Konstantna briljantnost Vladimira Micova

Podeli:
Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images)

U vreme kada je bez premca glavna društvena tema epidemija koronavirusa, košarka se i dalje u većini zemalja igra nesmetano - stopirana je samo u Italiji i Kini. Srpski košarkaši nastavljaju sa odličnim igrama, a junak nedelje dolazi baš sa Apeninskog poluostrva.

 Iskusni Vladimir Micov demonstrirao je zašto ga mnogi zovu “doktorem košarke” i zbog čega od 2007. godine igra ili na evroligaškom ili na visokom Evrokup nivou. Poenima u samoj završnici 34-godišnji krilni košarkaš rešio je meč sa Valensijom i tako dao razlog za radovanje navijačima Partizana. Ako Valensija ne bude igrala plej-of EL, onda će za plasman u najjače evropsko takmičenje sledeće godine crno-belima biti dovoljan plasman u finale Evrokupa.

Igrao Vladimir Micov za Budućnost, Kahu Laboral, Kantu, CSKA, Galatasaraj ili Armani – njegov poslodavac je siguran da će Beograđanin isporučiti 12-13 poena 3-4 skoka i oko 3 asistencije uz “hladnu glavu” u završnicama i izvanrednu igru u odbrani. Takve statistike zaista nisu za podcenjivanje na vrhunskom nivou evropske košarke.

Micov je o trenutnoj formi, epidemiji u Italiji i potencijalnom povratku u reprezentaciju Srbije govorio u intervjuu za Sport klub.

U Evroligi odlično igra i Vasilije Micić u redovima lidera na tabeli, iako je trenutno srpski plejmejker druga opcija iza “vrelog” Šejna Larkina. Nikola Milutinov i Stefan Jović imaju problema sa povredama, a Vladimir Lučić igra solidno u “otpisanom” Bajernu koji ređa poraze.

Andy Lyons/Getty Images

Sa druge strane Atlantika, Nikola Jokić demonstrira raskoš svog talenta, a Nagetse čekaju odlučujući mečevi u borbi za prednost domaćeg terena u Zapadnoj konferenciji. Bogdan Bogdanović je imao sjajnu šutersku formu na nekim mečevima, a minutaža Marka Gudurića izuzetno je mala.

Dobra nedelja je i iza još nekih potencijalnih srpskih reprezentativaca – u Estudijantesu se sve bolje snalazi Aleksa Avramović, Dušan Ristić kompletira neočekivano fantastičnu sezonu u VTB-ligašu Astani, a Dejan Todorović igra dobro i u ACB i u Evrokupu za svoju Andoru.

Što se tiče manje zastupljenih evropskih liga, Nikola Cvetinović je blistao u špansko drugoj ligi, Jovan Novak je imao izuzetnu partiju u Miteldojčeru, Nikola Lepojević u Rusiji kao i uvek postiže ogroman broj poena (imao je 27), Saša Avramović je u Slovačkoj postigao 29 poena, a Nikola Vujović je u Gruziji zabeležio dabl-dabl 22+11.

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Golden Stejta 116:100 – 16p (7/15 iz igre ,2/2), 13sk, 7as, 1ul, 2bl, 5il za 32 min;
pobeda protiv Šarlota 114:112 – 14p (5/10 iz igre, 4/4 penali), 11sk, 8as, 1ul, 1bl, 6il za 30 min;
poraz od Klivlenda 104:102 – 8p (4/11 iz igre), 8sk, 8as, 1ul, 4il za 32 min;
ppoobeda protiv Milvokija – 10p (4/13 iz igre), 9sk, 7as, 2il za 29 min;

Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), pobeda protiv Vašingtona 133:126 – 6p (2/4 iz igre, 1/2 penali), 7sk, 4as, 2ul, 2il za 29 min;
poraz od Filadelfije 125:108 – 7p (3/8 iz igre), 5sk, 3as, 1il za 30 min;
pobeda protiv Portlanda 123:111 – 10p (3/7 iz igre, 3/3 penali), 3sk, 2as, 3il za 20 min;
poraz od Toronta 118:113 – 14p (6/12 iz igre, 2/2 penali), 10sk, 2as, 1bl za 30 min;
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda protiv Vašingtona 133:126 – 21p (6/12 iz igre, 5/6 penali), 1sk, 4as, 2ul, 1bl, 1il za 30 min;
poraz od Filadelfije 125:108 – 13p (5/8 iz igre, 2/2 penali), 6sk, 5as, 1ul, 1il za 35 min;
pobeda protiv Portlanda 123:111 – 27p (10/15 iz igre), 5sk, 8as, 1ul, 1bl, 1il za 28 min;
poraz od Toronta 118:113 – 9p (4/10 iz igre), 4sk, 2as, 1ul, 1bl, 3il za 30 min;

Boban Marjanović (Dalas Meveriks), pobeda protiv Nju Orleansa 127:123 – nije ulazio u igru;
pobeda protiv Memfisa 121:96 – 9p (3/4 iz igre, 2/2 penali), 1sk za 4 min;
poraz od Indijane 112:109 – 2p (1/2 iz igre), 5sk, 1il za 5 min;
Marko Gudurić (Memfis Grizlis), pobeda protiv Atlante 127:88 – 2p (1/1 iz igre), 1sk, 1as, 1ul, 1il za 5 min;
pobeda protiv Bruklina 118:79 – 6p (2/2 iz igre), 1sk za 5 min;
poraz od Dalasa 121:96 – 0p (0/1 iz igre, 0/1 penali), 1sk, 1as, 1il za 4 min;
pobeda protiv Atlante 118:101 – 0p (0/1 iz igre) za 1 min;
Alen Smailagić (Golden Stejt Voriors) – nije bio u sastavu tima.

Španija

Vanja Marinković (Valensija), poraz od Gran Kanarije 87:77 – 18p (5/9 iz igre, 4/4 penali), 3sk, 1as, 3ul, 3il za 21 min;
poraz u Evroligi od Asvela 72:65 – 2p (1/3 iz igre), 2sk, 1il za 13 min;
poraz u Evroligi od Milana 83:81 – 2p (1/6 iz igre), 1il za 14 min;

Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Dragan Milosavljević (Unikaha) – ne igra zbog povrede;
Marko Simonović (Unikaha), pobeda protiv Huventuda 97:82 – 6p (2/5 iz igre, 1/1 penali), 4sk, 1as za 23 min;
poraz u Evrokupu od Huventuda 98:86 – nije bio u sastavu tima;
Nemanja Dangubić (Estudijantes), poraz od Barselone 74:67 – 5p (2/5 iz igre), 3sk, 1as, 1il za 13 min;
Aleksa Avramović (Estudijantes), poraz od Barselone 74:67 – 18p (6/14 iz igre, 2/2 penali), 7sk, 1as, 3il za 29 min;
Goran Huskić (Burgos), ne igra zbog povrede;
Dragan Apić (Burgos), pobeda protiv Fuenlabrade 89:85 – 2p (bez šuta iz igre, 2/2 penali) za 10 min;
Oliver Stević (Huventud), poraz od Unikahe 97:82 – 4p (1/1 iz igre, 2/3 penali), 1bl, 5 faulova za 16 min;
poraz u Evrokupu od Unikahe 98:86 – 2p (1/3 iz igre), 7sk, 1as, 2il za 22 min;
Dejan Kravić (Obradoiro), poraz od Bilbaoa 99:72 – 4p (2/6 iz igre, 0/2 penali), 4sk, 2bl za 22 min;
Luka Mitrović (Manresa), poraz od Betisa 84:74 – 8p (4/10 iz igre), 7sk, 2as, 1bl za 17 min;
Aleksandar Cvetković (Manresa), poraz od Betisa 84:74 – 7p (2/8 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 5as, 2il za 25 min;

