Srbi u svetu: Umalo dva tripl-dabla, eksplodirao Tejić!

Saša Ozmo 17. okt. 201710:30 > 13:57
Podeli:
ABA, Karpos Sokoli/Igor Panevski

Više od stotinu srpskih košarkaša igralo je širom sveta u proteklih nedelju dana u domaćim i internacionalnim takmičenjima, a ogroman je broj onih koji su među glavnim igračima svojih klubova, većeg i manjeg renomea.

Stevan Jelovac na pravi način je započeo sezonu u Nižnjem, imao je 16 poena, 8 skokova i 3 asistencije, u Španiji je Nemanja Nedović dao 22 poena, standardno dobar bio je Oliver Stević, Dejan Todorović je postigao 20 poena za Bilbao u okršaju Evrokupa sa Lijetuvos ritasom, a dete obrenovačkog Radničkog Goran Huskić dao je 18 poena.

Marko Radonjić, rođeni Kruševljanin ponikao u Napretku, zablistao je u Slovačkoj i u pobedi svoje Iskre Svit imao je 20 poena, 13 skokova i 6 asistencija. To je samo jedna u nizu odličnih igara srpskih predstavnika u Slovačkoj, Svetozar Stamenković ubacio je 25, Ivelja 23 poena, a u Poljskoj je i Nikola Marković bio jako blizu tripl-dabla – nekadašnji košarkaš FMP Železnika imao je 12 poena, 10 skokova i 8 asistencija.

U Poljskoj su bile su odlične i nekadašnje četvorke Crvene zvezde – Stefan Balmazović je ubacio 27, a Milan Milovanović 21 poen.

Užičanin Marko Tejić je za Trikalu odigrao izvanredan meč sa 20 poena i 10 skokova, a Andrija Ćirić je još jedan Kruševljanin koji je zablistao prošlog vikenda – 36-godišnji veteran dao je 34 poena za mađarski Sedek. Na istom meču isključen je Strahinja Milošević posle koškanja sa Markom Boltićem, a u Češko je partiju 30+ imao Novosađanin Strahinja Stojačić.

Završena je NBA predsezona, srpski košarkaši su uglavnom koristili prilke, Vladimir Lučić u Bajernu pruža izvrsne igre u kontinuitetu, a Đorđe Drenovac ubacio je 27 poena za Miteldojčer. Milenko Tepić postigao je 14 poena, dobar je bio i njegov bivši saigrač iz Partizana Đorđe Gagić, a Srbi su igrali i pogađali i na Islandu i Kipru, u Norveškoj, Portugalu…

Ethan Miller/Getty Images

NBA predsezona

Miloš Teodosić (LA Klipers), pobeda nad Kingsima 104:87 – 8p (3-5 iz igre za 23 min), 2sk, 6ast
poraz od Lejkersa 111:104 – nije igrao, odmor
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Klipersa 104:87 – 13p (5-9 iz igre za 19 min), 1sk.
poraz od Golden Stejta 117:106 – nije igrao, povreda
Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Tandera 96:86 – 12p (5-16 iz igre za 23 min), 11sk, 3ast, 3 izg. lopte
Boban Marjanović (Detroit Pistons), poraz od Baksa 107:103 – 10p (4-5 iz igre za 12 min), 5sk, 1bl.
Rade Zagorac (Memfis Grizlis), poraz od Rokitsa 101:89 – 2p (0-1 iz igre za 7 min), 2sk.
pobeda nad Pelikansima 142:101 – 8p (4-5 iz igre za 15 min), 7sk, 2ast
Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs) – tim nije igrao

