Gudurićev šou, Vasa se ne šali, luda asistencija…

Saša Ozmo 26. nov. 201813:13 > 13:14
Podeli:
Turkish Airlines EuroLeague

Bek Fenerbahčea Marko Gudurić obeležio je prethodnu nedelju među srpskim košarkašima u inostranstvu.

Trener Željko Obradović odmorio ga je na prvenstvenom meču, ali sa dobrim razlogom jer je Gudurić bio savršen u duplom evroligaškom programu. U pobedi nad Darušafakom ubacio je 13 poena, uz 6-6 iz igre, a potom se razgoropadio u poslednjoj četvrtini duela sa Makabijem, kada je sa nekoliko koševa u nizu prelomio meč – zapravo, svih 13 poena postigao je u poslednjih deset minuta.

Vasilije Micić igra vrlo zrelo u dresu Efesa, a dodatni plus jeste i što Pivari beleže dobre rezultate. Efes je na 7-2 u Evroligi, a Micić je u pobedi nad Makabijem imao 12 poena i 8 asistencija, dok je u duelu sa Darušafakom upisao 9 poena, 5 skokova i 8 asistencija.

U NBA ligi je Nikola Jokić u šuterskoj krizi, ali Denver opet pobeđuje (3-0 protekle nedelje) i srpski centar je ostvario dva dabl-dabla skokovima i asistencijama. Boban Marjanović ponovo retko dobija šansu jer Herel igra u odličnoj formi, samo je Memfisu dao 4 poena za 5 minuta.

Miloš Teodosić najavio je povratak u Evropu, ali je bio vrlo dobar u meču sa Portlandom kada je za 7 minuta dao 6 poena. Ipak, na dva meča nije ulazio u igru.

Bogdanović i Bjelica igraju važnu ulogu u Kingsima koji su nesrećno izgubili od Golden Stejta, a već sledeće večeri ostali bez energije protiv Jute, koju su pobedili prošle srede. Bogdan ima slobodu u igri, procenti šuta mu nisu bili baš najbolji, ali su Bjelica i on zajednički prelomili Jutu u sredu. Potom je Nemanja imao baš loš dan sa Voriorsima, da bi u porazu od Jute bio perfektan u šutu iz igre (4-4).

Stefan Marković je u Himkiju odigrao dve ofanzivno najbolje partije sezone sa 12 i 13 poena, uz standardni doprinos u odbrani i organizaciji napada, ali i najluđu asistenciju u sezoni, dok je Goran Huskić u Španiji bio nadomak tripl-dabla u dresu Burgosa – 14 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

Za Breogan je Aleksandar Cvetković ubacio 16 poena, a odličnu nedelju iza sebe ima i Vladimir Lučić u dresu Bajerna. Posle nekoliko propuštenih mečeva, na teren se vratio i njegov saigrač Stefan Jović, u meču domaćeg šampionata.

Vladimir Micov blistao je u pobedi nad Baskonijom sa 22 poena, progovorio je i o sukobu sa selektorom Đorđevićem, a Dejan Kravić je u porazu Virtusa od Pezara zabeležio 22 poena i 10 skokova. Nikola Milutinov standardno je odličan u dresu Olimpijakosa, u pobedi nad Real Madridom posebno je impresivan bio u odbrani, a dao je i trojku u meču sa Bajernom.

Zanimljivo, dvojica srpskih košarkaša prošle nedelje šutirali su savršenih 8-8 iz igre. Uroš Mirković, 36-godišnji krilni centar koji nastupa za poljski Start, kao i 34-godišnji Kraljevčanin Predrag Miletić, bek austrijskog Klosternojburga.

