Hohot: Propuštena prilika Majdova

SK Fight 27. maj 201812:30 > 12:30
Džudo savez Srbije

Završen je Gran pri turnir u Hohotu u Kini u okviru kalendara Internacionalne džudo federacije. Srbija je na ovom takmičenja imala četiri predstavnika, a niko nije osvojio odličje.

U kategoriji do 48 kg Milica Nikolić, koja je na skoro završenom Evropskom prvenstvu uzela bronzu za Srbiju, i mladi Denis Jurakić, u kategoriji do 66 kg, nisu uspeli da se umešaju u borbu za medalje.

Glavni favorit i svetski šampion u kategoriji do 90 kg Nemanja Majdov, posle brilijantnih preliminarnih borbi, izgubio je u četvrtfinalu u zlatnom skoru od Japanca Mašu Bejkera.

Posle repasaža i dobijenog duela protiv Turkmenistanca Tejena Tejenova, borio se za bronzu. Ipak, u devetom minutu zlatnog skora, posle trećeg i isključujućeg kaznenog poena, nije uspeo da se izbori za medalju protiv Jespera Sminka iz Holandije.

U kategoriji preko 100 kg Žarko Ćulum je, posle pobede nad domaćim Žuhong Šenom u prvom kolu, izgubio u osmini finala od petog džudiste sveta Rafaela Silve iz Brazila.

Sledi pauza u kalendaru Internacionalne džudo federacije, a sledeći događaj koji ćete pratiti u direktnim prenosima na programu je Gran pri Zagreb, koji je na programu od 27. do 29. jula.