Srbi u svetu: NBA Avramović, Mitrović odmah blista…

Saša Ozmo 10. okt. 201713:00 > 10:24
Podeli:
anadoluefessk.org

U brojnim ligama širom Evrope igrano je i vanredno kolo, neke od liga su u nedelji za nama i počele, pa je pred vama još detaljniji pregled učinka svih srpskih košarkaša koji nastupaju u inostranstvu.

Košgeterski, ponovo je blistao Saša Avramović u Slovačkoj – u pobedi svoje Iskre Svit Čačanin je ubacio 38 poena i potvrdio da izreka o “pranju ruku u Moravi“ i te kako ima pokriće.

Stefan Balmazović, nekadašnji junior Crvene zvezde, ubacio je 20 poena za svoj Turov, a u Poljskoj je solidno igrao još jedan bivši Zvezdaš Milan Milovanović, mada ga je u potpunosti zasenio saigrač Andrija Bojić sa 30 poena.

Luka Mitrović je sa Bambergom odigrao tri utakmice u prethodnih nedelju dana i već se nameće kao jedan od nosilaca igre u Trinkijerijevom timu, Nemanja Jaramaz pružio je veoma raznovrsnu partiju, a nekadašnji bek Crvene zvezde Nikola Lepojević uputio je čak 25 puta loptu ka košu i dao je 29 poena.

Dejan Todorović, 23-godišnjak iz Mrkonjić Grada, tiho napreduje i jedan je od glavnih strelaca Bilbaa, što je potvrdio i u sudaru sa velikim Realom, dok je Svetozar Stamenković za 21 minut imao savršen dabl-dabl, bez ijednog promašaja.

Marko Tejić počeo je inostranu karijeru u Grčkoj, Marko Gudurić debitovao je za Fenerbahče, a Vladimir Štimac imao je strašan dabl-dabl na debiju za Efes, njegov imenjak Lučić u kontinuitetu blista kod Đorđevića u Bajernu, a NBA šestorka polako se uvodi u novu sezonu.

Imamo i jedan negativni rekord, Strahinja Stojačić jeste upisao 13 poena i 8 skokova, ali i čak 10 izgubljenih lopti.

Ostavljamo vas da natenane uživate uz pregled i sve što ste propustili prethodne nedelje, a sigurno ćete se i setiti nekih imena koja ste možda zaboravili.

Gregory Shamus/Getty Images

NBA, predsezona

Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda nad Sparsima 106:100 – 2p (1-3 iz igre za 14 min), 3sk.
poraz od Sparsa 113:93 – 4p (1-1 iz igre za 16 min), 2sk, 3ast
poraz od Lejkersa 75:69 – 7p (3-10 iz igre za 32 min), 3ast
Miloš Teodosić (LA Klipers), poraz od Reptorsa 121:113 – 1p (0-5 iz igre za 25 min), 8ast, 2 ukr. lopte
pobeda nad Reptorsima 98:84 – 3p (1-3 iz igre za 24 min), 2sk, 5ast
poraz od Blejzersa 134:106 – 15p (5-12 iz igre za 28 min), 2sk, 3ast
Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Voriorsima 108:102, 12p (2-5 iz igre, 7-10 penali za 21 min), 6sk, 2ast
pobeda nad Lejkersima 113:107 – 16p (5-10 iz igre za 23 min), 2sk, 3ast
poraz od Sparsa 122:100 – 19p (7-13 iz igre za 24 min), 7sk, 4ast
Nemanja Bjelica (Minesota Timberbulvs), pobeda nad Lejkersima 108:99 – 3p (1-5 iz igre za 20 min), 4sk, 3ast
pobeda nad Voriorsima 111:97 – 11p (4-7 iz igre za 20 min), 4sk, 2ast
poraz od Voriorsa 142:110 – 7p (3-4 iz igre za 20 min), 3sk, 2ast
Boban Marjanović (Detroit Pistons), poraz od Hornetsa 108:106 – 5p (1-1 iz igre, 3-6 penali za 12 min), 7sk
pobeda nad Indijanom 107:97 – 14p (6-8 iz igre za 21 min), 5sk
Rade Zagorac (Memfis Grizlis), pobeda nad Medžikom 92:84 – bez poena (0-5 iz igre za 9 min), 2sk.
pobeda nad Siksersima 110:89 – 2p (1-1 iz igre za 10 min), 2sk, 3ast
poraz od Hoksa 100:88 – 6p (3-4 iz igre za 8 min), 3sk


