Srbi u svetu: Jokić blista, trojke "pljuštale"

Saša Ozmo 1. apr. 201816:33
Podeli:
fiba.basketball

Dve loše vesti obeležile su prethodnu nedelju – Miloš Teodosić, pošto je ubacio četiri trojke za 16 minuta u meču sa Baksima, ponovo je osetio bol u stopalu i neće igrati do kraja sezone, a selektor Srbije Aleksandar Đorđević dobio je neočekivani otkaz u Bajernu.

Nikola Jokić igra odlično, njegov Denver ostvario je dve velike pobede posle produžetaka, nad Tanderom i Baksima, tako da još ima šanse za plej-of jer zaostaje samo jednu pobedu za osmoplasiranim Pelikansima. Najbolji meč Jokić je odigrao u nedelju, 35 poena, 13 skokova i 5 asistencija.

Nemanju Bjelicu sustiže umor, mada jeste imao jednu sjajnu utakmicu, Bobanu Marjanoviću samo je skok nedostajao za dabl-dabl u meču sa Portandom, a Bogdan Bogdanović imao je četiri „dvocifrene“ utakmice i vratio se u formu.

Najraspoloženiji su bili srpski internacionalci u Italiji – uz standardno dobrog Micova, zablistao je Aleksa Avramović sa 29 poena, čak sedam trojki, kao i Milenko Tepić sa 24 poena.

Među “Špancima“ je po običaju blistao Nemanja Nedović, ali to nije bilo dovoljno za trijumf nad Realom, veoma dobru utakmicu odigrao Nikola Radičević, Milutinov je u porazu svog Olimpijakosa od Unikahe imao dabl-dabl, dok je na istom evroligaškom meču Nedović ubacio 17 poena. U Turskoj je Tadija Dragićević postigao 22 poena u iznenađenju koje je njegov Ješilgiresun priredio pobedom nad Galatasarajem.

U Slovačkoj je počeo plej-of, nekadašnji junior Crvene zvezde Vuk Đorđević postigao je 31 poen, a Saša Avramović 27, dok je Stevan Jelovac odigrao “zversku“ utakmicu u FIBA Evrokupu – 38 poena i 15 skokova.

NBA

Miloš Teodosić (LA Klipers), pobeda nad Baksima 105:98 – 13p (4-5 iz igre za 16 min), 1sk, 4ast, povreda
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Meveriksa 103:97 – 10p (4-7 iz igre za 27 min), 3sk, 2ast
poraz od Pejsersa 106:103 – 21p (8-15 iz igre za 40 min), 3sk, 4ast
poraz od Voriorsa 112:96 – 12p (5-8 iz igre za 25 min), 4sk, 4ast
pobeda nad Lejkersima 84:83 – 15p (6-7 iz igre za 31 min), 4sk, 1ast
Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Siksersa 123:104 – 14p (4-14 iz igre za 31 min), 7sk, 4ast
poraz od Reptorsa 114:110 – 29p (11-21 iz igre za 40 min), 16sk, 8ast
pobeda nad Tanderom 126:125 – 23p (11-22 iz igre za 43 min), 16sk, 6ast
pobeda nad Baksima 128:125 – 35p (14-24 iz igre za 44 min), 13sk, 5ast
Boban Marjanović (LA Klipers), pobeda nad Baksima 105:98 – 5p (2-2 iz igre za 4 min)
pobeda nad Sansima 111:99 – bez poena (0-1 iz igre za 3 min), 2sk, 1ast
poraz od Blejzersa 105:96 – 10p (3-6 iz igre za 12 min), 9sk, 1 ukr. lopta
Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), poraz od Grizlisa 103:91 – bez poena (0-5 iz igre za 22 min), 4sk, 1ast
pobeda nad Hoksima 126:114 – 14p (6-8 iz igre za 37 min), 6sk, 3ast
pobeda nad Meveriksima 93:92 – 6p (2-6 iz igre za 35 min), 3sk, 1ast
poraz od Džeza 121:97 – 7p (2-7 iz igre za 26 min), 5sk, 1ast

