Zemunac neočekivani heroj, nadmoć u bizarnim krajevima

Saša Ozmo 24. okt. 201712:15 > 17:29
Podeli:
Turkish Airlines EuroLeague

Srpski internacionalci pružili su neke odlične partije, ali prethodnu sedmicu nažalost su obeležile povrede – centar Real Madrida Ognjen Kuzmić povredio je koleno i neće igrati do kraja sezone, dok je Miloš Teodosić posle problema sa stopalom na pauzi do daljeg, do januara prema prvim prognozama.

Takođe, zbog problema sa skočnim zglobom u dresu Kingsa tek u ponedeljak debitovao je Bogdan Bogdanović, a na startu NBA sezone za sada solidno igra Nemanja Bjelica.

Čovek koji je obeležio vikend igra u Nemačkoj, ali uprkos nekoliko reprezentativaca u toj ligi, to je Đorđe Pantelić, momak rođen 1984. godine u Zemunu. Igrao je u Mađarskoj, na Islandu, nosio je dres Hemofarma, ali svoj je na svome u Miteldojčeru, za koji nastupa u pet od prethodnih šest sezona.

Sada je 206 cm visoki krilni centar bio na ivici tripl-dabla u pobedi nad Bonom 91:84, upisao je 19 poena, 9 skokova i 8 asistencija.

Dragan Milosavljević odigrao je odlično u Evroligi u dresu Unikahe, dao je 14 poena Olimpijakosu, da bi odmarao za vikend u domaćem prvenstvu, a odličan je protiv Olimpijakosa bio i Dejan Musli sa 12 poena, pa je nejasno zašto Đoan Plasa na njega ne računa u mečevima ACB lige.

Dejan Todorović, čiji Bilbao u sredu igra sa Partizanom u Evrokupu, dao je 19 poena Limožu, a nekadašnji plejmejker Crvene zvezde i Partizana Aleksandar Cvetković u senzacionalnoj pobedi Estudijantesa nad Barselonom (80:70) imao je 13 poena i 2 asistencije.

U Turskoj je blistao Stefan Birčević sa 23 poena (4-4 za tri) i 7 skokova, dok je Vladimir Štimac u evroligaškom okršaju sa Valensijom za Efes upisao 22 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Sava Lešić debitovao je za Etinger, u Poljskoj je ponovo sjajan bio Stefan Balmazović, baš kao i Saša Avramović, koji nastavlja da puni koševe u Slovačkoj, a dve 20+ partije imao je i nekadašnji junior Zvezde Vuk Đorđević.

Isplati se igrati i na košarkaški čudnijim destinacijama poput Islanda i Norveške jer je sloboda u igri obično velika – tako je i Mirko Virijević, uskoro 36-godišnjak, sreću pronašao na Islandu u kojem blista već duže vreme, a sada je upisao 29 poena, 18 skokova i 2 rampe.

“Car“ je i Nikola Lepojević u sibirskom Surgutu, od 2012. je tamo i ima sva prava u igri, sada je ubacio 25 poena, baš kao i Ognjen Nišavić u Norveškoj.

