Bobi našao mesto pod suncem, odlični Kalinić

Saša Ozmo 6. nov 201811:15 > 11:16
Podeli:
Kevork Djansezian, Getty Images Sport

Na tri od četiri utakmice Denvera prošle nedelje Nikola Jokić ubacio je jednocifren broj poena, ali je i dalje i te kako uticao na skor 4-0 svog tima.

Protiv Jute je podelio čak 16 asistencija, konstantn flertuje sa tripl-dablom, Bulsima je dao 22 poena i odigrao odlično u produžetku (8p), dok je jedini prilično slab meč imao u duelu sa Kavsima, ali tada je igrao samo 22 minuta jer je pitanje pobednika bilo rešeno.

Boban Marjanović proveo je na terenu skoro celo drugo poluvreme duela sa Siksersima i imao je 15 poena i 11 skokova, da bi na sledeće dve utakmice bio u startnoj petorci i ubacivao po 10 poena. Miloš Teodosić promenljivo koristi svoje šanse, dok je Bjelica blistao protiv Atlante sa 19 poena, da bi protiv Baksa imao lošiji dan, kao uostalom i ceo tim Sakramento Kingsa.

Bogdan Bogdanović još se oporavlja od povrede, ista je situacija i sa Nemanjom Nedovićem, a Nikola Kalinić bio je sjajan i u evroligaškom okršaju sa Bajernom, kao i u derbiju Turske sa Efesom (11p i 17p). Marko Gudurić postigao je prelomnu trojku u pobedi nad Bajernom, a na drugoj strani dvocifreni su bili Jović (12p) i Lučić (13p), dok je Dangubić dao 8 poena.

U porazu od Armanija plej Efesa Vasilije Micić odigrao je briljantno sa 15 poena, 7 skokova i 5 asistencija, ali je na kraju bio tragičar – promašena dva bacanja kad se meč lomio i loša procena u odbrani posle koje je Džejms postigao trojku za pobedu. Za Milaneze je Micov dao 14 poena.

Među “Špancima“ niko se nije posebno istakao, a Miroslav Raduljica u Kini je imao dve nove 20+ partije. U slabijim ligama izdvaja se Goran Ostojić, koji je u Rumuniji iz igre šutirao 10-10, Bojović je ubacio 25 poena u Belgiji, Aleksandrov 22 u Mađarskoj…

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Čikago Bulsima 108:107 – 22p (9-20 iz igre za 33 min), 12sk, 9ast, 3bl, 2 ukr. lopte, 6 izg. lopti
pobeda nad Klivlend Kavalirsima 110:91 – 4p (2-5 iz igre za 22 min), 6sk, 3ast
pobeda nad Jutom Džez 103:88 – 7p (3-9 iz igre za 29 min), 10sk, 16ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
pobeda nad Boston Seltiksima 115:107 – 8p (2-3 iz igre za 27 min), 10sk, 8ast, 3 izg. lopte
Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers), poraz od Filadelfija Seventisiksersa 122:113 – bez poena (0-2 iz igre za 5 min), 2ast
pobeda nad Orlando Medžikom 120:95 – 6p (2-3 iz igre za 17 min), 4sk, 3ast
pobeda nad Minesota Timbervulvsima 120:109 – 3p (1-1 iz igre za 12 min), 4ast
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers), poraz od Filadelfija Seventisiksersa 122:113 – 15p (5-7 iz igre za 23 min), 11sk, 1ast, 3bl.
pobeda nad Orlando Medžikom 120:95 – 10p (4-7 iz igre za 23 min), 11sk, 2ast
pobeda nad Minesota Timbervulvsima 120:109 – 10p (3-8 iz igre za 18 min), 9sk, 2ast, 2bl.
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), još ne igra zbog povrede
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), pobeda nad Atlanta Hoksima 146:115 – 19p (7-11 iz igre za 24 min), 2sk, 3ast
poraz od Milvoki Baksa 144:109 – 4p (2-8 iz igre za 21 min), 4sk, 1ast

