Srbi u svetu: Jokić Ol-star, 41 poen i povreda Pena

Saša Ozmo 4. feb 201914:37 > 14:39
Podeli:
Getty Images/Matthew Stockman

Nikola Jokić nastavlja sa fantastičnim partijama – u četiri pobede Denvera prošle nedelje dvaput je ostvario tripl-dabl, a Hjustonu je ubacio 31 poen.

Matthew Stockman, Getty Images Sport

Srpski centar dobio je poziv za Ol-star meč, sasvim zasluženo s obzirom na to da je najbolji igrač tima koji je lider Zapada i koji se pri tom mnogo mučio sa povredama od početka sezone.

Posle dužeg vremena, Boban Marjanović ponovo je počeo da dobija priliku u Klipersima, i kao i uvek, šansu je iskoristio – dabl-dabl na dva meča, plus 10 poena i 9 skokova u duelu sa Torontom. Miloš Teodosić je van tima, a Bogdanović i Bjelica nisu blistali u dve utakmice prošle nedelje uprkos tome što su njihovi Kingsi oba puta pobedili.

Stefan Peno doživeo je težu povredu kolena i verovatno je završio sezonu, koleno je povredio i Nikola Milutinov u meču grčkog šampionata, ali srećom ta povreda nije ozbiljnije prirode. Nemanja Nedović trebalo bi uskoro da se vrati na parket posle povrede.

Srpski trio Jović-Lučić-Dangubić bio je sjajan u pobedi Bajerna nad Fenerbahčeom u dva produžetka, bio je to jedan od najboljih mečeva sezone u Evroligi, a Marko Simonović kod Đoana Plase igra mnogo bolje i sa 22 poena je bio najzaslužniji za pobedu Zenita nad Himkijem.

Vladimir Micov je dao 24 poena Gran Kanariji, Štimac 20 Fenerbahčeu, sjajan je bio i Aleksa Avramović sa 21 poenom, a širom Evrope efikasni su bili Bogić Vujošević, Miloš Bojović, Stefan Balmazović… Ipak, u ligama koje ne spadaju baš u krem najbolji je bio nekadašnji košarkaš Mege Đorđe Simeunović – član rumunske Mirkuree postigao je 41 poen (6-7 za dva, 7-8 za tri za 32 min).

Miroslav Raduljica bio je standardno dobar u Kini, a pogledajte i detaljan učinak svih srpskih igrača u inostranstvu:

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Grizlisima 95:92 – 24p (10-20 iz igre za 35 min), 5sk, 3ast
pobeda nad Pelikansima 105:99 – 20p (9-16 iz igre za 37 min), 13sk, 10ast
pobeda nad Rokitsima 136:122 – 31p (12-15 iz igre za 31 min), 13sk, 9ast
pobeda nad Timbervulvsima 107:106 – 13p (4-13 iz igre za 29 min), 16sk, 10ast, 5 izg. lopti
Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers), nije ulazio u igru
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers), poraz od Lejkersa 123:120 – 11p (3-4 iz igre, 5-5 penali za 13 min), 5sk, 1ast
poraz od Reptorsa 121:103 – 10p (3-6 iz igre, 4-5 penali za 17 min), 9sk, 2ast
pobeda nad Pistonsima 111:101 – 10p (4-6 iz igre, 2-6 penali za 17 min), 10sk.
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda nad Hoksima 135:113 – 16p (5-14 iz igre za 29 min), 4sk, 7ast
pobeda nad Siksersima 115:108 – 8p (3-12 iz igre za 22 min), 2sk, 1ast
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), pobeda nad Hoksima 135:113 – 12p (5-11 iz igre za 21 min), 8sk, 2ast
pobeda nad Siksersima 115:108 – 5p (2-5 iz igre za 13 min), 5sk.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), nije ulazio u igru
Nikola Radičević (Gran Kanarija), ne igra zbog povrede
Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz od Valensije 72:69 – 2p (1-3 iz igre za 15 min), 1ast, 1 ukr. lopta
pobeda nad Real Madridom 103:102 – 9p (4-8 iz igre za 24 min), 2sk, 2ast
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede
Luka Mitrović (Mursija), poraz od Kompostele 91:79 – 5p (2-2 iz igre za 8 min)
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad San Sebastijanom 96:73 – 12p (6-8 iz igre za 30 min), 6sk, 8ast
Ognjen Jaramaz (Burgos), pobeda nad San Sebastijanom 96:73 – 6p (3-8 iz igre za 6 min)
Tadija Dragićević (Breogan), nije bio u timu
Aleksandar Cvetković (Breogan), nije ulazio u igru
Oliver Stević (Andora), pobeda nad Cedevitom 87:81 – 4p (2-5 iz igre za 12 min), 3sk.
pobeda nad Huventudom 102:89 – 7p (2-3 iz igre za 13 min), 5sk, 1ast
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), pobeda nad Barselonom II 78:60 – 4p (2-4 iz igre za 13 min), 3sk, 1ast
Darko Balaban (Melilja, druga liga), pobeda nad Barselonom II 78:60 – 2p (1-6 iz igre za 11 min), 6sk.
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), poraz od Granade 66:53 – 5p (2-8 iz igre za 23 min)
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz od Betisa 81:55 – 2p (1-6 iz igre za 16 min), 3sk, 6 izg. lopti
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), pobeda nad Kasteljom 72:66 – 10p (4-8 iz igre za 19 min), 1sk, 1ast
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), poraz od Kaseresa 93:70 – 8p (3-9 iz igre za 22 min), 2sk, 2ast
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), poraz od Palensije 72:66 – 9p (2-11 iz igre za 21 min), 2sk.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), poraz od Bajerna 90:86 – 11p (5-10 iz igre za 32 min), 4sk, 3ast
pobeda nad Turk Telekomom 87:64 – 9p (3-3 iz igre za 19 min), 2sk, 1ast
Marko Gudurić (Fenerbahče), poraz od Bajerna 90:86 – 2p (1-2 iz igre za 15 min), 1ast, 3 izg. lopte
pobeda nad Turk Telekomom 87:64 – 6p (2-5 iz igreza 21 min), 3sk
Vasiije Micić (Anadolu Efes), poraz od Panatinaikosa 88:75 – 7p (3-12 iz igre za 33 min), 1sk, 8ast
Vladimir Štimac (Turk Telekom), poraz od Fenerbahčea 87:64 – 20p (9-10 iz igreza 39 min), 13sk, 2ast
Dušan Čantekin (Bešiktaš), poraz od Karšijake 89:87 – 6p (2-4 iz igre za 10 min), 1sk.
Dejan Borovnjak (Bursaspor), pobeda nad Jalovom 70:64 – 11p (4-7 iz igre za 24 min), 11sk, 1ast

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), pobeda nad Žalgirisom 74:64 – 4p (1-4 iz igre za 20 min), 1sk, 6ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
poraz od Zenita 86:82 – 4p (1-3 iz igre za 18 min), 2sk, 6ast
Marko Simonović (Zenit), poraz od Uniksa 82:67 – 7p (3-8 iz igre za 19 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Himkijem 86:82 – 22p (3-6 za dva, 4-6 za tri za 32 min), 2sk, 1ast
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), poraz od Asvela 72:61 – 2p (1-3 iz igre za 7 min)
poraz od CSKA 70:57 – 2p (1-2 iz igre za 12 min), 2sk, 1ast, 2 izg. lopte
Branko Mirković (Kalev), tim još nije igrao
Miloš Macura (Irkut), tim nije igrao
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad Spartak Primorjem 88:78 – 8p (1-8 iz igre za 36 min), 4sk, 2ast


Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Fenerbahčeom 90:86 – 19p (7-14 iz igre za 35 min), 4sk, 3ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
pobeda nad Jenom 103:71 – 2p (1-3 iz igre za 6 min), 2sk, 1ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Fenerbahčeom 90:86 – 9p (3-9 iz igre za 38 min), 2sk.
pobeda nad Jenom 103:71 – 9p (2-3 iz igre za 17 min), 3sk.
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda nad Fenerbahčeom 90:86 – 11p (4-7 iz igre za 21 min), sk.
pobeda nad Jenom 103:71 – 10p (4-7 iz igre za 20 min), 2sk, 1ast
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stevan Jelovac (Brose Bamberg), pobeda nad Getingenom 100:77 – nije ulazio u igru
Stefan Birčević (Telekom Bon), pobeda nad Ludvigzburgom 83:78 – 5p (2-5 iz igre za 15 min), 3sk, 1ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Monakom 75:61 – 4p (2-4 iz igre za 31 min), 3sk, 3ast, 4 izg. lopte
pobeda nad Bajrojtom 86:68 – 3p (1-2 iz igre za 9 min), 4sk, 3ast
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz od Bamberga 100:77 – 5p (2-6 iz igre za 33 min), 2sk, 2ast
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), poraz od Vehte 89:79 – 7p (3-6 iz igre za 22 min), 2sk, 4ast
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz od Vehte 89:79 – nije bio u timu
Dejan Kovačević (Braunšvajg), poraz od Oldenburgs 103:89 – bez šuta iz igre, 2sk, 1ast za 4 min.

https://twitter.com/nedovic1624/status/1092400877103648769


Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), nije igrao zbog povrede
Vladimir Micov (Emporio Armani), pobeda nad Gran Kanarijom 106:104 – 24p (8-16 iz igre za 39 min), 4sk.
Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Trentina 74:71 – 21p (7-13 iz igre za 29 min), 3sk, 2ast
Nikola Jovanović (Trentino), pobeda nad Varezeom 74:71 – 4p (1-3 iz igre za 13 min), 5sk.
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), pobeda nad Avelinom 88:66 – 12p (5-9 iz igre za 25 min), 10sk, 3ast
Vojislav Stojanović (Kremona), poraz od Kantua 82:66 – 3p (1-8 iz igre za 18 min), 3sk.

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz od Barselone 76:55 – 13p (4-4 iz igre za 23 min), 8sk, 3ast
pobeda nad Ifestosom 73:53 – bez šuta iz igre, 1sk, 1ast za 5 min.
Aleksej Pokuševski (Olimpijakos), nije bio u timu
Milenko Tepić (PAOK), poraz od Promiteasa 82:59 – bez poena (0-3 iz igre za 21 min), 2sk, 2ast
Slaven Čupković (Kolosos), poraz od Kimisa 91:86 – 2p (0-2 iz igre za 9 min), 1sk.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz od Alstara 84:83 – 27p (9-21 iz igre za 40 min), 8sk, 4ast
Raško Katić (Spiru Šarlroa), ne igra zbog povrede
Uroš Nikolić (Mons-Eno), poraz od Antverpena 74:69 – nije bio u timu
Dušan Đorđević (Ostende), poraz od Alstara 72:65 – 8p (3-4 iz igre za 24 min), 4sk, 3ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), poraz od Velsa 93:89 – 31p (13-21 iz igre za 38 min), 2sk, 5ast
Luka Nikolić (UBSC Grac), poraz od Gmundena 92:79 – 12p (6-14 iz igre za 24 min), 6sk, 6ast
Mihailo Todorović (UBSC Grac), poraz od Gmundena 92:79 – 4p (2-5 iz igre za 10 min), 3sk, 1ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda nad Obervartom 64:62 – 14p (5-13 iz igre za 34 min), 1sk.
Marko Kolarić (Timbervulvs), pobeda nad Arkadijom 96:80 – 17p (8-11 iz igre za 28 min), 11sk, 5ast
Nikica Nikolić (Timbervulvs), pobeda nad Arkadijom 96:80 – 6p (2-5 iz igre za 10 min), 3sk, 1ast