Jordan Mansfield, Getty Images Sport

NBA

Miloš Teodosić (LA Klipers), pobeda nad Lejkersima 108:92 – 6p (2-9 iz igre za 21 min), 1sk, 6ast
pobeda nad Sansima 130:88 – 5p (2-3 iz igre za 11 min), 2ast, povreda
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Sansa 117:115 – 12p (5-15 iz igre za 25 min), 3sk, 2ast, 2 ukr. lopte
nije igrao zbog povrede na preostale dve utakmice
Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Džeza 106:96 – 7p (3-10 iz igre za 36 min), 12sk, 8ast, 4 izg. lopte
pobeda nad Kingsima 96:79 – bez poena (0-3 iz igre za 30 min), 9sk, 7ast
poraz od Vizardsa 109:104 – 29p (9-14 iz igre, 8-8 penali za 35 min), 9sk, 5ast, 1 ukr. lopta, 7 izg. lopti
Boban Marjanović (Detroit Pistons), pobeda nad Niksima 111:107 – 2p (1-3 iz igre za 4 min), 1 ukr. lopta
na dve utakmica nije igrao
Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), poraz od Sparsa 107:99 – 9p (3-8 iz igre za 13 min), 3sk, 1ast
pobeda nad Džezom 100:97 – 10p (4-5 iz igre za 13 min), 5sk
pobeda nad Tanderom 115:113 – 3p (1-1 iz igre za 9 min), 1sk.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda nad Unkahom 99:85 – nije igrao zbog povrede
pobeda nad CSKA 82:69 – bez poena (0-1 iz igre za 3 min), 1sk.
Nemanja Nedović (Unikaha), poraz od Reala 99:85 – 9p (4-10 iz igre za 21 min), 4ast
poraz od Olimpijakosa 80:75 – 7p (3-9 iz igre za 20 min), 4sk, 2ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz od Reala 99:85 – nije igrao
poraz od Olimpijakosa 80:75 – 14p (4-7 iz igre za 25 min), 5sk, 1ast
Dejan Musli (Unikaha), poraz od Reala 99:85 – nije igrao
poraz od Olimpijakosa 80:75 – 12p (6-8 iz igre za 16 min), 7sk, 1ast
Dejan Todorović (Bilbao), poraz od Tenerifa 83:69 – 4p (1-8 iz igre za 21 min), 1sk, 2ast
poraz od Limoža 98:91 – 19p (5-8 iz igre, 6-6 penali za 29 min), 2sk, 2ast
Vasilije Vučetić (Bilbao), poraz od Tenerifa 83:69 – nije igrao
poraz od Limoža 98:91 – 2p (1-2 iz igre za 15 min), 3sk, 1ast
Nikola Dragović (Saragosa), pobeda nad Andorom 95:78 – 12p (4-5 iz igre za 23 min), 7sk
Oliver Stević (Andora), poraz od Saragose 95:78 – 6p (3-6 iz igre, 1-4 penali za 18 min), 4sk.
poraz od Torina 92:86 – 6p (2-5 iz igre za 20 min)
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), pobeda nad Barselonom 80:70 – 13p (6-10 iz igre za 26 min), 1sk, 2ast, 2 ukr. lopte
pobeda nad Rosom 78:68 – 4p (1-4 iz igre za 19 min), 3ast, 3 ukr. lopte
Goran Huskić (Burgos), poraz od Kompostele 94:69 – 2p (1-4 iz igre za 11 min)
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), poraz od Ueske 80:70 – 3p (1-5 iz igre za 18 min), 1sk, 2ast
pobeda nad Palmom 87:72 – 5p (2-3 iz igre za 14 min), 2sk, 1ast
Brano Đukanović (Ljeida), pobeda nad Klavihom 81:75 – 13p (4-14 iz igre za 30 min), 3sk, 3ast
poraz od Breogana 86:73 – 14p (4-14 iz igre za 31 min), 3ast, 5 izg. lopti
Nikola Cvetinović (Palensija), pobeda nad Barselonom II 74:71 – 7p (3-5 iz igre za 18 min), 3sk.
poraz od Manrese 76:72 – 12p (4-7 iz igre za 24 min), 6sk.

