Đorđe Simeunović (Fokšani), poraz od Medijasa 93:87 – 15p (5/10 iz igre, 2/2 penali), 6sk, 1as, 3il za 30 min;
Jovan Đurašević (Targu Điu), pobeda protiv Mierkuree 85:77 – 15p (6/7 iz igre), 12sk, 9as, 6il za 31 min.

Bugarska

Petar Vuković (Jambol), poraz od Rilskog 93:64 – 17p (6/9 iz igre, 5/6 penali), 7sk, 1as, 2ul, 4il za 20 min;
Igor Kesar (Rilski), pobeda protiv Jambola 93:64 – 3p (1/5 iz igre, 1/5 penali), 5sk, 1as, 2il za 13 min;
Marko Radonjić (Balkan), pobeda protiv Spartak Plevena 100:75 – 11p (4/7 iz igre, 1/1 penali), 5sk, 3as za 27 min,
Milenko Veljković (Černomorec), poraz od Akademika 99:94 – 17p (5/7 iz igre, 7/12 penali), 13sk, 3as, 1il za 34 min;
Koča Jovović (Černo More), poraz od Beroea 89:79 – 10p (4/7 iz igre, 2/4 penali), 6sk, 3as, 3ul, 2il za 32 min.

fiba.basketball

Mađarska

Nemanja Aleksandrov (JP Auto JKSE), pobeda protiv Sedeka 81:75 – 12p (4/8 iz igre, 3/3 penali), 8sk, 2as, 1ul, 3il za 34 min;
Aleksa Brbaklić (JP Auto JKSE), pobeda protiv Sedeka 81:75 – 14p (5/11 iz igre, 3/4 penali), 3sk, 4as, 4il za 33 min;
Đorđe Pantelić (JP Auto JKSE), pobeda protiv Sedeka 81:75 – 5p (2/4 iz igre, 0/2 penali), 7sk, 2as, 2bl, 1il za 34 min;
Đorđe Drenovac (Debrecin), pobeda protiv Atomeromua 75:74 – 8p (3/14 iz igre), 5sk, 2as za 32 min;
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda protiv Albe Fehervar 90:80 –
Miloš Milisavljević (KTE Duna), pobeda protiv Albe Fehervar 90:80 –
Slaven Čupković (Alba Fehervar), poraz od KTE 90:80 – 6p (2/5 iz igre), 5sk, 1il za 18 min;
Marko Ljubičić (Alba Fehervar), poraz od KTE 90:80 – 8p (2/8 izigre), 5sk, 4il za 32 min;
Luka Marković (Alba Fehervar), poraz od KTE 90:80 – 17p (3/9 iz igre, 11/13 penali), 11sk, 2as za 30 min;
Milivoje Božović (Oroslanj), pobeda protiv Falka 87:74 – 12p (6/7 iz igre), 11sk, 2as, 2il za 26 min;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda protiv Kermenda 80:79 – 10p (4/8 iz igre), 3sk, 1as, 1il za 24 min;
Nenad Šulović (PVSK Veolija), pobeda protiv Kermenda 80:79 – 6p (3/7 iz igre), 8sk, 5as, 2il za 27 min;
Rastko Dramićanin (Kapošvar), poraz od Šoprona 101:96 – 16p (7/14 iz igre), 4sk, 1as za 36 min;
Boris Krnjajski (Kapošvar), poraz od Šoprona 101:96 – 6p (2/7 iz igre), 2sk, 3as za 27 min;
Aleksandar Ponjavić (Kapošvar), poraz od Šoprona 101:96 – 4p (1/7 iz igre), 13sk, 3as, 1il za 27 min;
Žarko Đurić (ZTE), pobeda protiv Solnoka 78:73 – 8p (3/9 iz igre), 4sk, 3as, 2il za 34 min;
Nemanja Krstić (Solnok), poraz od ZTE 78:73 – 3p (0/4 iz igre, 3/6 penali), 5sk, 1as, 1il za 37 min.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), Marko Kolarić (Zankt Pelten), Predrag Miletić (Klosternojburg), Nikola Letić (Vels) – timovi nisu igrali;
Nikica Nikolić (Arkadija), poraz od Beča 89:69 – nije bio u sastavu tima.

Gruzija

Nikola Vujović (Batumi), pobeda protiv TSU 96:79 – 18p (7/10 iz igre), 14sk, 3as, 4il za 35 min;
Đorđe Milosavljević (TSU), poraz od Batumija 96:79 – 11p (5/10 iz igre), 6sk, 2as, 1il za 30 min;
Nikola Tadić (Rustavi) – tim nije igrao.

fiba.basketball

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda protiv Lusitanije 85:64 – 20p (8/13, 4/4 penali), 10sk, 1as za 26 min;
Stefan Đukić (CAB Madeira), pobeda protiv Galitosa 82:72 – 1 faul za 1 minut na terenu;
Filip Simić (Lusitanija), poraz od Porta 85:64 – 11p (4/8 iz igre, 2/5 penali), 5sk, 4as, 2ul, 6il za 40 min.

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina) – utakmice CBA se nisu igrale;
Milan Mačvan (Tokio Alvark, Japan), poraz od Kavasakija 86:76 – 14p (4/12 iz igre, 6/7 penali), 5sk, 3as, 3ul, 2il za 29 min;
Danilo Anđušić (Burg, Francuska), poraz od Dižona 84:70 – 15p (5/15 iz igre, 2/2 penali), 6sk, 2as, 3il za 39 min;
Ognjen Čarapić (Burg, Francuska), poraz od Dižona 84:70 – 2p (1/3 iz igre, 0/2 penali), 4sk, 1as, 2il za 16 min;
Dušan Đorđević (Ostende, Belgija), poraz od Kangurusa 79:78 – 8p (2/5 iz igre, 3/4 penali), 1sk, 2as, 3il za 22 min;

Turkish Airlines EuroLeague

Marko Stevanović (USK Prag, Češka), pobeda protiv Svitavija 94:76 – 24p (7/11 iz igre, 7/12 penali), 9sk, 1bl za 29 min;
Petar Rakićević (Dzukija, Litvanija), poraz od Juventusa 84:71 – 10p (3/12 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 3as, 2ul, 3il za 29 min;
Lazar Radosavljević (Jurgorden, Švedska), poraz od Veterbigdena 109:94 – 24p (10/20 iz igre, 1/1 penali), 5sk, 7as, 1il za 35 min;
Miljan Rakić (Grindavik, Island), pobeda protiv Fjolnira 91:75 – 7p (3/5 iz igre), 4sk, 5as za 22 min;
Marko Stojadinović (Parnu, Estonija), pobeda protiv TLU Kaleva 93:89 – 5p (2/7 iz igre), 3sk, 2ul, 4il za 11 min;
Petar Kutlešić (Kungsberg, Norveška), pobeda protiv Nidarosa 101:79 – 15p (7/10 iz igre, 1/3 penali), 17 sk, 2as, 5il za 29 min;
Ognjen Nišavić (Freja Baskets, Norveška), pobeda protiv Filingena 91:81 – 18p (7/14 iz igre), 2sk, 4as, 1ul za 32 min;
Nikola Vasojević (Freja Baskets, Norveška), pobeda protiv Filingena 91:81 – 23p (9/15 iz igre), 1sk, 10as, 3il za 40 min.

Učinke srpskih košarkaša koji nastupaju u inostranstvu tokom prethodnih nedelja možete pogledati na OVOM LINKU.