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), tim nije igrao
Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Novom Vesi 86:64 – 7p (3-7 iz igre za 20 min), 3sk, 1ast
Miloš Vraneš (Nova Ves), poraz od Inter Bratislave 86:64 – 3p (1-6 iz igre za 15 min), 3sk.
Goran Vučićević (Iskra Svit), poraz od Prijevidze 74:63 – 10p (4-9 iz igre za 24 min), 1sk, 1ast
Saša Avramović (Iskra Svit), poraz od Prijevidze 74:63 – 10p (3-10 iz igre za 21 min), 2sk, 1ast
Davorin Kuntić (Iskra Svit), poraz od Prijevidze 74:63 – 5p (1-3 iz igre za 9 min), 2 izg. lopte
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda nad Žilinom 66:61 – nije bio u timu
Nenad Milošević (Riker), tim nije igrao
Vuk Đorđević (Žilina), poraz od Levica 66:61 – 2p (0-5 iz igre za 20 min), 1sk, 1ast
Ivan Bojanić (Žilina), poraz od Levica 66:61 – nije bio u timu
Bojan Stanojević (Žilina), poraz od Levica 66:61 – 8p (1-2 iz igre za 13 min)
Milić Blagojević (Žilina), poraz od Levica 66:61 – nije bio u timu

Poljska

Nikola Marković (Anvil), pobeda nad Treflom 97:85 – 20p (9-12 iz igre za 22 min), 4sk, 4ast
Dragoslav Papić (Kozalin), poraz od Gljivica 85:82 – 2p (1-3 iz igre za 8 min), 1sk, 1ast
Marko Tejić (Kozalin), poraz od Gljivica 85:82 – 6p (2-5 iz igre za 17 min), 3sk.
Aleksandar Radulović (Kozalin), nije bio u timu
Uroš Mirković (TBV Start), pobeda nad Dabrovom 93:85 – 13p (5-7 iz igre za 18 min), 4sk, 4ast
Milan Milovanović (Trefl), poraz od Anvila 97:85 – 6p (2-3 iz igre za 17 min), 6sk, 2ast, 4 izg. lopte
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), pobeda nad Mijasto Siklom 82:79 – 18p (4-9 iz igre za 30 min), 6sk, 3ast

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Opave 120:108 – 12p (4-11 iz igre za 24 min), 1sk, 4ast
Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz od Opave 120:108 – 29p (9-12 iz igre za 24 min), 9sk, 5ast, 4 ukr. lopte, indeks 47
Marko Stevanović (USK Prag), poraz od Nimburka 97:59 – 7p (3-5 iz igre za 31 min), 9sk.
Filip Vukosavljević (USK Prag), poraz od Nimburka 97:59 – bez poena (0-4 iz igre za 11 min), 1sk, 1ast
Peđa Stamenković (Hradec), tim nije igrao

