
Ubrzo nakon pobede ekipe Kwangdong Freecs protiv DRX-a u poslednjem četvrtfinalu LCK-a, T1 je odabrao protivnika za polufinale čime su odlučeni parovi top 4 završnice korejskog LoL šampionata.
I dok je DWG KIA ekspresno počistili Fredit BRION u prvom četvrtfinalu, DRX i Kwangdowng Freecs su odigrali izuzetno neizvestan meč u kom su nijanse odlučivale pobednika. Dva puta je KGF vodio, dva puta je DRX izjednačavao rezultat, a na kraju u trećoj odlučujućoj partiji Park „Teddy“ Jinseong pravi razliku na Jinx i donosi pobedu svom timu.
Teddy će u polufinalu igrati protiv svoje bivše ekipe T1, koja je kao prvoplasirani tim grupnog dela lige imala tu prednost da bira protivnika u polufinalu. Oni su se odlučili za Kwangdong Freecs, što znači da se u drugom polufinalnom meču sastaju Gen.G i DWG KIA.
Podsetimo, T1 ulazi u plejof kao apsolutni favorit nakon što su uspeli da završe grupnu fazu bez izgubljenog meča uz 18 ostvarenih pobeda, što do tada nikome nije pošlo za rukom u LCK-u.
Treba napomenuti da je njihov glavni rival Gen.G oba puta u okršaju ovih timova igrao u oslabljenom sastavu zbog izostanka igrača koji su bili pozitivni na korona virusa, zbog čega ne čudi da većina navijača želi upravo ova dva tima da vidi u velikom finalu. Polufinala LCK-a se igraju za vikend 26. i 27. marta, dok je veliko finale zakazano za 2. april.
[2022 #LCK Spring Playoffs] Round 2 Bracket
📢 The regular season 1st place team @T1LoL has selected @KDF_LoL for the second round! @GenG will play the other round 1 winner, @DWGKIA.
✅ 03. 26. SAT. 17:00[KST] T1 vs KDF
✅ 03. 27. SUN. 17:00[KST] GEN vs DK pic.twitter.com/CdJclICiKd— LCK (@LCK) March 24, 2022