Srbi u svetu: NBA kolonija (uskoro) radi punom parom

Saša Ozmo 18. dec. 201718:02
Podeli:
Turkish Airlines EuroLeague

Povrede i dalje muče srpske košarkaše – Nikola Milutinov i Stefan Jović ponovo nisu igrali, od ranije su van parketa Kuzmić, Lučić i Mitrović, lakše je povređen Zagorac, Bjelica bi trebalo uskoro konačno da se vrati, a dobre vesti u tom smislu jesu povratak Nikole Jokića i Miloša Teodosića.

Plejmejker Los Anđeles Klipersa dobio je veliku slobodu, delom i zbog brojnih povreda, ima veliki uticaj na igru ekipe i trener Dok Rivers zadovoljan je njime, pogotovo njegovom hrabrošću kada se meč lomi. Ipak, pauza je ostavila traga i procenti šuta još su daleko od idealnih, mnogo Teodosićevih trojki u meču sa Majamijem npr. završilo je na prvom obruču. Mnogo komfornije na terenu delovao je u sudaru sa Sparsima, pokretao je napad svog tima i trebalo je da završi sa više od pet asistencija.

Nikola Jokić je odigrao dva meča posle oporavka od povrede skočnog zgloba. Počinje sa klupe i ne sme da igra „puno radno vreme“, ali je i za 22 i 25 minuta uspeo da ima zapažen učinak

Bogdan Bogdanović je Reptorsima ubacio 18 poena u terminu od 21.30 u kojem ga je na Sport klubu gledao veliki broj ljudi iz domovine, ali njegov uticaj na igru Kingsa sve je veći i u ostalim kolonama.

Marjanović je u meču sa Nagetsima dao 14 poena za 12 minuta, uz to i bio sasvim solidan u odbrani, uz samo jedan propust, ali na sledeće tri utakmice nije ulazio. Tačnije, protiv Orlanda jeste na sedam desetinki do kraja napada. Šta reći pametno…

Još kada se vrati Bjelica, što bi trebalo da bude u tekućoj nedelji, srpska NBA kolonija biće konačno zdrava i spremna da pokaže šta zna. A znaju mnogo.

U NCAA je standardno najefikasniji bio Vasa Pušica, ali dobre partije prikazali su i Aleksa Jugović, Nikola Popović, Nikola Rakočević…

Posle male krize, Dejan Todorović je bio MVP kola u Endesa ligi, dao je19 poena Estudijantesu, Nedović je standardno među vodećim napadačkim opcijama Unikahe, a “jak“ dabl-dabl imao je Nikola Dragović sa 14 poena i 13 skokova.

Dabl-dablove Štimac beleži po navici, Marko Gudurić je sa 14 poena imao veliku ulogu u pobedi Fenera nad do tada neporaženim Tofašom, a nekadašnji igrač Smedereva Branko Mirković u stanju je i da sa 35 godina ubaci 27 poena u VTB ligi. Simonović je vezao dve “dvocifrene“ utakmice, a među “Nemcima“ je to pošlo za rukom Musliju, Mačvanu, Drenovcu i Penu.

U Poljskoj Stefan Balmazović igra sve bolje, dobru igru pružio je još jedan bivši Zvezdaš Milan Milovanović, baš kao i Jovan Novak, Aleksandar Marelja imao je fantastičan debi za Kozalin (27p, 10sk) a Miroslav Raduljica je u Kini igra solidno, mada nešto slabije nego prethodnih sedmica.

Junak nedelje među košarkašima koji nam nije baš svima pred očima jeste Svetozar Stamenković, 27-godišnji Nišlija koji nastupa u Slovačkoj. Nekada je nastupao za FMP, a sada je u pobedi Košica nad Rikerom odigrao perfektan meč – 26 poena (8-8 iz igre, 9-10 penali), 13 skokova i 4 asistencije i ukupni indeks korisnosti 52.

Njegov novi kolega u Slovačkoj Đorđe Tresač, koji je dobio otkaz u Spartaku posle izjave da “Partizanu želi titulu, protiv FMP-a 1 ili FMP-a 2“, ubacio je 30 poena za Handlovu, a u Mađarskoj je Marko Boltić, 30-godišnji Beograđanin, imao 20 poena, 6 skokova i 9 asistencija.

