SP: Šok za Crnu Goru, poraz Mrvaljevića na startu

Atsushi Tomura/Getty Images

Crnogorski džudista Srđan Mrvaljević bez pobede završio je nastup na Svetskom prvenstvu u Budimpešti. On je danas na startu takmičenja u kategoriji do 81 kilograma poražen od Italijana Matea Markonćinija. Italijan je u nastavku šampionata izborio plasman u polufinale.

Za petak je planiran nastup Marka Bubanje koji će se u kategoriji do 90 kilograma boriti protiv Amerikanca Koltona Brauna. Glavni favorit u ovoj kategoriji je Aleksandar Kukolj šampion Evrope i momak koji je prvi na svetskoj listi takmičara do 90 kilograma.

U petak će na tatami i Jovana Peković, čija će protivnica u kategoriji do 70 kilograma biti Arej Sofina Ajuk Otej iz Kameruna. U kategoriji do 100 kilograma Danilo Pantić će se u subotu sastati sa predstavnikom Čilea Tomasom Bricenom.

U trećem kolu u sredu je nastup završio Nikola Gardašević porazom od Izraelca Tohara Butbula. On je bio slobodan na startu takmičenja u kategoriji do 73 kilograma, dok je u drugom kolu savladao Kaila Rebahija iz Katara.

Svetsko prvenstvo se završava u nedelju kada su na programu ekipna takmičenja.