Srbi u svetu: "Španci" blistali, Bjelica sve važniji

Saša Ozmo 19. mar. 201812:42
Podeli:
Harry How/Getty Images

Nikola Jokić u duelu sa Pistonsima ostvario je tripl-dabl, ali to je bila jedina pobeda Denvera iz tri prošlonedeljne utakmice, pa su Nagetsi trenutno deveti na Zapadu sa utakmicom i po zaostatka u odnosu na osmoplasiranu Minesotu.

Posebno je bolan poraz od Grizlisa, koji su prethodno bili upisali 19 poraza u nizu, a Denveru sada sledi još šest gostovanja.

Nemanja Bjelica ustalio se u startnoj postavi Minesote i pruža odlične partije – konačno igra malo više i sa loptom u rukama, a dobre igre došle su u pravi čas jer mu na leto ističe ugovor.

Bogdan Bogdanović u poslednje vreme se muči sa procentima šuta, ali je u pobedi nad Majamijem trojkom prelomio meč, Boban Marjanović redovnije dobija priliku, a Miloš Teodosić uglavnom počinje sa klupe u poslednje vreme (osim duela sa Bulsima) i igra dvadeset i više minuta po meču.

https://youtube.com/watch?v=RtXTbRQIzrk

Dušan Ristić dao je 16 poena, ali je njegova Arizona ispala od Bafala već na startu martovskog ludila, dok su Srbi u Španiji uglavnom igrali veoma dobro – Nedović, Cvetković, Stević, Zagorac, dok je Nikola Dragović upisao 21 poen i 7 skokova u duelu sa Realom.

Vladimir Štimac odigrao je veoma dobro u Evroligi za Efes, a Miroslav Raduljica je bio efikasan u Kini, mada je njegov Đijangsu izgubio sva tri meča od Šandonga. Vladimir Micov je sa 28 poena postavio rekord karijere, Micić je dao 11 u porazu od Baskonije, dok se u porazu od CSKA nije istakao dvojac Fenera Kalinić-Gudurić, a Lučić, Jović i Simonović bili su na nivou u Evrokupu.

Pavle Boljkovac je u Slovačkoj bio blizu tripl-dabla, Lepojević je u Rusiji ubacio 26 poena, Aleksandar Rašić 24 u Rumuniji, Balmazović 21 u Poljskoj, Dragićević 16 u Turskoj…

https://youtube.com/watch?v=bHaKjyEAt78

NBA

Miloš Teodosić (LA Klipers), pobeda nad Bulsima 112:106 – 7p (3-8 iz igre za 25 min), 4sk, 4ast
poraz od Rokitsa 101:96 – 3p (1-3 iz igre za 20 min), 2sk, 4ast
poraz od Tandera 121:113 – 12p (3-5 iz igre za 29 min), 1sk, 4ast
poraz od Blejzersa 122:109 – 6p (2-7 iz igre za 23 min), 3ast
Boban Marjanović (LA Klipers), pobeda nad Bulsima 112:106 – bez poena (0-3 iz igre za 6 min), 3sk.
poraz od Rokitsa 101:96 – nije igrao
poraz od Tandera 121:113 – 8p (3-6 iz igre za 8 min), 7sk.
poraz od Blejzersa 122:109 – 4p (0-2 iz igre, 4-4 penali za 12 min), 5sk, 1ast
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda nad Hitom 123:119 – 14p (5-14 iz igre za 32 min), 3sk, 3ast
pobeda nad Voriorsima 98:93 – 11p (3-10 iz igre za 24 min), 5sk, 3ast
poraz od Džeza 103:97 – 12p (5-17 iz igre za 27 min), 1sk, 2ast
Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Lejkersa 112:103 – 15p (5-8 iz igre za 27 min), 9sk, 5ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
pobeda nad Pistonsima 120:113 – 23p (8-15 iz igre za 38 min), 12sk, 10ast, 3bl.
poraz od Grizlisa 101:94 – 17p (5-15 iz igre za 35 min), 12sk, 2ast, 2bl, 4 ukr. lopte, 1 izg. lopte
Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), pobeda nad Vizardsima 116:111 – 17p (7-16 iz igre za 39 min), 8sk, 7ast
poraz od Sparsa 117:101 – 7p (3-7 iz igre za 37 min), 8sk, 1ast
poraz od Rokitsa 129:120 – 15p (6-10 iz igre za 35 min), 6sk, 3ast