7Days EuroCup

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda nad Efesom 88:74 – 2p (1-2 iz igre za 7 min), 3sk
pobeda nad Valensijom 86:82 – 8p (4-4 iz igre, 0-3 penali za 19 min), 4sk, 1ast
Nemanja Nedović (Unikaha), pobeda nad Fenerbahčeom 68:67 – 8p (4-14 iz igre za 23 min), 2sk, 3ast
pobeda nad Betisom 99:71 – 22p (8-16 iz igre za 22 min), 2sk, 4ast, 3 ukr. lopte
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Fenerbahčeom 68:67 – 8p (4-6 iz igre za 20 min), 5sk, 1ast
pobeda nad Betisom 99:71 – nije igrao
Dejan Musli (Unikaha), pobeda nad Fenerbahčeom 68:67 – 9p (4-5 iz igre za 10 min), 3sk, 1bl.
pobeda nad Betisom 99:71 – nije igrao
Dejan Todorović (Bilbao), pobeda nad Lijetuvos ritasom 93:83 – 20p (7-10 iz igre za 24 min), 7sk, 2ast
pobeda nas Saragosom 77:72 – 11p (4-10 iz igre za 25 min), 4sk
Vasilije Vučetić (Bilbao), pobeda nad Lijetuvos ritasom 93:83 – nije igrao
pobeda nas Saragosom 77:72 – bez učinka za 1 min.
Nikola Dragović (Saragosa), poraz od Bilbaa 77:72 – 4p (2-7 iz igre za 26 min), 6sk, 2ast
Oliver Stević (Andora), poraz od Uniksa 76:68 – 5p (2-4 iz igre za 18 min), 8sk, 1ast
pobeda nad Gran Kanarijom 78:76 – 12p (5-6 iz igre za 20 min), 9sk.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), pobeda nad AEK 87:79 – 9p (3-6 iz igre za 25 min), 1sk, 4ast, 2 ukr. lopte
pobed nad Burgosom 87:72 – 2p (1-5 iz igre za 23 min), 2sk.
Goran Huskić (Burgos), poraz od Estudijantesa 87:72 – 18p (8-12 iz igre za 26 min), 4sk, 2 izg. lopte
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), pobeda nad Barselonom II 84:71 – 10p (3-7 iz igre za 15 min), 1sk, 2ast
Brano Đukanović (Ljeida), pobeda nad Ueskom 73:64 – 14p (4-10 iz igre za 30 min), 3sk, 6ast
Nikola Cvetinović (Palensija), poraz od Araberija 80:72 – 9p (4-6 iz igre za 17 min), 3s, 2ast

Nemačka

Luka Mitrović (Bamberg), poraz od Makabija 88:71 – 9p (4-10 iz igre za 21 min), 3sk, 2ast
Milan Mačvan (Bajern Minhen), pobeda nad Galatasarajem 86:69 – 12p (5-10 iz igre za 25 min), 5sk, 5ast
poraz od Vircburga 84:76 – 10p (4-6 iz igre za 19 min), 1sk, 3 izg. lopte
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Galatasarajem 86:69 – 16p (6-7 iz igre za 27 min), 2sk, 1ast, 3 ukr. lopte, 2 izg. lopte
poraz od Vircburga 84:76 – 15p (3-5 iz igre, 7-7 penali za 25 min), 7sk, 2ast
Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Galatasarajem 86:69 – 3p (1-4 iz igre za 20 min), 2sk, 11ast, 1 ukr. lopte, 3 izg. lopte
poraz od Vircburga 84:76 – 2p (1-3 iz igre za 18 min), 4sk, 4ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Partizanom 111:85 – 15p (5-7 iz igre za 27 min), 1sk, 3ast, 4 izg. lopte
pobeda nad Getingenom 88:69 – 5p (2-5 iz igre za 19 min), 2sk, 4ast, 3 izg. lopte
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), pobeda nad Tibingenom 100:99 – 27p (9-17 iz igre za 34 min), 2sk, 2ast
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), pobeda nad Tibingenom 100:99 – 13p (6-9 iz igre za 32 min), 6sk, 4ast
Nemanja Jaramaz (Etinger), poraz od Bona 79:73 – 12p (2-8 iz igre, 6-9 penali za 27 min), 4sk, 3ast


VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), pobeda nad Valensijom 75:70 – 9p (3-5 iz igre za 20 min), 2ast, 2 ukr. lopte, 3 izg. lopte
pobeda nad Parmom 106:69 – 6p (3-3 iz igre za 15 min), 2sk, 8ast
Danilo Anđušić (Uniks), pobeda nad Andorom 76:68 i pobeda nad Kalevom 104:78 – nije igrao
Branko Mirković (Kalev), poraz od Uniksa 104:78 – 15p (4-10 iz igre za 34 min), 1sk, 7ast, 2 ukr. lopte, 4 izg. lopte
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), pobeda nad Rigom 80:64 – 16p (5-9 iz igre za 30 min), 8sk, 3ast
Marko Simonović (Zenit), poraz od Gran Kanarije 97:87 – 6p (2-8 iz igre za 20 min), 1sk
pobeda nad Astanom 84:73 – 9p (3-9 iz igre za 25 min), 2sk, 2ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od Samare 91:74 – 8p (1-9 iz igre, 6-6 penali za 31 min), 1sk, 2ast
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), poraz od Samare 91:74 – 4p (2-8 iz igre za 17 min), 3ast
Aleksa Nikolić (Spartak Sankt Peterburg), poraz od Urala 88:40 – 10p (5-8 iz igre za 23 min), 3sk, 1ast
Vuk Jovanović (Politeknik), poraz od Budiveljnika 96:61 – 10p (4-9 iz igre za 25 min), 1sk, 3ast, 3 izg. lopte
poraz od Čerkasija 91:77 – 6p (2-7 iz igre za 26 min), 2sk.
Nikola Vujović (Politeknik), poraz od Budiveljnika 96:61 – 6p (2-11 iz igre za 23 min), 4sk, 1ast, 3 ukr. lopte
poraz od Čerkasija 91:77 – 13p (1-9 iz igre, 11-14 penali za 31 min), 10sk, 3ast