fiba.basketball

Nikola Radičević (Mursija), poraz od Andore 87:72 – 0p (0/2 iz igre), 1as za 9 min;
Dejan Musli (Andora), pobeda protiv Mursije 87:72 – 0p, 1sk, 2 faula za 2 min;
poraz u Evrokupu od Tofaša 97:94 – 13p (5/7 iz igre, 3/6 penali), 2sk, 2as za 16 min;
Dejan Todorović (Andora), pobeda protiv Mursije 87:72 – 10p (3/9 iz igre, 2/3 penali), 4sk, 2as, 1ul, 4il za 21 min;
poraz u Evrokupu od Tofaša 97:94 – 14p (5/9 iz igre, 1/2 penali), 4sk, 3as, 2ul, 3il za 20 min;
Strahinja Gavrlilović (Breogan, druga liga), pobeda protiv Granade 86:63 – 10p (4/6 iz igre), 2sk, 2as, 5ul za 26 min;
Kosta Janković (Kaseres, druga liga), pobeda protiv Ourensea 86:74 – nije bio u sastavu tima;
Milan Nikolić (Kaseres, druga liga), pobeda protiv Ourensea 86:74 – 7p (2/5 iz igre, 1/2 penali), 2sk, 1as, 2ul, 1il za 17 min;
Darko Balaban (Ourense, druga liga), poraz od Kaseresa 86:74 – 11p (3/5 iz igre, 5/7 penali), 1sk, 1as, 2il za 16 min;
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), poraz od Palensije 87:82 – 19p (6/9 iz igre, 6/8 penali), 2sk, 4as, 2il za 30 min;
Vasilije Vučetić (Ueska, druga liga), poraz od Melilje 87:62 – 11p (5/13 iz igre), 6sk, 3as, 2bl, 1il za 31 min;
Filip Đuran (Korunja, druga liga), poraz od Ovijeda 88:70 – 9p (4/9 iz igre), 2sk, 2ul za 21 min;
Nikola Cvetinović (Almansa, druga liga), poraz od Olikantea 88:76 – 21p (9/15 iz igre, 1/2 penali), 4sk, 3as, 2il za 31  min.

fiba.basketball

VTB i Rusija

Stefan Jović (Himki), pobeda protiv Avtodora 79:74 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi od Žalgirisa 96:85 – 10p (4/5 iz igre, 0/2 penali), 1sk, 7as, 2ul, 2il za 28 min;
pobeda u Evroligi protiv Fenerbahčea 82:68 – 6p (2/3 iz igre), 4sk, 7as, 4il za 29 min;
Branko Mirković (Cmoki Minsk), poraz od Stelmeta 80:73 – 3p (1/3 iz igre), 1il za 7 min;
Nikola Rebić (Jenisej), poraz od Zenita 84:67 – 12p (4/9 iz igre, 2/2 penali), 4sk, 4as, 1il za 28 min;
Dušan Ristić (Astana), poraz od Kaleva 83:78 – 17p (7/11 iz igre, 3/5 penali), 13sk, 1as, 1ul, 1bl, 0il za 33 min;
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda protiv Burevestnika 84:79 – 27p (7/14 iz igre, 9/10 penali), 1as, 2ul, 1il za 28 min.

Turska

Rodolfo Molina/EB via Getty Images

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda protiv Bešiktaša 74:73 – 5p (2/4 iz igre), 2sk, 1ul, 2il za 26 min;
pobeda u Evroligi protiv Crvene zvezde 66:63 – 10p (4/5 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 2as, 1il za 23 min;
poraz u Evroligi od Himkija 82:68 – 6p (2/5 iz igre), 2sk, 1as, 3il za 20 min;
Vasilije Micić (Anadolu Efes), pobeda protiv Gazijantepa 103:79 – nije bio u sastavu tima;
poraz u Evroligi od Makabija 77:75 – 14p (4/9 iz igre), 1sk, 1as, 2il za 27 min;
pobeda u Evroligi protiv Olimpijakosa 91:79 – 12p (4/14 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 9as, 2ul, 2il za 32 min;
Stevan Jelovac (Gazijantep), poraz od Efesa 103:79 – 16p (5/9 iz igre, 4/4 penali), 4sk za 21 min;

