„Nula“ u Sevilji: Olsen odbranio nalete Španaca

Vesti EURO 14. jun. 202122:55 > 23:125 komentara
Alvaro Morata
Pool via REUTERS/Thanassis Stavrakis

U trećem meču koji je bio na programu prvog kola grupne faze Evropskog prvenstva, Španija je na domaćem terenu u Sevilji remizirala sa reprezentacijom Švedske 0:0.

Bila je to prva utakmica bez golova na tekućem Evropskom prvenstvu. Španija i Švedska sada zauzimaju drugu i treću poziciju Grupe E sa po jednim bodom, prva je Slovačka sa tri, a poslednja je Poljska bez bodova posle prvog kola.

EURO:

U narednoj rundi Švedska u petak od 15 časova igra protiv Slovačke, dok će Špancima rival u subotu od 21 čas u Sevilji biti Poljska.

Španija ima više za čime da žali u ovom meču jer su izabranici Luisa Enrikea propustili nekoliko veoma izglednih prilika u prvom poluvremenu, kao i u finišu, a najbolji pojedinac susreta svakako je bio golman Šveđana Robin Olsen, koji je imao neke izvanredne intervencije.

Španija je imala inicijativu tokom praktično čitavog sureta, ali nije uspela da dođe do pogotka. U prvom poluvremenu veoma dobre šanse propustili su Dani Olmo i Alvaro Morata. Nekadašnjem fudbaleru zagrebačkog Dinama udarac je odlično odbranio Olsen, dok je napadač Juventusa šutirao pored gola, iako je bio sam pred golmanom posle velike greške švedske odbrane.

U finišu poluvremena veliku priliku iz kontranapada imali su Šveđani, ali udarac Aleksandera Isaka je posle odbitka završio na stativi.

U nastavku su mogli opet Šveđani mogli do iznenađujućeg vođstva iz kontranapada, ali je Berg promašio veliku priliku.

Španija se trgla ulaskom u igru Morena i Sarabije, a upravio je Pablo Sarabija bio u centru pažnje u dva navrata, ali je oba puta sigurno intervenisao Olsen i doneo nezadovoljstvo domaćim navijačima u Sevilji.

Švedska – Poljska, 23. jun (18), Krestovski, Sankt Peteburg

Meč ste mogli da pratite u direktnom prenosu na televiziji Nova S, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

90+4. Sarabija je ponovo loše reagovao i propustio odličnu šansu. Lopta je u Olsenovom naručju.

91′ – Sudijska nadoknada je šest minuta.

90′ – Fantastična prilika za Špance! Neverovatni Olsen odbranio je šut glavom Sarabije iz neposredne blizine.

87′ – Fabijan Ruiz je zamenio Kokea.

85′ – Pokušao je Moreno da uposli nekoga pred golom, ali njegov centaršut nije imao ko da isprati.

80′ – Kristof Olson se povredio, ali se ubrzo vratio na teren.

74′ – Menja i Luis Enrike. Mikel Ojrazabal ulazi umesto Ferana Toresa, a Đerar Moreno umesto Danija Olma. Hoće li napadač Viljareala uspeti da savlada Olsena?

69′ – Dvostruka izmena u španskom timu – Kvaison je ušap umesto Berga, a Klaeson umesto Isaka.

61′ – Ogromna prilika za Šveđane! Dobro je nordijska selekcija istrčala kontru, Isak je driblao po desnoj strani i fino se snašao prebacivši loptu na drugu stativu. Tamo je bio Markus Berg, ali nije uspeo da lepo zahvati loptu. Propala je izvanredna prilika za Šveđane da povedu.

55′ – Slovenački sudija Slavko Vinčić pokazuje žuti karton Lustigu zbog odugovlačenja. To je prva javna opomena na meču.

54′ – Španija nastavlja sa inicijativom, ali ne uspeva da stvori prave prilike na startu drugog poluvremena. Ukupan odnos u broju šuteva je 10:3 za domaćina.

Poluvreme – rezultat 0:0! Španija je imala veliku inciijativu u prvih 45 minuta, a izabranici Luisa Enrikea napravili su pregršt prilika za gol. Ipak, španskog selektora mora da zabrine neefikasnost – najizglednije šanse nisu iskoristili Dani Olmo i Alvaro Morata. Švedska se uglavnom disciplinovano branila, ali odbrana je napravila veliku grešku, kada je Morata imao priliku. Mogli su Šveđani i do prednosti da je u kontranapadu malo više sreće imao Isak.

45′ – Poslednju veliku priliku u prvom poluvremenu nije iskoristio fudbaler RB Lajpciga Dani Olmo. Njegov udarac ponovo je odbranio raspoloženi Olsen.

41′ – Umalo Šveđani da kazne sve promašaje španskog tima. Napadač Real Sosijedada Aleksander Isak je u jednoj kontri sam došao do lopte u šesnaestercu Španije, šutirao je, ali je lopta pogodila Markosa Ljorentea, odbila se od stative i otišla dalje od gol-linije.

38′ – Veliki promašaj Alvara Morate! Kapiten Đordi Alba je sa leve strane ubacio loptu u šesnaesterac, odbrana Švedske je napravila veliku grešku i Morata je ostao sam pred golmanom Olsenom. Ipak, napadač Juventusa je šutirao pored gola…

37′ – Prvi put je viđena relativna opasnost pred golom Španije – Emil Forsberg je centrirao sa desnog krila, a neprecizan centaršut umalo je iznenadio Unaija Simona, koji je uspeo da loptu izbaci u konrer.

29′ – Nova prilika za Kokea! Ovoga puta vezista Atletiko Madrida je šutirao preko gola posle dobre situacije koju je imao u kaznenom prostoru Šveđana.

Jordi Alba, Sebastian Larsson
Pool via REUTERS/Marcelo Del Pozo

25′ – Koke je opet u centru pažnje – prošao je po desnoj strani i centrirao, ali je odbrana Švedske otklonila opasnost.

23′ – Ponovo odlična šansa za Špance – Koke je dobio odličan pas, ali je šutirao pored gola.

16′ – Španija je imala prvu veliku priliku. Koke je sa desnog boka uputio veoma dobar centaršut, lopta je preletela odbranu Šveđana, a Dani Olmo je šutirao glavom. Ipak, odlično je odbranio Robin Olsen.

12′ – Kokeov centaršut raščišćava švedska odbrana.

6′ – Prvi put je Enrikeova ekipa pripretila – Đordi Alba je prošao po levoj strani i centrirao, ali je odbrana Švedske spretno reagovala i izbacila loptu u korner. Španija nastavlja sa pritiskom i inciijativom uglavnom držeći loptu u svom posedu.

navijači Švedske

Utakmica je počela!

Španija i Švedska do sada su na Evropskim prvenstvima igrali samo jednom – 2008. Španci su na putu do trofeja slavili rezultatom 1:0.

Fudbaler Barselone Pedri startovaće za Špance i na taj način postati najmlađi Španac u istoriji EP.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)