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž Napoka), poraz od Temišvara 80:78 – 13p (6-14 iz igre za 27 min), 4sk, 2ast
Mladen Jeremić (Pitešti), poraz od Krajove 80:76 – 14p (6-12 iz igre za 32 min), 1sk
Aleksandar Vlahović (Steaua), pobeda nad Medijasom 81:55 – 6p (3-5 iz igre za 28 min), 4sk, 3ast
Žarko Đurić (Steaua), pobeda nad Medijasom 81:55 – 21p (8-14 iz igre za 32 min), 11sk, 3ast
Uroš Lučić (Steaua), pobeda nad Medijasom 81:55 – 2p (1-6 iz igre za 16 min), 5sk.
Marko Stojadinović (Temišvar), pobeda nad Klužom 80:78 – 17p (6-13 iz igre za 25 min), 6sk, 1ast
Vladan Vukosavljević (Temišvar), pobeda nad Klužom 80:78 – 17p (5-11 iz igre za 36 min), 14sk, 3ast, 2bl.
Nikola Pešaković (Temišvar), pobeda nad Klužom 80:78 – 10p (4-8 iz igre za 20 min), 1sk, 2ast
Đorđe Simeunović (Mirkurea), pobeda nad Marmateijem 122:117 – 41p (6-7 za dva, 7-8 za tri za 32 min), 4sk, 2ast
Đorđe Kaplanović (Dinamo Bukurešt), nije bio u timu
Igor Mijajlović (Krajova), pobeda nad Piteštijem 80:76 – 12p (4-7 iz igre za 28 min), 1sk, 6ast
Vladimir Đorđević (Feniks Galati), poraz od Dinamo Bukurešta 99:80 – 8p (3-7 iz igre za 30 min), 2sk, 2ast
Marko Perović (Feniks Galati), poraz od Dinamo Bukurešta 99:80 – 17p (7-16 iz igre za 26 min), 6sk, 2ast
Đorđe Dželetović (Feniks Galati), poraz od Dinamo Bukurešta 99:80 – 19p (6-11 iz igre za 29 min), 4sk, 2ast
Maksim Kovačević (Targu Mureš), nije bio u timu
Ljubomir Čampara (Voluntari), pobeda nad Konstancom 94:73 – 15p (6-8 iz igre za 23 min), 6sk.
Svetozar Popović (Voluntari), pobeda nad Konstancom 94:73 – 16p (6-11 iz igre za 20 min), 4sk, 4ast
Danilo Tasić (Voluntari), pobeda nad Konstancom 94:73 – 20p (6-15 iz igre za 28 min), 13sk, 5ast, 5 ukr. lopti, 3bl.
Milan Vulić (Medijas), poraz od Steaue 81:55 – 6p (2-5 iz igre za 20 min), 2sk.
Andrija Simović (Medijas), poraz od Steaue 81:55 – 6p (2-7 iz igre za 28 min), 6sk, 1ast

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), poraz od ZTE 103:100 – 23p (7-13 iz igre za 30 min), 4sk, 1ast
Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz od Solnoka 76:63 – 8p (4-11 iz igre za 28 min), 6sk.
Miljan Rakić (JKSE), pobeda nad Veolijom 95:94 – 6p (0-7 iz igre za 25 min), 4sk, 3ast
Đorđe Pantelić (JKSE), pobeda nad Veolijom 95:94 – 11p (5-9 iz igre za 30 min), 13sk.
Nemanja Aleksandrov (JKSE), pobeda nad Veolijom 95:94 – 15p (5-9 iz igre za 30 min), 2sk, 3ast
Aleksa Brbaklić (JKSE), pobeda nad Veolijom 95:94 – 2p (1-1 iz igre za 12 min)
Marko Špica (Kapošvar), pobeda nad Šopronom 90:67 – 11p (4-7 iz igre za 20 min), 4sk.
Luka Marković (Kapošvar), pobeda nad Šopronom 90:67 – 20p (8-11 iz igre za 26 min), 6sk.
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Kormendom 88:85 – 12p (5-10 iz igre za 30 min), 6sk, 2ast
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda nad Kormendom 88:85 – 11p (2-11 iz igre za 22 min), 2sk, 2ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad Kormendom 88:85 – 15p (6-14 iz igre za 30 min), 3sk, 3ast
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), nije bio u timu
Marko Boltić (Sedek), poraz od DEAC 83:71 – 8p (3-4 iz igre za 30 min), 4sk, 5ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od DEAC 83:71 – 14p (4-13 iz igre za 35 min), 9sk, 2ast
Aleksandar Ponjavić (Sedek), poraz od DEAC 83:71 – 11p (3-11 iz igre za 27 min), 5sk.
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad Atomeromuom 76:63 – 3p (1-7 iz igre za 23 min), 4sk, 1ast
Tomislav Ivošev (DEAC), pobeda nad Sedekom 83:71 – 17p (6-9 iz igre za 27 min), 12sk, 5ast
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz od Albe 102:78 – 4p (1-7 iz igre za 22 min), 1sk, 1ast
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), nije bio u timu
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz od Albe 102:78 – bez poena (0-1 iz igre za 2 min)