Italija

Vladimir Micov (Armani Milano), poraz u Evroligi od Reala 78:73 – 13p (5/13 iz igre, 2/2 penali), 6sk, 3as, 1bl za 30 min;
pobeda u Evroligi protiv Valensije 83:81 – 13p (5/9 iz igre, 1/2 penali), 7sk, 1as, 1ul, 2il za 32 min;

Nemanja Nedović  (Armani Milano), poraz u Evroligi od Reala 78:73 – 3p (0/2 iz igre, 3/3 penali), 1sk, 2il za 12 min;
pobeda u Evroligi protiv Valensije 83:81 – nije bio u sastavu tima zbog povrede mišića desne noge;
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja), pobeda u Evrokupu protiv Darušafake 106:96 – 21p (7/8 iz igre, 3/3 penali), 6as, 1ul, 3il za 25 min;
Stefan Marković (Virtus Bolonja), pobeda u Evrokupu protiv Darušafake 106:96 – 3p (1/2 iz igre), 3sk, 4as, 3il za 18 min;
Stefan Nikolić (Virtus Bolonja), pobeda u Evrokupu protiv Darušafake 106:96 – nije bio u sastavu tima;
Vasilije Pušica (Pezaro) i Vojislav Stojanović (Kremona) – mečevi italijanskog prvenstva ne igraju se zbog epidemije koronavirusa.

Nemačka

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda protiv Bajrojta 91:75 – 18p (6/9 iz igre), 4sk, 2il za 26 min;
poraz u Evroligi od Baskonije 80:71 – 4p (2/8 iz igre), 3sk, 3as, 2il za 27 min;
poraz u Evroligi od Barselone 83:80 – 12p (3/7 iz igre, 3/5 penali), 1as, 2ul za 28 min;

Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Bogdan Radosavljević (Alba), poraz od Krajlshajma 91:82 – nije bio u sastavu tima;
Mihajlo Andrić (Getingen), pobeda protiv Hamburga 101:95 – 11p (4/7 iz igre), 1sk, 1as, 1il za 21 min;
Dejan Kovačević (Krajlshajm), pobeda protiv Albe 91:82 – 3p (1/3 iz igre), 2sk za 3 min;
Aleksa Kovačević (Krajlshajm) – nije ulazio u igru;
Aleksandar Marelja (Braunšvajg), pobeda protiv Miteldojčera 95:89 – 0p (0/4 penali, bez šuta iz igre) za 4 min;
Strahinja Mićović (Miteldojčer), poraz od Braunšvajga 95:89 – 4p (2/6 iz igre), 3sk, 2as, 1il za 25 min;
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz od Braunšvajga 95:89 – 19p (6/10 iz igre, 4/4 penali), 5sk, 8as, 2il za 31 min.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), nije bio u sastavu tima na dva meča zbog povrede skočnog zgloba;
Milenko Tepić (Iraklis), poraz od AEK 86:61 – 4p (1/7 iz igre, 2/2 penali), 4sk, 3as, 2il za 28 min.

Belgija

Dušan Đorđević (Ostende), pobeda protiv Alstara 88:70 – 4p (1/2 iz igre, 2/2 penali), 3sk, 2as, 2il za 14 min.
Miloš Bojović (Lijež) i Milan Samardžić (Spiru Šarlroa) – tim nije igrao.

Slovačka

Saša Avramović (Iskra Svit), poraz od Nove Ves 107:102 – 29p (11/24 iz igre, 6/6 penali), 7sk, 2as, 4il za 31 min;
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda protiv Prjevidze 88:75 – 0p (0/2 iz igre), 3sk, 6as, 1il za 20 min;
Nikola Gaćeša (Prjevidza), poraz od Inter Bratislave 88:75 – nije bio u sastavu tima;
Oliver Tot (Žilina), poraz od Levica 74:73 – 1p (0/7 iz igre, 1/2 penali), 5sk, 4as, 1ul, 1il za 22 min;
Aleksandar Radukić (Handlova), pobeda protiv Lučeneca 75:73 – 12p (3/8 iz igre, 4/4 penali), 3sk, 1as, 2il za 23 min;
Stefan Mitrović (Handlova), pobeda protiv Lučeneca 75:73 – 2p (1/4 iz igre) , 2sk, 1as za 19 min;
Nebojša Dukić (Riker) i Vladimir Đorđević (Riker) – tim nije igrao.

Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Poljska

Nikola Jevtović (Slam Stal), pobeda protiv Polfarme 106:66 – 16p (5/6 iz igre, 6/8 penali), 8sk, 1as za 20 min;
Nikola Jeftić (Polfarma), poraz od Slam STala 106:66 – 4p (2/2 iz igre), 2sk, 2il, 5 faulova za 14 min;
Milivoje Mijović (Gljivice), poraz od Anvila 88:82 – 7p (3/9 iz igre, 1/1 penali), 6sk za 23 min;
Milan Milovanović (Legija), poraz od Kinga 111:89 – 6p (3/6 iz igre), 7sk, 1as, 1bl, 1il za 23 min.

Češka

Filip Vukosavljević (Dečin), poraz od Svitavija 98:78 – 10p (3/5 iz igre, 3/4 penali), 2il za 17 min;
Luka Igrutinović (Kolin), poraz od Kralovšti Sokola 82:66 – 10p (3/9 iz igre, 4/5 penali), 5sk, 4as, 2ul, 1il za 23 min;
Nemanja Barać (Kralovšti Sokoli), pobeda protiv Kolina 82:66 – 7p (2/5 iz igre, 2/5 penali), 6sk, 3as, 3il za 29 min;
Peđa Stamenković (Kralovšti Sokoli), pobeda protiv Kolina 82:66 – 10p (5/8 iz igre), 7sk, 6as, 2ul, 3il za 34 min;
Đorđe Tresač (Kralovšti Sokoli), pobeda protiv Kolina 82:66 – 12p (4/8 iz igre), 1sk, 1as, 1ul za 25 min;
Marko Stevanović (USK Prag), poraz od Uštija 107:93 – 11p (5/9 iz igre), 8sk, 2as, 1bl za 27 min.

Rumunija

Andrija Bojić (Voluntari), pobeda protiv Fokšanija 67:38 – nije ulazio u igru;
Dejan Borovnjak (Voluntari), pobeda protiv Fokšanija 67:38 – 13p (5/8 iz igre, 3/3 vpenali), 7sk, 2as, 1il za 29 min;
Nikola Malešević (Voluntari), pobeda protiv Fokšanija 67:38 – 11p (4/15 iz igre, 2/2 penali), 10sk, 8as, 3il za 29 min;
Đorđe Simeunović (Fokšani), poraz od Voluntarija 67:38 – 5p (2/9 iz igre), 3sk, 1ul, 4il za 24 min;
Dejan Bjelić (Fokšani), poraz od Voluntarija 67:38 – 6p (2/4 iz igre), 7sk, 1il za 17 min;
Mihajlo Bogdanović (CSM Galati), pobeda protiv Medijasa 74:67 – 20p (8/13 iz igre, 3/3 penali), 1as, 2il za 27 min;
Nikola Silađi (Medijas), poraz od Galatija 74:67 – 9p (3/9 iz igre), 9s, 3il za 33 min;
Stefan Nikolić (Medijas), poraz od Galatija 74:67 – 16p (4/7 iz igre, 6/8 penali), 4sk, 6as, 2il, 4il za 34 min;
Mladen Jeremić (Dinamo Bukurešt), 11p (4/14 iz igre), 5sk, 4as za 31 min;
Andreja Milutinović (Dinamo Bukurešt), 16p (6/12 iz igre), 6sk, 5as za 30 min;
Strahinja Jovanović (Steaua Bukurešt), 14p (5/11 iz igre), 5sk, 6as za 34 min;
Dušan Kutlešić (Steaua Bukurešt), 0p (0/2 iz igre), 1sk za 12 min;
Nikola Marković (Oradea), poraz od Kluž Napoke 89:88 – 9p (3/6 iz igre, 3/6 penali), 6sk, 3as, 4il za 23 min;
Nikola Pešaković (Temišvar), poraz od Sibiua 71:61 – 0p (0/5 iz igre), 1sk, 2il za 22 min;
Adam Mirković (Temišvar), poraz od Sibiua 71:61 – 2p (1/3 iz igre), 1sk, 1as, 3il za 16 min;
Jovan Đurašević (Targu Điu), poraz od Kostance 83:74 – 7p (1/6 iz igre, 5/8 penali), 6sk, 6as za 30 min.

