Srbi u svetu: Jokić onaj stari, ko se nameće Saletu?

Saša Ozmo 31. okt. 201712:15
Podeli:
Kent Smith/Getty Images

Posle povrede Ognjena Kuzmića prošle nedelje, još jedna loša vest za srpsku košarku, pošto se povredio još jedan član tima koji je osvojio srebrnu medalju na Evrobasketu – Vladimir Lučić povredio je stopalo i čeka ga tromesečna pauza.

Na početku ove sezone Lučić je pružao odlične partije, u Evrokupu je sada Hapoelu ubacio 16 poena, ali nastavlja se njegova loša sreća sa povredama tokom karijere.

Srbi u NBA bili su sjajni – Jokić je imap tri uzastopna dabl-dabla, Bjelica je Pejsersima ubacio 18 poena, a Bogdanović je dvaput bio “dvocifren“.

Nemanja Nedović je ubacio 26 poena Bambergu, ali nažalost nije mogao da odvede svoj tim do pobede, dok je Dejan Todorović iz Bilbaa bio MVP 6. kola Endesa lige jer je imao 22 poena i 6 skokova u trijumfu nad San Sebastijanom.

U Poljskoj je blistao Andrija Bojić, nekadašnji igrač Mege, sa 24 poena, 8 skokova i 4 rampe, a u Češkoj je Strahinja Stojačić za Ostravu bio na ivici tripl-dabla – 19 poena, 9 skokova i 8 asistencija (njegov saigrač Milan Stanojević ispalio je čak 14 trojki). Slično je bilo sa Markom Radonjićem, 24-godišnjim plejmejkerom iz Kruševca, koji je u Slovačkoj upisao 14 poena, 10 skokova i 8 asistencija, a identičan učinak imao je i Filip Šepa.

Aleksa Avramović, plej rođen 1994. godine u Čačku, odigrao je najbolji meč sezone u dresu Varezea sa 18 poena za 18 minuta, a njegov prezimenjak i sugrađanin Saša proizveo je još jedan “rafal“ u Slovačkoj – 39 poena (13-23 iz igre, 10-12 penali za 36 min), 7 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene lopte.

Nikola Milutinov bio je bez greške u šutu iz igre u pobedi nad Makabijem (17p, 8-8 iz igre), a u Mađarskoj je Marko Đerasimović, veteran iz Kragujevca, pogodio svih 12 šuteva iz igre, od toga pet za tri poena.

Dobar je bio i Goran Huskić u porazu Burgosa od Reala, Tejić nastavlja sa dobrim igrama u Trikali, Stefan Birčević standarno je na visokom nivou u Istanbulu, Dušan Čantekin (nekada Gavrilović) dao je 10 poena, a Marko Gudurić je sa 18 poena u sudaru sa Galatasarajem odigrao najbolji meč od prelaska u Fenerbahčea.

Isto važi i za Vasliija Micića, koji je Barseloni ubacio 20 poena, a onda je loš meč protiv Reala popravio izvanrednom igrom u domaćem šampionatu.

Barry Gossage/Getty Images

NBA

Miloš Teodosić (LA Klipers) – ne igra zbog povrede
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Pelikansa 114:106 – 10p (4-7 iz igre za 25 min), 2sk, 4ast
poraz od Vizardsa 110:83 – 15p (7-9 iz igre za 23 min), 3sk, 1ast, 4 ukr. lopte, 2 izg. lopte
Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Hornetsa 110:93 – 18p (8-12 iz igre za 30 min), 12sk.
pobeda nad Hoksima 105:100 – 18p (8-16 iz igre za 33 min), 15sk, 5ast
pobeda nad Netsima 124:111 – 21p (9-16 iz igre za 29 min), 14sk, 4ast
poraz od Niksa 116:110 – 28p (9-15 iz igre za 30 min), 8sk, 2ast
Boban Marjanović (Detroit Pistons) – na tri utakmice nije igrao odlukom trenera
Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), poraz od Pejsersa 130:107 – 18p (6-10 iz igre za 26 min), 1sk, 2ast
poraz od Pistonsa 122:101 – 7p (2-5 iz igre za 24 min), 3sk, 1ast
pobeda nad Tanderom 119:116 – 3p (1-1 iz igre za 8 min), 1sk.
pobeda nad Hitom 125:122 – 9p (3-4 iz igre za 15 min), 2sk, 2 ukr. lopte

