Najbrži golovi u istoriji Evropskih prvenstava

EURO blog 13. jun 202112:00 > 14. jun 2021 14:11
Portugal Poljska
Alex Livesey/Getty Images

Dimitriju Kiričenku je bilo dovoljno svega 67 sekundi da dovede Ruse u vođstvo na meču sa Grčkom 2004.

Njegov pogodak zvanično je najbrži u istoriji Evropskih prvenstava. Kiričenko je prva dva meča na Euru odgledao sa klupe, ali je na kraju uspeo da ostavi trag, pogotkom protiv budućeg šampiona Evrope.

1:40 Robert Levandovski

Najboljem igraču Poljske golovi nisu išli od ruke na Euru 2016, tek je u petom meču na turniru uspeo da probije led. Desilo se to nakon samo 100 sekundi igre u četvrtfinalu sa Portugalom.

Portugalci su ipak prošli dalje nakon boljeg izvođenja penala i postali prvaci Evrope.

2:00 Robi Brejdi

Duel osmine finala između Francuske i Irske bio je samo dva minuta “star” kada je Brejdi doneo šokantnu prednost Ircima najbržim golom iz penala u istoriji završnih turnira.

Domaćin Eura 2016. je ipak uspeo da preokrene do kraja i trijumfuje sa 2:1.

Francuska vs Irska
Laurence Griffiths/Getty Images

2:07 Sergej Alejnjikov

Evropsko prvenstvo 1988 i gol koji je pogurao Sovjete ka polufinalu. U trijumfu nad Engleskom 3:1, Alejnjikov je pogodio nakon nešto više od dva minuta, a pobeda je bila dovoljna da SSSR prođe među najbolja četiri.

2:14 Petr Jiraček

Prva pobeda Čeha na Euru 2012, posle sjajnog pasa Hubšmana kroz odbranu Grčke, Jiraček je doneo rano vođstvo u duelu koji je završen 2:1.

2:14 Alan Širer

Bolna uspomena Engleza na polufinalni meč sa Nemačkom 1996. A sve je počelo savršeno, golom Širera u trećem minutu, njegovim petim na turniru.

2:25 Majkl Oven

Još jedan sjajan start koji je mnogo obećavao, a završio se katastrofalno po Engleze. U četvrtfinalnom okršaju sa Portugalom 2004, Oven je pogodio za 1:0. Ali krajnji ishod je bio – pobeda Portugala nakon izvođenja penala.

2:27 Hristo Stroičkov

Komšijski derbi na Euru 1996, između Bugara i Rumuna, gledaoci tek što su zauzeli svoja mesta na tribinama kada je Stoičkov poslao loptu iz Steleinih leđa. Bio je to odlučujući momenat meča i jedini gol koji je viđen.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)