Matthew Stockman /Allsport/Getty Images

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Vulvsima 103:101 – 7p (3-13 iz igre za 37 min), 12sk, 10ast
pobeda nad Medžikom 112:87 – 6p (2-7 iz igre za 23 min), 10sk, 11ast
pobeda nad Tanderom 105:98 – 16p (6-20 iz igre za 27 min), 6sk, 5ast, 4 izg. lopte
Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers), pobeda nad Blejzersima 104:100 – 6p (2-4 iz igre za 7 min), 1ast
nije ulazio u igru na dve utakmice
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers), pobeda nad Grizlisima 112:107 – 4p (2-4 iz igre za 5 min), 2sk.
nije ulazio u igru na dve utakmice
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda nad Džezom 119:100 – 18p (7-19 iz igre za 30 min), 5sk, 4ast
poraz od Voriorsa 117:116 – 10p (3-9 iz igre za 28 min), 2sk, 2ast
poraz od Džeza 133:122 – 20p (6-14 iz igre za 34 min), 3sk, 3ast
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), pobeda nad Džezom 119:100 – 18p (7-9 iz igre za 25 min), 8sk, 2ast
poraz od Voriorsa 117:116 – 1p (0-3 iz igre za 19 min), 4sk, 2ast
poraz od Džeza 133:122 – 12p (4-4 iz igre za 18 min), 5sk.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), nije igrao
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz od Real Madrida 89:76 – 2p (1-2 iz igre za 18 min), 3sk, 6ast
poraz od Bajerna 89:74 – 6p (2-2 iz igre za 13 min), 4ast, 2 izg. lopte
pobeda nad Estudijantesom 85:79 – 2p (1-2 iz igre za 23 min), 4sk, 5ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Mornarom 111:76 – 9p (2-8 iz igre za 19 min), 6sk, 1ast
pobeda nad Mursijom 89:82 – 4p (2-2 iz igre za 16 min)
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Tenerifama 79:68 – 14p (6-11 iz igre za 30 min), 8sk, 9ast
Ognjen Jaramaz (Burgos), pobeda nad Tenerifama 79:68 – 7p (3-5 iz igre za 14 min), 1sk, 1ast
Marko Luković (Manresa), nije ulazio u igru
Nikola Dragović (Manresa), pobeda nad Breoganom 72:63 – 6p (2-6 iz igre za 21 min), 2sk.
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz od Manrese 72:63 – 16p (6-8 iz igre za 26 min), 3sk, 5ast
Nikola Janković (Estudijantes), poraz od Gran Kanarije 85:79 – 7p (3-9 iz igre za 31 min), 5sk.
Oliver Stević (Andora), pobeda nad Crvenom zvezdom 91:80 – 10p (4-7 iz igre za 20 min), 7sk.
pobeda nad Fuenlabradom 85:79 – 8p (2-4 iz igre za 17 min), 1sk.
Darko Balaban (Melilja, druga liga), pobeda nad Korunjom 76:72 – 2p (1-2 iz igre za 15 min), 4sk, 1ast
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), poraz od Ljeide 73:55 – 10p (4-8 iz igre za 28 min), 1sk.
Milan Marković (Araberi, druga liga), pobeda nad Ovijedom 74:72 – 2p (1-5 iz igre za 19 min), 3sk.
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), poraz od Betisa 94:69 – 10p (5-11 iz igre za 34 min), 2sk.
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), pobeda nad Real Kanoeom 73:55 – 5p (2-9 iz igre za 13 min), 3sk.
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), treba da debituje

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Darušafakom 100:79 – 7p (3-5 iz igre za 18 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Makabijem 74:70 – 2p (1-5 iz igre za 23 min), 7sk, 1ast
pobeda nad Tofašom 74:69 – 4p (1-6 iz igre za 30 min), 6sk, 4ast
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Darušafakom 100:79 – 13p (6-6 iz igre za 19 min), 1sk, 4ast
pobeda nad Makabijem 74:70 – 13p (5-8 iz igre za 20 min), 1sk, 1ast
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda nad Makabijem 90:77 – 12p (4-6 iz igre za 30 min), 2sk, 8ast, 3 izg. lopte
pobeda nad Darušafakom 93:88 – 9p (4-9 iz igre za 28 min), 5sk, 8ast
pobeda nad Gazijantepom 88:81 – 13p (6-11 iz igre za 23 min), 5sk, 6ast
Vladimir Štimac (Turk Telekom), poraz od Asvela 83:78 – 15p (7-11 iz igre za 27 min), 5sk, 1ast
Dušan Čantekin (Bešiktaš), nije ulazio u igru
Dejan Borovnjak (Bursaspor, druga liga), poraz od Beledijespora 91:81 – 11p (4-9 iz igre za 22 min), 5sk, 1ast