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid) – ne igra zbog povrede
Nemanja Nedović (Unikaha), pobeda nad Estudijantesom 89:70 – 18p (7-12 iz igre za 18 min), 3sk, 6ast
poraz od Bamberga 80:76 – 26p (8-18 iz igre za 29 min), 2sk, 3ast
poraz od Valensije 91:53 – nije igrao
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Estudijantesom 89:70 – nije igrao
poraz od Bamberga 80:76 – 5p (0-1 iz igre, 5-7 penali za 20 min), 1sk
poraz od Valensije 91:53 – 2p (1-6 iz igre za 22 min), 2 izg. lopte
Dejan Musli (Unikaha), pobeda nad Estudijantesom 89:70 – nije igrao
poraz od Bamberga 80:76 – 1p (0-1 iz igre za 6 min), 3sk.
poraz od Valensije 91:53 – 4p (2-5 iz igre za 17 min), 1sk, 1ast
Dejan Todorović (Bilbao), pobeda nad San Sebastijanom 91:87 – 22p (8-13 iz igre za 28 min), 6sk, 2ast
poraz od Partizana 96:92 – 17p (7-12 iz igre za 26 min), 1ast
Vasilije Vučetić (Bilbao), pobeda nad San Sebastijanom 91:87 – 2p (1-2 iz igre za 7 min), 1sk, 1ast
poraz od Partizana 96:92 – bez poena (0-2 iz igre za 6 min), 3sk.
Oliver Stević (Andora), pobeda nad Tenerifama 58:48 – 10p (4-5 iz igrr za 19 min), 3sk, 2ast
poraz od Cedevite 91:73 – 6p (3-7 iz igre za 14 min), 3sk, 1ast
Nikola Dragović (Saragosa), pobeda nad Baskonijom 78:73 – 6p (2-3 iz igre za 20 min), 3sk, 1ast
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), poraz od Unikahe 89:70 – 4p (0-2 iz igre, 4-6 penali za 14 min), 2sk, 2ast, 2 ukr. lopte, 4 izg. lopte
poraz od Strazbura 77:74 – 8p (2-11 iz igre za 23 min), 3sk, 1ast
Goran Huskić (Burgos), poraz od Real Madrida 100:95 – 14p (7-10 iz igre za 20 min), 3sk, 4ast, 3bl.
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), poraz od Breogana 83:79 – 3p (1-2 iz igre za 8 min), 1 ukr. lopta
Brano Đukanović (Ljeida), pobeda nad Samikom 76:65 – 11p (5-10 iz igre za 23 min), 2sk, 3ast
Nikola Cvetinović (Palensija), pobeda nad Palmom 81:77 – 7p (3-7 iz igre za 20 min), 3sk, 2ast

Nemačka

Luka Mitrović (Bamberg), poraz od Albe 77:75 – 4p (2-5 iz igre za 13 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Unikahom 80:76 – 6p (2-4 iz igre za 27 min), 6sk, 2 izg. lopte
pobeda nad Baskonijom 78:72 – 4p (2-4 iz igre za 11 min), 5sk.
Milan Mačvan (Bajern Minhen), pobeda nad Frankfurtom 72:60 – 10p (2-4 iz igre za 28 min), 7sk, 4ast, 3 izg. lopte
pobeda nad Hapoelom 91:83 – 15p (6-9 iz igre za 23 min), 6sk, 1ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Frankfurtom 72:60 – 2p (1-2 iz igre za 3 min), povreda
pobeda nad Hapoelom 91:83 – 16p (5-8 iz igre za 29 min), 4sk, 3ast, 2 ukr. lopte
Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Frankfurtom 72:60 – 8p (3-5 iz igre za 27 min), 3sk, 6ast
pobeda nad Hapoelom 91:83 – 6p (2-2 iz igre za 17 min), 1sk, 5ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Bambergom 77:75 – 4p (2-2 iz igre za 20 min), 3sk, 3ast, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
pobeda nad Limožom 73:65 – 4p (1-5 iz igre za 18 min), 3sk, 3ast
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), poraz od Getingena 89:84 – 15p (6-12 iz igre za 23 min), 4sk, 3 izg. lopte
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), poraz od Getingena 89:84 – 2p (1-2 iz igre za 25 min), 2sk, 4ast
Nemanja Jaramaz (Etinger) – tim nije igrao
Sava Lešić (Etinger) – tim nije igrao

