Austrijanci su bolji: Poraz Makedonaca u istorijskom meču

Vesti EURO 13. jun. 202117:51 > 14. jun. 2021 14:006 komentara
Daniel Mihailescu - Pool/Getty Images

Fudbaleri Severne Makedonije doživeli su poraz u istorijskoj utakmici na velikim takmičenjima, pošto je bolja od njih bila Austrija u prvom kolu grupe C Evropskog prvenstva - 3:1 (1:1).

Debitantski nastup na EURO nije završen slavno za Makedonce, iako su u pojedinim trenucima utakmice u Bukureštu bili više nego ravnopravan rival.

Na kraju su Austrijanci, ipak, opravdali ulogu favorita pogocima Štefana Lajnera u 18, Mihaela Gregoriča u 78. i Marka Arnautovića u 89. minutu. Strelac istorijskog gola za južne srpske susede bio je Goran Pandev u 28. minutu.

Počela je Severna Makedonija nešto konkretnije duel u glavnom gradu Rumunije, ali je Austrija vrlo brzo preuzela kontrolu.

Povezane vesti

Marsel Zabicer dirigovao je igrom tima Franka Fode i upravo plejmejkeru Lajpciga idu velike zasluge za vodeći gol.

Sa nekih 25 metara od gola, poslao je Zabicer majstorski centaršut, Lajner je pobegao odbrani Makedonaca na drugoj stativi i rutinski savladao Stoleta Dimitrijevskog.

Nastavljena je inicijativa Austrijanaca i posle tog pogotka, ali je vrlo brzo usledio šok za njih. U nizu grešaka odbrane i golmana Bahmana, lopta je na penalu stigla do Pandeva koji ju je prosledio u praznu mrežu.

Ko drugi nego legendarni Pandev upisao je istorijski gol za Makedonce…

Tabela: Austrija 3, Severna Makedonija 0, Holandija 0, Ukrajina 0

Do sredine drugog poluvremena delovalo je da bi Pandev time mogao da donese i istorijski bod svojoj selekciji, ali je Austrija pojačala ritam i u poslednjih petnaestak minuta rešila pitanje pobednika.

Rezervista Gregorič iskoristio je asistenciju Davida Alabe i vratio prednost, da bi u finišu Arnautović krunisao majstorsko dodavanje Lajmera i otklonio sve dileme.

Austrijanci u narednoj rudni igraju protiv Holandije, dok Makedonce čeka okršaj sa Ukrajinom.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)

Meč u direktnom prenosu možete da pratite na televiziji NOVA S u direktnom prenosu, kao i na sajtu Sport kluba u tekstualnoj formi.

Sastavi:

Severna Makedonija (5-3-2): Dimitrijevski – Nikolov, Ristovski, Velkovski, Musliju, Alioski – Bardi, Ademi, Elmas – Pandev, Trajkovski.

Austrija (5-3-2): Bahman – Lajner, Dragović, Alaba Hintereger, Ulmer – Baumgartner, Lajmer, Šlager – Zabicer, Kalajdžić.

Utakmica je počela!

5′ – Miran uvodni deo meča u Bukureštu.

10′ – Mogli su Makedonci ozbiljno da zaprete, ali se Bardi i Pandev nisu razumeli u završnoj trećini.

navijači Severne Makedonije
Pool via REUTERS/Justin Setterfield

13′ – Nešto konkretniji Makedonci u ranoj fazi utakmice.

15′ – Nekoliko grešaka Makedonije u defanzivnom delu, ali Austrijanci ne uspevaju da stvore konkretnu šansu.

18′ – Goooool! Austrija vodi sa 1:0, strelac je Štefan Lajner. Marsel Zabicer je poslao majstorski centaršut, Lajner je pobegao odbrani Severne Makedonije na drugoj stativi i rutinski pogodio mrežu.

Mihai Barbu – Pool/Getty Images

21′ – Mogli su Austrijanci vrlo brzo da dupliraju prednost. Ponovo je Zabicer sjajno centrirao pred gol Makedonaca, ali je šut Saše Kalajdžića zaustavio Stole Dimitrijevski.

28′ – Goooool! Severna Makedonija poravnava rezultat, strelac je Goran Pandev! Posle velike gužve u šesnaestercu Austrije, Aleksandar Trajkovski je izbio loptu iz ruku istrčalog golmana Bahmana, ona je zatim stigla do Pandeva koji ju je poslao u nebranjenu mrežu. Istorijski gol za Makedonce za velikim takmičenjima! Ko drugi, nego legendarni Goran Pandev!

32′ – Izjednačujući gol Makedonaca oborio je pritisak Austrije. Sada tim Igora Angelovskog ima nešto veći posed.

38′ – Usledio je period igre bez prilika. Velika borba na sredini terena.

42′ – Povreda defanzivca Austrije Aleksandra Dragovića. Posle duela u skoku, jedan od igrača Severne Makedonije ga je udario direktno u lice. Štoperu Crvene zvezde se ukazala lekarska pomoć, pa je nastavio utakmicu.

45′ – Potencijalnu opasnost po gol Makedonaca sprečio je Velkovski, koji je ispred Kalajdžića izbacio loptu iz peterca.

Poluvreme: Austrija – Severna Makedonija 1:1

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Jedna promena u sastavu Austrije. Umesto Aleksandra Dragovića, na terenu je Filip Lajnhart.

49′ – Konkretnije otvaranje drugog dela od strane Makedonaca. U nekoliko navrata su mogli da zaprete rivalu, međutim, izostao je završni potez.

54′ – Posle oštrog duela u skoku Dimitrijevskog i Kalajdžića, golman Severne Makedonije ostaoe je da leži na travi i ukazana mu je lekarska pomoć.

58′ – Nove izmene u Austriji. Mihael Gregorič ulazi umesto Kristijana Baumgartnera, dok Marko Arnautović menja Sašu Kalajdžića.

63′ – Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su Makedonci. Boban Nikolov je imao sjajno situaciju da zatrese mrežu, ali je šutirao direktno u Bahmana.

64′ – Mogli su Makedonci da budu kažnjeni već u sledećem napadu. Gregorič je šutirao glavom, međutim, Dimitrijevski je dobro intervenisao.

78′ – Goooool! Austrija vodi sa 2:1, strelac je Mihael Gregorič. David Alaba je sa leve strane ubacio loptu na peterac, gde je Gregorič stigao pre golman Dimitrijevskog i vratio prednost Austrijancima.

Daniel Mihailescu – Pool/Getty Images

83′ – Austrija od povratka prednosti kontroliše dešavanja na terenu. Biće Makedoncima izuzetno teško da izbegnu poraz, ukoliko se nešto ne promeni u finišu.

88′ – Žuri se Makedoncima, pokušavaju na sve načine da dođu do novog izjednačenja, ali bezuspešno. Austrija sve više obara ritam, kako se meč bliži kraju.

89′ – Goooool Austrija vodi sa 3:1, strelac je Marko Arnautović. Pobegao je Arnautović odbrani Makedonaca, posle sjajne asistencije Lajmera, predriblao istrčalog Dimitrijevskog i poslao loptu u mrežu.

Kraj: Austrija – Severna Makedonija 3:1.