Od Nemačke do Nemačke: Prekinuta serija Portugalaca na EURO

Vesti EURO 19. jun. 202120:45 > 20:58
Portugalija Nemačka
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Aktuelni šampion Evrope Portugalija poražena je od Nemačke u drugom kolu Grupe F EURO 2020 i time je prekinuta impozantna serija bez poraza na kontinentalnim šampionatima.

Poslednji put ekipa Fernanda Santoša pretrpela je poraz u predviđenih 90 minuta još u uvodnoj utakmici EURO 2012. Dakle, posle punih devet godina i zanimljivo, to je bilo opet protiv Nemačke. Bilo je 1:0, a strelac jedinog gola bio je Mario Gomes.

povezano

Od tada Portugalci su vezali čak 11 utakmica bez poraza u 90 minuta. U tom nizu samo su protiv Španije upravo na tom EURO pre devet godina eliminisani u polufinalu, ali tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, pošto je i posle 90 i 120 minuta bilo 0:0. Na narednom EURO 2016. Portugalci su otišli do samog kraja, a i na ovom su startovali pobedom protiv Mađarske.

A onda su se ponovo pojavili Nemci. Donekle je i očekivan takav epilog, s obzirom da u ovom veku Portugalci leže Pancerima, pošto su u seriji od čak pet uzastopnih pobeda u međusobnim duelima. Poslednji put Portugalija je pobedila Nemačku na EURO 2000. kada je slavila 3:0.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.(PROMO)