Mirančuk za prvu pobedu Rusije, VAR odmogao Pohjanpalu

Vesti EURO 16. jun. 202116:36 > 18:34
Fudbalska reprezentacija Rusije
REUTERS/Kirill Kudryavtsev

Fudbalska reprezentacija Rusije upisala je prvu pobedu na Evropskom prvenstvu. Rusi su nakon poraza u prvom kolu od Belgije (3:0) savladali reprezentaciju Finske 1:0.

Jedini strelac na Gasprom areni u Sankt Peterburgu bio je Aleksej Mirančuk u nadoknadi prvog poluvremena. Fudbaler Atalante je tako doneo prva tri boda Rusiji na ovom šampionatu.

Finska – Belgija, 21. jun (21), Krestovski stadion, Sankt Peteburg

Otvoreno i agresivno su igrale obe ekipe od samog starta.

Već u četvrtom minutu je Joel Pohjanpalo zatresao mrežu ruskog sastava, ali je sudija nakon konsultacija sa VAR tehnologijom poništio pogodak zbog ofsajda. Najviši u skoku bio je strelac pobedonosnog gola protiv Danske i uspeo je savršeni centaršut Raitale da pošalje u donji levi ugao. Safonov je bio bespomoćan. Ipak, sudija je nakon toga pokazao da je bio ofsajd.

I u nastavku su obe ekipe imale po nekoliko šansi, ali je jedini šut u okvir gola iskoristio Aleksej Mirančuk. Sjajno se namestio Mirančuk posle savršenog dodavanja Artema Dzjube i doneo prednost svom timu, pred odlazak na pauzu. U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Mirančuk je postigao svoj šesti gol u nacionalnom dresu, na 35 mečeva.

Drugi deo igre agresivno su otvorili Finci, Temu Puki se nekoliko puta našao u odličnoj prilici da izjednači, ali je loptu poslao iznad ili pored gola. I Rusi su sa druge strane pretili preko Dzjube i Kuzjajeva, ali promene rezultata nije bilo do kraja meča.

U grupi B će meč drugog kola odigrati još i Belgija i Danska, a ukoliko bi Danci uspeli da izbegnu poraz to bi značajno zakomplikovalo stvari u toj grupi.

Belgija, Rusija i Finska imaju po tri boda, ali Belgija i meč manje. Danska je četvrta i još uvek je bez bodova.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)

Sastavi:

Finska – Hradecki, Toivio, Arajuri, O’Šonesi, Šiler, Kamara, Raitala, Lod, Uronen, Puki, Pohjanpalo

Rusija – Safonov, Kuzjaev, Džikija, Divejev, Mario Fernandes, Ozdojev, Barinov, Zobnin, Golovin, Dzjuba, Aleksej Mirančuk

Tok meča pratite OVDE:

4′ – Već u četvrtom minutu utakmice Joel Pohjanpalo je uspeo da zatrese mrežu Rusije, ali je sudija nakon konsultacija sa VAR tehnologijom poništio pogodak zbog ofsajda. Najviši u skoku bio je strelac pobedonosnog gola protiv Danske i uspeo je savršeni centaršut Raitale da pošalje u donji levi ugao. Safonov je bio bespomoćan. Ipak, sudija je nakon toga pokazao da je bio ofsajd.

11′ – Rusija je imala priliku da izjednači u 11. minutu. Ozdojev je imao odličnu priliku nakon preciznog pasa Kuzjajeva ali je poslao loptu iznad gola.

14′ – Artem Dzjuba se našao pred golom Rusije, ali je bio u ofsajdu, pa je domaćin propustio još jednu priliku za izjednačenje.

15‘ – Sa druge strane opasni Pohjanpalo ne prestaje da preti. Očigledno je raspoložen za igru u nacionalnom dresu, nakon što se upisao u istoriju postigavši prvi gol za Finsku na šampionatu Evrope.

21′ – Ponovo je Pohjanpalo bio u prilici da postigne gol, ali ga je ruska odbrana blokirala.

22′ – Glen Kamara je zaradio žuti karton zbog oštrog starta.

23′ – Golovin je centrirao, Mario Fernandes sjajno centrirao, želeo da spusti loptu ga Dzjubi, ali kapiten Rusije nije uspeo da je pošalje u mrežu Finske.

27′ – Sa druge strane je Barinov zaradio žuti karton, pošto je povukao za dres Kamaru.

28′ – Pohjanpalo je presekao loptu i krenuo u kontru, ali ga je stigla odbrana Rusije praktično pred golom.

34′ – I Ozdojev je „požuteo“ zbog odgurivanja, a ritam utakmice je u poslednjih deset minuta prvog poluvremena opao.

37′ – Možda i najveću šansu na meču propustio je Daler Kuzjajev, koji nije stigao loptu Karavaeva, a u prilikom pada je Kuzjajev dobio i udarac u glavu. Na sreću, sve je prošlo dobro.

45+2′GOL! Sjajni Aleksej Mirančuk stigao je do svog šestog pogotka u nacionalnom dresu, na 35 utakmica. Bio je to prvi šut Rusije u okvir gola i prvi njihov gol na Evropskom prvenstvu. Sjajno se namestio Mirančuk posle savršenog dodavanja Artema Dzjube i doneo prednost svom timu, pred odlazak na pauzu.

50′ – Nastavila se agresivna i otvorena igra sa obe strane, Temu Puki je novom šansom otvorio drugo poluvreme, ali je odbrana Rusije blokirala njegov pokušaj sa ivice šesnaesterca.

51′ – Aleksandar Golovin je šutirao sa velike udaljenosti, odličnim udarcem je pripretio Fincima, ali je lopta završila pored gola Hradeckog.

53′ – Ponov Temu Puki preti Fincima, a agresivna igra na obe strane se nastavila i početkom drugog dela igre.

54′ – Golovin sa jedne i Puki sa druge strane imali su po jednu šansu da promene rezultat, ali je lopta završila pored gola.

66′ – Još jedan opasan napad Rusije. Artem Dzjuba je poslao sjajnu loptu Žemaledinovu, ali je lopta Rifata otišla pored gola.

72′ – Kuzjajev je se odlično namestio na asistenciju Dzjube, a Hradecki je pokazao sve što zna i sačuvao gol Finaca.

89′ – Do poslednjeg trenutka su obe ekipe igrale otvoreno, a možda i poslednju priliku za izjednačenje imao je Paulus Arajuri. Ipak, poslao je loptu iznad gola.