Hodžić i Dulović blizu medalje, uteha WKF bodovi

SK Fight 7. jun 201913:45 > 13:48
KK Omladinac

Crnogorski karatista Mario Hodžić eliminisan je u četvrtom kolu, dok je Nenad Dulović u repesažu završio nastup na turniru Premijer lige u Šangaju.

Momci koji se zajedno sa Marinom Raković, Draganom Konjević i Jelenom Maksimović nalaze među 50 najboljih u svojoj kategoriji na WKF listi što je osnovi preduslov kada je reč o borbama za plasman na Olimpijske igre, nisu osvojili medalju, ali jesu mnogo zlata vrednih WKF bodova.

Hodžić, srebrni sa Evropskog prvenstva u Gvadalahari, eliminisao je na startu takmičenja u kategoriji do 67 kilograma Španca Samija Ankuda Enkailija sudijskim izjašnjavanjem (3:3).

U drugom kolu pobedio je Iranca Amira Rezu Faštalija 3:0, a u trećem osvajača bronzanog odličja sa šampionata Evrope u Gvadalahari ove i Novom Sadu prošle godine, Austrijanca Stefana Pokornija 1:0. Poražen je u meču za polufinale od Tajlanđanina Supe Ngamfuengfita 1:0. Supe nije uspio da se domogne finala, čime je članu Omladinca zatvorio vrata repesaža.

Dulović je u kategoriji do 60 kilograma bio slobodan u prvom kolu, u drugom je pobedio Mohameda Faheda Ahmada iz Jordana 6:2, dok je u trećem izgubio od Kazahstanca Darkana Asadilova 3:0. Plasmanom u finale, Darkan je povukao Dulovića u repesaž, ali je na startu izgubio od Abdulaha Šabana iz Kuvajta 5:1.

U subotu će na tatami izaći ostala dva borca iz Crne Gore na turniru u Špangaju, Marina Raković i Nikola Malović. Prva protivnica Raković u kategoriji do 68 kilograma biće Grkinja Vasiliki Panesidu, dok je u drugom čeka zvanična svetska šampionka, Irina Zaretska iz Azerbejdžana. Članica Omladinca je u finalu Premijer lige u Istanbulu bila uspešnija od Zaretske.

Malovića u kategoriji do 84 kilograma čeka Igor Čikmarev iz Kazahstana.

Premijer liga u Šangaju okupila je 543 takmičara. Na turnirima Premijer lige pravo nastupa imaju po 50 najboljih sa rang liste Svetske karate federacije.