fiba.basketball

Bugarska

Petar Vuković  (Jambol) – tim nije igrao;
Igor Kesar (Rilski), pobeda protiv Černomoreca 98:66 – 14p (6/11 iz igre), 3sk, 1ul, 2il za 19 min;
Goran Ostojić (Spartak Pleven), pobeda protiv Akademik Bulteksa 75:71 – 18p (6/11 iz igre, 6/8 penali), 11sk, 1as, 5il za 27 min;
Marko Radonjić (Balkan), pobeda protiv Akademika 101:72 – 20p (8/8 iz igre, 2/2 penali), 6sk, 4as, 5ul za 26 min;
Milenko Veljković (Černomorec), 17p (7/14 iz igre, 3/4 penali), 12sk, 3as, 2il za 34 min;
Koča Jovović i Miloš Čojbašić (Černo More), kao i Danilo Tasić (Levski) – timovi nisu igrali.

Mađarska

Nemanja Aleksandrov (JP Auto JKSE), poraz od Albe Fehervar 95:82 – 16p (6/14 iz igre), 3sk, 2ul, 2il za 38 min;
Aleksa Brbaklić (JP Auto JKSE), poraz od Albe Fehervar 95:82 – 6p (2/6 iz igre, 2/5 penali), 5sk, 2as za 25 min;
Đorđe Pantelić (JP Auto JKSE), poraz od Albe Fehervar 95:82 – 13p (6/9 iz igre), 1/1 penali, 3sk, 5as za 36 min,
Slaven Čupković (Alba Fehervar), pobeda protiv JP Auta 95:82 – 12p (5/11 iz igre), 6sk, 1il za 30 min;
Marko Ljubičić (Alba Fehervar), pobeda protiv JP Auta 95:82 – 10p (3/6 iz igre, 2/3 penali), 13sk, 8as, 3ul, 4il za 34 min;
Luka Marković (Alba Fehervar), pobeda protiv JP Auta 95:82 – 15p (7/11 iz igre), 5sk, 2as, 2il za 26 min;
Đorđe Drenovac (Debrecin), pobeda protiv Sedeka 94:78 – 15p (6/10 iz igre, 3/4 penali), 9sk, 2as, 2ul za 29 min;
Strahinja Milošević (Debrecin), pobeda protiv Sedeka 94:78 –10p (4/7 iz igre), 1sk, 3as, 1bl za 24 min;
Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz od Kermenda 83:68 – 16p (6/11 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 3as, 1ul, 3il za 31 min;
Miloš Milisavljević (KTE Duna), poraz od Kermenda 83:68 – 6p (2/6 iz igre), 4sk, 3as, 1ul, 1bl, 3il za 33 min;
Milivoje Božović (Oroslanj), pobeda protiv Solnoka 73:66 – 6p (2/5 iz igre, 2/4 penali), 10sk, 1il za 25 min;
Nemanja Krstić (Solnok), poraz od Oroslanja 73:66 – nije bio u sastavu tima;
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda protiv ZTE 119:114 – 7p (2/2 iz igre, 2/2 penali), 1sk, 1as, 1il za 27 min;
Nenad Šulović (PVSK Veolija), pobeda protiv ZTE 119:114 – nije bio u sastavu tima;
Žarko Đurić (ZTE), poraz od PVSK 119:114 – 11p (3/6 iz igre, 2/2 penali), 10sk, 2as, 1ul, 1il za 41 min;
Rastko Dramićanin (Kapošvar), poraz od Atomeromua 91:65 – 11p (4/8 iz igre, 2/4 penali), 2sk, 1as, 2il za 22 min;
Marko Čakarević (Kapošvar), poraz od Atomeromua 91:65 – 3p (2/5 iz igre, 1/2 penali), 6sk, 3il za 21 min;
Boris Krnjajski (Kapošvar), poraz od Atomeromua 91:65 – 8p (3/7 iz igre, 1/2 penali), 1sk, 2as, 1ul, 1il za 23 min.

