Škrinijar za pobedu Slovačke protiv Poljske

Vesti EURO 14. jun. 202119:52 > 19:591 komentar
Milan Škrinijar
REUTERS/Kirill Kudryavtsev

Fudbaleri Slovačke došli su do startne pobede na EURO 2020 pošto su u meču prvog kola Grupe E savladali Poljsku 2:1.

Potpuno zasluženo su izabranici Štefana Tarkoviča došli do tri boda. Prepustili su posed favoritu, koji je bio tokom čitavog prvog poluvremena bezidejan, a Slovaci su pretili iz kontri. Iz prve ozbiljnije u 19. minutu došli su do vođstva. Posle slaloma Roberta Maka usledio je šut u bliži ugao gola Šćesnog, a golman Juventusa se nesrećno postavio i na kraju ugurao loptu u gol.

Do poluvremena su uspešno Slovaci čuvali vođstvo, čak i napravili još neku šansu, dok su Poljaci bili potpuno bespomoćni. Ali čim je krenulo drugo poluvreme Poljaci su izašli sa znatno drugačijim stavom. I već u prvom napadu to im je donelo rezultat, pošto je Linet krunisao odličnu akciju svog tima. Isti igrač je imao i odličnu šansu za preokret, ali je šutirao pravo u Dubravku.

Odlučujući momenat dogodio se u 62. minutu. Tada je Krihovjak dobio drugi žuti karton i do kraja su Poljaci igrali sa igračem manje. To je Slovačka iskoristila samo šest minuta kasnije i preko Milana Škrinijara došla do drugog, ispostaviće se i pobedonosnog gola. Poslednju priliku imao je Bednarek u nadoknadi, ali je šutirao pored gola.

Slovačka 3, Španija 0, Švedska 0, Poljska 0

Meč se igra u Sankt Peterburgu sa početkom od 18 časova uz direktan prenos na kanalu Nova S.

Tok meča:

19′ GOOOOLLLLL!!!!!! Slovačka vodi. Poljaci jalovo napadaju, ali su zato Slovaci pokazali koliko opasnu kontru imaju. Sjajan prodor Roberta Maka i uspeo je u bliži ugao, uz pomoć stative, da plasira loptu pored loše postavljenog Šćesnog.

27′ Nova opasna situacija pred golom Poljske. Juraj Kucka je dobio loptu sa nekih 18 metara, ali je šutirao tik iznad prečke.

36′ Poljaci drže loptu, a Slovaci prave šanse. Novu je imao Marek Hamšik, ali njegov šut sa distance otišao je pored gola.

Poluvreme. Slovačka vodi 1:0 od 19. minuta. Gol je pripisan golmanu Šćesnom, posle šuta Roberta Maka. Imala je Slovačka još nekoliko opasnih šansi, dok je inicijativa Poljske prilično jalova.

46′ GOOOOLLLLL!!!!!! Neka druga Poljska je izašla na teren posle poluvremena. Čim su krenuli sa centra, izveli su najkonkretniji napad na utakmici, lopta je došla do Linetija, koji je unutar peterca imao lak posao i savladao Dubravku.

50′ Lineti umalo da se proslavi i donese preokret Poljskoj. Našao se u odličnoj poziciji, ali je šutirao pravo u Dubravku.

62′ Poljska ostaje sa igračem manje, pošto je Krihovjak dobio drugi žuti karton i ostavio ekipu na cedilu.

68′ GOOOOLLLL!!!!!! Brzo Slovaci koriste igrača više. Odličan centaršut Hamšika u gol pretvara defanzivac Intera Milan Škrinijar i sada Slovačka ima sve u svojim rukama.

90+ Velika šansa za Bednareka, ali defanzivac Sautemptona šutira pored gola.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)