https://twitter.com/MacvanMilan/status/923290206157012992


VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), pobeda nad Astanom 72:71 – 6p (2-4 iz igre za 20 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Crvenom zvezdom 85:78 – 10p (3-7 iz igre za 28 min), 5sk, 5ast
poraz od Olimpijakosa 92:75 – bez poena (0-5 iz igre za 29 min), 4ast
Danilo Anđušić (Uniks), poraz od Darušafake 78:69 – nije igrao
Branko Mirković (Kalev), poraz od Avtodora 82:77 – 6p (2-7 iz igre za 29 min), 4sk, 9ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), poraz od Lokomotive Kubanj 94:64 – 11p (3-6 iz igre, 5-6 penali za 17 min), 4sk.
Marko Simonović (Zenit), poraz od Asvela 88:85 – nije igrao
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od Spartak Vladivostoka 81:76 – 22p (8-16 iz igre za 28 min), 4sk, 2ast
pobeda nad Irkutom 88:81 – 9p (2-5 iz igre za 17 min), 2sk, 2ast
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), poraz od Spartak Vladivostoka 81:76 – 8p (2-10 iz igre za 31 min), 6ast, 6 izg. lopti
pobeda nad Irkutom 88:81 – 19p (6-12 iz igre za 35 min), 2sk, 10ast
Aleksa Nikolić (Spartak Sankt Peterburg), pobeda nad MBA Moskvom 71:66 – 18p (8-12 iz igre za 35 min), 2sk, 5ast, 3 ukr. lopte
Radoslav Peković (Spartak Sankt Peterburg), pobeda nad MBA Moskvom 71:66 – 18p (7-10 iz igre, 4-9 penali za 32 min), 9sk, 3ast, 1 ukr. lopta, 7 izg. lopti
Vuk Jovanović (Politeknik) – tim nije igrao
Nikola Vujović (Politeknik) – tim nije igrao


Poljska i Češka

Stefan Balmazović (Turov), poraz od Cukijera 92:80 – 7p (2-10 iz igre za 26 min), 3sk, 1ast
Andrija Bojić (Polfarma), pobeda nad MKS 90:79 – 24p (5-7 iz igre, 13-15 penali za 36 min), 8sk, 4bl.
Milan Milovanović (Polfarma), pobeda nad MKS 90:79 – nije igrao
Nikola Marković (Trefl), pobeda nad Mijasto Skla 98:77 – 10p (4-9 iz igre za 18 min), 4sk, 3ast, 4 ukr. lopte, 2 izg. lopte
Uroš Mirković (Start) – tim nije igrao
Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz od Usti n/Labem 102:98 – 19p (7-18 iz igre za 35 min), 9sk, 8ast, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Usti n/Labem 102:98 – 21p (2-3 za dva, 5-14 za tri za 36 min), 6ast
Milić Blagojević (Ostrava), poraz od Usti n/Labem 102:98 – 17p (6-14 iz igre za 41 min), 6sk.
Filip Šepa (Olomoucko), pobeda nad Hradecom 98:74 – 14p, 10sk, 8ast