Nemačka

Luka Mitrović (Bamberg), pobeda nad Etingerom u gostima 92:64 – 12p (6-10 iz igre za 25 min), 9 sk. i 2ast
pobeda nad Gisenom kod kuće 87:84 – 12p (5-7 iz igre za 32 min), 11sk. i 1ast
pobeda nad Tibingenom 81:73 – 16p (7-12 iz igre za 28 min), 6sk. i 4ast
Stefan Peno (Alba), poraz od Bremerhavna kod kuće 66:64 – 2p (1-5 iz igre za 16 min), 5 sk i 2ast
pobeda nad Tibingenom kod kuće 99:63 – 7p (2-3 iz igre za 18 min), 1sk. i 6ast
pobeda nad Miteldojčerom u gostima 89:80 – 3p (1-5 iz igre za 16 min), 1sk. i 3ast
Đorđe Drenovac (Miteldojler), poraz od Bajrojta u gostima 82:74 – 7p (2-11 iz igre za 29 min), 5sk. i 3ast
poraz od Albe kod kuće 89:80 – 11p (3-7 iz igre za 31 min), 1sk.
Đorđe Pantelić (Miteldojler), poraz od Bajrojta u gostima 82:74 – 3p (1-5 iz igre za 23 min), 5sk i 1ast
poraz od Albe kod kuće 89:80 – 14p (5-9 iz igre za 36 min), 8sk. i 5bl.
Nemanja Jaramaz (Etinger), poraz od Oldenburga kod kuće 94:74 – nije igrao
pobeda nad Gisenom u gostima 96:71 – 16p (5-7 iz igre za 19 min), 7sk, 6ast i 4 ukr. lopte
Radenko Pilčević (Jena), poraz od Vircburga kod kuće 81:79 – 2p (1-4 iz igre za 12 min), 2ast
poraz od Oldenburga u gostima 79:69 – 3p (1-1 iz igre za 14 min), 3sk. i 5ast
Milan Mačvan (Bajern), pobeda nad Braunšvajgom kod kuće 111:53 – 8p (3-6 iz igre za 15 min), 2sk. i 2ast
pobeda nad Getingenom u gostima 78:72 – nije igrao
Stefan Jović (Bajern), pobeda nad Braunšvajgom kod kuće 111:53 – nije igrao
pobeda nad Getingenom u gostima 78:72 – 4p (2-5 iz igre za 18 min), 3ast
Vladimir Lučić (Bajern), pobeda nad Braunšvajgom kod kuće 111:53 – 13p (6-6 iz igre za 18 min), 2sk. i 3ast
pobeda nad Getingenom u gostima 78:72 – 18 poena (6-10 iz igre za 33 min), 4sk. i 4ast

VTB liga i Rusija

Danilo Anđušić (Uniks), pobeda nad Zenitom kod kuće 94:60 – nije igrao
Marko Simonović (Zenit), poraz od Uniksa u gostima 94:60 – 7p (2-6 iz igre za 33 min), 5sk. i 1ast
pobeda nad Parmom kod kuće 98:73 – 9p (2-6 iz igre, 4-4 penali za 25 min), 4sk, 2 ukr. lopte i 1ast
Branko Mirković (Kalev), poraz od Lokomotive kod kuće 88:62 – 20 p (6-11 iz igre za 35 min) i 4ast
Stefan Marković (Himki), pobed nad Cmokijem kod kuće 83:55 – 9p (1-6 iz igre, 7-8 penali za 22 min), 3sk, 7ast
pobeda nad Rigom u gostima 104:64 – 14p (5-8 iz igre za 22 min), 5sk, 4ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od CSKA 2 u gostima 77:67 – 29p (8-25 iz igre, 8-10 penali za 39 min), 11sk. i 4ast
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), poraz od CSKA 2 u gostima 77:67 – 4p (0-5 iz igre za 31 min), 3sk. i 3ast