Nemačka

Luka Mitrović (Bamberg), poraz od Ludvigzburga 91:74 – 14p (7-11 iz igre za 24 min), 5sk, 2ast
poraz od Panatinaikosa 93:83 – bez poena (0-3 iz igre za 15 min), 3sk, 1ast, 1bl, 2 izg. lopte
Milan Mačvan (Bajern Minhen), pobeda nad Bremerhavnom 85:83 – 10p (4-9 iz igre za 29 min), 2sk, 2ast
pobeda nad Lietkabelisom 93:57 – 6p (2-6 iz igre za 16 min), 4sk, 2ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Bremerhavnom 85:83 – nije igrao
pobeda nad Lietkabelisom 93:57 – 10p (3-6 iz igre za 16 min), 6sk.
Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Bremerhavnom 85:83 – 2p (1-2 iz igre za 14 min), 2ast, 2 izg. lopte
pobeda nad Lietkabelisom 93:57 – 7p (3-3 iz igre za 17 min), 4sk, 3ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Etingerom 95:61 – bez poena (0-2 iz igre za 18 min), 3sk, 5ast, 2 izg. lopte
poraz od Lokomotive 75:59 – 7p (3-5 iz igre za 19 min), 4ast
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), pobeda nad Bonom 91:84 – 7p (1-7 iz igre za 30 min), 4sk, 1ast
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), pobeda nad Bonom 91:84 – 19p (6-10 iz igre za 30 min), 9sk, 8ast
Nemanja Jaramaz (Etinger), poraz od Albe 95:61 – 7p (1-3 iz igre za 27 min), 2sk
Sava Lešić (Etinger), poraz od Albe 95:61 – 7p (2-4 iz igre za 17 min), 3sk, 2ast, 5 izg. lopti

VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), pobeda nad Žalgirisom 85:77 – 8p (2-4 iz igre za 25 min), 3sk, 9ast, 1 ukr. lopte
Danilo Anđušić (Uniks), pobeda nad Lokomotivom 77:67 – nije igrao
Branko Mirković (Kalev), pobeda nad Tartuom 73:68 – 14p (6-12 iz igre za 28 min), 3sk, 3ast
poraz od Parme 76:74 – 12p (4-14 iz igre za 30 min), 5sk, 4ast, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), poraz od Jeniseja 98:90 – 12p (2-8 iz igre, 7-8 penali za 17 min), 1sk, 1ast
Marko Simonović (Zenit), pobeda nad Rigom 84:83 – nije igrao
pobeda nad Trentom 81:70 – 2p (0-3 iz igre, 2-4 penali za 16 min), 2sk.
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad Rjazanjom 100:71 – 25p (8-14 iz igre za 27 min), 5sk, 4ast
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), pobeda nad Rjazanjom 100:71 –12p (4-7 iz igre za 30 min), 4sk, 5ast
Aleksa Nikolić (Spartak Sankt Peterburg), poraz od Himkija II 72:62 – 16p (6-10 iz igre za 29 min), 8sk, 4ast
Radoslav Peković (Spartak Sankt Peterburg), poraz od Himkija II 72:62 – 8p (4-5 iz igre za 20 min), 1sk, 2ast
Vuk Jovanović (Politeknik), pobeda nad Zaporožjem 84:77 – 20p (4-11 iz igre, 9-10 penali za 34 min), 1sk, 3ast
Nikola Vujović (Politeknik), pobeda nad Zaporožjem 84:77 – 18p (6-7 iz igre, 6-6 penali za 26 min), 6sk, 1ast


Poljska i Češka

Stefan Balmazović (Turov), pobeda nad Anvilom 99:96 – 18p (6-14 iz igre za 33 min), 8sk, 1as
Andrija Bojić (Polfarma) – klub slobodan u ovom kolu
Milan Milovanović (Polfarma) – klub slobodan u ovom kolu
Nikola Marković (Trefl), poraz od Kozalina 82:72 – 12p (4-12 iz igre za 29 min), 4sk, 3ast
Uroš Mirković (Start), poraz od Aseka 92:82 – 5p (2-9 iz igre za 25 min), 4sk, 2ast
Strahinja Stojačić (Ostrava), pobeda nad Kolinom 85:78 – 6p (2-6 iz igre za 29 min), 4sk, 9ast, 1 ukr. lopte, 4 izg. lopte
Milan Stanojević (Ostrava), pobeda nad Kolinom 85:78 – 18p (6-18 iz igre), 4sk, 5ast
Milić Blagojević (Ostrava), pobeda nad Kolinom 85:78 – 11p (2-5 iz igre, 7-8 penali za 25 min), 3sk, 1ast
Filip Šepa (Olomoucko), poraz od Nimburka 124:62 – 4p (2-8 iz igre za 20 min)