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), nije ulazio u igru na dva meča
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Torinom 105:104 – 3p (1-5 iz igre za 19 min), 1sk, 1ast
poraz od Burgosa 88:79 – 2p (1-5 iz igre za 11 min), 3sk.
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Unikahom 88:79 – 9p (4-7 iz igre za 21 min), 4sk.
Ognjen Jaramaz (Burgos), pobeda nad Unikahom 88:79 – 6p (3-5 iz igre za 17 min), 1sk, 1ast
Marko Luković (Manresa), pobeda nad Gran Kanarijom 86:79 – nije bio u timu
Nikola Dragović (Manresa), pobeda nad Gran Kanarijom 86:79 – bez poena (0-2 iz igre za 20 min), 4sk, 3ast
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz od Mursije 76:64 – bez poena (0-5 iz igre za 23 min), 1sk, 1ast
Nikola Janković (Estudijantes), poraz od Huventuda 83:69 – 11p (4-4 iz igre za 19 min), 6sk.
Oliver Stević (Andora), poraz od Monaka 81:73 – 3p (1-1 iz igre za 18 min), 7sk, 2ast
pobeda nad Real Madridom 107:105 – 9p (3-5 iz igre za 16 min), 5sk.
Darko Balaban (Melilja, druga liga), pobeda nad Kasteljom 82:72 – 10p (4-6 iz igre za 19 min), 9sk, 1ast
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), pobeda nad Barselonom II 92:86 – bez poena (0-4 iz igre za 11 min)
Milan Marković (Araberi, druga liga), pobeda nad Palmom 79:71 – 9p (4-5 iz igre za 15 min), 3sk.
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), pobeda nad Ueskom 77:76 – 14p (5-9 iz igre za 22 min), 8sk, 2ast
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), pobeda nad Ourenseom 70:62 – 5p (2-3 iz igre za 20 min), 1sk, 1ast
Brano Đukanović (Ljeida, druga liga), nije bio u timu

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Bajern Minhenom 88:84 – 11p (4-7 iz igre za 31 min), 1sk, 1ast
pobeda nad Efesom 86:79 – 17p (6-11 iz igre za 38 min), 6sk, 4ast
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Bajern Minhenom 88:84 – 10p (4-5 iz igre za 20 min), 3ast
pobeda nad Efesom 86:79 – 6p (2-8 iz igre za 27 min), 1ast
Vasiije Micić (Anadolu Efes), poraz od Emporio Armanija 81:80 – 15p (6-12 iz igre za 30 min), 7sk, 5ast
poraz od Fenerbahčea 86:79 – 10p (3-6 iz igre za 31 min), 2sk, 6ast, 7 izg. lopti
Vladimir Štimac (Turk Telekom), pobeda nad Partizanom 77:72 – 12p (4-8 iz igre za 28 min), 8sk, 3ast
pobeda nad Gazijantepom 83:67 – 14p (6-8 iz igre za 23 min), 5sk, 2ast
Dušan Čantekin (Bešiktaš), nije ulazio u igru
Dejan Borovnjak (Bursaspor), pobeda nad Akhisarom 83:80 – 13p (3-5 iz igre za 25 min), 10sk, 2ast

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda nad Gran Kanarijom 87:72 – 2p (1-2 iz igre za 22 min), 3sk, 6ast, 3 ukr. lopte
pobeda nad Astanom 76:67 – nije igrao
Marko Simonović (Zenit), poraz od Asvela 89:68 – bez poena (0-2 iz igre za 12 min), 2sk.
pobeda nad Jenisejom 116:81 – bez poena (0-2 iz igre za 13 min), 2sk.
Branko Mirković (Kalev), pobeda nad Lokomotivom Kubanj 85:80 – 14p (4-13 iz igre za 29 min), 2sk, 6ast
Darko Čohadarević (Burevestnik Jaroslav), pobeda nad Surgutom 83:82 – 6p (3-6 iz igre za 11 min), 2sk, 3ast
Miloš Macura (Irkut), poraz od Spartak Sankt Peterburga 78:69 – 7p (3-12 iz igre za 28 min), 6sk, 2ast
Nikola Jeftić (Vostok 65), poraz od MBA 72:64 – 7p (3-7 iz igre za 28 min), 9sk.
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od Burevestnika 83:82 – 27p (9-22 iz igre za 37 min), 2sk, 3ast

