Zomer: Mala smo zemlja, ali imamo mnogo kvaliteta

Vesti EURO 29. jun 20211:06 5 komentara
Switzerland's Yann Sommer celebrates after saving a penalty from France's Kylian Mbappe euro 2020 jan zomer mbape
REUTERS/Justin Setterfield

Golman i junak reprezentacije Švajcarske Jan Zomer kaže da on i saigrači nijednog trenutka nisu odustali, iako su svetski prvaci Francuzi 15 minuta pre kraja imali dva gola prednosti.

Povezane vesti

Švajcarska je neočekivano povela, pa propustila da realizuje penal i poveća prednost, a onda primila tri uzastopna gola i bila pred eliminacijom. Međutim, van svih prognoza uspela je da u poslednjih desetak minuta izjednači na 3:3 i izbori najpre produžetke, zatim i penale.

Kakva utakmica! Kakvo fudbalsko veče. Bila je to naša šansa da konačno prođemo osminu finala, jer nikada pre nismo uspeli. Neverovatno je, igrali smo srcem i sa karakterom“, oduševljen je posle meča bio Jan Zomer.

Psihički je bila zaista teška situacija za nas nakon promašenog penala. Ali nismo se predavali. Zaista sam ponosan na tim, na način kako smo se vratili. Uvek smo verovali. Čak i pre utakmice rekli smo šta god da se desi u igri, nije bitno da li smo pred porazom ili stvari idu dobro – igramo do kraja, nikad ne smemo da odustanemo.“

Upravo je Jan Zomer bio junak prilikom izvođenja jedanesteraca. Odbranio je poslednji peti jedanesterac najboljeg francuskom igraču Kilijanu Embapeu i odveo Švajcarsku u četvrtfinale.

Uvek je ‘sve je moguće’. Uvek treba verovati. Pre utakmice smo rekli da smo mala zemlja, ali imamo puno kvaliteta i puno iskustva i pokazali smo to večeras„, rekao je Jan Zomer.

Švajcarska će u četvrfinalu igrati protiv Španije, koja je u sličnom trileru eliminisala Hrvatsku.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)