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), poraz od Sasarija 90:69 – 6p (2-8 iz igre za 21 min), 2sk, 2ast
poraz od Real Madrida 100:90 – 15p (5-9 iz igre za 34 min), 5sk, 2ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
pobeda nad Barselonom 78:74 – 6p (2-9 iz igre za 31 min), 5sk, 1ast, 3 izg. lopte
Vojislav Stojanović (Kapo d’Orlando) – ne igra zbog povrede
Milenko Tepić (Brindizi), poraz od Breše 78:69 – 8p (3-6 iz igre za 29 min), 6sk, 4ast
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda nad Pistojom 81:73 – 18p (6-9 iz igre, 5-6 penali za 18 min), 1sk, 2ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Briselom 78:52 – 2p (bez šuta iz igre za 21 min), 2sk, 8ast
poraz od Avelina 66:57 – 3p (0-5 iz igre za 27 min), 4sk, 3ast
Raško Katić (Šarlroa) – nije igrao zbog povrede
Miloš Bojović (Lijež), poraz od Šarlroe 86:64 – nije igrao odlukom trenera
Aleksandar Marelja (Antverpen), pobeda nad Monsom 93:90 – 7p (3-5 iz igre za 30 min), 4sk.

https://youtube.com/watch?v=Hm5tk0fuqhc

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Košicama 82:78 – 20p (7-11 iz igre za 29 min), 2sk, 1ast
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda nad Košicama 82:78 – 5p (1-9 iz igre za 25 min), 8sk, 5ast, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Stefan Matović (Inter Bratislava), pobeda nad Košicama 82:78 – 5p (2-6 iz igre za 26 min), 8sk, 5ast
Vuk Đorđević (Riker), poraz od Handlove 92:75 – 18p (5-8 iz igre, 8-10 penali za 24 min), 2sk.
Vladimir Đorđević (Košice), poraz od Inter Bratislave 82:78 – 13p (4-4 za tri za 21 min), 2sk, 4ast
Radenko Pilčević (Košice), poraz od Inter Bratislave 82:78 – 6p (2-10 iz igre za 26 min), 2sk, 7ast, 3 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Svetozar Stamenković (Košice), poraz od Inter Bratislave 82:78 – 16p (7-11 iz igre za 34 min), 9sk, 2ast
Marko Radonjić (Iskra Svit), pobeda nad Žilinom 107:87 – 14p (3-12 iz igre, 8-9 penali za 36 min), 10sk, 8ast
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Žilinom 107:87 – 39p (13-23 iz igre, 10-12 penali za 36 min), 7sk, 3ast, 3 ukr. lopte, 12 iznuđenih faulova
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), pobeda nad Žilinom 107:87 – 26p (10-19 iz igre za 29 min), 6sk, 2ast
Žarko Đurić (Levice), pobeda nad Karlovkom 106:69 – 12p (4-5 iz igre za 20 min), 5sk, 4ast
Bojan Stanojević (Handlova), pobeda nad Rikerom 92:75 – nije igrao
Jovan Đorđević (Handlova), pobeda nad Rikerom 92:75 – 9p (3-8 iz igre za 25 min), 3sk, 2ast
Ivan Zejak (Handlova), pobeda nad Rikerom 92:75 – 16p (7-16 iz igre za 24 min), 4sk, 1ast

