Azuri gaze! Ponovo 3:0 za osminu finala EURO

Vesti EURO 16. jun 202120:45 > 17. jun 2021 0:008 komentara
Alessandra Tarantino - Pool/Getty Images

Fudbaleri Italije prvi su učesnici osmine finala Evropskog prvenstva! Azuri su savladali Švajcarsku na Olimpiku sa 3:0 (1:0) u drugom kolu grupe A i uoči poslednje runde na prvoj poziciji imaju šest bodova, pet više od trećeplasiranih Švajcaraca.

Nastavljen je fantastičan niz Italije, koja ima deset uzastopnih pobeda bez primljenog pogotka. Ako je do sada i bilo dileme, više ih nema – ekipa Roberta Mančinija spremna je za najviše domete.

Povezane vesti

Pokazala je to na otvaranju EURO protiv Turske (3:0), dokazala na identičan način u okršaju sa Švajcarskom. Dominantna igra i novi uverljiv trijumf, uz dva pogotka Manuela Lokatelija i jedan Ćira Imobilea.

Ponovo su Azuri preuzeli inicijativu od prvog minuta utakmice u Rimu i u talasima napadali gol Sajdžija, koji su na momente delovali u potpunosti izgubljeno.

Prvi je zapretio Ćiro Imobile, zatim je opravdano poništen gol Đorđa Kjelinija zbog igranja rukom, ali je sve vreme bilo pitanje trenutka kada će domaćin povesti.

Dogodilo se to u 26. minutu. Domeniko Berardi je probio po desnoj strani, ušao duboko u šesnaesterac i proigrao usamljenog Lokatelija za rutinsku egzekuciju.

Do poluvremena je zapretio i fantastični Leonardo Spinacola, dok je Švajcarska na veliki odmor sa samo jednim šutem.

Grupa A

1. kolo

Turska – Italija 0:3

Vels – Švajcarska 1:1

2. kolo

Turska – Vels 0:1

Italija – Švajcarska 3:0

3. kolo

Švajcarska – Turska, 20. jun (18), Olimpijski stadion, Baku

Italija – Vels, 20. jun (18), Olimpijski stadion, Rim

Tabela: Italija 6, Vels 4, Švajcarska 1, Turska 0.

Nešto bolje je ekipa Vladimira Petkovića otvorila drugi deo. Dobar pokušaj imao je Đerdan Šaćiri, međutim, naleti su utihnuli posle novog gola Azura.

U kontra napadu Italije, Nikolo Barela je dodao do Lokatelija na dvadesetak metara od gola, ovaj se namestio i snažnim udarcem pogodio mrežu pored nepomičnog Jana Zomera.

U nastavku utakmice, Italijani su se povukli, prepustili loptu protivniku i čekali šansu da zadaju konačan udarac.

Do toga je došlo u 88. minutu kada je Ćiro Imobile maestralno pogodio sa preko 20 metara i postavio konačan rezultat.

Senku na ubedljivo slavlje mogla bi da baci potencijalna ozbiljnija povreda kapitena Đorđa Kjelinija, koji je morao da napusti teren u prvom poluvremenu.

Italija u poslednjoj rundi igra sa Velsom. Švajcarska mora da juri pobedu protiv Turske kako bi ostala u igri za osminu finala.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)

Tok dešavanja pratite uz naš sajt.

Sastavi:

Italija (4-3-3): Donaruma – Di Lorenco, Bonuči, Kjelini, Spinacola – Žoržinjo, Barela, Lokateli – Berardi, Insinje, Imobile.

Švajcarska (3-4-1-2): Zomer – Elvedi, Šer, Akandži – Embabu, Frojler, Džaka, Rodriges – Šaćiri – Seferović, Embolo.

Glavni sudija: Sergej Karasev.

Mike Hewitt/Getty Images

Počela je utakmica!

5′ – Italijani dominantni u posedu od početka, Švajcarci jasno opredeljeni za kontranapade.

8′ – Bez prilika i šuta u uvodnoj fazi meča.

10′ – Prvi pokušaj domaćih. Spinacola je probio po levoj strani i centrirao na peterac odakle je Imobile glavom gađao preko prečke.

15′ – Nastavljena je inicijativa Azura. Švajcarska se grčevito brani.

19′ – Poništen gol Đorđa Kjelinija! Posle kornera i gužve u petercu, kapiten Azura se izborio za loptu i zakucao ju je u mrežu, ali je prethodno u skoku igrao rukom. Ništa od vođstva.

24′ – Samo nekoliko trenutaka posle poništenog gola, Kjelini je doživeo povredu i zbog toga je morao da napusti teren. Umesto njega je ušao Frančesko Ačerbi.

26′ – Goooool! Italija vodi 1:0, strelac je Manuel Lokateli! Fantastičan napad Azura, Berardi je primio loptu i probio po desnoj strani, usledila je povratna u sredinu do usamljenog Lokatelija za rutinski pogodak.

Claudio Villa/Getty Images

30′ – Pola sata igre na Olimpiku. Potpuna dominacija Italije. Švajcarska bez pokušaja.

32′ – Mogli su domaći da dupliraju prednost, ali je Zomer pravovremeno istrčao i intervenisao.

35′ – Posed lopte gotovo ujednačen, međutim, Italijani za sada mnogo kvalitetniji i konkretniji.

37′ – Lako je Spinacola mogao da dovede domaće do 2:0. Na kraju je iz koraka šutirao pored stative.

41′ – Ponovo su pretili Azuri. Ovoga puta Insinje, koji je šutirao suviše iskosa. Dobra intervencija Zomera.

Poluvreme: Italija – Švajcarska 1:0.

Claudio Villa/Getty Images

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Jedna izmena u Švajcarskoj. Umesto Seferovića ušao je Gavranović.

47′ – Probali su Švajcarci da zaprete posle kornera. Nije to bilo dovoljno dobro.

50′ – Nešto sporije su Italijani ušli u drugo poluvreme. Nema više te žestine u njihovom pristupu, što omogućava Švajcarcima da preuzmu inicijativu.

52′ – Goooool! Italija vodi sa 2:0, ponovo je strelac Manuel Lokateli! U kontra napadu Italijana lopta je stigla u sredinu do Lokatelija, koji se namestio i sa dvadesetak metara tukao pored nepomičnog Zomera.

56′ – Primljeni gol u potpunosti je poremetio Švajcarce i umirio njihove nalete.

61′ – Šaćiri je vukao loptu do ivice šesnaesterca i zatim raspalio preko prečke.

64′ – Dve velike prilike za Švajcarsku u jednom napadu. Udarac Cubera zaustavio je Donaruma, zatim je Cuber probao još jednom, ali je golman Italijana još jednom efektno intervenisao.

65′ – Uzvratio je Berardi na drugoj strani, ali je previsoko gašao.

72′ – Nova kontra Italijana. Imobile je izbio sam pred gol, ali je iskosa šutirao pored dalje stative.

76′ – Povukli su se Azuri, prepustili loptu rivalu i čekaju novu šansu iz kontre.

80′ – Ulazimo u poslednjih desetak minuta. Tempo igre sve više opada. Deluje da će Italijani rutinski odraditi posao.

85′ – Miran finiš utakmice. Švajcarci ne deluju kao tim koji može do pogotka.

89′ – Goooool! Italija vodi sa 3:0, strelac je Ćiro Imobile! Prihvatio je loptu napadač domaćih na nekih 25 metara, namestio se i pogodio desni ugao. Rešen je meč!

Kraj: Italija – Švajcarska 3:0.

Komentari

Vaš komentar