NCAA

Dušan Ristić (Arizona), poraz od Bafala 89:68 – 16p (7-8 iz igre za 26 min), 4sk, 1ast

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), ne igra zbog povrede
Nemanja Nedović (Unikaha), poraz od Panatinaikosa 90:79 – 19p (4-15 iz igre, 9-9 penali za 27 min), 4sk, 7ast
poraz od Fuenlabrade 86:82 – 24p (7-14 iz igre, 10-11 penali za 18 min), 2sk, 1ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz od Panatinaikosa 90:79 – 8p (2-4 iz igre za 16 min), 3sk.
poraz od Fuenlabrade 86:82 – 3p (2-5 iz igre za 11 min), 1sk.
Dejan Todorović (Bilbao), pobeda nad Betisom 93:79 – 13p (5-14 iz igre za 29 min), 4sk, 3ast
Oliver Stević (Andora), pobeda nad Mursijom 90:70 – 14p (3-4 iz igre, 8-9 penali za 16 min), 3sk, 1ast
Nikola Dragović (Saragosa), poraz od Real Madrida 96:81 – 21p (6-9 iz igre, 6-6 penali za 28 min), 7sk.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), poraz od San Sebastijana 101:91 – 15p (4-4 iz igre, 5-8 penali za 15 min)
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz od Baskonije 91:66 – 9p (4-12 iz igre za 20 min), 2sk.
Goran Huskić (Burgos), poraz od Barselone 103:101 – 10p (5-7 iz igre za 17 min), 6sk, 3ast
Rade Zagorac (Betis), poraz od Bilbaa 93:79 – 11p (3-4 iz igre, 4-4 penali za 16 min), 1sk.
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), poraz od Ovijeda 64:61 – 6p (2-7 iz igre za 19 min)
Vasilije Vučetić (Samik), poraz od Palensije 86:69 – 12p (5-8 iz igre za 16 min), 5sk.
Brano Đukanović (Ljeida), poraz od Valjadolida 75:60 – 7p (1-9 iz igre za 25 min)
Nikola Cvetinović (Palensija), pobeda nad Samikom 86:69 – 13p (5-7 iz igre za 24 min), 4sk, 2ast


Nemačka

Dejan Musli (Bamberg), pobeda nad Efesom 88:79 – 9p (3-4 iz igre za 15 min), 2sk.
pobeda nad Vircburgom 70:67 – 1p (bez šuta iz igre za 4 min), 1sk, 2 izg. lopte
Luka Mitrović (Bamberg), pobeda nad Efesom 88:79 – 2p (1-1 iz igre za 7 min), 2sk.
pobeda nad Vircburgom 70:67 – nije igrao
Milan Mačvan (Bajern Minhen), ne igra zbog povrede
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Uniksom 91:81 – 12p (4-7 iz igre za 25 min), 5sk, 2ast
pobeda nad Braunšvajgom 91:82 – 8p (2-4 iz igre za 19 min), 4sk, 1ast
Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Uniksom 91:81 – 12p (5-11 iz igre za 26 min), 3sk, 7ast
pobeda nad Braunšvajgom 91:82 – bez poena (0-3 iz igre za 19 min), 6ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Getingenom 98:71 – 2p (1-4 iz igre za 15 min), 2ast
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), poraz od Bona 87:61 – 4p (2-7 iz igre za 28 min), 3sk, 1ast
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), poraz od Bona 87:61 – 4p (2-4 iz igre za 30 min), 6sk, 1ast
Sava Lešić (Etinger), poraz od Frankfurta 90:82 – 19p (5-10 iz igre, 9-10 penali za 28 min), 6sk.

VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), pobeda nad Makabijem 94:91 – 5p (2-9 iz igre za 30 min), 2sk, 5ast
Danilo Anđušić (Uniks), poraz od Bajerna 91:81 – 3p (1-3 iz igre za 8 min), 1ast
Branko Mirković (Kalev), tim još nije igrao
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), pobeda nad Keravnosom 71:61 – 17p (7-15 iz igre za 26 min), 5sk, 1ast
pobeda nad Astanom 79:78 – 15p (5-14 iz igre za 35 min), 5sk, 3ast
Marko Simonović (Zenit), poraz od Ređo Emilije 105:99 – 15p (5-10 iz igre za 26 min), 2sk, 1ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad Spartakom SP 81:70 – 26p (7-9 iz igre, 8-9 penali za 26 min), 4sk, 2ast
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), pobeda nad Spartakom SP 81:70 – 12p (5-12 iz igre za 25 min), 5sk, 2ast
Radoslav Peković (Spartak Sankt Peterburg), poraz od Surguta 81:70 – 10p (5-7 iz igre za 16 min), 5sk, 1ast

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz od Barselone 90:63 – 4p (1-1 iz igre za 20 min), 6sk.
pobeda nad Kolosom 83:72 – 10p (5-5 iz igre za 19 min), 9sk.
Marko Tejić (Trikala), poraz od Promiteasa 88:71 – nije bio u timu
Dejan Kravić (Panionios), pobeda nad AEK 71:69 – 10p (4-6 iz igre za 22 min), 5sk.
Slaven Čupković (Panionios), pobeda nad AEK 71:69 – 7p (2-5 iz igre za 22 min), 4sk.

Poljska i Češka

Stefan Balmazović (Turov), pobeda nad Polfarmom 88:76 – 21p (7-15 iz igre za 29 min), 6sk, 3ast
Nikola Jeftić (Polfarma), poraz od Turova 88:76 – 12p (5-7 iz igre za 22 min), 4sk.
Milan Milovanović (Polfarma), poraz od Turova 88:76 – 9p (4-9 iz igre za 17 min), 3sk.
Nikola Marković (Slam Stal), poraz od Anvila 83:76 – 14p (5-9 iz igre za 30 min), 6sk, 1ast
Jovan Novak (Dabrova), poraz od Rose 95:76 – 6p (2-6 iz igre za 16 min), 2ast
Uroš Mirković (Start), pobeda nad Cukijerom 77:63 – 8p (3-7 iz igre za 25 min), 3sk, 1ast
Aleksandar Marelja (Kozalin), pobeda nad Mijasto Sklom 117:106 – 13p (6-13 iz igre za 31 min), 5sk, 4ast
Nikola Malešević (Kozalin), pobeda nad Mijasto Sklom 117:106 – 23p (6-12 iz igre, 8-9 penali za 35 min), 9sk, 5ast
Strahinja Stojačić (Ostrava), pobeda nad Hradecom 100:84 – 14p (5-9 iz igre za 25 min), 4sk, 4ast
poraz od Praga 87:75 – 14p (6-15 iz igre za 31 min), 4sk, 3ast
Milan Stanojević (Ostrava), pobeda nad Hradecom 100:84 – 18p (6-11 iz igre za 25 min), 2sk, 9ast
poraz od Praga 87:75 – 5p (2-11 iz igre za 26 min), 3sk, 2ast
Milić Blagojević (Ostrava), pobeda nad Hradecom 100:84 – 14p (4-10 iz igre za 21 min), 4sk.
poraz od Praga 87:75 – 10p (2-7 iz igre za 25 min), 2ast
Filip Šepa (Olomoucko), poraz od Svitavija 111:98 – 13p (5-8 iz igre za 21 min), 2sk, 5ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
poraz od Nimburka 116:100 – 3p (0-3 iz igre za 17 min), 2sk, 3ast
Darko Čohadarević (Olomoucko), poraz od Svitavija 111:98 – 21p (8-17 iz igre za 30 min), 6sk, 2ast
poraz od Nimburka 116:100 – 2p (1-5 iz igre za 18 min), 2ast
Edi Sinadinović (Hradec), poraz od Ostrave 100:84 – 10p (3-7 iz igre za 31 min), 2sk, 6ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
poraz od Labema 104:75 – nije bio u timu
Ratko Petrić (Hradec), poraz od Ostrave 100:84 – 8p (2-6 iz igre za 21 min), 4sk, 2ast
poraz od Labema 104:75 – 2p (1-5 iz igre za 27 min)