https://twitter.com/irati1996/status/915288964659113984


Španija

Marko Luković (Mursija), poraz od Tenerifa u gostima 84:78 – 8p (2-6 iz igre za 21 min), 4sk. i 1ast
pobeda nad Andorom kod kuće 81:77 – 8p (3-9 iz igre za 29 min), 4sk. i 1ast
Dejan Todorović (Bilbao) – 15p (5-9 iz igre za 24 min), 1sk. i 1ast – poraz od Real Madrida kod kuće 87:80
pobeda nad Betisom u gostima 94:86 – 14p (4-9 iz igre za 20 min), 4sk, 2 ukr. lopte i 3 izg. lopte
Vasilije Vučetić (Bilbao) – poraz od Real Madrida kod kuće 87:80 – nije ulazio u igru
pobeda nad Betisom u gostima 94:86 – 2p (bez šuta iz igre, 2-2 penali za 25 min), bez skoka
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), poraz od Baskonije u gostima 94:76 – 3p (1-4 iz igre za 13 min), 1sk. i 3ast
poraz od San Sebastijana kod kuće 92:75 – 6p (2-6 iz igre za 19 min), 1sk. i 1ast
Nikola Dragović (Saragosa), poraz od Gran Kanarije kod kuće 99:95 – 2p (1-6 iz igre za 25 min), 6sk. i 1ast
poraz od Real Madrida u gostima 93:65 – bez poena (0-3 iz igre za 16 min), 1sk. i 2ast
Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda nad Bilbaom u gostima 87:80 – 2p (1-1 iz igre za 9 min), 1sk. i 1ast
pobeda nad Saragosom kod kuće 93:65 – 10p (3-4 iz igre, 4-4 penali za 19 min), 5sk, 3 izg. lopte
Nemanja Nedović (Unikaha), pobeda nad Burgosom kod kuće 93:72 – 10p (3-10 iz igre za 16 min), 1sk, 6ast i 3 izg. lopte
poraz od Fuenlabrade u gostima 77:69 – 12p (5-10 iz igre za 26 min), 1sk. i 5ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Burgosom kod kuće 93:72 – 7p (0-2 iz igre, 7-7 penali za 17 min), 4sk. i 1ast
poraz od Fuenlabrade u gostima 77:69 – 1p (0-5 iz igre za 20 min), 1sk. i 2ast
Dejan Musli (Unikaha) – nije igrao ni na jednoj utakmici odlukom trenera
Goran Huskić (Burgos), poraz od Unikahe u gostima 93:72 – 6p (3-7 iz igre za 14 min), 4sk. i 2ast
poraz od Barselone u gostima 111:81 – 13p (6-8 iz igre za 18 min), 2sk. i 1ast
Oliver Stević (Andora), poraz od Fuenlabrade kod kuće 95:94 – 8p (2-3 iz igre, 4-5 penali za 27 min), 1sk.
poraz od Mursija u gostima 81:77 – 4p (1-2 iz igre za 12 min), 2 izg. lopte, 4 lične
Petar Aranitović (Manresa, 2. liga), poraz od Melilje u gostima 68:66 – nije igrao
Filip Đuran (Melilja), pobeda nad Manresom kod kuće 68:66 – 3p (1-9 za tri za 20 min), 2sk. i 4ast
Brano Đukanović (Ljeida), poraz od Palme kod kuće 94:89 – 22p (6-10 iz igre za 25 min), 3sk. i 6ast
Nikola Cvetinović (Palensija) – poraz od Kastelja u gostima 78:75 – bez poena (0-5 iz igre za 20 min), 2sk. i 1ast
Andrija Simović (Samik), poraz od Ovijeda u gostima 87:66 – nije igrao

Italija

Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Armanija u gostima 74:73 – 5p (2-4 iz igre za 8min), 1sk i 2ast.
Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda nad Varezeom kod kuće 74:73 – 7p (2-8 iz igre za 26 min), 1ast
Vojislav Stojanović (Kapo d’Orlando) – ne igra zbog povrede
Milenko Tepić (Brindizi), poraz od Pistoje u gostima 83:77 – 5p (1-3 iz igre, 3-4 penali za 23 min), 4sk, 1ast


