Slovaci pali u nastavku, Forsbergov penal za bodove Šveđana

Vesti EURO 18. jun 202116:30 > 17:15 1 komentar
Pool via REUTERS/Kirill Kudryavtsev

Prvi meč drugog kola koji se igrao u Grupi E doneo je veliku borbu – Švedska je u Sankt Peterburgu rezultatom 1:0 (0:0) savladala Slovačku i sa tri boda došla nadomak plasmana u osminu finala.

EURO:

Strelac jedinog gola za Šveđane bio je Emil Forsberg, koji je iskoristio jedanaesterac u 77. minutu.

Švedska je sada prvoplasirana u Grupi E sa četiri boda, Slovačka ima tri, Španija jedan, a Poljska je bez bodova, s tim što duel između „Crvene furije“ i Poljaka tek treba da se odigra u subotu.

Meč na „Gazprom areni“ imao je dva suprotna poluvremena – u prvom nije bilo većih uzbuđenja, tek ponenki šut iz daljine sa obe strane. U prvom delu veću inicijativu imali su Šveđani, a u kasnijoj fazi prvog poluvremena Slovaci.

Drugo poluvreme donelo je pregršt uzbuđenja. Slovaci su imali solidne prilike preko Dude i Kucke, ali su potom bolje prilike imali Šveđani. Posle šuta Augustinsona Dubravka je fantastično branio, a potom je posle izvanrednog prodora tukao i Isak, ali nije bilo gola. Ipak, u 77. minutu Šveđani dolaze do vođstva 1:0 preko Emila Forsberga, koji je iskoristio penal koji je skrivio Dubravka.

Do kraja meča viđena je još jedna sporna situacija – Slovaci su posle gužve u šesnaestercu tražili penal zbog igranja rukom, ali VAR nije tako mislio.

U drugom meču Grupe E Španija i Poljska sastaju se u subotu od 21 čas u Sevilji.

Švedska – Poljska, 23. jun (18), Krestovski, Sankt Peteburg

Meč ste mogli u direktnom prenosu na televiziji Nova S, a u tekstualnoj formi mogli ste da ga pratite na sajtu Sport kluba.

90+5′ – Posle velike gužve fudbaleri Slovačke zahtevali su od sudije da dosudi penal zbog igranja rukom jednog od švedskih igrača. Sudija Danijel Zibert morao je da konsultuje VAR, ali na kraju nije dosuđen jedanaesterac za Slovake.

87′ – Velika gužva u šesnaestercu Švedske posle jednog slovačkog kornera, ali nije bilo udarca na Olsenov gol.

80′ – Sebičan je bio Isak. Posle solo-prodora mogao je da bolje da reaguje. Posle odbitka Klaeson nije uspeo da uputi opasan šut.

77′GOL!!! Švedska vodi golom Forsberga iz penala! Veoma je siguran bio fudbaler Lajpciga.

76′ – Penal za Šveđane! Dubravka je izleteo i napravio očigledan penal za koji je kažnjen žutim kartonom, a Emil Forsberg će izvesti jedanaesterac.

Victor Lindelof, Marek Hamsik
Pool via REUTERS/Maxim Shemetov

71′ – Nova kolosalna prilika za Isaka! Posle neverovatnog solo-prodora šutirao je veoma snažno sa ivice šesnaesterca, ali je Martin Dubravka još jednom demonstrirao kakav je čuvar mreže. Kakav bi to gol bio!

67′ – Ponovo napad nordijske selekcije, a ovog puta je glavom tukao Aleksander Isak – samo nekoliko centimetara iznad prečke!

60′ – Nastavlja se sa opasnim napadima Šveđana, a Markus Danijelson je glavom pogodio prečku!

58′ – Ogromna prilika za Šveđane! Augustinson se odlično otkrio i tukao glavom, ali je vanserijskom odbranom Dubravka spasao svoju mrežu. Ostaje 0:0.

57′ – Veoma dobru priliku imao je Kucka – dobro se ubacio i šutirao glavom, ali je njegov udarac zaustavio švedski golman

50′ – Drugo poluvreme donosi znatno više uzbuđenja. Duda je naleteo na pas Pekarika i šutirao van šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola dobro pozicioniranog Olsena.

Prilično neinteresantno poluvreme viđeno je u Sankt Peterburgu i nije bilo izrazitih prilika za gol. U prvom delu igre češće je pretila Švedska i bila je ofanzivnija, dok je u drugom delu poluvremena opasniji rival bila Slovačka.

43′ – Hamšik je dobio priliku da šutira, ali je njegov udarac bio veoma neprecizan i završio je visoko iznad Olsenovog gola.

38′ – Period utakmice u kojem Slovačka ima više loptu u svojim nogama nije doneo opipljivu korist Hamšiku i drugovima. Juraj Kucka je bio meta dobrog centaršuta, ali nije uspeo da valjano zahvati loptu glavom.

31’ – Još jedan centaršut Hamšika ne pogađa metu.

28’ – Markus Berg je dobio pas u protivničkom kaznenom prostoru, ali nije uspeo dobro da zahvati loptu, pa je pokušaj bio prilično neuspešan.

23’ – Kristofer Olson zbog grubog starta dobija žuti karton.

21’ – Pas Ludviga Augustinsona u šesnaesterac je neprecizan, odbrana Slovačke otklanja opasnost.

14’ – Sebastijan Larson izbodi slobodan udarac, ali Mikael Lustig ne uspeva da kontroliše loptu.

11’ – I dalje nema prilika za gol – Lustigov centaršut nije našao kolegu.

7’ – Aleksander Isak pokušao je lukav pas u prazan prostor, ali je on presečen, pa će Šveđani imati korner.

4’ – Marek Hamšik šalje lep centaršut u Olsenov šesnaesterac, ali nikoga nema blizu lopte, pa Slovačka ima prvi korner.

Švedska će nastupiti u sastasvu Olsen, Lustig, Lindelef, Danijelson, Augustinson, Olson, Ekdal, Larson, Forsberg, Berg i Isak.

Slovačka je na teren istrčala u postavi Dubravka, Pekarik, Šatka, Škrinijar, Hubočan, Kucka, Hrosovski, Koščelnik, Hamšik, Mak i Duda.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)