Poljska i Češka

Stefan Balmazović (Turov), pobeda nad Glivicama 120:86 – 27p (3-4 za dva, 6-9 za tri za 27 min), 5sk, 2ast
Andrija Bojić (Polfarma), pobeda nad Zijelonom Gorom 82:77 – 10p (4-7 iz igre za 15 min), 4sk, 1ast
Milan Milovanović (Polfarma), pobeda nad Zijelonom Gorom 82:77 – 21p (5-7 iz igre, 11-14 penali), 5sk, 5 izg. lopti
Nikola Marković (Trefl), pobeda nad MKS 85:78 – 12p (5-8 iz igre za 29 min), 10sk, 8ast
Uroš Mirković (Start), pobeda nad Legijom 95:85 – 13p (5-13 iz igre za 36 min), 5sk, 4ast
Strahinja Stojačić (Ostrava), pobeda nad Brnom 85:80 – 30p (11-18 iz igre za 35 min), 8sk, 5 ast, 8 iznuđenih faulova, 3 izg. lopte
Milan Stanojević (Ostrava), pobeda nad Brnom 85:80 – 24p (3-6 za dva, 5-11 za tri za 28 min), 2sk, 3ast, 4 izg. lopte
Filip Šepa (Olomoucko), pobeda nad Labemom 104:83 – 2p (0-7 iz igre za 15 min), 4sk, 2ast

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), poraz od CSKA 93:84 – 16p (5-10 iz igre za 38 min), 5sk, 3ast
pobeda nad Kapo d’Orlandom 68:62 – 12p (5-9 iz igre za 20 min), 3sk, 1ast
Vojislav Stojanović (Kapo d’Orlando) – ne igra zbog povrede
Milenko Tepić (Brindizi), poraz od Venecije 77:74 – 14p (5-11 iz igre za 25 min), 3sk
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda nad Kantuom 95:64 – 5p (2-6 iz igre za 18 min), 3sk, 3ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Šarlroom 92:75 – 17p (5-8 iz igre za 29 min), 7sk, 7ast
Raško Katić (Šarlroa) – nije igrao zbog povrede
Miloš Bojović (Lijež), poraz od Kangarusa 102:83 – 25p (10-14 iz igre za 35 min), 1sk.
Aleksandar Marelja (Antverpen) – tim nije igrao

https://twitter.com/SFR_Sport/status/918525014655361024


Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), poraz od Rikera 89:82 – 18p (6-12 iz igre za 36 min), 4sk, 2ast
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), poraz od Rikera 89:82 – 14p (4-9 iz igre za 32 min), 2sk, 11ast
Stefan Matović (Inter Bratislava), poraz od Rikera 89:82 – 8p (4-10 iz igre za 22 min), 5sk.
Vuk Đorđević (Riker), pobeda nad Inter Bratislavom 89:82 – 17p (3-9 iz igre, 9-10 penali za 25 min), 2ast, 8 iznuđenih faulova
Vladimir Đorđević (Košice), pobeda nad ekipom Nova Ves 113:74 – 6p (3-4 iz igre za 20 min), 2sk, 6ast
Radenko Pilčević (Košice), pobeda nad ekipom Nova Ves 113:74 – 5p (1-3 iz igre za 20 min), 2sk, 8ast
Svetozar Stamenković (Košice), pobeda nad ekipom Nova Ves 113:74 – 25p (9-15 iz igre za 27 min), 10 sk, 2ast
Marko Radonjić (Iskra Svit), pobeda nad Karlovkom 83:64 – 20p (8-19 iz igre za 34 min), 13sk, 6ast
Saša Avarmović (Iskra Svit), pobeda nad Karlovkom 83:64 – 15p (4-15 iz igre za 33 min), 6sk, 5ast
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), pobeda nad Karlovkom 83:64 – 23p (10-16 iz igre za 29 min), 3sk.
Žarko Đurić (Levice), pobeda nad Žilinom 88:86 – 25p (10-22 iz igre za 28 min), 6sk, 4ast
Bojan Stanojević (Handlova), poraz od Prievidze 88:73 – nije igrao
Jovan Đorđević (Handlova), poraz od Prievidze 88:73 – 8p (3-8 iz igre za 21 min), 3sk
Ivan Zejak (Handlova), poraz od Prievidze 88:73 – 6p (2-5 iz igre za 19 min), 6sk.