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), pobeda nad Brindizijem 93:73 – 12p (4-9 iz igre za 23 min), 3ast
poraz od Fenerbahčea 92:86 – 15p (5-12 iz igre za 34 min), 4sk, 1ast
Vojislav Stojanović (Kapo d’Orlando) – ne igra zbog povrede
Milenko Tepić (Brindizi), poraz od Armanija 93:73 – 3p (1-4 iz igre za 20 min)
Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Breše 73:67 – 2p (0-4 iz igre za 12 min), 2sk, 1ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Liježom 101:70 – 6p (2-3 iz igre za 15 min), 4sk, 5ast
Raško Katić (Šarlroa) – nije igrao zbog povrede
Miloš Bojović (Lijež), poraz od Ostendea 101:70 – 10p (5-18 iz igre za 38 min), 2sk, 1ast
Aleksandar Marelja (Antverpen) – nije igrao

Turkish Airlines EuroLeague

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Handlovom 104:53 – 11p (4-6 iz igre za 23 min), 5sk, 5ast
pobeda nad Žilinom 103:89 – 13p (6-11 iz igre za 23 min), 9sk, 5ast, 3 ukr. lopte
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda nad Handlovom 104:53 – 15p (5-9 iz igre za 22 min), 1sk, 7ast
pobeda nad Žilinom 103:89 – 12p (5-18 iz igre za 26 min), 1sk, 10ast, 5 ukr. lopti
Stefan Matović (Inter Bratislava), pobeda nad Handlovom 104:53 – 15p (4-10 iz igre za 18 min), 7sk, 2ast
pobeda nad Žilinom 103:89 – 18p (6-11 iz igre za 27 min), 7sk, 2ast
Vuk Đorđević (Riker), poraz od Iskre Svit 99:74 – 26p (10-19 iz igre za 34 min), 2sk, 1ast, 1 ukr. lopta, 5 izg. lopti
pobeda nad Karlovkom 80:72 – 20p (7-11 iz igre za 32 min), 3sk, 2ast
Vladimir Đorđević (Košice), poraz od Levica 66:51 – 2p (1-5 iz igre za 18 min), 1sk, 1ast
pobeda nad Prievidzom 94:85 – 2p (1-3 iz igre za 13 min), 1sk, 1ast
Radenko Pilčević (Košice), poraz od Levica 66:51 – 9p (3-11 iz igre za 24 min), 4sk, 4ast
pobeda nad Prievidzom 94:85 – 23p (6-8 iz igre za 27 min), 10sk, 5ast
Svetozar Stamenković (Košice), poraz od Levica 66:51 – 10p (3-6 iz igre za 27 min), 4sk, 4ast
pobeda nad Prievidzom 94:85 – 4p (2-5 iz igre za 21 min), 6sk, 4 izg. lopte
Marko Radonjić (Iskra Svit), pobeda nad Rikerom 99:74 – 27p (8-17 iz igre za 31 min), 7sk, 5ast, 5 izg. lopti
pobeda nad Handlovom 102:72 – 22p (8-16 iz igre za 34 min), 5sk, 2ast
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Rikerom 99:74 – 24p (8-16 iz igre za 28 min), 4sk, 8ast
pobeda nad Handlovom 102:72 – 25p (9-14 iz igre za 31 min), 6sk, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), pobeda nad Rikerom 99:74 – 13p (6-14 iz igre za 29 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Handlovom 102:72 – 21p (6-12 iz igre za 31 min), 5sk.
Žarko Đurić (Levice), pobeda nad Košicama 66:51 – 17p (7-15 iz igre za 28 min), 8sk, 1ast
pobeda nad Novom Vesi 100:74 – 12p (4-8 iz igre za 19 min), 7sk, 2ast, 4 izg. lopte
Bojan Stanojević (Handlova), poraz od Inter Bratislave 104:53 – nije igrao
poraz od Iskre Svit 102:72 – nije igrao
Jovan Đorđević (Handlova), poraz od Inter Bratislave 104:53 – nije igrao
poraz od Iskre Svit 102:72 – 18p (4-12 iz igre za 27 min), 3sk, 2ast
Ivan Zejak (Handlova), poraz od Inter Bratislave 104:53 – 13p (5-15 iz igre za 33 min), 8sk
poraz od Iskre Svit 102:72 – 3p (1-2 iz igre za 10 min), 5sk, 1ast

