Velšani nokautirali Tursku, blizu osmina finala

Vesti EURO 16. jun. 202119:21 > 21:1012 komentara
Aron Ramzi, fudbalska reprezentacija Velsa
Naomi Baker/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Velsa pobedila je Tursku u Bakuu 2:0 u drugom kolu grupe A prvenstva Evrope i došli na korak do plasmana u osminu finala.

Vels ima četiri boda, Italija tri, Švajcarska jedan, dok je Turska na začelju bez bodova i bez šansi da se domogne nokaut faze.

Večeras u 21 čas na Olimpijskom stadionu u Rimu sastaju se Italija i Švajcarska.

Prednost Velšanima doneo je sjajni Aron Ramzi pogotkom u 42. minutu. Asistirao je Geret Bejl, a fudbaler Juventusa nakon odličnog prijema loptu je poslao iza leđa Ugurčana Čakira.

Konačan rezultat u nadoknadi je postavio Konor Roberts, a ponovo je asistent bio Bejl.

Mogli su ostrvljani i do uibedljivijeg trijumfa, ali Bejl u 61. minutu nije realizovao jedanaesterac koji je nad njim i napravljen. Napadač Real Madrida šutirao je preko gola.

Italija – Vels, 20. jun (18), Olimpijski stadion, Rim

Italija 3, Vels 1, Švajcarska 1, Turska 0.

Turska je i pored velike podrške sa tribina ponovo razočarala, a najbolju šansu nije realizovao Burak Jilmaz u 55. minutu. Iskusni napadač je sa svega nekoliko metara loptu poslao preko gola.

Merih Demiral je u 87. minutu zapretio glavom, ali je Dani Vord odlično intervenisao.

Igrač utakmice svakako je Ramzi, ne samo zbog postignutog gola. Velšanin je bio na svakom delu terena, nije realizovao dve dobre šanse, ali je u defanzivi odradio sjajan posao.

Vels 20. juna u poslednjem kolu igra sa Italijom u Rimu, dok se Turska ponovo u Bakuu sastaje sa Švajcarskom.

Meč uživo

Evo i sastava timova:

1′ Meč je počeo. Turska je krenula agilno, uz veliku podršku sa tribina.

4′ Slobodan udarac za Vels, ali nije bilo opasnosti. Dejvis je šiz teške situacije glavom šutirao pored gola. Uzvraća Turska, međutim, na visini zadatka je odbrana protivničkog tima.

6′ Sjajna šansa za Ramzija! Igrač Juventusa je ‘lažnjakom’ izbacio jednog igrača Turske, ali je Čakir uspeo da odbrani njegov udarac i loptu prosledi u korner.

9′ Burak Jilmaz je bio u dobroj poziciji posle centaršuta Undera, ali smo korner za Tursku. Dobra utakmica, odličan tempo…

13′ Mur je nadskočio Meraša na samo nekoliko metara od turskog gola, ali je glavom šutirao preko gola. Na drugoj strani Under je atraktivno pokušao, ali direktno u golaman Vorda.

16′ Gužva ispred gola Turske… Velšani traže penal, ali sudija Soareš Dias odmahuje rukom. Sojundžu je nehotice laktom zakačio loptu.

22′ Još jedan opasan napad Velsa preko Džejmsa, ali na vreme je otkonjena opasnost.

23′ Velika šansa za Ramzija! Već druga za fudbalera Juventusa. Ramzi je šutirao preko gola.

30′ Dva vezana kornera za Tursku, ali oba puta odbrana Velšana je dobro reagovala.

37′ Bejl je krenuo sam prema golu Turske, ali je Sojundžu sjajno reagovao i zaustavio napadača Real Madrida.

42′ GOOOOOLLLL!!!! Razmi je konačno pogodio i Vels vodi u Bakuu. Bejl je sjajno asistirao, Ramzi je ostao sam i poslao loptu u mrežu turskog tima. Njegov 17. pogodak za državni tim.

Vels vodi na poluvremenu 1:0.

46′ Dve promene u turskom timu. Izašli su Jokušlu i Tufan, a na terenu su Demiral i Jaziči.

47′ Čahanoglu je dobro centrirao, ali Under je zakasnio na drugoj stativi.

50′ Konačno udarac Čahanoglua, istina direktno u golmana Vorda.

53′ Bejl je imao sve vreme ovog sveta da se namesti i šutirao sa 20-tak metara, ali preko gola. Mogao je i morao bolje…

55′ Veliki promašaj Jilmaza sa samo nekoliko metara. Iskusni napadač je baš loše reagovao.

58′ Ponovo je Ramzi šutirao, ali je golman Čakir bio na mestu.

59′ Penal za Vels posle prekršaja nad Bejlom! VAR je potvrdio odluku sudije.

60′ Bejl je preuzeo odgovornost i šutirao preko gola! Oduševljenje na stadionu u Bakuu.

61′ Malo je nedostajalo da se Bejl iskupi. Izblokirao je pokušaj dodavanja golmana Čakira, ali je lopta malo otišla pored stative.

63′ Ajhan šutiro glavom direktno u golmana Velsa.

71′ Turska napada, ali nema velikih šansi. Jilmaz je pokušao, međutim, bez opasnosti po gol Velšana.

73′ Izmene na obe strane. Muldur umesto Meraša, a kod Velsa Ampadu menja Alena.

79′ Opao je tempo u Bakuu, baš kako odgovara Velšanima.

87′ Demiral je sjajno skočio posle kornera, ali je Vord još bolje reagova. Ostaje 1:0.

90′ Gužva na terenu, a žute kartone dobili su Jilmaz, Mepam, Čahanoglu i Dejvis.

90+3′ Čakir je odbranio udarac Bejlu.

90+4′ GOOOOOL!!! Roberts postiže pogodak za 2:0 na asistenciju Bejla.

Vels je pobedio 2:0.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)