Podela bodova u Bakuu: Vels – Švajcarska 1:1

EURO 12. jun. 202116:56 > 14. jun. 2021 14:557 komentara
Vels Švajcarska
REUTERS/Tolga Bozoglu

U drugoj utakmici Grupe A EURO 2020. odigranoj u Bakuu Vels i Švajcarska odigrali su nerešeno 1:1.

Evropsko prvenstvo otvorila su druga dva tima iz Grupe A – Italija je u petak uveče bila ubedljiva protiv Turske 3:0.

Očekivano, velika borba se vodila u Bakuu, obe ekipe su imale svoje šanse za pobedu, mada je utisak da Švajcarci za nijansu više mogu da žale.

Upravo su Sajdžije povele preko sjajnog Embola u 51. minutu, pošto je nadskočio čitavu odbranu Velsa i zatresao mrežu. Imao je Embolo još jednu šansu, ali je šutirao tik pored gola.

Taj promašaj, kao i tri velike šanse Seferovića u prvom poluvremenu, na kraju su skupo koštale Švajcarsku u ovom meču. Vels je u 74. minutu preko Kifera Mura uspeo da kazni te promašaje i dođe do 1:1, iako je bio zreo da gubi sa dva, tri gola razlike, ali je Vord fantastično čuvao gol Zmajeva.

Švajcarska je ipak dala gol, u 85. minutu preko zlatne rezerve Marija Gavranovića, koji je ušao ni minut pre toga. Međutim, na asistenciju VAR gol je ipak poništen zbog opravdanog ofsajda i ostalo je 1:1.

Italija – Vels, 20. jun (18), Olimpijski stadion, Rim
Italija 3, Vels 1, Švajcarska 1, Turska 0.

Tok meča možete pratiti OVDE:

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)

Tok meča:

15′ Švajcarska je uzela loptu, ali Vels je opasan iz kontri. Posle jedne takve Danijel Džejms je odlično centrirao, Kifer Mur odlično zahvatio loptu glavom, ali Jan Zomer odlično brani i izbacuje loptu u korner.

20′ Razvila se igra, ali za sada najveće pretnje dolaze posle centaršuteva. Švajcarci su zapretili posle kornera, konkretno Fabijan Šer kada je petom pokušao da savlada Vorda, ali čuvar mreže Velsa instiktivno je intervenisao i ostaje 0:0.

27′ Još jedna odlična šansa za Švajcarsku. Haris Seferović je primio loptu u šesnaestercu, odlično se okrenuo i pokušao opasno da ugrozi gol Velšana, ali je lopta otišla metar od desne stative golmana Vorda.

30′ Prvi žuti karton na meču dobija Fabijan Šer, koji nije imao mnogo opcija nego da faulira zahuktalog Danijela Džejmsa.

45′ Još jedna sjajna šansa za Seferovića. Embolo se sjajno izborio za priliku da doda Seferoviću, ali napadač Benfike ponovo neprecizan iz obećavajuće prilike.

50′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!! Švajcarska konačno vodi. Embolo je prvo imao stopostotnu priliku, ali je Vord izbacio korner. Ipak, posle udarca sa ugla, lopta je došla do Embola, koji je najviše skočio i zatresao mrežu

64′ Mogla je Švajcarska praktično da napravi veliki korak ka pobedi, ali je Embolo propustio dobru priliku, jer je iz lepe pozicije šutirao tik pored stative.

74′ GOOOOLLLLLL!!!!!!! Vels uspeva da postigne gol. I to glavom. Strelac je Mur i time su kažnjeni promašaji Švajcarske koja je mogla da „ubije“ utakmicu.

85′ GOOOOLLLLLL!!!!!!! Švajcarska ponovo vodi. Embolo je sjajno skočio, lopta je došla do Marija Gavranovića, koji je tek ušao u igru. Međutim, napadač je bio u ofsajdu i to se posle asistencije VAR i jasno videlo.

90′ Velika šansa za Embola, koji je najviše skočio posle kornera, ali je Vord fantastično intervenisao.