Sterling za minimalac Engleza protiv Hrvatske

Vesti EURO 13. jun. 202116:51 > 14. jun. 2021 14:0210 komentara
Rahim Sterling
REUTERS/Justin Tallis

U prvoj utakmici Grupe D EURO 2020 Engleska je na Vembliju zabeležila pobedu protiv Hrvatske minimalnim rezultatom.

Domaćin je meč rešio u 57. minutu, kada je Rahim Sterling zatresao mrežu Livakovića, posle sjajne asistencije Filipsa. Imali su Englezi još nekoliko dobrih prilika, pre svih Fila Fodena u ranoj fazi utakmice kada je pogodio stativu i Harija Kejna neposredno posle gola, kada je sa par metara šutirao preko prečke.

Ipak, potpuno zaslužena pobeda, jer Hrvatska nije imala velike prilike, a najbliža golu bila je u 65. minutu kada je Ante Rebić šutirao pored gola. Malo je to bilo da bi vicešampion sveta uspeo da ugrozi jednog od najvećih favorita za titulu.

Tok meča:

5′ Prva velika šansa i to za Engleze. Pokazali su kako su brzi u tranziciji, lopta je došla do Fila Fodena, koji je iskosa šutirao veoma dobro, ali je pogodio stativu.

43′ Period mirne igre prekinuo je odličan prodor Sterlinga, kojeg je zaustavio Duje Ćaleta-Car igranjem rukom ispred šesnaesterca. Sa dobre pozicije pokušao je Kiran Tripije iz slobodnog udarca, ali je pogodio samo živi zid.

Poluvreme. Nema golova na Vembliju, a najbliži tome bili su Englezi u petom minutu, kada je Fil Foden pogodio stativu.

55′ Prva ozbiljnija situacija u drugom poluvremenu i prvi udarac Hrvatske u okvir gola. Luka Modrić je odapeo iz daljine i to sa distance, ali pravo u ruke golmana Pikforda.

57′ GOOOOLLLLL!!!!!! Engleska vodi! Na ovom meču sjajni Filips primio je nemarkiran loptu blizu šesnaesterca i sjajno proigrao Sterlinga, koji je rutinski savladao Livakovića.

61′ Veliku priliku propustio je Hari Kejn, ali je prebacio gol. Pritom je udario stativu, ali ipak je sve dobro sa kapitenom Engleske.

65′ Sada su Hrvati imali veliku priliku da uzvrate. Lopta se odbila na liniju penala pravo na nogu Anta Rebića, ali je fudbaler Milana neprecizno šutirao iz obećavajuće pozicije i ostaje 1:0 za Englesku.

74′ Nova velika šansa za Engleze, ovog puta za Sterlinga, koji je šutirao neprecizno preko gola i propustio priliku da dođe do drugog gola na meču.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)