Marina Raković ostala bez bronze u Moskvi

SK Fight 6. okt 201913:01 > 13:05
KK Omladinac

Crnogorska karate reprezentativka Marina Raković kao petoplasirana je završila nastup na turniru Premijer lige u Moskvi.

Članica podgoričkog Omladinca poražena je u meču za treće mesto i bronzanu medalju u kategoriji do 68 kilograma od Dankinje Katrin Pedersen. Borba je završena nerešeno (4:4), ali je pobeda pripala Dankinji zbog pravila o prvom osvojenom poenu.

Prema tom pravilu, za pobednika se kod neriješenog rezultata proglašava borac koji je prvi osvojio poen. Marina je u subotu u prva tri kola eliminisala Poljakinju Viktoriju Grejner sa 4:0, Indoženku Džordžiju Sejko Zefaniju sa 4:3 i Grkinju Vasiliki Panesidu sa 2:2, a u meču za polufinale Alžirku Lamiju Matub sa 1:0. U polufinalnoj borbi poražena je od zvanične svetske šampionke, Azerbejdžanke Irine Zaretske sa 3:0.

Od ostalih crnogorskih predstavnika u borbama, Nenad Dulović je u kategoriji do 60 kilograma u petak zaustavljen u meču za polufinale, dok je Mario Hodžić eliminisan u prvom kolu kategorije do 67 kilograma.

U katama pojedinačno, Biserka Radulović je kao četvrtoplasirana u grupi sa 23,42 boda izborila drugi krug takmičenja. U novoformiranoj grupi završila je kao osma sa 22,82 boda.

Crna Gora i dalje ima sedam karatista koji su među 50 najboljih na WKF list i koji nastavljaju borbu za mesto na Olimpijskim igrama u Japanu. U pitanju su borci, Marina Raković, Mario Hodžić, Nenad Dulović, Dragana Konjević, Jelena Maksimović i Nikola Malović, odnosno katašica Biserka Radulovi.