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda nad Budućnosti 85:69 – 12p (4-5 iz igre za 24 min), 2sk, 5ast
pobeda nad Žalgirisom 84:83 – 13p (4-8 iz igre za 25 min), 2sk, 3ast
Marko Simonović (Zenit), poraz od Trenta 102:99 – 5p (2-3 iz igre za 14 min), 1sk, 1ast
pobeda nad Zijelonom Gorom 83:71 – 2p (1-3 iz igre za 10 min)
Branko Mirković (Kalev), poraz od Rige 91:82 – 4p (0-9 iz igre za 32 min), 1sk, 7ast
pobeda nad Parnuom 93:66 – 14p (5-12 iz igre za 30 min), 5sk, 4ast
Darko Čohadarević (Burevestnik Jaroslav), tim još nije igrao
Miloš Macura (Irkut), poraz od Spartak Primorja 78:56 – 1p (0-6 iz igre za 25 min), 3sk.
Nikola Jeftić (Vostok 65), poraz od Novosibirska 85:68 – bez poena (0-3 iz igre za 18 min), 3sk.
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od Uralmaša 77:71 – 17p (6-19 iz igre za 33 min), 4sk, 4ast

https://youtube.com/watch?v=UMnOUcauSME

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), nije igrao zbog povrede u Evroligi
pobeda nad Gisenom 94:79 – 7p (3-7 iz igre za 22 min), 5ast, 3 ukr. lopte
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), poraz od Olimpijakosa 72:62 – 15p (5-8 iz igre za 26 min), 5sk, 3 izg. lopte
pobeda nad Gran Kanarijom 89:74 – 11p (4-8 iz igre za 28 min), 5sk.
pobeda nad Gisenom 94:79 – 12p (4-6 iz igre za 31 min), 10sk, 1ast
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), poraz od Olimpijakosa 72:62 – 2p (1-3 iz igre za 18 min), 4sk.
pobeda nad Gran Kanarijom 89:74 – 2p (1-3 iz igre za 16 min), 2sk.
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stevan Jelovac (Brose Bamberg), pobeda nad Jenom 99:67 – 9p (2-7 iz igre za 25 min), 5sk.
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Limožom 84:76 – 12p (6-9 iz igre za 32 min), 2sk, 7ast, 5 izg. lopti
pobeda nad Vircburgom 94:75 – 6p (2-8 iz igre za 29 min), 3sk, 10ast
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz od Bajrojta 89:80 – 10p (3-6 iz igre za 28 min), 4sk, 1ast
Dejan Kovačević (Braunšvajg), poraz od Frankfurta 82:77 – 2p (bez šuta iz igre za 5 min)
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), tim nije igrao
Jovan Novak (Miteldojčer), tim nije igrao
Vuk Radojčić (Jena), nije bio u timu


Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), ne igra zbog povrede
Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda nad Baskonijom 93:90 – 22p (7-14 iz igre za 29 min), 3ast
poraz od Barselone 90:80 – 6p (2-8 iz igre za 25 min), 2sk.
pobeda nad Kremonom 76:75 – 7p (3-8 iz igre za 29 min), 5sk, 3 izg. lopte
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda nad Brindizijem 85:67 – 17p (8-15 iz igre za 31 min), 4sk, 4ast
Vojislav Stojanović (Fijat Torino), nije u timu
Nikola Jovanović (Trentino), pobeda nad Sasarijem 71:66 – 11p (3-5 iz igre za 19 min), 4sk.
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), poraz od Pezara 89:86 – 22p (10-15 iz igre za 25 min), 10sk.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Bajernom 72:62 – 11p (4-6 iz igre za 23 min), 7sk, 2ast
pobeda nad Real Madridom 88:83 – 8p (3-5 iz igre za 28 min), 9sk, 3ast, 3bl.
Milenko Tepić (PAOK), pobeda nad Arisom 95:79 – 10p (2-5 iz igre za 29 min), 3sk, 2ast
Aleksej Pokuševski (Olimpijakos), nije bio u timu

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), tim nije igrao
Raško Katić (Spiru Šarlroa), nije igrao zbog povrede
Uroš Nikolić (Mons-Eno), poraz od Ostendea 91:58 – 6p (2-8 iz igre za 25 min), 6sk, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Monsom 91:58 – 5p (1-2 iz igre za 20 min), 4sk, 2ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda nad Klosternojburgom 76:66 – 22p (8-14 iz igre za 33 min), 5sk, 10ast
Luka Nikolić (UBSC Grac), poraz od Obervarta 86:78 – 12p (4-11 iz igre za 33 min), 6sk, 6ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Predrag Miletić (Klosternojburg), poraz od Kapfenberga 76:66 – 20p (8-8 iz igre za 32 min), 3sk.
Marko Kolarić (Timbervulvs), pobeda nad Bečom 73:66 – 10p (3-12 iz igre za 34 min), 13sk.
Nikica Nikolić (Timbervulvs), pobeda nad Bečom 73:66 – nije ulazio u igru