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), poraz od Fenerbahčea 88:84 – 12p (5-10 iz igre za 26 min), 3sk, 6ast
pobeda nad Kralshejmom 96:71 – nije igrao
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), poraz od Fenerbahčea 88:84 – 13p (5-9 iz igre za 26 min), 4sk.
pobeda nad Kralshejmom 96:71 – nije igrao
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), poraz od Fenerbahčea 88:84 – 8p (3-5 iz igre za 15 min), 2sk
pobeda nad Kralshejmom 96:71 – 8p (3-8 iz igre za 26 min), 4sk.
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede
Stevan Jelovac (Brose Bamberg), poraz od Braunšvajga 92:66 – 14p (3-7 iz igre za 20 min), 4sk, 2ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Lokomotivom 83:75 – 8p (3-6 iz igre za 24 min), 2sk, 10ast
pobeda nad Getingenom 95:68 – 3p (1-3 iz igre za 26 min), 5sk, 7ast
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz od Albe 95:68 – 11p (5-12 iz igre za 22 min), 3sk.
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), tim nije igrao
Jovan Novak (Miteldojčer), tim nije igrao
Vuk Radojčić (Jena), nije bio u timu

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), nije igrao zbog povrede
Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda nad Anadolu Efesom 81:80 – 14p (4-11 iz igre za 33 min), 2sk, 5ast
pobeda nad Torinom 93:71 – 16p (5-8 iz igre za 22 min), 2sk, 3ast
Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Ređo Emilije 74:68 – 9p (4-10 iz igre za 26 min), 2sk, 4ast
Nikola Radičević (Trentino), poraz od Valensije 87:66 – 9p (4-11 iz igre za 26 min), 1sk, 3ast
poraz od Avelina 110:72 – 13p (5-10 iz igre za 31 min), 2sk, 1ast
Nikola Jovanović (Trentino), poraz od Valensije 87:66 – 7p (3-6 iz igre, 1-4 penali za 16 min), 1sk.
poraz od Avelina 110:72 – 7p (3-6 iz igre za 9 min), 5sk.
Mihajlo Jerković (Venecija), pobeda nad Virtusom 94:75 – 1sk. za 1 min.
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), poraz od Venecije 94:75 – 9p (4-8 iz igre za 20 min), 7sk.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz od CSKA 69:65 – 7p (2-5 iz igre za 20 min), 7sk, 2ast
pobeda nad Arisom 68:64 – 4p (2-2 iz igre za 12 min), 5sk, 1ast
Aleksej Pokuševski (Olimpijakos), nije bio u timu
Milenko Tepić (PAOK), poraz od Holargosa 74:68 – 7p (3-5 iz igre za 24 min), 4sk, 2ast

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz od Leuvena 86:82 – 25p (9-18 iz igre za 35 min), 2sk, 4ast
Raško Katić (Spiru Šarlroa), poraz od Kangarusa 87:85 – nije bio u timu
Uroš Nikolić (Mons-Eno), poraz od Antverpena 75:57 – 6p (3-6 iz igre za 14 min), 1sk.
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Alstarom 86:77 – 12p (2-7 iz igre za 22 min), 8sk, 6ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda nad Furstenfeldom 87:60 – 8p (4-9 iz igre za 25 min), 4sk, 7ast
Luka Nikolić (UBSC Grac), pobeda nad Bečom 100:75 – 18p (7-8 iz igre za 27 min), 14sk, 3ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), poraz od Gmundena 89:74 – nije bio u timu
Marko Kolarić (Timbervulvs), poraz od Obervarta 86:65 – 17p (7-14 iz igre za 28 min), 10sk.
Nikica Nikolić (Timbervulvs), poraz od Obervarta 86:65 – 2p (0-1 iz igre za 9 min), 2sk, 1ast

Euroleague Basketball

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), pobeda nad Iskrom Svit 70:67 – 17p (4-10 iz igre za 35 min), 3sk, 11ast
Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Prijevidzom 70:67 – 10p (4-6 iz igre za 28 min), 4sk, 4ast
Goran Vučićević (Iskra Svit), poraz od Handlove 70:67 – bez poena (0-3 iz igre za 13 min), 1sk.
Saša Avramović (Iskra Svit), poraz od Handlove 70:67 – 21p (8-16 iz igre za 37 min), 3sk, 1ast
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda nad Novom Vesi 91:68 – 22p
Nenad Milošević (Riker), poraz od Žiline 81:73 – 3p (1-10 iz igre za 20 min), 1sk, 2ast
Bojan Stanojević (Žilina), pobeda nad Rikerom 81:73 – 12p (6-9 iz igre za 26 min), 5sk, 1ast
Milić Blagojević (Žilina), pobeda nad Rikerom 81:73 – 10p (4-7 iz igre za 27 min), 7sk, 3ast

