Stiže šampion – Deft potpisao za DWG KIA

Deft
Deft

Aktuelni LoL prvak sveta, slavni korejski AD Carry Kim "Deft" Hyukkyu je rešio da karijeru nastavio u ekipi DWG KIA iako je sa DRX osvojio titulu na nedavnom održanom Svetskom prvenstvu 2022.

Legendarni korejski veteran je nakon skoro decenije borbe uspeo ove godine da ostvari svoju najveću želju i u spektakularnoj završnici turnira osvojio pehar prvaka planete nakon 3-2 pobede protiv T1 u velikom finalu. Iako je njegov tim bio autsajder tokom celog turnira, DRX je uspeo da iz plej-in faze dođe do trofeja, što je ujedno i prvi put u istoriji takmičenja da je neko to postigao.

I dok navijači DRX slave trofej, istovremeno od danas žale za odlaskom Defta, kome je istekao ugovor i koji je kao slobodan igrač rešio da ode u DWG KIA.

DWG KIA je šampion sveta iz 2020. godine, prošle godine su stigli do finala gde i pored uloge favorita nisu uspeli da odbrane titulu, a ove godine su u četvrtfinalu izgubili veliki derbi protiv Gen.G nakon sjajnog meča u kom su se timovi žestoko borili svih pet partija.

On će u ekipi zameniti Seo „deokdam“ Daegila, često kritikovanog igrača koji je u DWG KIA došao pre tačno godinu dana iz ekipe NS RedForce, ali za to vreme nije uspeo da se razvije u pravog carry igrača kakav je timu trebao.