Bronzani Nemanja Majdov na SP u Japanu

SK Fight 29. avg 201914:24 > 14:29
Džudo savez Srbije

Nemanja Majdov (23), najbolji srpski džudista, osvojio je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Japanu, u kategoriji do 90 kilograma.

U odlučujućoj borbi on je savladao Mađara Kristijana Tota sa dva „vazarija”, posle tri minuta i 13 sekundi borbe za bronzu.

Prethodno je svetski šampion iz Budimpešte (2017) savladao četvoricu rivala u grupi, Egipćanina Abd El Akera, Austrijanca Pahera, Izraelca Kohmana i u četvrtfinalu Azerbejdžanca Mehdijeva.

Usledio je i nesrećan poraz u polufinalu od Noela Van Tenda, „zlatnim poenom”, a koliko je to bila važna borba dovoljno govori činjenica da je Holanđanin u finalu počistio i Japanca Mukaija.

Bronzana medalja Nemanje Majdova je drugo odličje za Srbiju u istoriji Svetskih prvenstava.

Aleksandar Kukolj, drugi predstavnik Srbije u kategoriji do 90 kilograma, eliminisan je u trećem kolu od Šveđanina Markus Nimana, koji je na kraju zauzeo peto mesto.