Produžetak, Gogina povreda, meč-viner – Belgija se provukla

fiba.basketball

Videli smo i prvu utakmicu Evropskog prvenstva na kojoj se igrao produžezak – reprezentacija Belgija rezultatom 79:76 savladala je domaćina Gruziju u Tbilisiju. Posle 40 minuta košarke bilo je 70:70.

Utakmicu ste u direktnom prenosu mogli da pratite ekskluzivno na Sport klubu 1.

Ključnu trojku postigao je iskusni Džonatan Tabu pri nerešenom rezultatu na četiri sekunde do kraja susreta.

Belgija je u većem delu utakmice imala vođstvo, a delovalo je da će lako doći do pobede kada je povela sa 61:51 u poslednjem kvartalu. Međutim, tada Gruzija pravi seriju 16:1, a u njoj je viđeno i jedno brutalno zakucavanje Mamukelašvilija preko Ismaela Bakoa.

Pred kraj regularnog toka utakmice viđeni su brojni promašaji, a Lekomt je oba puta bio neprecizan sa linije penala. U dodatnih pet minuta ipak je ključni čovek bio Tabu.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Žan-Mark Emvema i Džonatan Tabu sa po 14 poena. Ismael Bako dodao je 11, Manu Lekomt je imao 10, a Reten Obasoan 9 poena.

Goga Bitadze

U poraženoj selekciji domaćina najbolji je bio Sandro Mamukelašvili sa 18 poena i 13 skokova. Odličan je sa 17 poena i 6 asistencija bio Tadeus Mekfeden, a centar Indijana Pejsersa Goga Bitadze je zabeležio 14 poena i 9 skokova.

Međutim, velikog udela u ishodu meča imala je i činjenica da je Bitadze dvaput imao problema sa skočnim zglobom i zbog toga nije mogao da zaigra na uobičajenom nivou i pomogne svom timu koji već igra bez prve zvezde – Tornikea Šengelije iz Virtusa, koji se povredio tokom kvalifikacija za SP.

U narednom kolu Gruzija sa Španijom igra u subotu od 19 časova, a Belgijanci istog dana od 13.30 igraju sa Crnom Gorom.