Stefan Joksić srebrni na EP u Novom Sadu

SK Fight 12. maj 201820:25 > 20:32
Getty images/ Michael Steele

Srpski karatista Stefan Joksić osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu koje se održava u Novom Sadu.

Joksić je u finalu kategorije do 67 kilograma izgubio od branioca titule Buraka Ujgura iz Turske. Srpski karatista je u finišu od minusa od 0:2 u poenima izjednačio na 2:2, ali je pobeda pripala turskom takmičaru jer je prvi osvojio poen.

Joksić je do borbe za zlato stigao pobedama nad Bugarinom Vasilom Rivovim (5:0), Grkom Nikolasom Gidakosom (4:1), Dancem Lukasom Busk-Matijesenom (8:0), Turalom Aghakrazeom iz Azerbejdžana (3:2) i u polufinalu nad Austrijancem Stefanom Pokornijem (5:2).

U ženskoj konkurenciji Andrijana Vićovac je u kategoriji preko 68 kilograma ostala bez bronzane medalje pošto je poražena od Laure Palasio Gonzales iz Španije sa 1:0.

Srbija ima priliku za još jednu medalju u nedelju kada se u timskoj konkurenciji muški tim u borbi za bronzu bori protiv Azerbejdžana.