Sličan učinak imao je i Bogić Vujošević u Austriji, efikasni su bili i Dželetović u Estoniji, Nišavić u Norveškoj i Tadić u Portugalu.

https://youtube.com/watch?v=rHQ9PtdaIkI

NBA

Miloš Teodosić (LA Klipers), pobeda nad Medžikom 106:95 – 8p (2-9 iz igre za 25 min), 6sk, 6ast
poraz od Hita 90:85 – 13p (5-14 iz igre za 28 min), 6sk, 5ast
poraz od Sparsa 109:91 – 8p (3-7 iz igre za 28 min), 1sk, 5ast, 2 ukr. lopte, 3 izg. lopte
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda nad Sansima 99:92 – 10p (3-9 iz igre za 33 min), 5sk, 4ast
poraz od Timbervulvsa 119:96 – 9p (3-6 iz igre za 33 min), 6sk, 3ast
poraz od Reptorsa 108:93 – 18p (7-10 iz igre za 29 min), 3sk, 5ast
Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Pelikansima 117:111 – 13p (6-13 iz igre za 22 min), 11sk, 4ast
poraz od Tandera 95:94 – 13p (5-9 iz igre za 25 min), 9sk, 2ast
Boban Marjanović (Detroit Pistons), poraz od Nagetsa 103:84 – 14p (4-6 iz igre, 6-8 penali za 13 min), 5sk, 2ast
Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), ne igra zbog povrede