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), poraz od Real Madrida 88:77 – 10p (4-9 iz igre za 28 min), 1sk, 2ast
pobeda nad Trentom 88:80 – 28p (9-14 iz igre, 6-6 penali za 33 min), 4sk, 1ast
Vojislav Stojanović (Kapo d’Orlando), poraz od Dinamo Sasarija 103:89 – 12p (5-11 iz igre za 29 min), 4sk, 3ast
Milenko Tepić (Brindizi), pobeda nad Pezarom 93:83 – 10p (5-9 iz igre za 24 min), 5sk, 2ast
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda nad Avelinom 82:75 – 13p (3-12 iz igre, 7-8 penali za 22 min), 3sk, 2ast
Dušan Đorđević (Ostende), poraz od Mornara 90:63 – 6p (2-4 iz igre za 21 min), 1sk, 1ast
pobeda nad Monsom 75:64 – 6p (2-5 iz igre za 23 min), 1sk, 1ast
Raško Katić (Šarlroa), pobeda nad Briselom 77:54 – nije bio u timu zbog povrede
Miloš Bojović (Lijež), poraz od Alstara 84:81 – 18p (6-12 iz igre za 31 min), 2sk, 5ast

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), poraz od Levica 82:65 – 16p (5-12 iz igre za 31 min), 4sk, 2ast
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), poraz od Levica 82:65 – nije bio u timu
Stefan Matović (Inter Bratislava), poraz od Levica 82:65 – nije bio u timu
Vuk Đorđević (Riker), pobeda nad Košicama 86:85 – 5p (1-6 iz igre za 21 min), 3sk, 1ast
Vladimir Đorđević (Košice), poraz od Rikera 86:85 – 11p (4-9 iz igre za 28 min), 6sk, 4ast
Svetozar Stamenković (Košice), poraz od Rikera 86:85 – 26p (7-13 iz igre, 11-12 penali za 26 min), 7sk, 1ast
Peđa Stamenković (Košice), poraz od Rikera 86:85 – 2p (1-5 iz igre za 29 min), 2sk, 7ast
Jovan Crnić (Žilina), poraz od Handlove 91:79 – 21p (7-17 iz igre za 40 min), 5ast, 5 ukr. lopti, 4 izg. lopte
Ivan Bojanić (Žilina), poraz od Handlove 91:79 – 5p (1-6 iz igre za 20 min), 3sk.
Marko Radonjić (Iskra Svit), pobeda nad Novom Vesi 94:89 – 7p (3-7 iz igre za 20 min), 3sk, 1ast
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Novom Vesi 94:89 – 23p (6-16 iz igre za 33 min), 7sk, 5ast
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), pobeda nad Novom Vesi 94:89 – 18p (6-12 iz igre za 26 min), 6sk, 1ast
Milivoje Mijović (Levice), pobeda nad Inter Bratislavom 82:65 – 7p (3-9 iz igre za 20 min), 6sk.
Žarko Đurić (Levice), pobeda nad Inter Bratislavom 82:65 – 14p (4-6 iz igreza 19 min), 2sk, 1ast
Bojan Stanojević (Handlova), pobeda nad Žilinom 91:79 – 19p (7-9 iz igre za 24 min), 5sk, 4ast
Jovan Đorđević (Handlova), pobeda nad Žilinom 91:79 – 13p (6-10 iz igre za 27 min), 3sk, 2ast
Pavle Boljkovac (Handlova), pobeda nad Žilinom 91:79 – 10p (3-5 iz igre za 28 min), 7sk, 11ast
Đorđe Tresač (Handlova), pobeda nad Žilinom 91:79 – 12p (5-11 iz igre za 25 min), 3ast