Slovačka

Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Prievidziom kod kuće 104:85 – 38p (8-16 iz igre, 7-7 penali), 7sk. i 3ast
poraz od Inter Bratislave kod kuće 92:73 – 15p (4-11 iz igre za 24 min), 4sk, 6ast, 4 izg. lopte
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), pobeda nad Prievidziom kod kuće 104:85 – bez poena (0-7 iz igre za 26 min)
poraz od Inter Bratislave kod kuće 92:73 – 3p (1-6 iz igre za 19 min), 2sk. i 2ast
Marko Radonjić (Iskra Svit), pobeda nad Prievidziom kod kuće 104:85 – 18p (6-14 iz igre za 30 min), 6sk. i 7ast
poraz od Inter Bratislave kod kuće 92:73 – 16p (5-10 iz igre za 30 min), 3sk. i 2ast
Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Karlovkom u gostima 87:75 – 16p (7-12 iz igre za 28 min), 4sk. i 2ast
pobeda nad Iskrom Svit u gostima 92:74 – 4p (1-4 iz igre za 27 min), 7sk. i 3ast
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda nad Karlovkom u gostima 87:75 – 13p (5-9 iz igre za 32 min), 2sk. i 3ast
pobeda nad Iskrom Svit u gostima 92:74 – 13p (5-12 iz igre za 27 min), 7ast
Stefan Matović (Inter Bratislava), pobeda nad Karlovkom u gostima 87:75 – 6p (3-6 iz igre za 25 min), 6sk. i 2ast
pobeda nad Iskrom Svit u gostima 92:74 – 11p (5-12 iz igre za 27 min), 9sk. i 2ast
Vuk Đorđević (Riker), pobeda nad Levicama kod kuće 91:85 – 10p (3-9 iz igre za 32 min), 4sk, 3ast, 4 izg. lopte
poraz od Prievidze u gostima 84:77 – 11p (3-11 iz igre za 23 min), 1ast, 3 izg. lopte
Žarko Đurić (Levice), poraz od Rikera u gostima 91:85 – 10p (3-8 iz igre za 23 min), 2sk.
pobeda nad Handlovom u gostima 91:79 – 12p (5-6 iz igre za 19 min), 5sk, 3 izg. lopte
Svetozar Stamenković (Košice), poraz od Žiline u gostima 90:89 – nije igrao
pobeda nad Karlovkom kod kuće 100:66 – 21p (4-4 iz igre, 10-10 penali za 19 min), 11sk.
Vladimir Đorđević (Košice), poraz od Žiline u gostima 90:89 – 14p (4-11 iz igre za 35 min), 5sk, 3ast, 4 izg. lopte
pobeda nad Karlovkom kod kuće 100:66 – 6p (2-4 iz igre za 26 min), 5sk. i 8ast
Bojan Stanojević (Handlova), pobeda nad Novom Vesi kod kuće 94:79 – 8p (3-5 iz igre za 15 min), 2sk.
poraz od Levica u gostima 91:79 – nije igrao
Jovan Đorđević (Handlova), pobeda nad Novom Vesi kod kuće 94:79 – 22p (8-15 iz igre za 30 min), 3sk. i 3ast
poraz od Levica u gostima 91:79 – 10p (3-6 iz igre za 19 min), 1sk.
Ivan Zejak (Handlova), pobeda nad Novom Vesi kod kuće 94:79 – 13p (5-13 iz igre za 22 min), 9sk.
poraz od Levica u gostima 91:79 – 18p (8-14 iz igre za 25 min), 2sk.

Poljska i Belgija

Stefan Balmazović (Turov), pobeda nad Slamom kod kuće 80:76 – 20p (5-7 iz igre, 6-7 penali za 29 min), 6sk.
Andrija Bojić (Polfarma), pobeda nad Kingom u gostima 87:66 – 17p (7-9 iz igre za 26 min), 9sk i 2ast
poraz od Trefla kod kuće 94:90 – 30p (14-19 iz igre za 30 min), 6sk, 1ast
Milan Milovanović (Polfarma), pobeda nad Kingom u gostima 87:66 – 12p (3-6 iz igre, 6-9 penali za 19 min), 5sk, 2bl.
poraz od Trefla kod kuće 94:90 – 9p (4-9 iz igre za 29 min), 7sk, 1ast
Nikola Marković (Trefl), pobeda nad Polfarmom kod kuće 94:90 – 19p (5-13 iz igre za 40 min), 11sk, 2ast
Uroš Mirković (Start), poraz od Čarnija u gostima 89:88 – 16p (6-11 iz igre za 36 min), 5sk. i 4ast
Aleksandar Marelja (Antverpen), pobeda nad Briselom kod kuće 84:82 – 12p (4-10 iz igre za 27 min), 2sk. i 1ast
Miloš Bojović (Lijež), pobeda nad Leuvenom u gostima 88:78 – 20p (8-14 iz igre za 30 min), 4sk, 3ast i 4 izg. lopte
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Kangarus u gostima 92:55 – 8p (3-5 iz igre za 24 min), 2ast
Raško Katić (Šarlroa) – ne igra zbog povrede


