Poljaci se ne šale, Srbija ostala jedina neporažena

FIBA.basketball

Košarkaška reprezentacija Poljske u prvom meču trećeg kola grupe D pobedila je Izrael rezultatom 85:76 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u osminu finala Evropskog prvenstva.

Povezane vesti

Poljaci su posle ubedljivog poraza od Finske u prošlom kolu uspeli da se oporave i predvođeni naturalizovanim Amerikancem Ej Džej Sloterom dođu do drugog trijumfa koji ih ostavlja u trci za plasman u nokaut fazu. Izrael takođe ima učinak 2-1.

Ekipa hrvatskog trenera Igora Milačića je u većem delu meča bila mnogo bolji rival, a osnov svega bilo je zaustavljanje najboljeg košarkaša Izraela Denija Avdije, koji je prvi koš postigao tek u 32. minutu.

Poljska je sredinom druge četvrtine prvi put obezbedila dvocifrenu prednost (35:25), a na odmor je otišlo sa rezultatom 39:33.

Selekcija Poljske je najvećih plus 14 imala na tri minuta pre kraja treće deonice kada je na semaforu pisalo 63:49, ali uspeli su Izraelci da se vrate.

Avdija je u 32. minutu pogodio trojku, što su bili prvi njegovi poeni, u sledećem napadu Nimrod Levi je takođe bio siguran iza linije od 6.75 metara za 70:65, međutim, ubrzo je usledila serija Poljske za velikih i nedostižnih 83:68.

Sloter je bio najefikasniji sa 24 poena (6/11 za tri), Aleksander Balcerovski je dodao 17, a Mateuš Ponitka je upisao 11 poena, 8 skokova i 7 asistencija. Kod Izraelaca Jovel Zusman je zabeležio 18 poena, Jam Madar 17 (3/5 za dva, 2/3 za tri) uz 2 skoka i 3 asistencije, Tamir Blat 10, a Avdija svega tri.

Poljake u utorak u 14 časova očekuje duel sa autsajderom grupe Holandijom, a Izrael u 21 sat igra sa Srbijom.