Ponovo pao mouse – Valiance u plejofu EU Minora!

CS-GO 17. jan 201920:49 > 20:49
Screenshot

Valiance je došao na korak do istorijskog uspeha savladavši mousesports 2-0 u odlučujućem meču grupe A na IEM Katowice European Minoru.

Valiance nije uspeo da iskoristi prvu šansu za plasman u plejof nakon što su izgubili u meču pobednika 2-1 protiv francuske ekipe Vitality. Poraz u produžetku prve mape ih je skupo koštao, i pored izjednačenja u drugom gejmu poklekli su ubedljivim 16-4 porazom na odlučujućoj mapi.

Mousesports je nakon toga savladao OpTic Gaming u meču za opstanak, zakazavši revanš protiv srpske ekipe koja ih je savladala na startu turnira tesnom 16-14 pobedom.

Iako su mnogi smatrali da će peti tim sveta nadigrati Valiance u BO3 meču, ne samo da im to nije pošlo za rukom, več su izgubili sve tri uzastopne mape koje su protiv njih odigrali na EU Minoru.

Valiance je poveo 1-0 pobedom na mapi Train rezultatom 16-12, uz sjajnu igru dvojice stranaca u timu, Rokasa „EspiranTo“ Milasauskasa i finskog snajperiste Otto „ottoNd“ Sihvoa.

Nakon toga se nervoza u igri igrača mousesportsa koji su nosili breme favorita na turniru a našli se na korak od ispadanja, iako su uspeli da povedu na startu mape Cache. Ipak, Valiance koji je nekada bio poznat po tome da su gubili mečeve u kojima su vodili 1-0, ovoga puta pokazuje mnogo zreliju i ozbiljniju igru, uspevaju da smanje zaostatak pa čak i da preokrenu rezultat do poluvremena, da bi u nastavku dobili osam od devet rundi, i ukupnim rezultatom 16-8 odneli trijumf, prošavši dalje iz grupe A uz Vitality.