https://twitter.com/fenerinmacivar/status/918561731265400832


Turska

Vladimir Štimac (Efes), poraz od Real Madrida 88:74 – 7p (3-7 iz igre za 22 min), 5sk.
pobeda nad Fenerbahčeom 84:80 – 8p (3-5 iz igre za 25 min), 5sk.
Marko Gudurić (Fenerbahče), poraz od Unikahe 68:67 – 5p (2-3 iz igre za 11 min), 1sk, 1ast
poraz od Efesa 84:80 – 8p (2-5 iz igre za 16 min), 2sk, 2ast
Nikola Kalinić (Fenerbahče) – nije igrao zbog povrede
Ivan Paunić (Tofaš), poraz od Ulma 83:73 – 5p (0-2 iz igre, 5-8 penali za 23 min), 1sk, 2 izg. lopte
pobeda nad Ušakom 86:73 – 3p (1-5 iz igre za 15 min), 1sk.
Nikola Janković (Sakarija), pobeda nad Trabzonom 87:82 – 7p (3-5 iz igre, 1-7 penali za 14 min), 5sk, 2ast
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), pobeda nad Bešiktašem 94:91 – 1p (bez šuta iz igre za 9 min), 3sk, 1ast
Ivan Marinković (Ješilgiresun), pobeda nad Bešiktašem 94:91 – 7p (3-8 iz igre za 31 min), 12sk, 1ast
Đorđe Gagić (Ješilgiresun), pobeda nad Bešiktašem 94:91 – 16p (7-9 iz igre za 21 min), 3sk.
Stefan Birčević (Istanbul), pobeda nad Demirom 82:70 – 13p (5-10 iz igre za 28 min), 5sk, 2ast
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), pobeda nad Beledisesporom 91:65 – 27p (13-16 iz igre za 31 min), 7sk

Rumunija

Marko Pavlović (Feniks Galati), pobeda nad Politehnikom 79:70 – 10p (4-12 iz igre za 22 min), 9sk.
Siniša Cvetanović (Politehnika), poraz od Feniks Galatija 79:70 – nije igrao
Dejan Bjelić (Politehnika), poraz od Feniks Galatija 79:70 – 9p (4-9 iz igre za 21 min), 7sk
Dragan Zeković (Steaua), pobeda nad Sibiuom 88:74 – 21p (8-14 iz igre), 4sk, 2ast
Milivoje Mijović (Targu Mureš), pobeda nad Krajovom 78:75 – 8p (3-11 iz igre za 31 min), 12sk, 3ast
Aleksandar Mladenović (Targu Mureš), pobeda nad Krajovom 78:75 – 12p (4-4 iz igre za 26 min), 4sk, 2ast
Mladen Jeremić (Timisoara), poraz od Pitešija 78:64 – 4p (1-7 iz igre za 26 min), 6sk, 3ast, 4 izg. lopte
Igor Mijajlović (Timisoara), poraz od Pitešija 78:64 – 9p (3-7 iz igre za 25 min), 2sk, 1ast
Peđa Stamenković (Oradea), pobeda nad Dinamo Bukureštom 90:62 – 1p (0-3 iz igre za 19 min), 2sk, 5ast


