CG, BIH i MAK: Vučević blista, mnogo "dvocifrenih"

Saša Ozmo 5. mar 201813:08 > 13:09
Podeli:
Sam Greenwood/Getty Images

Među internacionalcima iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije mnogo je bilo “dvocifrenih“ protekle nedelje, a prednjačio je Nikola Vučević.

Duga pauza nije ostavila traga na centra Orlando Medžika, koji je na pet mečevaa ubacio dvocifren broj poena – najbolji je bio u pobedi nad Pistonsima sa 22 poena i 12 skokova.

Portland Jusufa Nurkića grabi ka plej-ofu, on je u dva meča igrao nešto manje, ali je dao dobar doprinos važnim pobedama.

Elmedin Kikanović je van terena zbog povrede, a dobre partije pružio je Bojan Dubljević, pogotovo u evroligaškoj pobedi svoje Valensije nad Bambergom.

Vladimir Golubović dao je 11 poena, Zeković 19, Đedović 14, Jozo Brkić 18, Kostoski 12…

IGRAČI IZ CRNE GORE

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik), poraz od Tandera 112:105 – 15p (6-13 iz igre za 33 min), 7sk, 3ast
poraz od Reptorsa 117:104 – 14p (7-13 iz igre za 29 min), 6sk, 3ast
pobeda nad Pistonsima 115:106 – 22p (9-19 iz igre za 38 min), 12sk, 6ast
pobeda nad Grizlisima 107:100 – 19p (8-14 iz igre za 28 min), 6sk, 2ast
poraz od Džeza 94:80 – 15p (6-11 iz igre za 32 min), 12sk, 3ast, 1bl, 5 izg. lopti

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), pobeda nad Bambergom 86:70 – 14p (5-10 iz igre za 23 min), 7sk, 3ast
poraz od Gran Kanarije 87:78 – 9p (3-7 iz igre za 14 min), 3sk.
Dino Radončić (Real Madrid), nije bio u timu
Nemanja Radović (Obradoiro), poraz od Fuenlabrade 81:78 – 5p (2-3 iz igre za 17 min), 5sk, 2ast
Blagota Sekulić (Fuenlabrada), ne igra zbog povrede
Vladimir Golubović (Betis), pobeda nad Huventudom 86:81 – 11p (5-5 iz igre za 25 min), 2sk.

VTB i Estonija

Bojan Subotić (Kalev), poraz od Parme 104:84 – 6p (1-7 iz igre za 23 min), 5sk, 2ast
Marko Todorović (Himki), poraz od Baskonije 87:77 – 2p (1-3 iz igre za 18 min), 6sk, 3ast
pobeda nad Nižnjim Novgorodom 82:79 – nije bio u timu

Nemačka

Nemanja Đurišić (Telekom Bon), pobeda nad Bremerhavnom 89:73 – 5p (1-4 iz igre za 19 min), 1sk, 4ast

Grčka

Halil Kanacević (Trikala), poraz od PAOK-a 58:54 – nije bio u timu
Ivan Maraš (Aris), poraz od Olimpijakosa 86:66 – nije bio u timu

Češka

Bojan Bakić (Kolin), poraz od Ostrave 87:80 – 11p (3-3 iz igre za 24 min), 1ast
Miloš Pajović (Kolin), poraz od Ostrave 87:80 – 13p (5-8 iz igre za 22 min), 3sk, 3ast

Poljska

Vladimir Dragičević (Štelmet Zijelona Gura), tim igra tokom nedelje
Boris Savović (Štelmet Zijelona Gura), tim igra tokom nedelje

Belgija

Vladimir Mihailović (Ostende), pobeda nad Monsom 80:78 – 7p (3-5 iz igre za 17 min), 3sk, 3ast

Rumunija

Dragan Zeković (Steaua), poraz od Temišvara 94:89 – 18p (4-11 iz igre za 32 min), 7sk, 1ast
Miloš Komatina (Temišvar), pobeda nad Steautom 94:89 – 11p (4-9 iz igre za 33 min), 4sk, 4ast
Goran Gajović (Oradea), pobeda nad Klužom 90:83 – 8p (3-8 iz igre za 21 min), 3sk, 1ast
Nemanja Milošević (Oradea), pobeda nad Klužom 90:83 – nije bio u timu

Mađarska

Miloš Borisov (Falko Vulkano), pobeda nad Kormendom 83:79 – 15p (4-10 iz igre za 32 min), 9sk, 4ast
*u Mađarskoj su se igrale samo tri utakmice

Slovačka

Ivan Zejak (Handlova), poraz od Iskre Svit 89:59 – 2p (1-8 iz igre za 19 min), 3sk, 1ast, 4 izg. lopte
Goran Bulatović (Inter Bratislava), pobeda nad Žilinom 120:67 – 4p (1-3 iz igre za 17 min), 7ast

Austrija

Milovan Drašković (Rajfajzen Flajers Vels), poraz od Kapfenberga 101:61 – 7p (3-8 iz igre za 15 min), 6sk.