Turska

Vladimir Štimac (Efes), pobeda nad Bujukdžekmečeom 94:75 – 11p (5-7 iz igre za 26 min), 12sk.
poraz od Fenerbahčea 81:70 – 12p (6-8 iz igre za 25 min), 5sk, 2ast
poraz od CSKA 98:80 – 7p (3-5 iz igre za 14 min), 4sk.
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Galatasarajem 83:62 – 18p (8-9 iz igre za 23 min), 6sk, 2ast
pobeda nad Efesom 81:70 – 10p (3-8 iz igre za 20 min), 1ast
poraz od Panatinaikosa 70:68 – 2p (1-1 iz igre za 11 min), 1ast
Nikola Kalinić (Fenerbahče) – nije igrao zbog povrede
Ivan Paunić (Tofaš), pobeda nad Sakarijom 86:74 – nije igrao
pobeda nad Trentom 91:88 – bez poena (0-2 iz igre, 0-2 penali za 12 min), 3sk.
Nikola Janković (Sakarija), poraz od Tofaša 86:74 – 4p (1-2 iz igre, 2-4 penali za 18 min), 2sk, 1ast
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), poraz od Istanbula 99:87 – 10p (4-4 iz igre za 14 min), 3sk, 1bl.
Ivan Marinković (Ješilgiresun), poraz od Istanbula 99:87 – 6p (3-3 iz igre za 22 min), 6sk, 3ast, 1bl.
Đorđe Gagić (Ješilgiresun), poraz od Istanbula 99:87 – 11p (5-7 iz igre za 24 min), 6sk, 3ast, 1bl.
Stefan Birčević (Istanbul), pobeda nad Ješilgiresunom 99:87 – 14p (4-6 iz igre za 32 min), 3sk, 3ast
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), pobeda nad Ormanom 83:70 – 22p (8-12 iz igre, 6-6 penali za 37 min), 9sk, 1ast

https://youtube.com/watch?v=C0xeCJZE4kA

Rumunija

Marko Pavlović (Feniks Galati), pobeda nad Timbom 83:62 – 7p (3-8 iz igre za 15 min), 3sk, 2ast
Siniša Cvetanović (Politehnika), poraz od Steaua 84:63 – 9p (3-5 iz igre za 32 min), 3sk.
Dejan Bjelić (Politehnika), poraz od Steaua 84:63 – nije igrao
Dragan Zeković (Steaua), pobeda nad Politehnikom 84:63 – 20p (8-10 iz igre za 21 min), 6sk, 3ast
Milivoje Mijović (Targu Mureš), poraz od Oradee 86:60 – 12p (4-9 iz igre za 32 min), 8sk, 1ast
Aleksandar Mladenović (Targu Mureš), poraz od Oradee 86:60 – 6p (3-8 iz igre za 19 min), 2sk.
Mladen Jeremić (Timisoara), pobeda nad Dinamo Bukureštom 94:57 – 15p (5-12 iz igre za 19 min), 3sk, 2ast
Igor Mijajlović (Timisoara), pobeda nad Dinamo Bukureštom 94:57 – 4p (1-5 iz igre za 20 min), 6sk, 1ast
Branko Jereminov (Timba), poraz od Feniks Galatija 83:62 – bez poena (0-3 iz igre za 15 min), 3ast
Peđa Stamenković (Oradea), pobeda nad Targu Murešom 86:60 – 9p (4-4 iz igre za 17 min), 4sk, 3ast

Mađarska

Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Atomeromuom 96:78 – 29p (7-7 za dva, 5-5 za tri za 33 min), 3sk, 4ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad Atomeromuom 96:78 – 8p (3-7 iz igre za 28 min), 5sk, 3ast
Uroš Duvnjak (Šopron), poraz od Sedeka 77:67 – 9p (3-9 iz igre za 32 min), 4sk, 2ast
Uroš Lučić (JKS) – tim nije igrao
Miljan Rakić (JKS) – tim nije igrao
Dušan Cvetković (MAFC) – 5p
Ivan Žigeranović (Falko), pobeda nad Kapošvarom 106:82 – 12p (6-8 iz igre za 19 min), 4sk.
Tomislav Ivošev (Kapošvar), poraz od Falka 106:82 – 22p (7-11 iz igre za 26 min), 3sk, 1ast
Marko Špica (Kapošvar), poraz od Falka 106:82 – 11p (5-9 iz igre za 29 min), 1sk, 2ast
Luka Marković (Alba Fehervar), poraz od Solnoka 70:60 – nije igrao
Andrija Ćirić (Sedek), pobeda nad Šopronom 77:67 – 11p (3-10 iz igre za 38 min), 5sk, 3ast
Marko Boltić (Sedek), pobeda nad Šopronom 77:67 – 6p (2-7 iz igre za 33 min), 2sk, 5ast
Nenad Šulović (Sedek), pobeda nad Šopronom 77:67 – 17p (8-13 iz igre, 1-5 penali za 33 min), 4sk, 3ast
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad Albom Fehervar 70:60 – 21p (6-11 iz igre za 34 min), 14sk, 2ast