Turska

Vladimir Štimac (Efes), poraz od Bamberga 88:79 – 18p (6-9 iz igre za 17 min), 4sk, 1ast
poraz od Ješilgiresuna 91:87 – nije bio u timu
Marko Gudurić (Fenerbahče), poraz od CSKA 81:79 – 2p (1-4 iz igre za 10 min), 1sk, 2ast
Nikola Kalinić (Fenerbahče), poraz od CSKA 81:79 – 7p (3-5 iz igre za 20 min), 2ast, 2 izg. lopte
*Gudurić i Kalinić nisu bili u timu u domaćem prvenstvu
Ivan Paunić (Tofaš), nije bio u timu
Nikola Janković (Sakarija), pobeda nad Bešiktašom 71:58 – 14p (6-9 iz igre za 20 min), 5sk, 1ast, 5 izg. lopti
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), pobeda nad Efesom 91:87 – 2p (1-1 iz igre za 2 min)
Tadija Dragićević (Ješilgiresun), pobeda nad Efesom 91:87 – 16p (5-11 iz igre, 4-4 penali za 28 min), 4sk, 1ast
Ivan Marinković (Ješilgiresun), pobeda nad Efesom 91:87 – nije bio u timu
Stefan Birčević (Istanbul), pobeda nad Ušakom 83:79 – 11p (4-6 iz igre za 22 min), 5sk, 2ast
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), poraz od Bahčešehira 71:68 – 17p (6-14 iz igre za 35 min), 13sk, 5ast

Bugarska i Rumunija

Igor Kesar (Balkan), pobeda nad Akademikom 93:49 – 15p (5-8 iz igre za 20 min), 8sk, 2ast
Nikola Maravić (Akademik), tim nije igrao
Marko Pavlović (Feniks Galati), poraz od Kluža 76:73 – 12p (5-8 iz igre za 13 min), 4sk, 4 izg. lopte
Siniša Cvetanović (Politehnika), tim još nije igrao
Andrija Bojić (Politehnika), tim još nije igrao
Aleksandar Rašić (Kluž), pobeda nad Feniks Galatijem 76:73 – 24p (8-16 iz igre za 29 min), 5sk, 2ast
Nemanja Aleksandrov (Krajova), tim još nije igrao
Mladen Jeremić (Timisoara), tim još nije igrao
Igor Mijajlović (Timisoara), tim još nije igrao
Pavle Reljić (Timba), poraz od Oradee 105:74 – 9p (3-7 iz igre za 31 min), 4sk, 2ast
Dejan Kovačević (Timba), poraz od Oradee 105:74 – 16p (5-9 iz igre za 15 min), 1sk.
Goran Ostojić (Timba), poraz od Oradee 105:74 – 4p (1-4 iz igre za 19 min), 4sk, 1ast
Filip Dumić (Timba), poraz od Oradee 105:74 – 12p (5-10 iz igre za 35 min), sk, 5ast