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), poraz od Prijevidze 97:68 – 16p (5-13 iz igre za 32 min), 3sk, 3ast
Goran Vučićević (Iskra Svit), pobeda nad Žilinom 94:72 – 20p (6-14 iz igre za 29 min), 3sk, 2ast
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Žilinom 94:72 – 15p (6-11 iz igre za 27 min), 8sk, 5ast
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda nad Rikerom 93:65 – 13p (5-9 iz igre za 24 min), 6sk, 3ast
Nenad Milošević (Riker), nije bio u timu
Bojan Stanojević (Žilina), poraz od Iskre Svit 94:72 – 2p (1-2 iz igre za 19 min), 3sk.
Milić Blagojević (Žilina), poraz od Iskre Svit 94:72 – 8p (3-14 iz igre za 24 min), 2sk, 2ast

Mega Leks/Ivica Veselinov

Poljska

Nikola Marković (Anvil), pobeda nad Legijom 103:72 – 11p (5-8 iz igre za 27 min), 3sk, 7ast
Dragoslav Papić (Kozalin), pobeda nad Rosom 78:75 – 2p (0-6 iz igre za 11 min)
Marko Tejić (Kozalin), pobeda nad Rosom 78:75 – 12p (2-6 iz igre za 24 min), 13sk, 3bl.
Aleksandar Radulović (Kozalin), pobeda nad Rosom 78:75 – bez učinka za 2 min.
Mihajlo Bogdanović (Mjasto Sikla), pobeda nad Spojnijom 93:76 – nije bio u timu
Danilo Tasić (Slam Stal), poraz od Starta 88:83 – nije bio u timu
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), poraz od Starta 88:83 – 11p (4-10 iz igre za 21 min), 2sk, 4ast
Uroš Mirković (TBV Start), pobeda nad Slam Stalom 88:83 – 20p (8-8 iz igre za 21 min), 5sk.
Milan Milovanović (Trefl), poraz od Zijelone Gore 93:75 – 16p (6-10 iz igre za 32 min), 9sk, 3ast

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Opave 95:79 – 11p (3-14 iz igre za 36 min), 4sk, 9ast
Marko Stevanović (Sluneta Ušti nad Labem), pobeda nad Decinom 76:66 – 5p (2-4 iz igre za 13 min), 2sk.
Filip Vukosavljević (USK Prag), poraz od Nimburka 101:56 – 2p (1-5 iz igre za 13 min)

Rumunija

Đorđe Simeunović (Mirkurea), pobeda nad Focsanijem 77:62 – 14p (5-9 iz igre za 23 min), 3sk, 4ast
Goran Ostojić (Mirkurea), pobeda nad Focsanijem 77:62 – 22p (9-14 iz igre za 34 min), 8sk, 1ast
Vladimir Đorđević (Feniks Galati), pobeda nad Targuom 82:77 – 22p (9-17 iz igre za 28 min), 4sk.
*timovi ostalih srpskih košarkaša u Rumuniji nisu nastupali prethodne nedelje

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), poraz od Kormenda 92:88 – nije bio u timu
Nikola Jevtović (Atomeromu), pobeda nad DEAC 85:76 – 17p (7-9 iz igre za 21 min), 5sk, 1ast
Miljan Rakić (JKSE), pobeda nad Budimpeštom 73:67 – 10p (4-7 iz igre za 22 min), 2sk, 1ast
Đorđe Pantelić (JKSE), pobeda nad Budimpeštom 73:67 – 9p (4-6 iz igre za 30 min), 8sk.
Nemanja Aleksandrov (JKSE), pobeda nad Budimpeštom 73:67 – 13p (2-12 iz igre za 33 min), 7sk, 1ast
Marko Špica (Kapošvar), pobeda nad Albom 89:67 – 15p (7-9 iz igre za 26 min), 4sk, 2ast
Luka Marković (Kapošvar), pobeda nad Albom 89:67 – 8p (1-5 iz igre za 13 min), 2sk, 2ast
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Sedekom 83:78 – 23p (6-8 iz igre za 37 min), 7sk, 3ast
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda nad Sedekom 83:78 – 7p (2-4 iz igre za 17 min), 3sk, 2ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad Sedekom 83:78 – 13p (4-8 iz igre za 26 min), 4sk, 1ast
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), poraz od Solnoka 104:75 – 12p (3-6 iz igre za 34 min), 5sk, 3ast
Igor Kesar (PVSK Veolija), poraz od Solnoka 104:75 – 13p (5-12 iz igre za 34 min), 4sk.
Marko Boltić (Sedek), poraz od KTE Dune 83:78 – 9p (4-10 iz igre za 33 min), 6sk, 11ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od KTE Dune 83:78 – 18p (7-13 iz igre za 37 min), 7sk, 2ast
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad PVSK Veolijom 104:75 – 13p (5-9 iz igre za 26 min), 7sk, 3ast
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz od JKS 73:67 – 3p (1-4 iz igre za 24 min), 4sk, 4ast
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), poraz od JKS 73:67 – nije bio u timu
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz od JKS 73:67 – nije igrao