Turska

Vladimir Štimac (Efes), pobeda nad Eskišehirom 86:84 – 6p (2-7 iz igre za 19 min), 8sk, 3ast, 1bl.
poraz od Valensije 78:71 – 22p (10-15 iz igre za 32 min), 6sk, 4ast
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Gazijantepom 96:71 – 2p (1-2 iz igre za 17 min), 1sk.
pobeda nad Milanom 92:86 – 4p (2-4 iz igre za 15 min), 2sk, 2ast, 2 izg. lopte
Nikola Kalinić (Fenerbahče) – nije igrao zbog povrede
Ivan Paunić (Tofaš), pobeda nad Bešiktašom 83:79 – 5p (1-4 iz igre za 24 min), 1sk, 2ast
pobeda nad Gran Kanarijom 98:84 – 6p (1-4 iz igre, 4-4 penali za 21 min), 2sk.
Nikola Janković (Sakarija), pobeda nad Ješilgiresunom 86:79 – 10p (4-6 iz igre, 2-5 penali za 13 min), 2sk.
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), poraz od Sakarije 86:79 – bez poena za 4 min, 1ast
Ivan Marinković (Ješilgiresun), poraz od Sakarije 86:79 – 6p (2-4 iz igre, 2-6 penali za 20 min), 3sk, 1ast
Đorđe Gagić (Ješilgiresun), poraz od Sakarije 86:79 – 12p (4-6 iz igre za 21 min), 1sk, 1ast
Stefan Birčević (Istanbul), poraz od Trabzona 111:93 – 23p (5-8 za dva, 4-4 za tri za 33 min), 7sk, 1ast
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), pobeda nad Jalovom 90:78 – 19p (6-9 iz igre, 7-8 penali za 31 min), 9sk, 4ast

https://youtube.com/watch?v=n71OWxBgzM0

Rumunija

Marko Pavlović (Feniks Galati), poraz od Piteštija 69:56 – bez poena (0-5 iz igre za 20 min), 7sk, 3bl.
Siniša Cvetanović (Politehnika), poraz od Oradee 101:67 – 6p (3-5 iz igre za 25 min), 4sk, 1ast
Dejan Bjelić (Politehnika), poraz od Oradee 101:67 – nije igrao
Dragan Zeković (Steaua), pobeda nad Targu Murešom 85:70 – 7p (2-6 iz igre za 26 min), 10sk.
Milivoje Mijović (Targu Mureš), poraz od Steaue 85:70 – 12p (5-12 iz igre, 2-5 penali za 27 min), 5sk, 1ast
Aleksandar Mladenović (Targu Mureš), poraz od Steaue 85:70 – 12p (4-13 iz igre za 23 min), 3sk, 2bl, 10 iznuđenih faulova
Mladen Jeremić (Timisoara), pobeda nad Sibiuom 92:78 – 23p (6-16 iz igre, 6-11 penali za za 33 min), 4ast
Igor Mijajlović (Timisoara), pobeda nad Sibiuom 92:78 – 12p (5-8 iz igre za 30 min), 3sk, 4ast
Peđa Stamenković (Oradea), pobeda nad Politehnikom 101:67 – 8p (3-6 iz igre za 16 min), 3sk, 1ast

