Bleda Engleska, Škoti zasluženo do boda

Vesti EURO 18. jun 202123:30 > 23:30 8 komentara
Engleska Škotska
REUTERS/Carl Recine

U velikom ostrvskom derbiju u okviru drugog kola Grupe D EURO 2020 Engleska i Škotska odigrali su bez golova na Vembliju

Mučio se jedan od favorita čak i za titulu protiv velikog rivala. Nijednog trenutka Englezi nisu izgledali dominantno protiv Škotske. Najbolju šansu imali su praktično u prvom prelasku sa centra, kada je posle kornera Maunta Džon Stons pogodio stativu.

Od tog trenutka imala je ekipa Gereta Sautgejta uglavnom poluprilike, ali imali su ih i Škoti, kojima jeste prvenstvena preokupacija bila odbrana sopstvenog gola, ali daleko od toga da nisu pretili. I čak imali nekoliko lepih prilika, a najbolju u drugom delu Dajks, čiji udarac koji je išao u gol blokirao je na samoj gol liniji Ris Džejms.

Tok meča:

4′ Prvu veliku šansu na Vembliju imala je Škotska. U obećavajućoj prilici, na nekih sedam metara od gola, našao se Če Adams, ali je njegov šut blokirao Džon Stons.

11′ Prva opasna situacija pred golom Škotske. Mejson Maunt je šutirao sa nekih 18 metara, ali je blokiran njegov šut otišao u korner. Potom je vedeta Čelsija ubacio sjajnu loptu, a Stons odlično reagovao na centaršut međutim, pogodio je samo stativu.

12′ Već u sledećem napadu još jedna opasna situacija. Sterling ubacuje loptu pred gol Škota, tu je bio Maunt ali je šutirao tik pored stative.

30′ Škoti su se oslobodili pritiska i odmah došli do šanse. O’Donel je uhvatio odličan volej, ali je i sjajno intervenisao Džordan Pikford.

Poluvreme. Izjednačena igra. Najbolju šansu propustio je Džon Stons koji je pogodio stativu, ali i Škoti su se pokazali u veoma dobrom svetlu. Na kraju 0:0 posle prvih 45 minuta.

48′ Prvi ozbiljniji pokušaj u drugom poluvremenu Mejson Maunt sa distance, ali odlično je intervenisao 36-godišnji Mekgregor.

62′ Najbolja prilika za Škotsku. Dajks je šutirao u nebranjen deo gola iz neposredne blizine, ali je Ris Džejms izvadio loptu bukvalno sa gol linije.

74′ Škoti su umrtvili utakmicu, tako da se u takvoj situaciji izdvaja pokušaj Luka Šoa iz prilično nezgodne pozicije, skoro iz mrtvog ugla, posle duplog pasa sa Mauntom.

78′ Gosti ne odustaju od tri boda. Ovog puta u obećavajućoj poziciji našao se Če Adams, koji je šutirao preko gola.

79′ Sterling pada u šesnaestercu posle kontakta sa Robertsonom. Kontakt jeste postojao, ali ni sudija Lahoz ni VAR nisu smatrali da je to dovoljno za penal.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.(PROMO)