KK Crvena zvezda

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda protiv Zankt Peltena 90:73 – 8p (2/9 iz igre, 4/5 penali), 1sk, 4as, 2ul, 3il za 21 min;
Marko Kolarić (Zankt Pelten), poraz od Kapfenberga 90:73 – 2p (bez šuta iz igre, 2/2 penali), 5sk, 1bl, 4il za 20 min;
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda protiv Gmundena 91:83 – nije ulazio u igru;
Nikola Letić (Vels), poraz od Obervarta 83:77 – nije ulazio u igru.

Gruzija

Nikola Vujović (Batumi), poraz od Vere 84:82 – 22p (11/14 iz igre), 11sk, 2as, 1ul, 1bl, 5il za 36 min;
Đorđe Milosavljević (TSU), poraz od Kaktusa 81:73 – 4p (1/7 iz igre, 1/2 iz igre), 6sk, 5as, 1ul, 2il za 28 min;
Nikola Tadić (Rustavi), poraz od Mgzavrebija 85:80 – 12p (4/11 iz igre), 10sk, 5as, 1il za 26 min.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), poraz od Oliveirensea 90:78 – 18p (8/12 iz igre), 6sk, 1ul, 1il za 33 min;
Stefan Đukić (CAB Madeira), pobeda protiv Maja Basketa 79:75 – nije bio u sastavu tima;
Filip Simić (Lusitanija), poraz od Galitosa 90:80 – 8p (4/14), 1sk, 4as, 1il za 35 min.

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina) – mečevi kineske CBA ne igraju se zbog epidemije koronavirusa;
Danilo Anđušić (Burg, Francuska), poraz od Nantera 89:85 – 4p (1/6 iz igre, 2/2 penali), 1sk, 2as, 2il za 17 min;
Lazar Radosavljević (Jurgorden, Švedska), poraz od Umeoa 102:87 – nije bio u sastavu tima;
Petar Rakićević (Dzukija, Litvanija), poraz od Prijenaja 94:70 – 0p (0/2 iz igre), 2as, 5il za 15 min,
Miljan Rakić (Grindavik, Island), poraz od IR 90:82 – 2p (1/5 iz igre), 3sk, 1il za 15 min;
Srđan Stojanović (Fjolnir, Island), poraz od Keflavika 118:73 – 7p (3/7 iz igre, 1/2 penali), 4sk, 5as, 1ul, 3il za 26 min;
Marko Stojadinović (Parnu, Estonija), pobeda protiv Lijepaje 126:80 – 17p (7/12 iz igre), 5sk, 6as, 1il za 23 min;
Stefan Savić (Horsens IC, Danska), pobeda protiv Svendborga 93:86 – 8p (2/7 iz igre, 4/4 penali), 5sk, 2as, 1il za 33 min;
Petar Kutlešić (Kungsberg, Norveška), poraz od Asker Elijensa 84:67 – 2p (1/2 iz igre), 1sk za 5 min;
Ognjen Nišavić (Freja Baskets, Norveška), poraz od Gimlea 92:80 – 11p (4/12 iz igre, 3/6 penali), 6sk, 10as, 4il za 33 min;
Nikola Vasojević  (Freja Baskets, Norveška), poraz od Gimlea 92:80 – 4p (1/5 iz igre, 2/2 penali), 2sk, 1as za 18 min;
Milovan Savić (Gimle, Norveška), pobeda protiv Freje 92:80 – 13p (6/11 iz igre), 10sk, 2as za 26 min.

Učinke srpskih košarkaša koji nastupaju u inostranstvu tokom prethodnih nedelja možete pogledati na OVOM LINKU.