Mađarska

Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Kapošvarom 82:68 – 20p (7-14 iz igre, 6-6 penali za 34 min), 6sk, 2ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad Kapošvarom 82:68 – 12p (4-10 iz igre za 32 min), 1sk, 1ast
Uroš Duvnjak (Šopron), poraz od ZTE 96:86 – 2p
Uroš Lučić (JKS), pobeda nad Albom Fehervar 82:72 – 14p (5-11 iz igre za 34 min), 8sk, 2ast
Miljan Rakić (JKS), pobeda nad Albom Fehervar 82:72 – 14p (4-10 iz igre za 36 min), 7sk, 3ast
Dušan Cvetković (MAFC), pobeda nad Atomeromuom 89:78 – 16p (7-12 iz igre za 31 min), 4sk, 3ast
Tomislav Ivošev (Kapošvar), poraz od KTE Duna 82:68 – 24p (9-16 iz igre za 39 min), 15sk, 2ast
Marko Špica (Kapošvar), poraz od KTE Duna 82:68 – 4p (0-5 iz igre za 33 min), 4sk, 2ast, 5 izg. lopti
Andrija Ćirić (Sedek), poraz od Kormenda 77:72 – 20p (7-14 iz igre za 37 min), 6sk, 1 ukr. lopta, 5 izg. lopti
Marko Boltić (Sedek), poraz od Kormenda 77:72 – 3p (1-4 iz igre za 40 min), 7sk, 6ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od Kormenda 77:72 – 16p (5-12 iz igre za 32 min), 3sk, 6ast
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad Falkom 84:74 – 13p (5-8 iz igre za 30 min), 7sk, 7ast

Portugal i Švajcarska

Filip Simić (Ilabaum), pobeda nad Benfikom 91:83 u finalu Kupa – 7p, 1sk, 6ast
Miroslav Todić (Benfika), poraz od Ilabuma 91:83 u finalu Kupa – 19p, 3sk.
*u Portugalu se nije igralo redovno kolo
Miloš Janković (Masanjo), poraz od Lugana 86:74 – 11p (3-7 iz igre za 31 min), 5sk, 1ast
Milovan Raković (Nojšatel), poraz od Ženeva Lajonsa 83:68 – 3p (1-2 iz igre za 21 min), 6sk, 1ast
Uroš Nikolić (Montej), pobeda nad Svis Centralom 79:55 – 16p (8-12 iz igre za 30 min), 9sk, 1ast
Dušan Katnić (Montej), ne igra zbog povrede
Jagoš Matijašević (Lejkers), pobeda nad Starvingsom 83:77 – 23p (7-17 iz igre, 8-10 penali za 32 min), 9sk, 2ast
Aleksandar Andrejević (Lejkers), pobeda nad Starvingsom 83:77 – 9p (4-6 iz igre za 25 min), 5sk.

Turkish Airlines EuroLeague

Ostalo

Vasilije Micić (Žalgiris), poraz od Baskonije 84:64 – 11p (5-9 iz igre za 21 min), 2sk, 4ast
pobeda nad Šiaulaijem 69:58 – 11p (4-8 iz igre za 13 min), 3sk, 3ast
Marko Luković (Le Portel), pobeda nad Bulazakom 87:62 – 3p (1-2 iz igre za 2 min), 1sk.
Miroslav Raduljica (Đijangsu, Kina), poraz od Šandonga 104:100 – 17p (7-15 iz igre za 31 min), 13sk, 1ast
poraz od Šandonga 111:91 – 23p (6-14 iz igre, 11-16 penali za 32 min), 14sk, 2ast
poraz od Šandonga127:104 – 25p (7-14 iz igre, 11-13 penali za 34 min), 7sk, 5ast, 7 ukr. lopti, 2 izg. lopte
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), pobeda nad Gracom 95:74 – 10p (5-11 iz igre za 31 min), 1sk, 6ast
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), tim još nije igrao
Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar), poraz od Apoela 94:87 – nije igrao
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), pobeda nad Valgom 87:68 – 9p (2-6 iz igre za 14 min), 2sk, 1ast
Nemanja Mirković (Parnu, Estonija), pobeda nad Norteligom 107:56 – 6p (3-7 iz igre za 15 min), 8sk, 4ast
poraz od Valge 95:79 – 22p (6-9 iz igre, 10-16 penali za 32 min), 6sk, 2ast
Ognjen Nišavić (Filingen, Norveška), poraz od Kongsberga 110:94 – 32p (11-26 iz igre za 36 min), 5sk, 4ast
Aleksandar Mitrović (Dinamo Tbilisi, Gruzija), poraz od Delte 77:75 – 6p (1-5 iz igre za 35 min), 6sk, 6ast

Sve prethodne preglede učinka srpskih košarkaša pročitajte OVDE.