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda nad Akademik Sofijom 106:71 – 28p (10-13 iz igre za 23 min), 7sk.
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda nad Akademik Sofijom 106:71 – nije bio u timu
Nikola Vujović (Akademik PL), poraz od Jambola 82:73 – 7p (3-5 iz igre za 17 min), 7sk, 1ast, 4 izg. lopte
Mladen Vitković (Akademik PL), poraz od Jambola 82:73 – 15p (4-12 iz igre za 38 min), 4sk, 2ast
Nikola Đurić (Jambol), pobeda nad Akademikom PL 82:73 – 4p (2-5 iz igre za 12 min), 3sk.

Gruzija

Ratko Petrić (TSU Hjundai), poraz od Dinamo Tbilisija 89:84 – 7p (3-5 iz igre, 1-6 penali za 15 min), 1sk.
Stanoje Knežević (TSU Hjundai), poraz od Dinamo Tbilisija 89:84 – nije bio u timu
Stefan Andrejević (Batumi), poraz od Mgzavrebija 89:76 – 10p (3-4 iz igre za 24 min), 4sk, 3ast

SK

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), poraz od Oliveirensea 93:80 – 16p (6-8 iz igre za 33 min), 6sk, 1ast
Stefan Đukić (Imortal), poraz od Ovarensea 72:67 – 9p (1-5 iz igre za 27 min), 9sk, 1ast
poraz od Vitorije 87:82 – 4p (2-5 iz igre za 15 min), 4sk, 1ast
Branko Jereminov (Imortal), nije bio u timu
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Imortalom 87:82 – 15p (6-14 iz igre za 38 min), 6sk, 4ast
Ivan Pendić (Madeira), poraz od Benfike 105:91 – bez poena (0-1 iz igre za 8 min)

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers), poraz od Nojšatela 97:95 – 14p (5-10 iz igre za 40 min), 5sk, 5ast
Mitar Trivunović (Nojšatel), nije bio u timu
Branko Tomić (Svis Central), nije bio u timu
Aleksa Solević (Koping Stars), poraz od Norkepinga 83:65 – 17p (8-12 iz igre za 32 min), 8sk, 3ast, 2 ukr. lopte, 6 izg. lopti
Nemanja Jovanović (Upsala), poraz od Sodertaljea 97:68 – 4p (2-4 iz igre za 17 min), 2sk, 2ast

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), pobeda nad Peking Šugangom 109:107 – 19p (7-15 iz igre za 30 min), 8sk, 4ast
pobeda nad Peking Beikongom 113:79 – 19p (6-10 iz igre za 22 min), 5sk, 2ast
poraz od Žeiđanga 116:112 – 22p (6-8 iz igre za 29 min), 9sk, 5ast, 5 izg. lopti
Mile Ilić (Al-Itihad, Bahrein), poraz od Al-Ahlija 77:72 – 22p (7-12 iz igre za 40 min), 18sk, 3ast
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda nad Šiauliaijem 95:83 – 8p (2-3 iz igre za 21 min), 5sk, 10ast
Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda nad Šiauliaijem 95:83 – nije bio u timu
Nemanja Miljković (Parnu, Letonija), tim nije igrao
Stefan Savić (Horsens, Danska), poraz od Nestveda 101:84 – 5p (2-6 iz igre za 16 min), 3sk, 3ast
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), poraz od KTP Basketa 94:89 – 9p (3-10 iz igre za 28 min), 6sk.
Nikola Vasojević (Freja Basket, Norveška), pobeda nad Tromzom 96:87 – 19p (6-12 iz igre za 36 min), 1sk, 7ast
Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška), pobeda nad Tromzom 96:87 – 29p (10-18 iz igre za 40 min), 7sk, 7ast
Petar Kutlešić (Kungsberg, Norveška), pobeda nad Nidarosom 110:90 – 16p (8-13 iz igre za 31 min), 16sk, 3ast

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.