https://youtube.com/watch?v=uujdgkiwgvs

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), ne igra zbog povrede
Nemanja Nedović (Unikaha), pobeda nad Olimpijakosom 87:85 – 17p (6-18 iz igre za 28 min), 3sk, 3ast
poraz od Real Madrida 89:88 – 25p (8-12 iz igre za 22 min), 3sk, 2ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Olimpijakosom 87:85 – 3p (1-3 iz igre za 7 min)
poraz od Real Madrida 89:88 – bez učinka za 1 min.
Dejan Todorović (Bilbao), poraz od Tenerifa 74:67 – nije bio u timu
Nikola Rebić (Bilbao), poraz od Tenerifa 74:67 – bez poena (0-1 iz igre za 5 min), 1sk.
Oliver Stević (Andora), pobeda nad Saragosom 100:77 – 3p (1-3 iz igre za 16 min), 3sk.
Nikola Dragović (Saragosa), poraz od Andore 100:77 – 6p (2-7 iz igrer za 27 min), 6sk, 3 ast
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), pobeda nad Barselonom 100:95 – bez šuta iz igre za 2 min.
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz od Huventuda 92:91 – 11p (5-10 iz igre za 35 min), 1sk, 3ast, 3 ukr. lopte
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Kompostelom 86:77 – 10p (3-6 iz igre za 22 min), 2sk, 2ast
Rade Zagorac (Betis), nije bio u timu
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), poraz od Prata 69:62 – 3p (1-4 iz igre za 13 min), 3ast
Vasilije Vučetić (Samik), pobeda nad Palmom 80:56 – 5p (2-2 iz igre za 16 min), 2sk.
Brano Đukanović (Ljeida), poraz od Kaseresa 84:73 – 6p (2-9 iz igre za 21 min), 1sk, 3ast
Nikola Cvetinović (Palensija), pobeda nad Ourenseom 74:72 – 13p (4-9 iz igre za 27 min), 6sk, 3ast

Nemačka

Dejan Musli (Bamberg), poraz od Armanija 83:78 – 10p (5-7 iz igre za 20 min), 5sk, 2ast
pobeda nad Ludvigzburgom 80:73 – 2p (bez šuta iz igre za 6 min), 1sk.
Luka Mitrović (Bamberg), poraz od Armanija 83:78 – 2p (1-3 iz igre za 11 min), 6sk, 1ast
pobeda nad Ludvigzburgom 80:73 – nije bio u timu
Milan Mačvan (Bajern Minhen), ne igra zbog povrede
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), nije igrao
Stefan Jović (Bajern Minhen), poraz od Oldenburga 100:77 – 11p (5-8 iz igre za 31 min), 3sk, 7ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Etingerom 96:68 – 8p (2-3 iz igre za 21 min), 6sk, 6ast
pobeda nad Vircburgom 80:76 – 2p (1-3 iz igre za 11 min), 1ast
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), tim još nije igrao
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), tim još nije igrao
Sava Lešić (Etinger), poraz od Albe 96:68 – 14p (5-10 iz igre za 24 min), 8sk.
pobeda nad Bremerhavnom 89:80 – 11p (4-11 iz igre za 25 min), 5sk.
Vuk Radojičić (Jena), nije bio u timu

VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), poraz od Fenerbahčea 73:64 – bez poena (0-7 iz igre za 23 min), 2sk, 3ast
pobeda nad Kalevom 95:86 – 13p (5-6 iz igre za 30 min), 3sk, 8ast
Danilo Anđušić (Uniks), tim još nije igrao
Branko Mirković (Kalev), pobeda nad TLU Kalev 87:64 – 20p (7-10 iz igre za 21 min), 3sk, 5ast
pobeda nad Parnuom 89:68 – 7p (3-5 iz igre za 18 min), 1sk, 1ast
poraz od Himkija 95:86 – nije igrao
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), pobeda nad Venecijom 94:90 – 38p (4-10 za dva, 7-9 za tri, 9-9 penali za 37 min), 15sk, 2ast
poraz od Rige 94:90 – 20p (4-10 iz igre, 10-14 penali za 31 min), 9sk.
Marko Simonović (Zenit), poraz od Avtodora 93:79 – 3p (1-7 iz igre za 16 min), 3sk.
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad Himkijem II 83:61 – 21p (8-17 iz igre za 24 min), 3sk, 3ast
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), pobeda nad Himkijem II 83:61 – 12p (5-8 iz igre za 24 min), 4sk, 3ast
Radoslav Peković (Spartak Sankt Peterburg), poraz od Samare 107:72 – 9p (4-6 iz igre za 18 min), 2sk, 2ast
Vuk Jovanović (Politeknik), poraz od Čerkasija 128:89 – 16p (4-17 iz igre za 37 min), 4sk, 6ast
poraz od Čerkasija 104:80 – 15p (4-15 iz igre za 31 min), 5sk, 2ast
Nikola Vujović (Politeknik), poraz od Čerkasija 128:89 – 14p (4-7 iz igre za 15 min), 3sk, 1ast
poraz od Čerkasija 104:80 – 17p (5-10 iz igre za 27 min), 7sk, 1ast


Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz od Unikahe 87:85 – 10p (3-7 iz igre za 22 min), 12sk, 1ast
Marko Tejić (Trikala), nije bio u timu
Dejan Kravić (Panionios), pobeda nad Lavrijom 72:71 – 25p (9-13 iz igre za 24 min), 4sk.
Slaven Čupković (Panionios), kažnjen zbog tuče na prethodnom meču

Poljska i Češka

Stefan Balmazović (Turov), pobeda nad Mijasto Sklom 87:66 – nije bio u timu
Nikola Jeftić (Polfarma), pobeda nad Asekom 106:82 – 10p (4-8 iz igre za 18 min), 3sk.
poraz od Rose 83:62 – 6p (3-6 iz igre za 22 min), 4sk.
Milan Milovanović (Polfarma), pobeda nad Asekom 106:82 – 17p (4-6 iz igre, 9-10 penali za 26 min), 13sk, 4 izg. lopte
poraz od Rose 83:62 – 9p (3-7 iz igre za 22 min), 9sk, 4 izg. lopte
Nikola Marković (Slam Stal), pobeda nad Gljivicama 96:94 – 20p (8-12 iz igre za 25 min), 6sk, 3ast
Jovan Novak (Dabrova), pobeda nad Legijom 90:73 – 20p (8-9 iz igre za 20 min), 1sk, 3ast
Uroš Mirković (Start), poraz od Zijelone Gore 94:72 – 19p (7-9 iz igre za 22 min), 6sk, 1ast
Aleksandar Marelja (Kozalin), tim nije igrao
Nikola Malešević (Kozalin), tim nije igrao
Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz od Labema 86:73 – 13p (4-11 iz igre za 26 min), 3sk, 2ast
poraz od Hradeca 94:89 – 10p (4-7 iz igre za 37 min), 4sk, 4ast
Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Labema 86:73 – 8p (3-11 iz igre za 28 min), 3sk, 1ast
poraz od Hradeca 94:89 – 25p (7-9 iz igre za 32 min), 2ast
Milić Blagojević (Ostrava), poraz od Labema 86:73 – nije bio u timu
poraz od Hradeca 94:89 – 15p (4-7 iz igre za 14 min), 1sk.
Filip Šepa (Olomoucko), poraz od Pardubica 84:81 – bez učinka za 7 min.
pobeda nad Svitavijem 87:85 – 8p (3-5 iz igre za 23 min), 8sk, 7ast, 2 ukr. lopte, 7 izg. lopti
Darko Čohadarević (Olomoucko), poraz od Pardubica 84:81 – 8p (4-9 iz igre za 14 min), 2sk.
pobeda nad Svitavijem 87:85 – 15p (5-10 iz igre za 25 min), 9sk.
Edi Sinadinović (Hradec), poraz od Kolina 94:77 – 10p (3-8 iz igre za 34 min), 2sk, 5ast
pobeda nad Ostravom 94:89 – 11p (3-4 iz igre za 40 min), 2sk, 5ast
Ratko Petrić (Hradec), poraz od Kolina 94:77 – 24p (8-11 iz igre za 35 min), 7sk.
pobeda nad Ostravom 94:89 – 14p (5-5 iz igre za 37 min), 2sk, 1ast