Češka

Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz od Nimburka u gostima 106:77 – 13p (3-11 iz igre, 6-7 penali za 27 min), 8sk, 3ast i 10 izg. lopti.
poraz od Opave kod kuće 104:78 – 20p (8-15 iz igre za 31 min), 10sk, 4ast, 2 ukr lopte i 4 izg. lopte
Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Nimburka u gostima 106:77 – 16p (6-14 iz igre za 35 min), 2sk. 7ast i 4 izg. lopte
poraz od Opave kod kuće 104:78 – 21p (6-9 iz igre, 5-5 penali za 20 min), 1ast
Filip Šepa (Olomoucko), poraz od Praga u gostima 83:67 – 15p (5-11 iz igre za 30 min), 5sk, 4ast, 3 izg. lopte
poraz od Kolina kod kuće 83:77 – 18p (4-8 iz igre, 9-10 penali za 33 min), 9sk, 4ast

Mađarska

Dušan Cvetković (MAFC), poraz od Kormenda u gostima 69:67 – 5p (2-3 iz igre za 22 min), 2sk.
Tomislav Ivošev (Kapošvar), pobeda nad JKS kod kuće 78:67 – 20p (6-12 iz igre, 8-11 penali za 31 min), 8sk, 2ast
Marko Špica (Kapošvar), pobeda nad JKS kod kuće 78:67 – 22p (10-15 iz igre za 36 min), 6sk, 7ast
Uroš Lučić (JKS), poraz od Kapošvara u gostima 78:67 – 14p (5-12 iz igre za 37 min), 10sk, 3ast
Miljan Rakić (JKS), poraz od Kapošvara u gostima 78:67 – 9p (4-9 iz igre za 37 min), 5sk, 3ast, 4 izg. lopte
Marko Đerasimović (KTE-Duna), poraz od PVSK kod kuće 73:72 – 14p (5-9 iz igre za 35 min), 3sk, 2ast
Rastko Dramićanin (KTE-Duna), poraz od PVSK kod kuće 73:72 – 7p (2-6 iz igre za 29 min), 1sk, 1ast
Andrija Ćirić (Sedek), pobeda nad ZTE kod kuće 87:68 – 16p, 6sk
Marko Boltić (Sedek), pobeda nad ZTE kod kuće 87:68 – 15p, 3ast
Nenad Šulović (Sedek), pobeda nad ZTE kod kuće 87:68 – 12p
Uroš Duvnjak (Šopron), poraz od Solnoka u gostima 86:64 – 15p (6-13 iz igre za 35 min), 1sk, 4ast
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad Šopronom kod kuće 86:64 – 8p (3.7 iz igre za 19 min), 5sk, 4ast
Luka Marković (Alba Fehervar), poraz od Falkoa u gostima 94:66 – 12p (5-11 iz igre za 22 min), 2sk, 3 izg. lopte
Ivan Žigeranović (Falko), pobeda nad Albom Feherbar kod kuće 94:66 – 4p (2-3 iz igre za 10 min), 1sk, 1ast


Turska

Vladimir Štimac (Anadolu Efes), poraz od Karšijake u gostima 92:85 – 24p (10-15 iz igre, 4-7 penali za 31 min), 11sk
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), pobeda nad Samsunom u gostima 77:73 – 15p (6-10 iz igre za 27 min), 4sk, 1ast
Đorđe Gagić (Jesilgirešun), pobeda nad Ušakom kod kuće 64:61 – 8p (3-5 iz igre za 29 min), 9sk
Ivan Marinković (Jesilgirešun), pobeda nad Ušakom kod kuće 64:61 – 7p (3-8 iz igre za 35 min), 14sk, 2ast, 5 izg. lopti
Dušan Čantekin (Jesilgirešun), pobeda nad Ušakom kod kuće 64:61 – 2p (1-2 iz igre za 8 min), 1sk
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Banvitom kod kuće 80:63 – 7p (2-5 iz igre za 25 min), 1ast
Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Banvitom kod kuće 80:63 – nije igrao zbog povrede
Ivan Paunić (Tofaš), pobeda nad Darušafakom kod kuće 97:81 – 5p (2-6 iz igre za 17 min), 2ast
Stefan Birčević (Istanbul), poraz od Eskišehira u gostima 80:76 – 17p (7-13 iz igre za 33 min), 4sk, 1ast