Mađarska

Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Sedekom 62:58 – 15p
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad Sedekom 62:58 – 5p, 3sk.
Uroš Duvnjak (Šopron), poraz od Kapošvara 79:74 – 16p (4-10 iz igre, 6-6 penali za 32 min), 2sk, 3ast
Uroš Lučić (JKS), poraz od ZTE 82:73 – 8p (3-7 iz igre za 25 min), 3sk
Miljan Rakić (JKS), poraz od ZTE 82:73 – 12p (3-9 iz igre za 35 min), 5sk, 6ast, 3 ukr. lopte
Dušan Cvetković (MAFC), poraz od DEAC 75:70 – 2p (1-5 iz igre za 17 min), 4sk.
Ivan Žigeranović (Falko), poraz od Kormenda 91:76 – 2p (1-2 iz igre za 7 min), 1sk.
Tomislav Ivošev (Kapošvar), pobeda nad Šopronom 79:74 – 12p (4-12 iz igre, 3-6 penali za 32 min), 6sk, 3ast
Marko Špica (Kapošvar), pobeda nad Šopronom 79:74 – 10p (4-7 iz igre za 28 min), 3sk, 1ast
Luka Marković (Alba Fehervar), poraz od Veolije 79:47 – 3p (1-8 iz igre, 1-4 penali za 16 min), 2sk, 2 izg. lopte
Andrija Ćirić (Sedek), poraz od KTE Duna 62:58 – 13p, 3sk
Marko Boltić (Sedek), poraz od KTE Duna 62:58 – 11p
Nenad Šulović (Sedek), poraz od KTE Duna 62:58 – 13p
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad Atomeromuom 91:86 – nije igrao


Portugal i Švajcarska

Saša Borovnjak (Porto), poraz od Benfike 77:71 – 10p (4-6 iz igre za 29 min), 6sk, 1ast
Luka Nikolić (Oliveirense), pobeda nad Galitosom 83:68 – 11p (5-5 iz igre za 19 min), 5sk, 1ast
Veljko Stanković (Galitos), poraz od Oliveirensea 83:68 – 1sk. za 1 min
Bojan Petrović (Galitos), poraz od Oliveirensea 83:68 – 13p (6-10 iz igre za 25 min), 2sk, 1ast
Dušan Hukić (Lusitanija), pobeda nad Iliabumom 98:95 – 11p (4-8 iz igre za 33 min), 2sk, 4ast, 3 ukr. lopte
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Madeirom 92:78 – 14p (6-10 iz igre za 29 min), 8sk, 2ast
Miloš Janković (Masanjo), poraz od Nojšatela 73:54 – 18p (9-17 iz igre za 36 min), 14sk, 3ast, 3 izg. lopte
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Svis Centrala 90:88 – 12p (5-9 iz igre za 32 min), 15sk, 5ast
Stefan Živanović (Lejkers), poraz od Pulija 80:62 – 2p (1-4 iz igre za 29 min), 1sk, 1ast
Nemanja Kovačević (Svis Central) – pobeda nad Starvingsom 90:88 – 9p (4-8 iz igre za 34 min), 3sk, 5ast

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Trikalom 86:51 – 3p (1-2 iz igre za 16 min), 3sk.
Marko Tejić (Trikala), poraz od Olimpijakosa 86:51 – 8p (4-9 iz igre za 18 min), 5sk, 1bl, 1 ukr. lopta, 5 izg. lopti
Vasilije Micić (Žalgiris), pobeda nad Šiauliaijem 85:67 – 12p (5-7 iz igre za 19 min), 6sk, 7ast, 3 ukr. lopte
pobeda nad Vitautasom 97:54 – 9p (4-9 iz igre za 17 min), 3ast, 1 ukr. lopta
poraz od Himkija 85:77 – bez poena (0-1 iz igre za 13 min), 2sk, 4ast, 3 izg. lopte
Goran Pantović (Trali, Irska) – tim nije igrao
Dušan Bogdanović (Trali, Irska) – tim nije igrao
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), pobeda nad Bečom 92:77 – 6p (1-5 iz igre za 21 min), 4sk, 5ast
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), pobeda nad Pantersima 77:75 – nije igrao
Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar), pobeda nad Paralimnuom 74:62 – 10p (5-7 iz igre za 29 min), 7sk, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), poraz od Valge 99:77 – 6p (2-8 iz igre za 19 min), 1sk, 2ast
Mirko Virijević (Hotur, Island), poraz od Valura 99:93 – 29p (12-22 iz igre, 5-9 penali za 37 min), 18sk, 2bl.
Ognjen Nišavić (Filingen, Norveška), poraz od Askera 115:75 – 25p (8-15 za dva, 2-11 za tri za 36 min), 7sk, 2ast, 5 izg. lopti