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), poraz od Bamberga 83:78 – 14p (6-9 iz igre za 30 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Ređo Emilijom 92:78 – 18p (7-16 iz igre za 27 min), 1sk, 2ast
Vojislav Stojanović (Kapo d’Orlando), poraz od Trenta 107:59 – 4p (2-8 iz igre za 24 min), 2sk, 4ast
Milenko Tepić (Brindizi), pobeda nad Dinamo Sasarijem 105:98 – 24p (8-8 za dva, 2-8 za tri za 38 min), 4sk, 2ast
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda nad Pezarom 88:68 – 29p (6-7 za dva, 4-6 za tri za 25 min), 2ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Kangarusom 85:58 – 10p (3-3 iz igre za 17 min), 4ast
Raško Katić (Šarlroa), ne igra zbog povrede
Miloš Bojović (Lijež), poraz od Leuvena 77:73 – 23p (8-18 iz igre za 36 min), 2sk.


Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Handlovom 100:86 – 20p (8-10 iz igre za 23 min), 4sk.
pobeda nad Handlovom 96:68 – 4p (2-9 iz igre za 25 min), 4sk, 5ast
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda nad Handlovom 100:86 – 21p (9-13 iz igre za 30 min), 1sk, 3ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
pobeda nad Handlovom 96:68 – 15p (5-15 iz igre za 22 min), 3sk, 4ast
Stefan Matović (Inter Bratislava), nije bio u timu
Vuk Đorđević (Riker), pobeda nad Prievidzom 67:63 – 3p (1-3 iz igre za 8 min), 1sk.
pobeda nad Prievidzom 80:74 – 31p (3-6 za dva, 7-8 za tri za 37 min), 5sk, 1ast
Vladimir Đorđević (Košice), poraz od Iskre Svit 78:73 – 10p (4-9 iz igre za 23 min), 3sk, 3ast
pobeda nad Iskrom Svit 84:68 – 10p (4-8 iz igre za 19 min), 6sk, 3ast
Svetozar Stamenković (Košice), poraz od Iskre Svit 78:73 – 14p (6-12 iz igre za 30 min), 7sk, 2ast
pobeda nad Iskrom Svit 84:68 – 14p (4-8 iz igre za 28 min), 8sk, 4 ukr. lopte
Peđa Stamenković (Košice), poraz od Iskre Svit 78:73 – 8p (3-9 iz igre za 28 min), 7sk, 2ast
pobeda nad Iskrom Svit 84:68 – 14p (4-8 iz igre za 30 min), 10ast
Marko Radonjić (Iskra Svit), pobeda nad Košicama 78:73 – 5p (2-8 iz igre za 23 min), 4sk, 1ast
poraz od Košica 84:68 – 14p (4-8 iz igre za 21 min), 2sk, 4ast
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Košicama 78:73 – 27p (10-12 iz igre za 38 min), 5sk, 5ast
poraz od Košica 84:68 – 6p (2-11 iz igre za 35 min), 3sk, 3ast, 3 izg. lopte
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), pobeda nad Košicama 78:73 – 8p (3-6 iz igre za 19 min), 4sk, 1ast
poraz od Košica 84:68 – 10p (4-9 iz igre za 23 min), 9sk.
Milivoje Mijović (Levice), pobeda nad Karlovkom 91:84 – 15p (5-8 iz igre za 23 min), 11sk.
pobeda nad Karlovkom 91:60 – 20p (6-8 iz igre za 21 min), 7sk, 1ast
Žarko Đurić (Levice), pobeda nad Karlovkom 91:84 – 7p (2-5 iz igre za 19 min), 4sk, 1ast
pobeda nad Karlovkom 91:60 – 11p (2-5 iz igre za 21 min), 3sk, 2ast
Bojan Stanojević (Handlova), poraz od Inter Bratislave 100:86 – 16p (5-7 iz igre za 34 min), 4sk, 1ast
poraz od Inter Bratislave 96:68 – 6p (2-5 iz igre za 26 min), 2sk, 6ast
Jovan Đorđević (Handlova), poraz od Inter Bratislave 100:86 – 24p (10-16 iz igre za 29 min), 5sk, 1ast
poraz od Inter Bratislave 96:68 – 15p (5-9 iz igre za 23 min), 6sk, 1ast
Pavle Boljkovac (Handlova), poraz od Inter Bratislave 100:86 – 16p (4-7 iz igre za 36 min), 4sk, 3ast
poraz od Inter Bratislave 96:68 – 7p (3-9 iz igre za 38 min), 3sk, 9ast, 3 ukr. lopte, 8 izg. lopti
Đorđe Tresač (Handlova), poraz od Inter Bratislave 100:86 – 11p (3-10 iz igre za 35 min), 1sk, 7ast, 2 ukr. lopte, 7 izg. lopti
poraz od Inter Bratislave 96:68 – 14p (4-10 iz igre za 37 min), 2sk, 1ast

