Sjajni Mađari stigli do boda protiv svetskog šampiona

Vesti EURO 19. jun. 202116:55 > 17:024 komentara
Mađarska Francuska
REUTERS/Laszlo Balogh

Fudbaleri Mađarske i Francuske odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici drugog kola Grupe F.

Francuzi su ušli u meč na Puškaš Areni kao apsolutni favoriti, ali na kraju došli su samo do boda. Domaća selekcija odlično je krenula i prvih 10 minuta bila je bolji rival i tada već najavila da bi mogla možda do iznenađenja.

Ipak, favorit je preuzeo kontrolu igre i u narednih pola sata propustili nekoliko vrhunskih prilika, od čega najviše Karim Benzema. Kazna je stigla u poslednjim trenucima prvog dela, kada je Fiola sjajno prodro i savladao Iga Lorisa za vođstvo na poluvremenu.

Očekivano, ekipa Didijea Dešana izašla je rešena da preokrene. Dembele je pogodio stativu, a u 66. minutu konačno Antoan Grizman postiže gol. Imali su Francuzi do kraja inicijativu i neke poluprilike, ali Mađarska je herojskom igrom sačuvala bod i ostali su u igri za plasman u osminu finala.

Tok meča:

10′ Mađarska je mnogo ambicioznije krenula, imala nekoliko opasnijih napada, ali bez konkretnih prilika. Ipak, Benžamen Pavar bio je prinuđen da dobije prvi žuti karton.

14′ Prva velika šansa za Francusku. Opasno je šutirao Benzema, ali je Gulači odbranio. Natrčao je na odbijenu loptu Grizman, ali već je bio u ofsajdu. Gulači je za svaki slučaj i to odbranio.

17′ Trikolori su preuzeli potpuno kontrolu igre. Sada je šansu imao i Kilijan Embape, koji je bio sam kao duh na penalu, ali je glavom šutirao pored gola.

31′ Najbolja šansa za Francusku. Prelepu štiklu ostavio je Embape Benzemi, ali napadač Reala promašio je iz izuzetno izgledne pozicije.

45′ GOOOLLLL!!!!!! Mađarska vodi 1:0. Sjajan trk Fiole, koji je pobegao Favaru i Varanu i na kraju rutinski plasirao loptu pored nemoćnog Lorisa.

Poluvreme. Iznenađujući rezultat na Puškaš Areni posle prvih 45 minuta. Mađari vode protiv vladajućeg svetskog šampiona golom Fiole u samoj završnici prvog dela.

59′ Velika šansa za Francusku. Odlično je šutirao Usman Dembele, ali je pogodio stativu.

66′ GOOOOLLLL!!!!!! Francuska konačno dolazi do izjednačenja. Embape je sjajno primio loptu, potom ubacio oštro u peterac. Jedan mađarski igrač je uspeo da interveniše, ali samo do Grizmana, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

82′ Ponovo se Embape izborio za šansu, sjajno šutirao, ali Gulači još bolje odbranio.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.(PROMO)