Portugal

Miki Novović (Bareirense), poraz od Benfike 104:56 – nije igrao
Marko Loncović (Ilijabum), pobeda nad Vitorijom 81:72 – 12p (4-6 iz igre za 33 min), 9sk.
poraz od Oliveirensea 80:74 – 15p (7-12 iz igre za 30 min), 7sk, 1ast

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Friburg Olimpik), pobeda nad Luganom 88:75 – 2p (1-5 iz igre za 16 min), 1sk, 1ast

Rusija

Filip Samojlović (Irkut), pobeda nad Novosibirskom 77:76 – 13p (6-8 iz igre za 13 min), 1sk, 1ast

IGRAČI IZ BiH

NBA

Mirza Teletović (Milvoki Baks), zbog bolesti nije u sastavu tima od sedmog novembra;
Jusuf Nurkić (Portland TrejlBlejzers), pobeda nad Kingsima 116:99 – 17p (7-9 iz igre za 25 min), 9sk, 2ast
pobeda nad Timbervulvsima 108:99 – 16p (7-11 iz igre za 19 min), 6sk, 1bl.
pobeda nad Tanderom 108:100 – 9p (4-11 iz igre za 18 min), 7sk, 1ast
pobeda nad Lejkersima 108:103 – 16p (6-13 iz igre za 29 min), 16sk, 3ast

VTB

Filip Adamović (Cmoki Minsk), poraz od Astane 77:59 – nije bio u timu

Turska

Kenan Bajramović (Akisar, druga liga), pobeda nad Bahdžešehirom 86:75 – 18p (8-15 iz igre za 32 min), 16sk, 5ast
Hasan Rizvić (Ormansport, druga liga), poraz od Istanbulspora 80:61 – 6p (3-10 iz igre za 24 min), 6sk, 4ast

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda nad Ludvigzburgom 90:73 – 14p (5-9 iz igre za 20 min), 3sk.

Francuska

Elmedin Kikanović (Monako), pobeda nad Le Portelom 73:72 – nije igrao zbog povrede

Italija

Emin Mavrić (Avelino), poraz od Kantua 83:82 – nije bio u timu

Grčka

Edin Atić (AEK), pobeda nad Kolosom 95:79 – 4p (2-2 iz igre za 3 min)
Milan Milošević (Promiteas), poraz od Panatinaikosa 108:91 – nije bio u timu

Poljska

Aleksandar Radukić (Polfarma), poraz od Kozalina 76:68 – 6p (2-3 iz igre za 14 min), 2sk.

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), pobeda nad Briselom 68:67 – bez poena (0-3 iz igre za 7 min)
Fahro Alihodžić (Leuven), poraz od Kangarusa 77:63 – 13p (6-11 iz igre za 28 min), 6sk, 1ast
Nedim Buza (Ostende), pobeda nad Monsom 80:78 – nije bio u timu

Rumunija

Muhamed Pašalić (Oradea), pobeda nad Klužom 90:83 – 15p (5-8 iz igre za 30 min), 2sk, 3ast
Sead Hadžifejzović (Finiks Galati), poraz od Sibiua 93:85 – 12p (5-8 iz igre za 16 min), 4sk.

Slovačka

Đorđe Ninković (Nova Ves), poraz od Levica 105:78 – 13p (5-8 iz igre za 29 min), 3sk, 5ast

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg Djuks), tim nije igrao
Jozo Brkić (Arkadija Trajskirhen Lajons), pobeda nad Gmundenom 70:67 – 18p (7-11 iz igre za 26 min), 5sk, 1ast
Ramiz Suljanović (Arkadija Trajskirhen Lajons), pobeda nad Gmundenom 70:67 – 6p (2-6 iz igre za 13 min), 5sk.

Švajcarska

Dejan Jeftić (Ženeva Lajons), pobeda nad Pulijem 85:72 – 13p (4-7 iz igre za 28 min), 7sk, 1ast

Finska

Bojan Šarćević (Kauhajoki), pobeda nad Helsinkijem 102:86 – 9p (3-9 iz igre za 25 min), 1sk, 7ast

Danska

Vedran Borovčanin (Horsens), pobeda nad Randersom 93:85 – 21p (7-11 iz igre za 34 min), 12sk.

IGRAČI IZ MAKEDONIJE

Španija

Nenad Dimitrijević (Huventud), poraz od Betisa 86:81 – 4p (2-4 iz igre za 7 min), 1ast

Turska

Vojdan Stojanovski (Demir Bujukčekmeče), poraz od Efesa 77:63 – 1p (0-2 iz igre za 15 min), 1sk.
Kristijan Nikolov (Ješilgiresun), pobeda nad Istanbulom 90:81 – nije bio u sastavu

Rumunija

Aleksandar Kostoski (Pitešti), pobeda nad Politehnikom 95:88 – 12p (3-6 iz igre za 29 min), 6sk, 2ast