https://youtube.com/watch?v=Nay2XRJd7Qo

NCAA

Dušan Ristić (Arizona), pobeda nad Nju Meksikom 89:73 – 8p (4-6 iz igre za 25 min), 9sk, 1ast
pobeda nad Severnom Dakotom 83:53 – 8p (3-7 iz igre za 22 min), 8sk, 1ast, 3 izg. lopte
Vasilije Pušica (Nortistern), pobeda nad Kent Stejtom 81:69 – 21p (4-8 iz igre, 12-14 penali za 37 min), 3sk, 5ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Nikola Rakočević (USC), pobeda nad Santa Klarom 82:59 – 16p (6-9 iz igre za 18 min), 10sk, 1ast
pobeda nad Santa Barbarom 98:87 – 12p (6-10 iz igre za 27 min), 12sk, 1ast
Mladen Đorđević (San Francisko), pobeda nad UC Dejvisom 74:61 – 5p (2-3 iz igre za 11 min), 3ast
poraz od Stenforda 71:59 – bez poena (0-1 iz igre za 3 min)
Nikola Popović (Boston koledž), pobeda nad Kolumbijom 81:66 – 13p (4-8 iz igre za 28 min), 8sk, 2ast, 4 izg. Lopte
pobeda nad Centralnim Konektikatom 84:65 – 11p (4-7 iz igre za 23 min), 2sk, 4ast
Matija Milin (Ferfild), poraz od Old Dominiona 82:77 – 16p (5-8 iz igre za 31 min), 5sk.
Aleksa Jugović (Tenesi Tek), pobeda nad Šatanugom 82:76 – 21p (6-11 iz igre za 36 min), 1sk, 2ast
Miloš Vraneš (Jugoistočni Misuri), poraz od Kanzas Stejta 89:71 – 8p (3-4 iz igre za 19 min), 6sk, 1ast
Nikola Šćekić (Južna Florida), pobeda nad Betun-Kukman 83:63 – bez poena (0-2 iz igre za 9 min), 1sk.
Novak Topalović (Ajdaho Stejt), pobeda nad Jangstaunom 86:62 – 3p (1-4 iz igre za 21 min), 2sk, 3ast
Ilija Stojiljković (Mejn), poraz od Sent Džozefa 72:59 – bez poena (0-1 iz igre za 14 min)
Dušan Majstorović (Mejn), poraz od Sent Džozefa 72:59 – 3p (1-5 iz igre za 31 min), 4sk, 1ast
Mladen Armuš (Istočni Tenesi), poraz od Ksavijera 68:66 – bez poena (0-2 iz igre za 13 min)
Matija Radović (Hofstra), pobeda nad Stoni Brukom 84:81 – bez šuta iz igre, 3sk. za 6 min.
Kosta Janković (Keneso Stejt), poraz od Teksas Teka 82:53 – 2p (0-5 iz igre za 24 min), 3sk, 1ast
pobeda nad Betun-Kukmanom 81:74 – 10p (2-7 iz igre, 6-8 penali za 31 min), 7sk, 4ast
Dimitrije Spasojević (Istočna Karolina), poraz od Šarlota 69:50 – 4p (2-3 iz igre za 15 min), 3sk.
Luka Vasić (Šarlot), pobeda nad Istočnom Karolinom 69:50 – bez učinka za 2 min.
Miloš Supica (Šarlot), pobeda nad Istočnom Karolinom 69:50 – 10p (5-9 iz igre za 29 min), 10sk, 2ast
Lazar Nikolić (Kolorado), pobeda nad Južnom Dakotom 112:103 – 2p (1-1 iz igre za 19 min), 4sk.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), ne igra zbog povrede
Nemanja Nedović (Unikaha), pobeda nad Himkijem 93:84 – 21p (6-15 iz igre za 28 min), 1sk, 7ast
poraz od Tenerifa 81:77 – 14p (3-11 iz igre, 6-6 penali za 25 min), 1sk, 5ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Himkijem 93:84 – nije igrao
poraz od Tenerifa 81:77 – 6p (1-3 iz igre za 9 min)
Dejan Todorović (Bilbao), pobeda nad Partizanom 83:67 – 6p (2-6 iz igre za 25 min), 1sk, 4ast, 5 izg. lopti
pobeda nad Estudijantesom 87:77 – 19p (6-11 iz igre za 26 min), 6sk, 2ast
Vasilije Vučetić (Bilbao), nije igrao u dva meča
Oliver Stević (Andora), pobed nad Cedevitom 78:71 – 4p (2-5 iz igre za 17 min), 6sk.
poraz od Baskonije 97:94 – bez poena (0-1 iz igre za 21 min), 1sk.
Nikola Dragović (Saragosa), poraz od Huventuda 94:83 – 14p (4-9 iz igre, 6-11 penali za 24 min), 13sk, 1ast
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), poraz od AEK-a 85:78 – 9p (3-3 iz igre za 15 min), 1sk.
poraz od Bilbaa 87:77 – 11p (3-6 iz igre za 25 min), 1sk, 2ast
Goran Huskić (Burgos), poraz od Fuenlabrade 71:69 – 8p (2-8 iz igre za 28 min), 6sk, 5ast, 4 ukr. lopte
Rade Zagorac (Betis), nije igrao zbog povrede
Marko Luković (Mursija), poraz od Betisa 70:63 – 7p (2-4 iz igre za 15 min), 4sk.
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), poraz od Ljeide 95:80 – 0-1 iz igre za 3 min.
Brano Đukanović (Ljeida), pobeda nad Meliljom 95:80 – 17p (7-12 iz igre za 24 min), 1sk, 3ast, 2 ukr. lopte, 4 izg. lopte
Nikola Cvetinović (Palensija), pobeda nad Valjadolidom 76:73 – 11p (5-9 iz igre za 23 min), 7sk.

Nemačka

Dejan Musli (Bamberg), poraz od Oldenburga 81:74 – 13p (5-7 iz igre za 25 min), 7sk, 2ast
Luka Mitrović (Bamberg), ne igra zbog povrede
Milan Mačvan (Bajern Minhen), pobeda nad Hapoel Jerusalimom 111:85 – 9p (4-6 iz igre za 18 min), 4sk, 2ast
pobeda nad Etingerom 98:59 – 13p (5-9 iz igre za 22 min), 7sk, 4ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), ne igra zbog povrede
Stefan Jović (Bajern Minhen), nije igrao zbog povrede
Stefan Peno (Alba), poraz od Limoža 84:78 – 13p (4-6 iz igre za 26 min), 5ast
poraz od Frankfurta 90:84 – 7p (2-6 iz igre za 26 min), 2sk, 7ast
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), pobeda nad Bremerhavnom 82:79 – 14p (5-11 iz igre za 36 min), 3sk, 3ast
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), pobeda nad Bremerhavnom 82:79 – 4p (2-3 iz igre za 20 min), 6sk, 4ast
Sava Lešić (Etinger), poraz od Bajerna 98:59 – 5p (2-9 iz igre za 19 min), 3sk, 1ast


VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), poraz od Valensije 93:84 – 3p (1-3 iz igre za 18 min), 2sk, 4ast, 1 ukr. lopta, 3 izg. lopte
Danilo Anđušić (Uniks), poraz od Darušafake 79:75 – bez učinka za 2 min.
Branko Mirković (Kalev), pobeda nad Rigom 98:94 – 27p (8-13 iz igre za 28 min), 6sk, 9ast
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), poraz od Parme 88:73 – 16p (2-6 iz igre, 12-12 penali za 18 min), 2sk.
Marko Simonović (Zenit), poraz od Asvela 92:89 – 11p (5-7 iz igre za 32 min), 2sk.
poraz od Lokomtive 87:84 – 15p (4-9 iz igre za 25 min), 2sk, 2ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od Samare 69:55 – nije igrao
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), poraz od Samare 69:55 – 12p (4-11 iz igre za 28 min), 2sk, 4ast
Aleksa Nikolić (Spartak Sankt Peterburg), pobeda nad Uralom 72:68 – nije igrao
Radoslav Peković (Spartak Sankt Peterburg), pobeda nad Uralom 72:68 – 7p (3-10 iz igre, 1-5 penali za 23 min), 7sk, 2ast
Vuk Jovanović (Politeknik), poraz od Himika 88:53 – 7p (2-4 iz igre za 18 min), 3sk, 2ast
Nikola Vujović (Politeknik), poraz od Himika 88:53 – 5p (2-10 iz igre za 18 min), 6sk, 2ast, 3 izg. lopte
Goran Ostojić (Politeknik), poraz od Himika 88:53 – bez poena (0-3 iz igre za 14 min), 5sk.


Poljska i Češka

Stefan Balmazović (Turov), pobeda nad Asekom 79:78 – 21p (5-9 iz igre, 8-8 penali za 24 min), 5sk, 2ast
pobeda nad Mijastom 87:81 – 12p (4-8 iz igre za 21 min), 3sk.
Andrija Bojić (Polfarma), poraz od Aseka 86:81 – 6p (2-8 iz igre za 18 min), 3sk.
Milan Milovanović (Polfarma), poraz od Aseka 86:81 – 17p (5-6 iz igre za 27 min), 6sk, 2ast
Nikola Marković (Trefl), pobeda nad Legijom 82:75 – 12p (5-12 iz igre za 15 min), 5sk, 2ast
Jovan Novak (Dabrova), pobeda nad Čarnijem 87:83 – 15p (5-8 iz igre za 14 min), 2sk, 3ast
pobeda nad Legijom 81:77 – 16p (5-12 iz igre za 25 min), 4sk, 3ast
Uroš Mirković (Start), pobeda nad Zjelonom Gorom 82:81 – 5p (2-5 iz igre za 18 min), 3sk.
Aleksandar Marelja (Kozalin), poraz od Čarnog 85:81 – 27p (10-13 iz igre za 36 min), 10sk, 1ast
Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz od Opave 111:78 – 11p (3-8 iz igre za 23 min), 1sk, 2ast
Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Opave 111:78 – 14p (5-12 iz igre za 34 min), 2sk, 1ast
Milić Blagojević (Ostrava), poraz od Opave 111:78 – 10p (4-11 iz igre za 24 min), 2sk, 2ast
Filip Šepa (Olomoucko), poraz od Kolina 106:85 – 7p (1-2 iz igre, 5-6 penali za 13 min), 1sk, 1ast
Darko Čohadarević (Olomoucko), poraz od Kolina 106:85 – 18p (7-15 iz igre za 27 min), 10sk, 2ast
Edi Sinadinović (Hradec), poraz od Pardubica 97:78 – 15p (5-9 iz igre za 38 min), 2sk, 5ast, 4 izg. lopte


Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), poraz od Panatinaikosa 80:72 – 13p (4-10 iz igre, 5-5 penali za 27 min), 1sk, 2ast
pobeda nad Kantuom 93:77 – 15p (5-7 iz igre za 23 min), 4sk.
Vojislav Stojanović (Kapo d’Orlando) – ne igra zbog povrede
Milenko Tepić (Brindizi), poraz od Kapo d’Orlanda 67:66 – 10p (5-11 iz igre za 30 min), 4sk, 2ast
Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Ređo Emilije 76:66 – 10p (2-7 iz igre za 22 min), 4sk, 1ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Bonom 86:84 – 7p (1-7 iz igre za 31 min), 5sk, 9ast, 4 izg. lopte
pobeda nad Leuvenom 89:77 – 6p (3-6 iz igre za 15 min), 4sk, 6ast
Raško Katić (Šarlroa), poraz od Antverpena 85:67 – 16p (6-13 iz igre, 4-9 penali za 21 min), 4sk, 2ast
Miloš Bojović (Lijež), poraz od Monsa 99:97 – 23p (7-17 iz igre za 41 min), 10sk, 2ast

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Levicama 94:82 – 20p (4-6 iz igre, 10-13 penali za 25 min), 4sk, 3ast, 4 izg. lopte
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda nad Levicama 94:82 – 8p (3-5 iz igre za 29 min), 4ast, 1 ukr. lopta, 3 izg. lopte
Stefan Matović (Inter Bratislava), pobeda nad Levicama 94:82 – 9p (3-7 iz igre za 24 min), 5sk, 1ast
Vuk Đorđević (Riker), poraz od Košica 104:86 – 19p (5-13 iz igre za 33 min), 4sk, 2ast
Vladimir Đorđević (Košice), pobeda nad Rikerom 104:86 – 7p (3-6 iz igre za 20 min), 2sk, 2ast
Radenko Pilčević (Košice), pobeda nad Rikerom 104:86 – 4p (1-4 iz igre za 26 min), 3sk, 5ast
Svetozar Stamenković (Košice), pobeda nad Rikerom 104:86 – 26p (8-8 iz igre, 9-10 penali), 13sk, 4ast, 2 ukr. lopte, indeks 52
Marko Radonjić (Iskra Svit), pobeda nad Novom Vesi 94:81 – nije igrao
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Novom Vesi 94:81 – 12p (3-5 iz igre za 21 min), 6sk, 2ast, 4 izg. lopte
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), pobeda nad Novom Vesi 94:81 – 7p (3-6 iz igre za 33 min), 4sk, 2ast
Žarko Đurić (Levice), poraz od Inter Bratislave 94:82 – 16p (5-8 iz igre za 22 min)
Bojan Stanojević (Handlova), pobeda nad Žilinom 104:91 – 14p (6-11 iz igre za 21 min), 4sk, 1ast
Jovan Đorđević (Handlova), pobeda nad Žilinom 104:91 – 19p (7-13 iz igre za 31 min), 8sk, 3ast
Ivan Zejak (Handlova), pobeda nad Žilinom 104:91 – 12p (4-10 iz igre za 25 min), 6sk, 3ast
Đorđe Tresač (Handlova), pobeda nad Žilinom 104:91 – 30p (8-16 iz igre, 12-13 penali za 40 min), 6sk, 4ast

Turska

Vladimir Štimac (Efes), poraz od Baskonije 82:81 – 10p (5-14 iz igre za 28 min), 17sk.
poraz od Istanbula 84:58 – 10p (4-6 iz igre za 23 min), 11sk.
Marko Gudurić (Fenerbahče), poraz od Žalgirisa 90:89 – 7p (3-7 iz igre za 20 min), 3sk, 4ast
pobeda nad Tofašom 88:71 – 13p (5-12 iz igre za 29 min), 1sk, 5ast
Nikola Kalinić (Fenerbahče), nije igrao
Ivan Paunić (Tofaš), pobeda nad Trentom 91:79 – bez poena (0-2 iz igre za 7 min), 1sk.
poraz od Fenerbahčea 88:71 – 4p (1-2 iz igre za 13 min), 2sk, 1ast
Nikola Janković (Sakarija), pobeda nad Gazijantepom 79:57 – 9p (3-7 iz igre, 3-6 penali za 17 min), 6sk, 2ast
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), poraz od Eskišehira 87:79 – bez poena (0-1 iz igre za 9 min)
Ivan Marinković (Ješilgiresun), poraz od Eskišehira 87:79 – 2p (1-1 iz igre za 7 min), 1sk.
Đorđe Gagić (Ješilgiresun), poraz od Eskišehira 87:79 – 6p (0-3 iz igre, 6-8 penali za 21 min), 4sk, 1ast
Stefan Birčević (Istanbul), pobeda nad Efesom 84:58 – 12p (5-9 iz igre za 22 min), 4sk, 2ast
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), pobeda nad Turk Telekomom 90:79 – 14p (5-9 iz igre za 29 min), 7sk, 1ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte

