SP u džudou: Crnogorci daleko od očekivanja i medalja

SK Fight 1. sep 201717:14 > 17:16
Raphael Dias, Getty Images Sport

Imali su velike ambicije i velika očekivanja, ali su očigleno izgoreli od velike želje da naprave dobar rezultat na Svetskom prvenstvu u džudou koje se održava u Budimpešti. Kako sada stvari stoje, san o osvajanju medalje će ostati samo san.

Crnogorska džudo reprezentativka Jovana Peković eliminisana je u drugom kolu, dok je Marko Bubanja bez pobede završio nastup na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.  Pekovićeva je u prvom kolu kategorije do 70 kilograma iponom pobijedila Arej Sofinu Ajuk Otej iz Kameruna.  U drugom kolu izgubila je od Belgijanke Roksane Tejmans.
Marko Bubanja je u prvom kolu kategorije do 90 kilograma bio slobodan, dok je u drugom izgubio Amerikanca Koltona Brauna.

Sutra će na tatatmi izaći Danilo Pantić, koji će odmeriti snage sa predstavnikom Čilea Tomasom Bricenom.
Mrvaljević je u četvrtak eliminisan na startu takmičenja u kategoriji do 81 kilogram od Italijana Matea Markonćinija, a dan ranije Nikola Gardašević u trećem kolu od Izraelca Tohara Butbula.

Šampionat se završava u nedelju, ekipnim takmičenjima.