Rumunija

Peđa Stamenković (Oradea), poraz od Sibijua u gostima 73:72 – 1p (bez šuta iz igre za 7 min), 1ast
Siniša Cvetanović (Politehnika), poraz od Krajove u gostima 91:74 – 8p (3-8 iz igre za 26 min), 2sk
Dejan Bjelić (Politehnika), poraz od Krajove u gostima 91:74 – 4p (2-4 iz igre, 0-4 penali za 14 min), 3sk, 2ast
Dragan Zeković (Steaua), pobeda nad Dinamom Bukurešt kod kuće 97:65 – 8p (3-6 iz igre za 20 min), 5sk, 3ast
Marko Pavlović (Feniks Galati), pobeda nad Murešom kod kuće 87:81 – 21p (10-14 iz igre, 1-5 penali za 31 min), 15sk, 3ast, 4bl, 4 izg. lopte
Aleksandar Mladenović (Mureš), poraz od Feniks Galatija u gostima 87:81 – 4p (1-4 iz igre za 19 min), 1ast
Milivoje Mijović (Mureš), poraz od Feniks Galatija u gostima 87:81 – 10p (4-8 iz igre za 29 min), 7sk, 2ast

Turkish Airlines EuroLeague

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz od Panatinaikosa kod kuće 71:68 – 8p (2-5 iz igre, 4-6 penali za 21 min), 7sk, 2ast, 2bl.
Marko Tejić (Trikala), poraz od AEK u gostima 91:72 – 4p (2-6 iz igre za 17 min), 2sk, 5 ličnih
Vasilije Micić (Žalgiris), pobeda nad Lijetuvos ritasom u gostima 70:67 – 3p (1-4 iz igre za 17 min), 1sk, 3 ast, 2 ukr. lopte i 3 izg. lopte
Saša Borovnjak (Porto, Portugal), poraz od Ilijabuma u gostima 80:76 – 22p (7-9 iz igre, 8-9 penali za 29 min), 7sk, 1ast
Nikola Tadić (Vitorija, Portugal), poraz od Benfike u gostima 106:82 – 10p (4-10 iz igre za 32 min), 6sk, 1ast
Luka Nikolić (Oliverense, Portugal), pobeda nad Teršeirom u gostima 96:57 – 11p (4-7 iz igre za 14 min), 2sk
Dušan Hukić (Lusitanija, Portugal), pobeda nad Ovarenseom 79:75 – 9p (3-6 iz igre za 29 min), 10sk, 1ast
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), pobeda nad Gracom u gostima 94:58 – 9p (4-8 iz igre za 24 min), 11ast
Predrag Miletić (Klosteburg, Austrija), pobed nad Gmundenom kod kuće 86:84 – 21p (8-17 iz igre za 36 min), 7sk, 4ast
Dušan Šišić (Nasjo, Švedska), poraz od Jamtlanda 75:42 – 7p (3-9 iz igre za 18 min), 5sk, 1ast
Goran Pantović (Trali, Irska), pobeda nad Marijem u gostima 87:74 – 8p (4-6 iz igre), 9sk, 4ast
Dušan Bogdanović (Trali, Irska), pobeda nad Marijem u gostima 87:74 – 17p (8-13 iz igre), 3sk, 1ast
Miloš Janković (Masanjo, Švajcarska), pobeda nad Vinterturom u gostima 69:54 – 15p
Stefan Živanović (Lejkers, Švajcarska), poraz od Ženeva Lajonsa u gostima 74:69 – 5p (1-7 iz igre za 26 min), 2ast
Nemanja Ćalasan (Starvings, Švajcarska), poraz od Friburga u gostima 102:65 – 9p (3-8 iz igre za 34 min), 5sk, 3ast, 3 izg. lopte