Poljska

Nikola Marković (Anvil), poraz od Stargarda 81:80 – 4p (2-3 iz igre za 19 min), 6sk, 6ast
Dragoslav Papić (Kozalin), poraz od Polfarme 99:84 – 12p (3-7 iz igre za 25 min), 3sk, 2ast
Marko Tejić (Kozalin), poraz od Polfarme 99:84 – 6p (3-7 iz igre za 16 min), 2sk, 2ast
Aleksandar Radulović (Kozalin), poraz od Polfarme 99:84 – 14p (4-9 iz igre za 28 min), 1sk, 3ast
Danilo Tasić (Slam Stal), tim još nije igrao
Uroš Mirković (TBV Start), pobeda nad Glivicama 85:73 – bez poena (0-5 iz igre za 9 min)
Milan Milovanović (Trefl), poraz od Legije 92:86 – 11p (3-10 iz igre za 28 min), 9sk.

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), pobeda nad Kralovštijem 97:83 – 11p (4-10 iz igre za 26 min), 6sk, 10ast
Marko Stevanović (Sluneta Ušti nad Labem), pobeda nad Svitavijem 70:66 – 9p (3-8 iz igre za 32 min), 6sk, 2ast

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž), pobeda nad Krajovom 95:68 – 6p (2-6 iz igre za 20 min), 2sk, 4ast
Peđa Stamenković (Kluž), pobeda nad Krajovom 95:68 – bez šuta iz igre, 1sk, 2ast za 10 min
Mladen Jeremić (Pitešti), pobeda nad Dinamo Bukureštom 98:73 – 15p (6-8 iz igre za 23 min), 1sk, 2ast
Aleksandar Vlahović (Steaua), poraz od Temišvara 78:62 – 16p (4-9 iz igre za 37 min), 5sk, 2ast
Žarko Đurić (Steaua), poraz od Temišvara 78:62 – 14p (5-12 iz igre za 38 min), 10sk, 2ast
Uroš Lučić (Steaua), poraz od Temišvara 78:62 – 9p (3-7 iz igre za 24 min), 4sk.
Marko Stojadinović (Temišvar), pobeda nad Steauom 78:62 – 6p (1-4 iz igre za 17 min), 4sk.
Vladan Vukosavljević (Temišvar), pobeda nad Steauom 78:62 – 15p (5-13 iz igre za 28 min), 9sk, 2ast
Nikola Pešaković (Temišvar), pobeda nad Steauom 78:62 – 11p (3-7 iz igre za 17 min)
Đorđe Simeunović (Mirkurea), pobeda nad Univerzitateom 79:68 – 16p (5-12 iz igre za 38 min), 3sk, 1ast
Goran Ostojić (Mirkurea), pobeda nad Univerzitateom 79:68 – 29p (10-10 iz igre za 26 min), 10sk.
Đorđe Kaplanović (Dinamo Bukurešt), poraz od Piteštija 98:73 – 2p (1-4 iz igre za 10 min), 3sk.
Igor Mijajlović (Krajova), poraz od Kluža 95:68 – 8p (3-8 iz igre za 27 min), 1sk, 2ast

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), poraz od DEAC 95:88 – 18p (6-13 iz igre za 30 min), 1sk, 1ast
Nikola Jevtović (Atomeromu), pobeda nad Kapošvarom 83:81 – 16p (7-9 iz igre za 29 min), 6sk, 3ast
Miljan Rakić (JKSE), poraz od Kormenda 90:88 – 17p (4-10 iz igre za 36 min), 3sk, 6ast
Đorđe Pantelić (JKSE), poraz od Kormenda 90:88 – 8p (1-3 iz igre za 28 min), 5sk.
Nemanja Aleksandrov (JKSE), poraz od Kormenda 90:88 – 22p (7-12 iz igre za 32 min), 3sk, 2ast
Aleksa Brbaklić (JKSE), poraz od Kormenda 90:88 – bez poena (0-2 iz igre za 8 min)
Marko Špica (Kapošvar), poraz od Atomeromua 83:81 – 7p (2-8 iz igre za 29 min), 7sk, 3ast
Luka Marković (Kapošvar), poraz od Atomeromua 83:81 – 6p (2-6 iz igre za 16 min), 2sk.
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Šopronom 73:72 – 14p (6-13 iz igre za 36 min), 8sk, 2ast
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda nad Šopronom 73:72 – 6p (1-4 iz igre za 15 min), 5sk, 1ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad Šopronom 73:72 – 21p (9-13 iz igre za 34 min), 7sk.
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda nad Budimpeštom 85:53 – 5p (2-6 iz igre za 17 min), 1sk, 1ast
Igor Kesar (PVSK Veolija), pobeda nad Budimpeštom 85:53 – 15p (5-9 iz igre za 25 min), 5sk, 3ast
Marko Boltić (Sedek), poraz od Albe 97:68 – 8p (4-4 iz igre za 26 min), 3sk, 5ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od Albe 97:68 – 5p (2-9 iz igre za 20 min), 3sk, 3ast
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad ZTE 95:76 – 18p (7-13 iz igre za 28 min), 7sk, 1ast
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz od PVSK Veolije 85:53 – 2p (1-4 iz igre za 12 min), 2sk, 2ast
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), poraz od PVSK Veolije 85:53 – 15p (6-16 iz igre za 31 min), 2sk, 3ast
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz od PVSK Veolije 85:53 – 2p (1-3 iz igre za 10 min), 1sk.

