Rajevac za SK: Dobro je što Piksi uvek ima plan „B“

Blog ostalo 29. mar 20219:00 > 9:498 komentara
Podeli:
Milovan Rajevac
AP Photo/Sakchi Lalit

Ponosi se visoko podignutom lestvicom, domaćim zadatkom za sve selektore koji će se menjati na klupi reprezentacije Srbije, žali što sa državnim timom Gane nije dogurao do svetskog trona u Južnoj Africi, u šali će reći da može slobodno da se javi trener sa stopostotnim učinkom u Zvezdi (po odlasku Ljupka Petrovića preuzeo, na kratko, crveno-bele i zabeležio ubedljive pobede u prvenstvu nad OFK Beogradom i beogradskim Hajdukom, uz gol razliku 9:2), iz istorije će izvući da je bio kormilar u svim našim klubovima čiji dres je svojevremeno i nosio (čačanski Borac, Sloboda, Crvena zvezda, Vojvodina). Milovan Miki Rajevac. Današnji sagovornik Sport Kluba.

Peto mesto Gane je moja lična karta. Pa ipak, i sad, posle toliko godina, kad vratim film, ostaje žal što se taj fudbalski dokument nije pozlatio. Sudbina je htela da utakmica koja je najbolje odigrana, bude i nesrećna, toliko nesrećna da se od nje mnogi nisu oporavili. Neiskorišćen jedanaesterac u 120 minutu, onda potop na penal ruletu, Urugvaj je otišao tamo, u polufinale, gde je, po svemu prikazanom, Gana zaslužila da se nađe. I tako, ostade mi trofej samo sa reprezentativcima Gane, uzrasta do 20 godina. Slaba uteha. U isti koš ulaze i dva seniorska finala na Kupu Afrike, potom i nagrada za najistaknutijeg trenera Afrike. Sve je to ništa prema propuštenoj šansi u Južnoj Africi“, jasan je Rajevac (67).

Vreme prošlo ( i dalje se pripoveda, ima i zbog čega), da vidimo, čujemo i zapišemo kako stojimo sa sadašnjošću, realnošću…

Gledam Srbiju, navijam za Srbiju. Protiv Republike Irske uz TV, dok sam susret sa Portugalom posmatrao iz lože stadiona Rajko Mitić. Priznajem da sam se iznenadio Piksijevom taktikom u duelu sa šampionom Evrope i njegovim izborom igrača, usput i uplašio za ishod, golovi Portugalaca u prilog svemu, no, reakcija srpskog selektora i izmene u pauzi… Sjajno! Radonjić na desnoj strani, čovek više na sredini terena…Druga priča, drugo lice Srbije. Zaslužen bod posle svega kroz šta smo prošli, posle grešaka koje nam se ponavljaju, kad se lopta izgubi blizu centra i uslede kontre ili polukontre, a nema obezbeđenja…Plan A nije prošao, zato je plan B bio ubedljiv!

Niko ne voli kad ekipa mora da se vraća iz rezultatskog minusa?

Samo dalje od toga“, nasmejao se Rajevac.

Gde ćemo?

Na bezbedno.

Šta predlažete?

Recept kojim se rukovodim od početka trenerske karijere.

A, on glasi?

Uvek kažem igračima: Hajde da počnemo dobro i još bolje završimo“, nastavlja Rajevac u istom stilu.

Azerbejdžan je sledeći rival srpskoj reprezentaciji?

Šta ćemo da uradimo? Ono što moramo. Da pobedimo!

Fudbalska reprezentacija Srbije
REUTERS/Marko Djurica

Trenirali ste pojedine, aktuelne reprezentativce Srbije?

Tadić je jedan od njih. Bio je sedamnaestogodišnjak kada sam mu pružio priliku u Vojvodini, pamtim taj period i po seriji novosadskog prvoligaša od 16 mečeva bez poraza, upravo je sadašnji kapiten nacionalne selekcije bio među protagonistima u trijumfima nad Zvezdom, Partizanom, OFK Beogradom, Zemunom…U istoj godini poraženi smo, za promenu, od Zvezde u završnici Kupa. Od Vojvodine do Borca. U Čačku sam na elitnu scenu izveo juniore, Darka Lazovića i Nemanju Milunovića, popularne zebre su prvi put u istoriji kluba osetile čari takmičenja u Evropi…Počeh i da se hvalim. Bolje da stanem, jer, ako krenem. ko zna dokle ću da doguram“, opet se osmehnuo iskusni stručnjak.

Zadovoljni ste dosadašnjim bodovnim učinkom Orlova?

Četiri boda? Puna kapa. Mada…Kako smo igrali u drugom delu utakmice sa Portugalom…Neka ovo bude najava za novi iskorak. Čini mi se da polako sazrevaju uslovi da Srbija zameni Hrvatsku na postolju rezervisanom za najuverljiviju selekciju sa balkanskih prostora“, zaključio je Milovan Rajevac za Sport Klub.

Osvajao Afriku, kitio se komplimentima u Aziji, skidali pred njim kapu kad god se vodila reč o taktici i fizičkoj spremnosti izabranih fudbalera, cenjen, svuda poštovan.

Komentari

Vaš komentar