Portugal i Švajcarska

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Teršeirom 81:75 – 14p (6-9 iz igre za 15 min), 1sk.
pobeda nad Lusitanijom 93:84 – 25p (10-14 iz igre za 29 min), 7sk, 1ast, 6 izg. lopti
Luka Nikolić (Oliveirense), poraz od Madeire 98:91 – bez poena (0-4 iz igre za 3 min)
Dušan Hukić (Lusitanija), poraz od Porta 93:84 – 4p (1-4 iz igre za 28 min), 2sk, 1ast
DODAJ
Nikola Tadić (Vitorija), poraz od Teršeire 90:82 – 8p (2-7 iz igre za 34 min), 4sk.
DODAJ
Veljko Stanković (Galitos), poraz od Benfike 81:70 – bez šuta iz igre za 2 min, 1sk.
Bojan Petrović (Galitos), poraz od Benfike 81:70 – 8p (4-9 iz igre za 38 min), 12sk, 3ast
Miloš Janković (Masanjo), poraz od Monteja 75:70 – 10p (5-9 iz igre za 26 min), 7sk.
Uroš Nikolić (Montej), pobeda nad Masanjom 75:70 – 11p (4-10 iz igre, 3-8 penali za 33 min), 6sk, 1ast
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Ženeve 100:78 – 11p (4-10 iz igre za 26 min), 4sk, 4ast
poraz od Nojšatela 87:81 – 13p (6-11 iz igre za 35 min), 6sk, 3ast
Stefan Živanović (Lejkers), poraz od Nojšatela 99:55 – 6p (1-8 iz igre, 4-4 penali za 21 min), 2sk, 3ast
Nemanja Kovačević (Svis Central) – tim nije igrao

https://youtube.com/watch?v=URTgnRypdY4

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Arisom 80:55 – 10p (4-6 iz igre za 23 min), 3sk, 2ast
pobeda nad Makabijem 69:68 – 8p (3-7 iz igre za 26 min), 8sk, 2ast, 2 ukr. lopte
pobeda nad Himkijem 92:75 – 17p (8-8 iz igre za 21 min), 2sk
Marko Tejić (Trikala), pobeda nad PAOK 87:78 – 16p (3-5 iz igre, 9-11 penali za 25 min), 8sk, 1ast, 3bl.
Vasilije Micić (Žalgiris), pobeda nad Lietkabelisom 92:90 – 19p (8-13 iz igre za 29 min), 1sk, 7ast
pobeda nad Barselonom 81:75 – 20p (9-13 iz igre za 29 min), 8ast
poraz od Real Madrida 87:66 – bez poena (0-9 iz igreza 22 min), 1sk, 2ast
Miroslav Raduljica (Đijangsu, Kina), pobeda nad Peking Daksima 93:87 – 9p (4-10 iz igre), 4sk, 3 izg. lopte
Goran Pantović (Trali, Irska), pobeda Kilsterom 90:78 – 10p
Dušan Bogdanović (Trali, Irska), pobeda Kilsterom 90:78 – 12p
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), pobeda nad Obervartom 71:58 – 12p (4-6 iz igre za 33 min), 1sk, 9ast
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), pobeda nad Gracom 99:71 – nije igrao
Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar), pobeda nad APOP 106:77 – 12p (2-3 iz igre, 6-8 penali za 20 min), 2sk, 6ast
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), pobeda nad TTU 82:75 – 18p (7-14 iz igre za 30 min), 4sk.
Mirko Virijević (Hotur, Island), poraz od Tora 93:85 – 12p (4-8 iz igre za 28 min), 11sk.
Ognjen Nišavić (Filingen, Norveška), poraz od Askera 117:66 – 22p (8-21 iz igre za 27 min), 4sk, 4ast