Bugarska i Rumunija

Igor Kesar (Balkan), tim bio slobodan
Nikola Maravić (Levski), pobeda nad Černim Morem 63:53 – 6p (1-8 iz igre za 22 min), 7sk, 3ast
Dragan Tubak (Černo More), poraz od Levskog 63:53 – 5p (2-2 iz igre za 15 min), 4sk.
Miljan Bocka (Černo More), poraz od Levskog 63:53 – 13p (4-11 iz igre za 33 min), 4sk, 2ast
Marko Pavlović (Feniks Galati), poraz od Timisoare 83:73 – bez poena (0-3 iz igre za 18 min)
Dragan Zeković (Steaua), pobeda nad Timbom 84:62 – 20p (7-17 iz igre za 30 min), 8sk, 2ast
Nemanja Aleksandrov (Krajova), poraz od Kluža 105:94 – 9p (3-8 iz igre za 27 min), 2sk.
Mladen Jeremić (Timisoara), pobeda nad Feniks Galatijem 83:73 – 18p (7-14 iz igre za 38 min), 7sk, 4ast
Igor Mijajlović (Timisoara), pobeda nad Feniks Galatijem 83:73 – 8p (2-4 iz igre za 25 min), 4sk, 3ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
Pavle Reljić (Timba), poraz od Steaue 84:62 – 16p (5-11 iz igre za 33 min), 5sk, 1ast, 6 izg. lopti
Dejan Kovačević (Timba), poraz od Steaue 84:62 – bez poena (0-3 iz igre za 15 min), 3ast, 3 izg. lopte
Branko Jereminov (Timba), poraz od Steaue 84:62 – nije igrao
Peđa Stamenković (Oradea), pobeda nad Piteštijem 73:65 – 6p (2-5 iz igre za 25 min), 2sk, 3ast

Mađarska

Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Kapošvarom 66:64 – 13p (4-13 iz igre za 42 min), 4sk, 1ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad Kapošvarom 66:64 – 4p (2-9 iz igre za 36 min), 9sk, 2bl.
Uroš Duvnjak (Šopron), poraz od ZTE 91:84 – 5p (2-4 iz igre za 32 min), 1sk.
Uroš Lučić (JKS), poraz od Albe Fehervar 68:55 – 3p (1-5 iz igre za 28 min), 2sk, 4ast
Miljan Rakić (JKS), poraz od Albe Fehervar 68:55 – 5p (2-9 iz igre za 31 min), 7sk, 7ast
Dušan Cvetković (MAFC), poraz od Atomeromua 74:65 – 4p (2-4 iz igre za 24 min), 3sk, 1ast
IvanŽigeranović (Falko), pobeda nad Solnokom 95:77 – 2p (0-1 iz igre za 5 min)
Tomislav Ivošev (Kapošvar), poraz od KTE Duna 66:64 – 10p (5-11 iz igre za 35 min), 13sk, 5ast
Marko Špica (Kapošvar), poraz od KTE Duna 66:64 – 20p (8-13 iz igre za 39 min), 4sk, 2ast
Luka Marković (Alba Fehervar), nije igrao
Andrija Ćirić (Sedek), poraz od Kormenda 80:79 – 20p (6-15 iz igre za 38 min), 10sk.
Marko Boltić (Sedek), poraz od Kormenda 80:79 – 20p (7-18 iz igre za 40 min), 6sk, 9ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od Kormenda 80:79 – 20p (7-10 iz igre za 32 min), 2sk.
Strahinja Milošević (Solnok), poraz od Falkoa 95:77 – 9p (3-9 iz igre za 33 min), 7sk, 3ast, 3 izg. lopte

