NBA legenda: Došao sam da podržim svoju zver – Velikog Nurka

Abbie Parr / Stringer

Američki plejmejker Čonsi Bilaps je na treningu reprezentacije BiH u Kelnu privukao mnogo pažnje. Sedeo je blizu selektora Adisa Bećiragića i bio je prvi kojem je centar Jusuf Nurkić prišao posle treninga u Lankses areni. Bilaps je otputovao u Nemačku kako bi igrača kojeg trenira u Portland Trejl Blejzersima gledao i podržao u tri meča na Evropskom prvenstvu.

“Došao sam ovde da podržim moju bosansko-hercegovačku zver, velikog Nurka“, istakao je uz osmeh Bilaps i dodao:

Povezano:

„Srećan sam što sam tu i što sam u prilici da podržim tim BiH. Oni su odlična, dobro uigrana ekipa. Ostvarili su veliku pobedu u prvom meču protiv Mađarske. Naredne dve utakmice će biti izazovne jer i Nemačka i Slovenija imaju mnogo dobrih igrača. Ali, selekcija BiH zaista dobro igra. Atmosfera u timu odlična. Nurkić je veliki, jak i nije lako izaći sa njim na kraj. Mislim da imaju veoma solidne šanse da se plasiraju u osminu finala EP“.

BiH neće biti lako da se nađe u prve četiri ekipe, budući da ostali učesnici „grupe smrti“ – Slovenija, Francuska, Litvanija i Nemačka – imaju više NBA igrača u svojim sastavima. Luka Dončić, Goran Dragić, Rudi Gober, Evan Furnije, Denis Šreder, Franc Vagner, Domantas Sabonis i Jonas Valančunas su glavni protivnici Bosne i Hercegovine.

45-godišnjak podržava ideju da Nurkić zaigra za BiH na velikom FIBA turniru.

“Mnogo evropskih igrača igra u našoj ligi i oni su ponosni na to što odlaze u svoje domovine i brane boje svojih država. Mislim da je to sjajna stvar. Lepo je videti ih sve ovde. Volim kada igrači jednostavno igraju. Mnogi tokom leta jedino treniraju sa svojim personalnim trenerima i na terenu. To je u redu, ali bih radije da igraju. Čak i oni koji nisu na EP, voleo bih da igraju kod kuće protiv stvarno dobrih igrača. Jer, kada igrate na pravi način, sa smislom, to iskustvo će vas držati u formi“.

MVP finala NBA lige 2004. bio je čuven kao briljantan plejmejker. Upitan koga bi izdvojio kao najinteligentnijeg stranog plejmerjkera sa kojim, ili protiv koga je igrao, Bilaps je kazao:

“Bilo mi je drago što sam svetstran u igri, ali mislim da svaki strani igrač u NBA igra tako. Naučili su igru na pravi način tokom odrastanja, a ima ih mnogo. U mojoj eri smo imali Đinobilija. On nije Evropljanin, ali kako su ti momci igrali… Kao Toni Parker. Igrali su na način na koji ja verujem da treba da se igra“.

Ethan Miller / Staff

BiH je takmičenje započela pobedom protiv Mađarske 95:85, a njen naredni protivnik biće domaćin Nemačka u subotu od 15:30.

Komentari

Vaš komentar