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda nad Akademik Sofijom 88:66 – 22p (8-15 iz igre za 34 min), 4sk, 3ast
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda nad Akademik Sofijom 88:66 – 19p (7-8 iz igre za 25 min), 3sk, 1ast
Nikola Vujović (Akademik PL), pobeda nad Jambolom 113:84 – 24p (10-11 iz igre za 23 min), 10sk, 4ast
Mladen Vitković (Akademik PL), pobeda nad Jambolom 113:84 – 10p (3-4 iz igre za 27 min), 4sk, 10ast
Nikola Đurić (Jambol), poraz od Akademika PL 113:84 – 11p (5-10 iz igre za 18 min), 3sk.

Gruzija

Ratko Petrić (TSU Hjundai), pobeda nad Rustavijem 96:77 – 9p (4-9 iz igre za 17 min), 3sk.
Stanoje Knežević (TSU Hjundai), pobeda nad Rustavijem 96:77 – nije bio u timu
Stefan Andrejević (Batumi), poraz od Olimpija 100:83 – 13p (6-10 iz igre za 26 min), 4sk, 2ast

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Ilijabumom 97:68 – 19p (9-12 iz igre za 19 min), 6sk, 1ast
Stefan Đukić (Imortal), poraz od Benfike 93:87 – 8p (4-8 iz igre za 13 min), 4sk, 3ast
Branko Jereminov (Imortal), poraz od Benfike 93:87 – 13p (3-13 iz igre za 35 min), 8ast
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Teršeirom 76:71 – nije bio u timu
Ivan Pendić (Madeira), poraz od Ovarensea 87:78 – 2p (1-3 iz igre za 15 min), 1sk.

FIBA Basketball

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers), pobeda nad Lejkersima 96:89 – 7p (2-4 iz igre za 26 min), 5ast
Dušan Katnić (Montej), nije bio u timu
Mitar Trivunović (Nojšatel), tim nije igrao
Branko Tomić (Svis Central), nije bio u timu
Aleksa Solević (Koping Stars), pobeda nad Umeom 83:71 – 20p (8-17 iz igre za 33 min), 5sk, 14ast, 5 izg. lopti
Nemanja Jovanović (Upsala), poraz od Nasja 113:71 – 12p (3-8 iz igre za 22 min), 4sk.

Ostalo

Mile Ilić (Al-Itihad, Bahrein), tim nije igrao
Stefan Savić (Horsens, Danska), poraz od Bakena 110:98 – 20p (8-12 iz igre za 34 min), 5sk, 2ast
Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), pobeda nad Peking Beikongom 100:95 – 14p (7-15 iz igre za 29 min), 5sk, 3ast
poraz od Džeiđanga 113:96 – 24p (7-9 iz igre za 32 min), 8sk.
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), poraz od Kataje 91:82 – 22p (7-16 iz igre za 31 min), 10sk, 1ast
Vuk Malidžan (BC Nokija, Finska), poraz od Kataje 91:82 – 8p (3-7 iz igre za 33 min), 4sk, 5ast
Petar Zdravić (Apoel, Kipar), pobeda nad AEL 70:55 – 4p (2-4 iz igre za 13 min)
Nikola Vasojević (Freja Basket, Norveška), pobeda nad Askerom 99:76 – 13p (4-9 iz igre za 26 min), 4sk, 5ast
Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška), pobeda nad Askerom 99:76 – 13p (6-10 iz igre za 16 min), 4sk, 6ast
Petar Kutlešić (Krunsberg, Norveška), tim nije igrao

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.