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda nad Beroe 109:105 – 8p (3-5 iz igre za 11 min), 3sk, 1ast
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda nad Beroe 109:105 – bez poena (0-1 iz igre za 9 min), 1sk
Nikola Vujović (Akademik PL), pobeda nad Akademik Sofijom 102:79 – 2p (1-1 iz igre za 10 min)
Mladen Vitković (Akademik PL), pobeda nad Akademik Sofijom 102:79 – 12p (5-7 iz igre za 29 min), 5sk, 4ast
Nikola Đurić (Jambol), pobeda nad Černim Morem 90:79 – 13p (5-7 iz igre za 17 min), 2sk.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), poraz od Benfike 93:88 – 23p (9-13 iz igre za 23 min), 3sk.
Stefan Đukić (Imortal), poraz od Esgeire 87:84 – 6p (2-7 iz igre za 18 min), 6sk, 2ast
Branko Jereminov (Imortal), poraz od Esgeire 87:84 – 7p (3-5 iz igre za 30 min), 1sk, 8ast, 5 izg. lopti
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Madeirom 88:72 – 18p (6-10 iz igre za 31 min), 9sk, 6ast
Ivan Pendić (Madeira), poraz od Vitorije 88:72 – bez šuta iz igre, 4sk, 1ast za 18 min.

Ezra Shaw, Getty Images

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers), poraz od Nojšatela 89:77 – bez poena (0-2 iz igre za 21 min), 1sk, 1ast
Dušan Katnić (Montej), tim nije igrao
Aleksa Solević (Koping Stars), poraz od Norkepinga 78:67 – 20p (8-16 iz igre za 36 min), 5sk, 6ast
Nemanja Jovanović (Upsala), poraz od Borasa 113:84 – 2p (1-3 iz igre za 14 min), 5sk.

Ostalo

Stefan Savić (Horsens, Danska), pobeda nad Randersom 106:90 – 13p (6-9 iz igre za 33 min), 3sk, 1ast
Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), poraz od Guangdonga 111:105 – 28p (8-16 iz igre za 34 min), 6sk, 2ast
pobeda nad Guangdžouom 112:102 – 20p (6-10 iz igre za 32 min), 7sk, 5ast
Nemanja Miljković (Parnu, Letonija), pobeda nad Jekabpilsom 85:78 – nije bio u timu
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), pobeda nad Kouvotom 79:69 – 21p (6-10 iz igre za 34 min), 8sk, 1ast
Vuk Malidžan (BC Nokija, Finska), pobeda nad Kouvotom 79:69 – 5p (0-2 iz igre za 32 min), 6sk, 7ast
Mladen Pavlović (IR, Island), poraz od Keflavika 94:74 – nije bio u timu
Petar Zdravić (Apoel, Kipar), pobeda nad Paralimnijem 82:75 – 6p (3-3 iz igre za 14 min), 4sk.
Nikola Vasojević (Freja Basket, Norveška), pobeda nad Askerom 81:63 – 12p (3-8 iz igre za 31 min), 1sk, 3ast
poraz od Krunsberga 90:83 – 14p (5-10 iz igre za 22 min), 6sk, 3ast
Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška), pobeda nad Askerom 81:63 – 27p (11-25 iz igre za 26 min), 11sk, 9ast
poraz od Krunsberga 90:83 – 29p (11-19 iz igre za 30 min), 4sk, 5ast
Petar Kutlešić (Krunsberg, Norveška), pobeda nad Frejom 90:83 – 8p (4-9 iz igre za 21 min), 4sk, 4ast

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.