Galeb proslavio 25 godina postojanja i uspeha

SK Fight 22. dec 201612:52 > 13:00
TKD Galeb/Antonio Ahel

Tekvondo klub Galeb proslavio je u sredu 25 godina postojanja i tom prilikom dodelio plakete najboljim sportistima i 2016. godini. Očekivano, priznanje za najbolju u seniorskoj konkurenciji dobila je Tijana Bogdanović, olimpijska vicešampionka iz Rio de Žaneira.

Za Galeb je 2016. godina bila izuzetno uspešna, pošto su se tekvondoisti svih uzrasta sa svih velikih međunarodnih i domaćih turnira vraćali sa medaljama.

Toliko divnih rezulata je ovaj kub ostvario. 25 godina istorije i svi članovi, bivši i sadašnji, deo su nje. Hvala svima što su deo naše priče, uspeha, pobeda, poreza, i tokom lepih dana, ali i teških. 40 velikih medalja je osvojio ovaj klub, i to sve iz Srbije, zemlje koja 15 godina nije mogla da dobije vizu”, rekao je Dragan Jović, osnivač tekvondo kluba Galeb.

Jović se zahvalio i trenerima koji su na neki način učestvovali u staranju rezultata: Urošu Todoroviću, Stevanu Rašiću, Ninoslavu Babiću, Milanu Milovanoviću, Milanu Bogdanoviću, Tanji Tanacković, Andrei Todorović, Danici Jovanović i Jovani Mandić.

Najveći uspeh od osnivanja Galeba ostvarila je Milica Mandić osvajanjem zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine. Bogdanovićeva je bila na korak od toga da ponovi taj uspeh, ali je za dlaku izgubila finale i osvojila srebrnu medalju. Tijana je na Evropskom prvenstvu osvojila zlato, dok se Milica okitila srebrom.

Na svečanosti u Mikser Hausu, za najboljeg pionira proglašen je Jovan Branković, a za pionirku Maša Marić. Najbolji kadet Galeba u 2016. bio je Miloš Mihajlović, među kadetkinjama se istakla Serđa Stević, a među juniorkama Nađa Savković. Bogdan Bulut je najbolji junior, Marko Đuričić senior, a Tijana Bogdanović seniorka.

U discipline forme, najbolja seniorka bila je Nina Petković, Uroš Turkulj je osvojio priznanje među pionirima, a Teodora Marković među pionirkama.