Turkish Airlines EuroLeague

Turska

Vladimir Štimac (Efes), poraz od Barselone 107:83 – 7p (3-4 iz igre za 13 min), 4sk.
pobeda nad Ušakom 81:78 – 6p (2-4 iz igre za 14 min), 8sk.
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Himkijem 73:64 – bez učinka za 5 min.
pobeda nad Demirom 88:80 – 8p (3-7 iz igre za 19 min), 2sk, 2ast
Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Himkijem 73:64 – 2p (1-3 iz igre za 17 min), 1sk, 1 ukr. lopta, 3 izg. lopte
pobeda nad Demirom 88:80 – nije bio u timu
Ivan Paunić (Tofaš), nije bio u timu
Nikola Janković (Sakarija), poraz od Istanbula 95:86 – 5p (2-5 iz igre za 23 min), 4sk.
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), pobeda nad Galatasarajem 97:90 – 1p (0-2 iz igre za 4 min), 1sk.
Tadija Dragićević (Ješilgiresun), pobeda nad Galatasarajem 97:90 – 22p (4-6 za dva, 4-7 za tri za 24 min), 5sk, 1ast
Ivan Marinković (Ješilgiresun), pobeda nad Galatasarajem 97:90 – nije bio u timu
Stefan Birčević (Istanbul), pobeda nad Sakarijom 95:86 – nije bio u timu
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), pobeda nad Antalijom 93:82 – 24p (11-15 iz igre za 32 min), 6sk, 3ast

Bugarska i Rumunija

Igor Kesar (Balkan), pobeda nad Akademikom 86:76 – 13p (3-6 iz igre za 26 min), 9sk, 2ast
Nikola Maravić (Akademik), poraz od Balkana 86:76 – 9p (4-6 iz igre za 20 min), 3sk.
Marko Pavlović (Feniks Galati), pobeda nad Politehnikom 109:72 – nije bio u timu
pobeda nad Timbom 80:70 – 8p (4-5 iz igre za 14 min), 4sk.
Siniša Cvetanović (Politehnika), nije igrao
Aleksandar Rašić (Kluž), poraz od Steaue 84:74 – 2p (1-1 iz igre za 22 min), 3sk, 4ast, 3 izg. Lopte
pobeda nad Timisoarom 98:89 – bez poena (0-1 iz igre za 6 min), 2ast
Nemanja Aleksandrov (Krajova), nije igrao na dva meča
Mladen Jeremić (Timisoara), poraz od Oradee 88:86 – 9p (3-11 iz igre za 25 min)
poraz od Kluža 98:89 – 19p (6-14 iz igre za 31 min), 2sk, 2ast
Igor Mijajlović (Timisoara), poraz od Oradee 88:86 – 17p (4-8 iz igre za 33 min), 5sk, 5ast
poraz od Kluža 98:89 – 14p (5-8 iz igre za 25 min), 2sk, 3ast
Marko Stevanović (Timisoara), poraz od Oradee 88:86 – 6p (3-3 iz igre za 5 min)
Pavle Reljić (Timba), poraz od Feniks Galatija 80:70 – 20p (7-10 iz igre za 26 min), 4sk, 3ast
Dejan Kovačević (Timba), poraz od Feniks Galatija 80:70 – nije bio u timu
Goran Ostojić (Timba), poraz od Feniks Galatija 80:70 – 9p (3-5 iz igre za 35 min), 9sk, 1ast
Filip Dumić (Timba), poraz od Feniks Galatija 80:70 – 16p (4-11 iz igre za 37 min), 4sk, 6ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti

Mađarska

Andrija Ćirić (Sedek), poraz od Albe Fehervar 85:63 – 9p (3-12 iz igre za 28 min), 3sk.
Marko Boltić (Sedek), poraz od Albe Fehervar 85:63 – 10p (4-8 iz igre za 33 min), 6sk, 6ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od Albe Fehervar 85:63 – 11p (4-13 iz igre za 29 min), 4sk, 3ast
*u Mađarskoj su igrana samo dva meča

Portugal i Švajcarska

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Ilabumom 111:104 – 25p (7-12 iz igre, 11-13 penali za 27 min), 7sk.
Miroslav Todić (Benfika), poraz od Vitorije 87:77 – 11p (3-6 iz igre za 28 min), 6sk, 1ast
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Benfikom 87:77 – 11p (5-9 iz igre za 40 min), 9sk, 3ast
Filip Pejović (Ilabaum), poraz od Porta 111:104 – 11p (4-9 iz igre za 25 min), 5sk.
Filip Simić (Ilabaum), poraz od Porta 111:104 – 12p (3-10 iz igre za 25 min), 3sk, 9ast
Veljko Stanković (Galitos), pobeda nad Elektrikom 82:65 – bez poena (0-1 iz igre za 10 min), 2sk.
Bojan Petrović (Galitos), pobeda nad Elektrikom 82:65 – 22p (7-14 iz igre za 27 min), 4sk, 1ast
Miloš Janković (Masanjo), poraz od Friburga 81:65 – nije bio u timu
Milovan Raković (Nojšatel), poraz od Lugana 82:67 – 10p (5-8 iz igre za 20 min), 2sk, 1ast
Uroš Nikolić (Montej), poraz od Pulija 82:67 – 24p (9-14 iz igre za 39 min), 14sk, 2ast
Dušan Katnić (Montej), ne igra zbog povrede
Jagoš Matijašević (Lejkers), poraz od Svis Centrala 60:59 – 12p (4-12 iz igre za 32 min), 5sk, 1ast
Aleksandar Andrejević (Lejkers), poraz od Svis Centrala 60:59 – 4p (2-5 iz igre za 28 min), 9sk, 2ast


Ostalo

Vasilije Micić (Žalgiris), pobeda nad CSKA 85:73 – 6p (2-5 iz igre za 19 min), 1sk, 1ast
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), pobeda nad Firstenfeldom 86:62 – 2p (1-2 iz igre za 10 min), 1sk, 1ast
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), poraz od Arkadije 73:66 – 19p (8-13 iz igre za 40 min), 2sk, 2ast
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), poraz od Kalev Krama 87:64 – nije bio u timu
poraz od Tartua 95:64 – 15p (6-10 iz igre za 23 min), 2sk.
Nemanja Mirković (Parnu, Estonija), poraz od Kalev Krama 89:68 – 21p (9-14 iz igre, 3-9 penali za 26 min), 7sk, 2ast
Aleksandar Mitrović (Dinamo Tbilisi, Gruzija), poraz od Kutaisija 82:71 – bez poena (0-2 iz igre za 13 min)

Sve prethodne preglede učinka srpskih košarkaša pročitajte OVDE.