Nemci preživeli, Mađari u suzama, rekorder Ronaldo

Vesti EURO 23. jun 202122:58 > 22:58 12 komentara
Portugalija Francuska
REUTERS/Rafael Marchante

Mečevima poslednjeg kola Grupe F završeno je takmičenje po grupama EURO 2020. Oba meča između Portugalije i Francuske i Nemačke i Mađarske završena su identičnim rezultatom - 2:2, što znači da su se u osminu finala plasirali Francuska, Nemačka i Portugalija.

U velikom derbiju, duelu aktuelnih šampiona sveta i Evrope, viđena su četiri gola, od čega tri sa penala. Kristijano Ronaldo je sa bele tačke doveo Portugalce u vođstvo, a onda je Benzema prvo izjednačio, takođe sa penala, da bi potom golom iz igre doneo preokeret. Konačnih 2:2 postavio je Ronaldo, ponovo sa penala. Tim golom Ronaldo se izjednačio sa rekorderom Ali Daeijem, pošto su obojica postigli po 109 golova za svoje reprezentacije. Ujedno, ovo je prvi veliki turnir na kojem je Ronaldo postigao gol u svakoj od utakmica grupne faze.

Tim rezultatom plasman u osminu finala obezbedili su i Francuska i Portugalija, a posle mnogo muka pridružio im se i treći favorit Nemačka. Panceri su dva puta morali da jure prednost hrabrih Mađara. Prvo su gosti u Minhenu poveli preko Salaija u 11. minutu. Nemci su na gol čekali sve do 66. minuta kada je Haverc konačno zatresao mrežu. Olakšanje domaćina trajalo je bukvalno nekoliko sekundi, pošto su Mađari odmah posle kretanja sa centra postigli gol. Salai je ovog puta asistirao a Šefer je bio strelac.

Agonija Nemaca konačno je prekinuta u 84. minutu kada je Leon Gorecka uspeo da zatrese mrežu i donese dragocenih 2:2. Tim rezultatom Nemačka je izborila plasman u osminu finala i to sa druge pozicije, što znači da će se 29. juna na Vembliju sastati sa reprezentacijom Engleske. Francuska će kao prvoplasirana igrati 28. juna u Bukureštu protiv Švajcarske, a Portugalija u Sevilji dan ranije protiv Belgije.

Nemačka – Mađarska 2:2

Francuska 5 (4:3), Nemačka 4 (6:5), Portugalija 4 (7:6), Mađarska 2 (3:6)

Tok meča:

11′ GOOOLLLLL!!!!! Mađarska vodi! Salai je strelac na Alijanc Areni i sada Mađarska ima rezultat koji je vodi u osminu finala.

16′ Kakva šansa za Francusku. Kilijan Embape je primio loptu u punom trku, snažno šutirao neometen sa 16 metara, ali je Rui Patrisio bio na pravom mestu. Mada, moguće da bi gol bio poništen zbog ofsajda jer je delovalo da je napadač Pari Sen Žermena bio u nedozvoljenoj poziciji.

21′ Mnogo sreće imali su sada Mađari. Prvo je Mats Humels pogodio prečku, a potom je na odbijenu loptu natrčao Ginter. Međutim, Gulači je fantastično intervenisao i spasao Mađare, koji i dalje vode.

30′ GOOOLLLL!!!!!! Gol i u Budimpešti. Posle strašnog starta Iga Lorisa nad Danilom dosuđen je penal za Portugalce, koji sigurno izvodi Kristijano Ronaldo i prvi put u karijeri postiže pogodak i u trećoj utakmici grupne faze nekog velikog takmičenja.

45′ GOOOOLLLL!!!!! Semedo je naivno faulirao Embapea u šesnaestercu i Lahoz je bez razmišljanja dosudio penal. Siguran izvođač bio je Karim Benzema za 1:1.

Poluvreme. Nerešeno je u Budimpešti. Oba gola su postignuta sa bele tačke, a strelci su bili Ronaldo i Benzema. Zanimljiviji rezultat je u Minhenu gde Mađarska vodi golom Salaija i taj rezultat ih vodi u osminu finala, a Nemce šalje kući.

48′ GOOOOOLLLL!!!!!! Francuska preokreće, a strelac je ponovo Benzema. Ovog puta mu je asistirao Pol Pogba, koji se istakao na ovom šampionatu sa nekoliko ključnih pasova.

60′ GOOOOLLLLL!!!!!! Nastavlja se veče penala u Budimpešti. Ovog puta je rukom igrao Kunde i Portugalci su ponovo dobili penal, a ponovo je precizan sa bele tačke Kristijano Ronaldo za novo poravnanje 2:2.

66′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Neko bi rekao da stvari dolaze na svoje mesto. Svakako dolaze na ono mesto pred početak mečeva poslednjeg kola. Nemci konačno dolaze do poravnanja, a strelac je Kai Haverc

67′ GOOOOLLLLL!!!!!!!! Neverovatna scena u Minhenu. Tek što su Nemci konačno došli do izjednačenja, Mađari su ponovo zatresli mrežu, čim su krenuli sa centra. Strelac je Šefer za 2:1, i opet su Nemci ispod crte.

84′ GOOOOLLLLL!!!!!!!!! Joakim Lev je sve karte bacio u napad. I to se konačno isplatilo. Lopta je posle karambola došla do Leona Gorecke, koji je snažnim udarcem zatresao mrežu i to je 2:2. Rezultat koji Nemce vodi dalje, a Mađare šalje kući.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.(PROMO)