Portugal i Švajcarska

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Bareirenseom 98:80 – 16p (8-10 iz igre za 19 min), 2sk.
pobeda nad Ilabumom 80:72 – 19p (4-6 iz igre, 11-13 penali za 31 min), 16sk, 1ast
Luka Nikolić (Oliveirense), pobeda nad Vitorijom 96:73 – bez poena (0-6 iz igre za 15 min), 4sk.
pobeda nad Teršeirom 88:79 – 13p (3-4 iz igre, 6-6 penali za 18 min), 5sk, 1ast
Nikola Tadić (Vitorija), poraz od Oliveirensea 96:73 – 4p (1-6 iz igre za 27 min), 7sk, 2bl.
pobeda nad Benfikom 100:98 – 19p (7-16 iz igre za 48 min), 8sk, 1ast
Filip Pejović (Ilabaum), poraz od Benfike 80:67 – 13p (3-10 iz igre za 36 min), 8sk, 4ast, 2bl.
poraz od Porta 80:72 – 20p (6-16 iz igre za 38 min), 9sk, 1ast
Veljko Stanković (Galitos), pobeda nad Elektrikom 84:61 – 1p (0-2 iz igre za 9 min)
pobeda nad Bareirenseom 89:65 – bez učinka za 2 min.
Bojan Petrović (Galitos), pobeda nad Elektrikom 84:61 – 12p (5-8 iz igre za 31 min), 7sk, 2bl.
pobeda nad Bareirenseom 89:65 – 17p (6-13 iz igre za 36 min), 5sk, 1ast
Miloš Janković (Masanjo), poraz od Pulija 69:64 – 11p (5-11 iz igre za 23 min), 3sk, 2ast
Uroš Nikolić (Montej), poraz od Bonkura 93:86 – 12p (4-13 iz igre za 33 min), 8sk, 1ast
Dušan Katnić (Montej), poraz od Bonkura 93:86 – 14p (4-12 iz igre za 34 min), 10sk, 3ast
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Lugana 114:85 – 19p (9-14 iz igre za 33 min), 8sk, 4ast
Stefan Živanović (Lejkers), poraz od Vintertura 86:73 – 2p (1-4 iz igre za 14 min), 3sk, 2ast

Maddie Meyer, Getty Images

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos), ne igra zbog povrede
Marko Tejić (Trikala), poraz od Panioniosa 82:76 – 9p (3-7 iz igre za 26 min), 3sk.
Dejan Kravić (Panionios), pobeda nad Trikalom 82:76 – 16p (8-11 iz igre za 22 min), 1sk.
Vasilije Micić (Žalgiris), pobeda nad Fenerbahčeom 90:89 – 6p (2-2 iz igre za 19 min), 1sk, 5ast, 3 izg. lopte
pobeda nad Vitautasom 89:70 – 6p (3-5 iz igre za 20 min), 2sk, 6ast, 5 izg. lopti
Miroslav Raduljica (Đijangsu, Kina), pobeda nad Đingdaom 119:106 – 17p (5-12 iz igre za 33 min), 8sk, 4ast
pobeda nad Tjanđinom 118:98 – 18p (6-14 iz igre za 28 min), 8sk.
Goran Pantović (Trali, Irska), pobeda nad Marijem 90:67 – 10p (5-10 iz igre za 18 min), 8sk, 2ast
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), poraz od Beča 89:88 – 17p (3-9 iz igre, 9-10 penali za 36 min), 7sk, 9ast, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), ne igra zbog povrede
Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar), pobeda nad APOP 81:62 – 14p (6-11 iz igre za 26 min), 8sk, 5ast, 3 izg. lopte
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), poraz od Parnua 80:76 – 20p (6-12 iz igre za 32 min), 4sk, 2ast
Mirko Virijević (Hotur, Island), poraz od Njardvika 86:77 – 13p (5-18 iz igre za 30 min), 9sk, 4ast
Ognjen Nišavić (Filingen, Norveška), pobeda nad Gimleom 102:86 – 25p (9-13 iz igre za 26 min), 5sk, 12ast, 4 ukr. lopte, 2 izg. lopte

Sve prethodne nedeljne preglede učinka srpskih košarkaša čitajte na OVOM LINKU.