Mađarska

Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz od Šoprona 76:72 – 20p (7-14 iz igre za 35 min), 3sk, 2ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz od Šoprona 76:72 – 21p (9-16 iz igre za 29 min), 4sk, 1ast
Uroš Duvnjak (Šopron), pobeda nad KTE Dunom 76:72 – 16p (5-10 iz igre za 33 min), 2sk, 3ast
Uroš Lučić (JKS), poraz od DEAC 73:62 – 14p (5-13 iz igre za 37 min), 3sk, 3ast
Miljan Rakić (JKS), poraz od DEAC 73:62 – 9p (4-12 iz igre za 31 min), 4sk, 2ast
Dušan Cvetković (MAFC), poraz od Falkoa 96:61 – 9p (3-10 iz igre za 17 min), 5sk.
Ivan Žigeranović (Falko), pobeda nad MAFC 96:61 – 10p (4-4 iz igre, 2-5 penali za 12 min)
Tomislav Ivošev (Kapošvar), pobeda nad Kormendom 86:78 – 23p (8-14 iz igre za 32 min), 10 sk, 2ast, 11 iznuđenih faulova
Marko Špica (Kapošvar), pobeda nad Kormendom 86:78 –10p (5-10 iz igre za 22 min), 5ast
Luka Marković (Alba Fehervar), poraz od ZTE 82:80 – 16p (6-15 iz igre za 28 min), 6sk, 2ast
Andrija Ćirić (Sedek), poraz od Solnoka 88:87 – 34p (12-21 iz igre za 40 min), 3sk
Marko Boltić (Sedek), poraz od Solnoka 88:87 – 12p (4-8 iz igre za 39 min), 5sk, 7ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od Solnoka 88:87 – nije igrao zbog povrede
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad Sedekom 88:87 – 2p

Portugal i Švajcarska

Saša Borovnjak (Porto), poraz od Olivirensea 93:78 – 7p (3-10 iz igre za 24 min), 6sk, 1ast
Luka Nikolić (Oliveirense), pobeda nad Portom 93:78 – 9p (1-2 iz igre, 6-6 penali za 11 min), 1sk, 3 izg. lopte
Dušan Hukić (Lusitanija), pobeda nad Barirenseom 89:77 – 7p (1-7 iz igre za 28 min), 3sk, 1ast
poraz od Benfike 95:89 – 8p (4-9 iz igre za 33 min), 6sk, 1ast
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Galitosom 82:74 – 11p (4-12 iz igre za 37 min), 8sk, 3ast, 3 izg. lopte
Miloš Janković (Masanjo), pobeda nad Starvingsom 68:47 – 10p (5-11 iz igre za 29 min), 9sk, 3ast
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Masanja 68:47 – 9p (4-13 iz igre za 26 min), 1ast
Stefan Živanović (Lejkers), poraz od Friburga 94:57 – 5p (2-6 iz igre za 21 min), 1sk

Turkish Airlines EuroLeague

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Baskonijom 75:64 – 9p (4-7 iz igre za 21 min), 2sk, 7 iznuđenih faulova
Marko Tejić (Trikala), pobeda nad Lavrijom 91:79 – 20p (9-15 iz igre za 29 min), 10sk, 1ast
Vasilije Micić (Žalgiris), pobeda nad Crvenom zvezdom 78:76 – 7p (2-6 iz igre za 18 min), 3sk, 4ast, 2 ukr. lopte, 3 izg. lopte
Miroslav Raduljica (Đijangsu, Kina), pobeda nad Šangajem 92:84 – 23p za 25 min, 12sk, 1bl.
Goran Pantović (Trali, Irska), pobeda nad Sejntsima 89:64 – 3p (1-1 iz igre), 1sk, 7ast
Dušan Bogdanović (Trali, Irska) – nije igrao
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), poraz od Klosterneburga 75:59 – 13p (5-15 iz igre za 33 min), 4sk, 4ast
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), pobeda nad Kapfenbergom 75:59 – 13p (6-8 iz igre za 14 min), 2sk.
Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar), pobeda nad Keravnosom 84:75 – 16p (7-14 iz igre za 34 min), 9sk, 4 izg. lopte
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), poraz od Raple 78:56 – 2p (1-8 iz igre za 27 min), 7sk, 1ast
Mirko Virijević (Hotur, Island), poraz od IR 88:64 – 15p (4-15 iz igre za 33 min), 9sk, 1ast, 4 izg. lopte
Ognjen Nišavić (Filingen, Norveška), pobeda nad Tromsom 89:63 – 26p (10-16 iz igre za 31 min), 2sk, 8ast
poraz od Nidarots Džetsa 104:91 – 29p (4-6 za dva, 6-13 za tri za 35 min), 3sk, 1ast, 4 izg. lopte